Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 49

Thread: 6 campanii de calificare ratate din ultimele 7

  1. #1
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1

    6 campanii de calificare ratate din ultimele 7

    Cine e de vina ?

  2. #2
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Pozitia geografica a Romaniei.

    Cin' dracu' sa fie de vina? Basescu? Ponta? Stim cu totii cine e vinovat sau mai bine spus cine sunt vinovatii. Dar hai sa-l rugam pe Marius sa puna si poll .

  3. #3
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  4. #4
    CSSex Addict. Dennis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Northampton, UK
    Posts
    1,560
    Reputatie
    1
    - Lipsa centrelor de juniori, deci lipsa promovarii tinerilor.
    - Prezenta neamurilor Becali in fotbal.
    You miss 100 percent of the shots you don’t take.

  5. #5
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    avem potential, si-l confirmam

  6. #6
    sport legend
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    481
    Reputatie
    1
    "Eu sper ca România să se califice în preliminariile următoare. În momentul acesta eu spun că îmi voi duce mandatul la final."

    Stati linistiti, piturca spera calificarea la euro 2016


    un mandat de 4 ani pentru un obiectiv care il putem indeplini si fara antrenor

  7. #7
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Pițurcă nu își reproșează nimic: "Am format o echipă competitivă, dar nu avem jucători! Îmi duc mandatul la final!"

    Pai si in melcii ******* nu tot cu astia vei juca pana la finalul mandatului?

  8. #8
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Eu il vreau pe Viorel Moldovan antrenor al Nationalei. De ce? Pt ca asa vreau eu!
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  9. #9
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    vine regheton cu rodica la nationala. fillip va fi convocat la national!why?because: rodica

  10. #10
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    The Principality of Romania was established in 1862, after the Ottoman vassal states of Wallachia and Moldavia had been united in 1859 under Alexandru Ioan Cuza as Prince of Romania in a personal union.

    He was deposed in 1866 by the Romanian parliament which then invited a German prince of the Hohenzollern-Sigmaringen family, Charles, to become Prince of Romania under the name Prince Carol.



    Deci istoric vorbind, Cuza era, devenise un fel de Piturca, si a fost nevoie si atunci de antrenor strain.

    Deci?
    beleafer

  11. #11
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Eu il vreau pe Viorel Moldovan antrenor al Nationalei. De ce? Pt ca asa vreau eu!
    Stiu unul mai de viitor. Adi Mutu
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  12. #12
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,983
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dennis View Post
    - Lipsa centrelor de juniori, deci lipsa promovarii tinerilor.- Prezenta neamurilor Becali in fotbal.
    Ai punctat exact

    In 1994 aveam o nationala e foc si formatie aproape zero. Se vede azi ce am format atunci.
    In schimb in 1984 aveam Luceafarul. S-a vazut in 1994 ce a format
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  13. #13
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    Ai punctat exact

    In 1994 aveam o nationala e foc si formatie aproape zero. Se vede azi ce am format atunci.
    In schimb in 1984 aveam Luceafarul. S-a vazut in 1994 ce a format
    Generatia de aur... asa la nivel metaforic, ca nu au castigat nici un aur niciodata. Jucatori buni, echipa so-and-so, USA 1994 a fost o exceptie cu doua victorii categorice impotriva a doua tari sudamericane, plus gazda ca si inexistenta atunci in fotbal, in rest impotriva tarilor europene am facut la fel ca la Euro 92 sau Euro 96 2 ani inainte si doi ani dupa momentul '94 tot generatia de aur. Au trecut inca cativa ani la Euro 2000 ca generatia de aur sa mai straluceasca cat de cat, din nou.
    beleafer

  14. #14
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    TheIceMan, sa nu zici ca nu ti-a placut generatia lui Hagi?

    Daca nu era maimuta aia beata de Prunea in poarta, eram in semifinalele CM si, cred eu, aveam sanse bune si cu Bebeto si compania la ce contraatacuri devastatoare dezvoltau baietii nostri...
    Practic aveam emotii doar la finala
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    are dreptate Adrian Mutu in tot ce zise la digi...

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    1,594
    Reputatie
    1
    Dan Petrescu sau Reghe ar fi singurele solutii bune....

  17. #17
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by eventHorizon View Post
    TheIceMan, sa nu zici ca nu ti-a placut generatia lui Hagi?

    Daca nu era maimuta aia beata de Prunea in poarta, eram in semifinalele CM si, cred eu, aveam sanse bune si cu Bebeto si compania la ce contraatacuri devastatoare dezvoltau baietii nostri...
    Practic aveam emotii doar la finala
    Ba da, mi-a placut, dar marea problema era ca jucau fotbal la fel de bine de zici ca erau toti de la Dacia 1310, te lasau in drum. Cand trebuia sa accelerezi se rupea cureaua de transmisie, cand trebuiau sa depasesca se rupea ambreiajul, si tot asa. Generatia de aur, a noastra, iubita fara indoiala, era fix ca Dacia 1300, tot a noastra, tot iubita, dar care te lasa in drum cand ti-era luimea mai draga

    Te astepati tu ca la numai doi ani de la optimile mondiale cu Suedia, la euro '96 sa faca fix zero puncte, sa ne demonstreze Stoicicov de ce castraveciorii au jucat semifinala USA '94 si noi nu?
    beleafer

  18. #18
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Generatia de aur... asa la nivel metaforic, ca nu au castigat nici un aur niciodata. Jucatori buni, echipa so-and-so, USA 1994 a fost o exceptie cu doua victorii categorice impotriva a doua tari sudamericane, plus gazda ca si inexistenta atunci in fotbal, in rest impotriva tarilor europene am facut la fel ca la Euro 92 sau Euro 96 2 ani inainte si doi ani dupa momentul '94 tot generatia de aur. Au trecut inca cativa ani la Euro 2000 ca generatia de aur sa mai straluceasca cat de cat, din nou.
    Echipa aia so-and-so ajuns pe locul 3 in lume in topul fifa. Si a batut echipe de prestigiu aproape cu fiecare ocazie. Euro 96, unde au facut blat ca idiotii nu se pune la socoteala.

    Totul s-a terminat dupa Euro 2000. Ca si in calificarile pentru WC 2002 am fost slabi, cu exceptia partidelor cu Ungaria, ce sa ne mai ascundem dupa deget. Am fost mereu aproape dar degeaba, cu exceptia campaniilor WC10 si euro12 cand am fost praf iar. Bati Bosnia cu 3-0 si faci egaluri cu echipe de cacao, gen Georgia. Avem o mentalitate de balta, asta e problema. Plus faptul ca avem o conducere de *****. Vorba lui Mutu ne-am invartit in jurul lui Piturca....a zis bine ce a zis la Digi dupa meci. Altii sunt niste lasi....

  19. #19
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by stiintacv View Post
    Dan Petrescu sau Reghe ar fi singurele solutii bune....
    Reghe? e o gluma? Pai gelatul ala cocalar o sa cheme in continuare ratati precum tanase, bourceanu, latovlevici + ca o sa mai cheme.. il ia si pe tatu...

    Exclus!
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  20. #20
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel28 View Post
    Echipa aia so-and-so ajuns pe locul 3 in lume in topul fifa. Si a batut echipe de prestigiu aproape cu fiecare ocazie.
    ok, echpe de prestigiu, sa le enumeram, din memorie:
    3-1 Columbia - CM '94
    3-2 Argentina - CM '94
    1-0 Coumbia (din nou) - CM '98
    2-1 Anglia - CM '98
    3-2 Anglia (din nou) Euro 2000

    Deci echipe de prestigiu a batut aproape cu fiecare ocazie? # - Columbia, Argentina, Anglia.

    Atat.

    E drept ca astia de azi nici atat nu reusesc

    Quote Originally Posted by Gabriel28 View Post
    Euro 96, unde au facut blat ca idiotii nu se pune la socoteala.
    Ai glume in program in seara asta? au facut blaturi?? serios? ai dovezi? sau doar zici in ideea hai sa nu punem la socoteala ce nu ne convine sa sa ne ascundem dupa ... blaturi
    beleafer

  21. #21
    Odd interaction eventHorizon's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,566
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Ba da, mi-a placut, dar marea problema era ca jucau fotbal la fel de bine de zici ca erau toti de la Dacia 1310, te lasau in drum. Cand trebuia sa accelerezi se rupea cureaua de transmisie, cand trebuiau sa depasesca se rupea ambreiajul, si tot asa. Generatia de aur, a noastra, iubita fara indoiala, era fix ca Dacia 1300, tot a noastra, tot iubita, dar care te lasa in drum cand ti-era luimea mai draga

    Te astepati tu ca la numai doi ani de la optimile mondiale cu Suedia, la euro '96 sa faca fix zero puncte, sa ne demonstreze Stoicicov de ce castraveciorii au jucat semifinala USA '94 si noi nu?
    Bulgarii ce au facut dupa, la CM1998? Iti zic eu, cu 1 pct in grupa au terminat. Sau au ajuns macar la CE2000?
    Noi ne-am calificat la ambele si am si trecut de grupe.
    Dar ai si dreptate, la faza cu Dacia, puteam face mai multe cu generatia aia... dar probabil ca ne-a tras inapoi si mentalitatea romaneasca.
    He may be cast in bronze, but he′s still capable of producing truly golden moments...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •