Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 25 of 25

Thread: Antrenor nou la Otelul

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by megastar View Post
    Oțelul Galați a rezolvat problema antrenorului principal al echipei după despărțirea de Ionuț Badea, după ce astăzi a sosit în România tehnicianul german Ewald Lienen.

    Ultima dată antrenor la AEK Atena, Lienen a sosit în urmă cu puțin timp pe aeroportul Otopeni, de unde a fost luat de directorul general al clubului Oțelul Galați, Narcis Răducan, și urmează să semneze un contract cu fosta campioană.
    În vârstă de 59 de ani, Ewald Lienen este un tehnician cu o vastă experiență, în Bundesliga și nu numai. În cei peste 20 de ani de carieră, Lienen a antrenat echipe cu nume din Germania, dar și din Europa. Printre acestea se numără MSV Duisburg, Fc Koln, Hannover 96, Borussia Monchengladbach, TSV Munchen, Panionios, Olympiacos Pireu, AEK Atena sau Arminia Bielefeld.

    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...iga-1-11624711
    MSV Duisburg, Fc Koln, Hannover 96, Borussia Monchengladbach, TSV Munchen, sau Arminia Bielefeld.


    toate au retrogradat.
    Doamne Ajuta.

  2. #23
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Vazandu-i istoricul la cluburile pe la care a fost, nu l-as considera pe Lienen antrenor de top.
    In general a preluat cluburi din a doua jumatate a clasamentului in momente in care erau amenintate de retrogradare. Le salva, dar in sezonul urmator, clubul era din nou amenintat de retrogradare, iar Lienen era concediat.
    Inca-mi pare rau dupa Tanase.
    Sa fim seriosi, un antrenor de top din Germania nu isi permite nimeni din tara noastra. Eu sper ca prin faptul ca e neamt, ca vine dintr-un campionat strain si ca are cateva echipe unoscute in CV sa castige respectul jucatorilor si sa impuna ordine la echipa. Cred ca de ordine si organizare avem nevoie cel mai mult acum.
    Si eu il regret pe Tase, dar se pare ca nimeni de la club nu il vrea si nici cei mai multi suporteri.

  3. #24
    rosalbalbastru fl0o's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Galati, Romania
    Posts
    6,501
    Reputatie
    1
    Mi-as dori ca si Otelul sa retrogradze din bundesliga
    [FONT="Georgia"]bautura si meci[/font]

  4. #25
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    MSV Duisburg, Fc Koln, Hannover 96, Borussia Monchengladbach, TSV Munchen, sau Arminia Bielefeld.


    toate au retrogradat.
    Doamne Ajuta.

    Pai tu ne vrei desfiintati, nu retrogradati. Asa, au retrogradat echipe mult mai mari ca noi si tot nu au fost probleme.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •