Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 72 of 72

Thread: Kings On Ice - Gala Olimpica, 5 aprilie 2014, Sala Polivalenta, Bucuresti

  1. #64
    junior
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Si eu am avut ceva nemultumiri legate de organizarea acestui show, care din pacate a lasat mult mult de dorit. Se vedea ca a fost facut in graba si fara nicio tragere de inima. Parca in anii trecuti a fost mai bine. Si o sa le iau pe rand:

    1. Suprafata mica de gheata. Oare de ce s-au zgarcit in halul ala? Nu ar fi fost mai bine pentru toata lumea sa o fi facut cat toata suprafata terenului?

    2. De aici vine o alta nemultumire. Desi mi-am luat bilet in primul rand, si am dat 400 de lei ( o gramada de bani daca stau bine sa ma gandesc) mi-am dat seama din timp ca nu o sa pot vedea mai nimic, eu fiind in loja 8, una destul de laterala. Asa ca am cerut sa vorbesc cu cineva din organizarea show-ului. Le-am expus problema mea si le-am spus ca in cazul in care nu-mi gasesc un loc mai bun imi vroiam banii inapoi sau se alegeau si cu o reclamatie la OPC. Asta pentru ca atunci cand am cumparat biletul si am dat aproape 100 de euro nu se specifica niciunde ca "patinoarul" va fi atat de mic si nu voi vedea practic nimic. Se pare ca amenintarea a functionat din moment ce aproape imediat mi-au gasit cel mai bun loc pe scaunele din fata ghetii, scaune rezervate din cate mi-am dat seama pentru presa si staff. Fetelor, nu cumva si voi ati stat tot acolo si am fost vecine?

    3. Prezentatoarea a fost horror. La un moment dat am avut senzatia ca o aud pe Marioara Murarescu vie. Sa ne fie cu iertare, dar n-avea nimic in comun cu patinajul. Nu-si termina frazele, pronunta aiurea, despre Verner a spus ca e de sase ori castigator de grand prix, dar n-a pomenit ca e campion european, despre Vanessa/James a spus ca's campioni mondiali si multe multe alte erori. Nu mai zic de repriza si de balbaieli.

    4. Gheata execrabila. La pauza veneau cu galeti din alea de vopsea pline cu apa sa puna peste. Nu cred ca au auzit de vreo masinarie speciala. Chiar aveam langa mine doua italience care comentau despre proasta organizare.

    5. Muzicile s-au suprapus la un moment dat.

    6. Copiii care adunau florile si jucariile de pe gheata, total nepregatiti. Alergau unul dupa altul, dar nu curatau toata gheata. O frunza ramasa pe gheata a fost si motivul pentru care unul dintre cei doi acrobati s-a impiedicat si a iesit de pe suprafata ghetii.

    Daca oamenii astia care patineaza isi doresc sa mai vina, inseamna ca sunt cei mai tari. Eu una, nu as mai face-o dupa cate am vazut.

    Voi continua sa merg la show-uri si poate data viitoare ma includeti si pe mine intre voi

    Patinatorii si-au facut datoria atat cat s-a putut si merita tot respectul nostru!
    Last edited by maddoc; 8th October 2014 at 15:02.

  2. #65
    junior
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Si eu am avut ceva nemultumiri legate de organizarea acestui show, care din pacate a lasat mult mult de dorit. Se vedea ca a fost facut in graba si fara nicio tragere de inima. Parca in anii trecuti a fost mai bine. Si o sa le iau pe rand:

    1. Suprafata mica de gheata. Oare de ce s-au zgarcit in halul ala? Nu ar fi fost mai bine pentru toata lumea sa o fi facut cat toata suprafata terenului?

    2. De aici vine o alta nemultumire. Desi mi-am luat bilet in primul rand, si am dat 400 de lei ( o gramada de bani daca stau bine sa ma gandesc) mi-am dat seama din timp ca nu o sa pot vedea mai nimic, eu fiind in loja 8, una destul de laterala. Asa ca am cerut sa vorbesc cu cineva din organizarea show-ului. Le-am expus problema mea si le-am spus ca in cazul in care nu-mi gasesc un loc mai bun imi vroiam banii inapoi sau se alegeau si cu o reclamatie la OPC. Asta pentru ca atunci cand am cumparat biletul si am dat aproape 100 de euro nu se specifica niciunde ca "patinoarul" va fi atat de mic si nu voi vedea practic nimic. Se pare ca amenintarea a functionat din moment ce aproape imediat mi-au gasit cel mai bun loc pe scaunele din fata ghetii, scaune rezervate din cate mi-am dat seama pentru presa si staff. Fetelor, nu cumva si voi ati stat tot acolo si am fost vecine?

    3. Prezentatoarea a fost horror. La un moment dat am avut senzatia ca o aud pe Marioara Murarescu vie. Sa ne fie cu iertare, dar n-avea nimic in comun cu patinajul. Nu-si termina frazele, pronunta aiurea, despre Verner a spus ca e de sase ori castigator de grand prix, dar n-a pomenit ca e campion european, despre Vanessa/James a spus ca's campioni mondiali si multe multe alte erori. Nu mai zic de repriza si de balbaieli.

    4. Gheata execrabila. La pauza veneau cu galeti din alea de vopsea pline cu apa sa puna peste. Nu cred ca au auzit de vreo masinarie speciala. Chiar aveam langa mine doua italience care comentau despre proasta organizare.

    5. Muzicile s-au suprapus la un moment dat.

    6. Copii care adunau florile si jucariile de pe gheata, total nepregatiti. Alergau unul dupa altul, dar nu curatau toata gheata. O frunza ramasa pe gheata a fost si motivul pentru care unul dintre cei doi acrobati s-a impiedicat si a iesit de pe suprafata ghetii.

    Daca oamenii astia care patineaza isi doresc sa mai vina, inseamna ca sunt cei mai tari. Eu una, nu as mai face-o dupa cate am vazut.

    Voi continua sa merg la show-uri si poate data viitoare ma includeti si pe mine intre voi

    Patinatorii si-au facut datoria atat cat s-a mutut si merita tot respectul nostru!

  3. #66
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Bravo, fetelor! Ma bucur pentru voi fiindca ati petrecut live la o gala de patinaj artistic cu preferatii vostri.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  4. #67
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    nu stiu de ce nu pot sa vad ultima pagina a acestui thread. apas pe pagina si ramane cu una in urma orice as face i se mai intampla cuiva ?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  5. #68
    junior
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Si eu am patit asta cand am incercat sa tot intru pe parcursul zilei de azi. Eu folosesc ca browser de internet mozilla, dar apoi mi-a venit ideea cu internet explorer si iata ca a mers. Oricum, cred ca sunt probleme si la site-ul asta.

  6. #69
    DecanDeVârsta Tracoromana's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    in vestul tarii
    Posts
    8,222
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by irinaidu View Post
    nu stiu de ce nu pot sa vad ultima pagina a acestui thread. apas pe pagina si ramane cu una in urma orice as face i se mai intampla cuiva ?
    da, dar acuma vad ca merge.
    "Cand simt nevoia de maretie, la Yagudin ma intorc."

  7. #70
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Ma bucur ca ne-am vazut fetelor, chiar si doar la cumparatul de cadouri, in ziua cu showul nu am putut ajunge. Sper ca traditia sa continuie in editiile viitoare
    Zbor pana la stele.

  8. #71
    sport legend
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    1,046
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ice_girl View Post
    !
    Puncte slabe:
    -slaba organizare, minute bune dupa inceperea show-ului lumea continua sa intre in sala, au fost cazuri in care ce care veneau s-au luat la cearta cu cei de pe scaune
    Aici imi fac mea culpa, si eu am intrat in sala la 8:30. Asta pt ca mi-a fost imposibil sa gasesc taxi la victoriei dupa ce metroul s-a stricat. Din cauza asta si a vremii am fost multi care am intarziat - nu cred ca solutia era sa nu ne lase sa mai intram...la partea cu galagia insa nu ma simt vizata, m-am asezat frumos la locul meu (am deranjat cateva persoane, dar asta e, nu puteam sa ma asez pe scari dupa ce am dat 400 de lei pe un bilet; mi-am cerut scuze si am incercat sa fiu cat mai discreta posibil) si am tacut din gura
    In schimb plasatorii erau pusi degeaba, am intrebat de loja 3 cred ca vreo 4 persoane (care sunt puse acolo sa TE AJUTE) si se uitau la mine ca viteii la poarta noua - si era deja 8:30. Imi spuneau "scrie pe usa" "pai care usa ma *******ule/dobitoaco, incotro sa o iau?"
    In fine - am ajuns la timp sa il vad pe Brian si al lui Lord of the dance si mi-au trecut nervii instant.
    Abia astept show-ul de la anu daca isi mai face careva curaj sa vina (ma refer la patinatori)

  9. #72
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •