Page 1 of 506 1231151101501 ... LastLast
Results 1 to 21 of 10621

Thread: REAL MADRID - Discutii generale

  1. #1
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1

    REAL MADRID - Discutii generale

    Este o mare dezamagire pt mine ca real nu a mai putut ajunge in finala Champions League pt a treia oara consecutiv. Dar in continuare Real Madrid este cea mai buna echipa din lume si Primera Division cel mai bun campionat.

    Istoria clubului Real Madrid
    Last edited by realmadrid.com; 22nd March 2006 at 23:37.

  2. #2
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1

    Re: Forzza Real Madrid impreuna cu cei mai buni jucatori ai

    Quote Originally Posted by Dumitrescu Ionutz
    Este o mare dezamagire pt mine ca real nu a mai putut ajunce in finala Champions League pt a treia oara consecutiv. Dar incontinuare Real Madrid este cea mai buna echipa din lume si Primera Division cel mai bun campionat.

    Deci /fu/ il calcio cu Juventusu lor si /fu/ premiership cu Manchester cu tot
    [/b]
    imi cer scuze ca iti spun dar nici daca batea pe Juventus real nu putea ajunge in finala pt a 3 oara consecutiv. Finale:
    1999-2000 Valencia-Real
    2000-2001 Valencia-bayern munchen
    2001-2002 real-leverkusen
    2002-2003 milan-juventus.
    ai vrea tu ca realul sa egaleze performanta lui juve cu 3 finale consecutive dar poate mai tarziu. ai face mai bine sa te rogi pt real sa castige campionatul. celelelte echipe "care-ti plac tie asa mult" (Juventus , Manchester ) au castigat deja campionatul dar poate reusiti si voi
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  3. #3
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Hm dezamagire?Nu cred...Mai degraba apreciez o echipa fara vedete care pun suflet si bat echipe "mari"precum Realu cu 5-1!
    Nu apreciez Juventusul ca stil de joc,dar a meritat pe deplin calificarea!
    AFC Red member

  4. #4
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Pacat ca finala o sa o joace numai jumatate de juventus (fara Nedved)

  5. #5
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Scuze cu cele trei finale consecutive nu mi-am dat seama pe moment dar oricum juventus nu cred ca o sa castige 9 CUPE CHAMPIONS LEAGUE nici in visele lor frumoase.Cate finale a castigat Juve din cele trei consecutive? Cred ca una singura asa ca las-o Diablo cu fazele astea. Daca imi amintesc bine nu prea am mai vazut o echipa italiana prin finala Champions League din 98 de cand Juve al tau a luat-o in gura de la Real. Si parca Juvele era favorit. Totusi imi pare rau de Nedved pt ca nu va juca finala pt ca o merita, pt mine find cel mai bun jucator de la juve . SI oricum nu-i compara pe Zidane, Carlos, Raul si Figo cu cei de la juve pt ca cei de la real nu se compara cu nici o echipa asa ca Real este si va ramane prima echipa din lume. Salut baieti si Forzzaaaa REAL MADRIDD!!!

  6. #6
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Daca nu-i compara el ii compar eu. Si numai zidane si raul iasa bine din comparatie. Poate si roberto carlos cu toate ca nu sunt convins. Si i-as mai compara cu stelele tale si pe thuram sau pe del piero. Si iar ar iesi cativa sifonati. Figo e mai slab decat jumatate din lotul lui juve...
    Juve are valori, chiar mai mult are echipa. Totusi cred ca real cu makelele in loc de conceicao nu avea probleme cu ei si daca le mai creste si un fundas sau doi de nadejde nu-i mai bate nimeni. Poate MU.

  7. #7
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dumitrescu Ionutz
    Scuze cu cele trei finale consecutive nu mi-am dat seama pe moment dar oricum juventus nu cred ca o sa castige 9 CUPE CHAMPIONS LEAGUE nici in visele lor frumoase.Cate finale a castigat Juve din cele trei consecutive? Cred ca una singura asa ca las-o Diablo cu fazele astea. Daca imi amintesc bine nu prea am mai vazut o echipa italiana prin finala Champions League din 98 de cand Juve al tau a luat-o in gura de la Real. Si parca Juvele era favorit. Totusi imi pare rau de Nedved pt ca nu va juca finala pt ca o merita, pt mine find cel mai bun jucator de la juve . SI oricum nu-i compara pe Zidane, Carlos, Raul si Figo cu cei de la juve pt ca cei de la real nu se compara cu nici o echipa asa ca Real este si va ramane prima echipa din lume. Salut baieti si Forzzaaaa REAL MADRIDD!!!
    cu tot respectul te intreb cati jucatori spanioli are realul in primul 11 si cati italieni are juve in primul 11? realul este o mare echipa dar aceasta echipa este facuta numai prin achizitii cu foarte multi bani(mai putin raul si casillias- tot respectul ) pe cand la juve in afara de buffon pt care au platit fff mult in rest nu prea s-au investit asa fff multi bani. asa ca la juve este performanta cu bani mai putini pe cand la real este cu bani mai multi si nu tre sa uitam de unde au ei acesti bani. inceea cel priveste pe zidan eu cred ca juve este mai puternica de cand a plecat el, practic este aceeeasi echipa cu unele modificari. in legatura cu cele 9 trofee ale realului din cate stiu ei au castigat doar 3 Champions League pt ca atunci cand le-au castigat pe celelalte 6 competitia se numea altfel asa ca raportul este de 3-1 pt real, din parte mea sa castige nu 9 ci cat mai multe dar nu cu cu atatea sperstaruri (adusi cu banii ...) ci cu mai multi spanioli. in momentul de fata real ar trebui sa nu mai pretinda ca este o echipa spaniola poate mai frumos ar suna "restul lumii".
    Quote Originally Posted by Dumitrescu Ionutz
    Scuze cu cele trei finale consecutive nu mi-am dat seama pe moment dar oricum juventus nu cred ca o sa castige 9 CUPE CHAMPIONS LEAGUE nici in visele lor frumoase.
    aici cu tot respectul tre sa fiu deacord cutine!!
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  8. #8
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    ionutz, "cea mai buna echipa din lume" a fost eliminata clar de juve, iar in campionat se pare ca va pierde finalul ................deci e in declin ? DA!

  9. #9
    FORZA DELTA!!! dj_jaxxx's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Toronto, Canada
    Posts
    2,732
    Reputatie
    1
    Mda...oricum mai mare rasu cu Madrid. Eu nu prea urmaresc fotbalul asa cum l-am urmarit o data. Dar m-am uitat la meciul din retur intre Real si Manchester. Madrid baga multe goluri dar in aparare cam nasol. Oricum...rusine ca au cei mai buni jucatori din lume si nu pot sa castige...

    A spus cineva mai sus ca liga spaniola e cea mai tare...de aia sunt 2 echipe italiene in finala? Mie m-i se par ligile italiana si engleza mai de calitate decat aia spaniola care cade pe locul 3.

    Go Milan!
    [B]LET THE BEAT GO ON![/B]

  10. #10
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu dj_jaxxx in privinta apararii care dupa mine in loc sa-l fi luat pe ronaldo mai bine ar fi luat 2 aparatori de clasa plecum Chivu, Thuram sau altii dar asta e parerea mea si cred ca nici un fan al realului nu ar fi de acord cu mine,dar eu cred ca asta era cel mai bine pt echipa Da acum sincer si pe bune toti fani il calcio tre sa recunoasca ca nu vei vedea nici odata intr-un derby italian acelasi spectacol ca intr-unul spaniol. Da acum tre sa recunosc ca echipele de top italiene au o aparare mai buna decat a tuturor echipelor europei,dar in italia a disparut spectacolul. Si ati vazut si voi in derbyul milanez ca ambele meciuri au fost ca un joc de sah(in aparare),adica cine nu avea cea mai buna tactica in aparare pierdea,numai ca au fost doua remize. Milan sa calificat datorita acelui 1-1 din retur,in comparatie cu Real-Juve si viceversa unde am avut ce vedea. Si acuma Diablo poti spune ca Juve a fost la un pas de a privi finala la tv dar au avut norocul cu ratarea lui Figo in acel 11 metri.Acuma dupa mine din tot ce am vazut in sferturi si semifinale cred ca echipa ideala ar fi cu o aparare italiana si un atac spaniol.

  11. #11
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dumitrescu Ionutz
    in comparatie cu Real-Juve si viceversa unde am avut ce vedea. Si acuma Diablo poti spune ca Juve a fost la un pas de a privi finala la tv dar au avut norocul cu ratarea lui Figo in acel 11 metri.Acuma dupa mine din tot ce am vazut in sferturi si semifinale cred ca echipa ideala ar fi cu o aparare italiana si un atac spaniol.
    chiar daca figo ar fi inscris nu paote spune nimeni ca juve nu s-ar mai fi calificat. eu cred ca a dat dovada mai ales in prima repriza ca poate inscrie oricand si sa nu uitam ca pe bernabeu realul a inscris in momentul in care juve domina si isi crea ocazii. la 2-1 meciul era deschis oricarui rezultat si nimeni nu poate infirma acest lucru. in ceea ce priveste echipa ideala nu cred ca poti include aici spaniolii doarece realul nu prea mai este o echipa de spanioli, dar totusi eu as alege mai degraba atacul lui manchester decat a lui real
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  12. #12
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    ai vazut Lazio-Inter ? ionute?
    sau Juve-Lazio ?
    cred ca nu /nope/
    daca vezi rezumatele pe rte e la fel cum ai vedea rubrica "sport" la noi cu cele 3 minute de fiecare meci
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  13. #13
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    apararea lui milan sau a lui juve, mijlocul lui real (fara figo) si atacul lui man u.
    Acuma ca sa revenim la disputa dintre real si juve nu cred ca juve ar fi avut macar jumatate din ocazii daac juca si makelele care e omul cel mai bun din apararea realului chiar daca nu e chiar fundas. Si nu pot fi de acord nici cu afirmatia referitoare la real ca fiind nespaniola atata timp cat cei care au dus-o pe juve in spate anul asta nu prea sunt nici ei italieni. Oricum jucatorii care fac juve nu sunt italieni. In afara ce del piero care e un mare jucator dar teribil de inconstant si des accidentat.
    Pe langa toate astea mie-mi place sa ma uit la fotbal ca sa mai vad si ceva ce eu nu pot face. Sa stau in careu si sa ma apar, sa bubui mingile nu e o problema. Dar sa vrajesc mingea asa cum fac cei de la real e alta problema. Nu intelegeti de aici ca eu as fi vreun pui de fotbalist ca nu e asa. E vorba de placerea pe care o am ca suporter al realului cand pierde cu man u si lehamitea care ma incearca atunci cand ii vad pe cei de la juve castigand intr-nu meci in care au avut 3 ocazii si in rest au tinut mingea la mijlocul terenului nici prea aproape si nici prea departe de careul lor.
    poate as intelege chestia asta cu suporterul unei echipe din orasul meu sau macar din tara. Dar sa ma bucur cand castiga o echipa care joaca urat... /nope/

  14. #14
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipangoo
    apararea lui milan sau a lui juve, mijlocul lui real (fara figo) si atacul lui man u.
    poate as intelege chestia asta cu suporterul unei echipe din orasul meu sau macar din tara. Dar sa ma bucur cand castiga o echipa care joaca urat... /nope/
    sincer sa va spun nu inteleg de ce-l urati asa de mult pe figo. in ultimul meci de campionat la valencia el a jucat ff bine avand 2 pase superbe de gol-pe acre si un atacant din divizia a le-ar fi valorificat. in acelasi meci marele zidan unde a fost??-nicaieri asa ca orice super jucator are meciuri ratate. realul fara figo nu ar mai fi la fel. altii spun ca solari sau mcmaneman l-ar putea inlocui insa cei 2 nu au viziunea dejoc si pasele senzationale ale lui figo. nu cred ca juve joca chiar asa de urat sa ne aducem aminte si de unele prestatii ale realului din grupe in care nu au jucat deloc bine. in meciul cu lokomotiv realul s-a aparat mai ceva ca o echipa italiana.
    cu privire la meciurile cu man united---toto respectul
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  15. #15
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Figo ar face figura mult mai frumoasa la alta echipa. E clar ca nu e terminat dar imi pare ca nu se descurca cu un anumit tip de fundas. Si e enervant ca nu joaca in ton cu echipa. Mi se pare ca atunci cand joaca realul si le iese tot Figo parca se complexeaza si joaca mai slab, probabil din dorinta de a arata ca si el e un galactic. Si astea sunt momentele in care nu pot sa-l vad. In plus eu l-am vazut si pe cand juca la barca si in primele sezoane la real si atunci era sufletul echipei. Normal ca mi se pare ca joaca slab, chiar si numai prin comparatie.
    Mie nu-mi place nici beckham asa ca e o chestie de gust.
    In plus nu-mi place jucatorul care dribleaza cand poate sa paseze sau care trage din pozitia pacii cand are coleg mai bine plasat.

  16. #16
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Pai in privinta lui beckham sunt de aceiasi parere cu tine Cipangoo. Si apoi zidane atunci cand dribleaza ii iese mai mereu si apoi da o pase buna sau rar gresita, atunci cand nu este in apele lui. Cu toate ca sunt fanul Realului singurul jucator care nu imi place este ronaldo. Adica nici nu se compara daca ar fi cu Raul care mai face si faza de aparare in comparatie cu ronaldo care nici nu da pase (dovada a fost in real-m. united cand la scorul de 2-1 sau 3-1 a tras ca bulangiu cand putea sa paseze,asta find exact cum ai zis in privinta lui figo ca atunci cand echipa juaca bine el juaca prost)Si am auzit acum nu stiu sigur ca del bosque la sunat pe antrenorul de la arsenal in privinta fenomenului ronaldo. Poate asa il va aduce pe chivu si un alt aparator de clasa, si in cazul asta real va avea tot-aparare, mijloc si atac si nici Juve lu Diablo nu o sai mai bata

  17. #17
    junior
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    117
    Reputatie
    1

    real madrid l-a transferat pe Beckam

    Real madrid a adus pe langa stelele ei o alta stea, Beckam. Sunt tare curios sa vad cum se integraza si sa vad cum joaca Real cu ronaldo, raul, zidane, figo,beckam, roberto carlos. Cred ca echipa asta va fi cea mai tare din toate istoria.
    Si n-a dat mult pe beckam, 25 milioane de euro in 5 transe. Cine n-ar fi dat banii astia pe el, dar cum puteau sa-l opreasca sa duca la madrid. orice jucaator de fotbal din lume ar da de la el numai sa joace la real

  18. #18
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Cine puii mei e Beckham asta???
    Ca in afara sa centreze cu dreptul nu stie nimic: cu stangul doar se suie in autocar, cu capul nu stie sa loveasca mingea, alunecari sau deposedari nu face decat cu riscul sa ia cartonase galbebe sau rosii, travaliu nu are...
    Un jucator mult prea umflat de presa insulara, care nici macar la nationala lui n-a facut vreo branza, ca in afara de un gol cu Grecia din lovitura libera (cine-i Grecia?) nu s-a remarcat decat prin eliminarea din meciul cu Argentina din 98...
    Eu zic nu va face nici macar pe jumatate cat Gutti.

  19. #19
    THE VIKING Dorin's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Sweden
    Posts
    2,382
    Reputatie
    0
    Si eu sint de parere ca valoarea lui este umflata de presa mai ales de scandal din Anglia si aiurea .Cred ca va pierde prin a juca la Real si ca va arata si mai mult ce nu poate.Si cine nu ar vrea sa joace la Man U !!??
    Afaceristii spanioli isi freaca mainile caci ei castiga indiferent daca Beckham joaca sau nu bine ! Dorin

  20. #20
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Ayrton,nici daca vine la dinamo nu-l primesti cu bratele deschise?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  21. #21
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Nu s-ar potrivi la Dinamo!
    Cred ca Beckham va avea o trauma REALA (he he) la Madrid,si i se va vedea adevarata valoare...hm si de cand Realu joaca cu pasele lungi ca ale lui Beckham :?
    AFC Red member

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •