View Poll Results: Cine va castiga Copa del Rey?

Voters
16. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    6 37.50%
  • Real Madrid

    8 50.00%
  • Atletico Madrid

    1 6.25%
  • Valencia CF

    1 6.25%
  • Athletic Bilbao

    0 0%
  • Sevila FC

    0 0%
  • Alta echipa

    0 0%
Page 14 of 14 FirstFirst ... 4121314
Results 274 to 278 of 278

Thread: Copa del Rey 2013/2014

  1. #274
    sport legend messi19's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    2,023
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    ce sa zic, ai dreptate
    banuiesc ca daca n-as spune chestii adevarate nu v-ar deranja prea mult.

    uite, Sir Black a facut un efort si a gasit si un exemplu excelent
    nu e vorba de cat de adevarate sunt chestiile pe care le zici. tot jigniri sunt unele dintre ele. si nimeni nu face nimic. la urma urmei si sa zici de Bale ca e un animal, e adevarat. si s-au aprins unii pe aici.

  2. #275
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Messi19, ultima interventie pe tema, eu nu urmaresc ce se spune pe "Spania", motivul fiind ca discutiile sunt prea polarizate la fel ca si campionatul respectiv, deci cu foarte putine motive de suspans pe terenul de joc si cu discutii cu tendinta de trolling si nu numai intre cei care sustin cele doua mari echipe spaniole, nu le numesc, adica discutii, in majoritate fara substanta. Daca Cristy, vad ca este invocat des, se comporta jignitor atunci este de datoria moderatorilor de pe acest subforum sa-l atentionez mai ales ca si el este moderator la randul lui si ar trebui sa fie model de comportament. Deci lucrurile pot fi rezolvate relativ simplu dar asta presupune ca moderatorii respectivi sa fie in masura posibila obiectivi si sa nu recurga la randul lor la un limbaj asemanator, echivoc, aluziv si nu numai. Discutia cu Bale, animal sau nu, expresie jignitoare sau nu, intra in aceeasi categorie de discutii care vizeaza jignirile chiar daca este vorba despre un fotbalist si nu un user, useri. Modul cum este gestionata de cei implicati, moderatori si useri si ei moderatori sau nu, este oglinda calitatii discutiilor de pe acest subforum de aceea nu consider ca putem bagateliza discutia in sine prin comparatie cu comportamentul unui coleg de discutii, caci una nu exclude pe cealalta. Da, Messi, Bale este un animal nu mai mult sau mai putin ca mine sau ca tine, dar contextul in care o spui, din pozitia de pe care o faci si de ce o faci este linie care face diferenta demarcatoare intre o etichetare pozitiva, de admiratie si una negativa, pejorativa, aluziva, jignitoare, lucru care apartine exclusiv limbajului scris si nu poate fi inteles prin limbajul vizual oricat am incerca sa ne folosim de tehnici de vizualizare moderna. In opinia mea, eu zic ca a fost bine ca "s-au aprins unii pe aici", lumea s-a angajat, s-au adus argumente pro si contra si, in plus, cum subliniezi si tu, s-au adus pe tapet probleme mai vechi dar care negestionate la timp sunt la fel de actuale inca si astazi pe acest forum, respectul dintre useri, respectul pentru echipa favorita si adversari cu tot ce cuprinde, respectul, in general. Eu zic ca nu a fost putin, dincontra, mai important este ce se va intampla de acum incolo, aici, cu alte cuvinte daca s-a invatat ceva din aceste discutii. In incheiere, Sarbatori de Paste fericite, tuturor!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #276
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Jordi, Xavi si Bartra au jucat foarte bine azi. Bartra nu avea ce sa faca mai mult la golul lui Bale, l-a scos din teren umar la umar, dar ce sa faci cu animalu' ala.
    Deci nu cred ca de la asta s-a certat lumea 5 pagini .
    Era clar ca e pus ca un compliment. Bale e un animal, beast mode, un monstru. Dar si daca nu era, cum a reactionat lumea pe aici . Maine poimaine o sa faca ols petitie sa nu se mai injure pe stadion ? Sa nu isi dea lumea hainele jos in bordel..what the ?

    Auzi: Tie nu iti este jena? Ce ti-a facut Bale de te exprimi asa? . Zici ca suntem forumul unei grupari feministe sau ceva. Geez.

    Singura problema la faza cu animalu cu Bale, e ca omu seamana foarte foarte foarte tare pe o maimuta. Dar aici nu a fost asa, a spus doar ca e un atlet incredibil, pentru ca e.


    Dar cel mai funny e cum animalu a fost o problema...dar restu nu au fost.


    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Ce cocalar retardat este Neicamarul ãsta!
    sau, referitor la Dani Alves(desi are dreptate)

    Quote Originally Posted by cataa. View Post
    e tigan
    Daca il faci tigan, daca ii spui cocalar retard e okey, de ce ? Pentru ca atunci cand purtam ochelari...de animal, de cal, vedem doar ce vrem sa vedem.

  4. #277
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    tigan era doar la modul cum se comporta si culoarea lui mai tuciurie
    Noi murim, "U" niciodata!

  5. #278
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Si eu care incercam sa inchei cu trimiteri la respect, Paste, etc. Mi-am pierdut timpul degeaba, asta e.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •