Page 1 of 33 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 678

Thread: Sezon 2013/2014

  1. #1
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1

    Sezon 2013/2014

    Opening Night at last...Miami sterge pe jos cu Chicago

    EDIT: Change please, 2013/2014, my bad

    EDIT 2: Nevermind, i changed it Let's have a great NBA season
    Last edited by Mike^; 30th October 2013 at 04:05.
    Retards...Retards everywhere...

  2. #2
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Miami sterge pe jos cu Chicago
    lasand la o parte exagerarile, a fost o avanpremiera destul de reusita pentru East final
    .
    nothing to see here. move along!

  3. #3
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Cand am scris asta Miami avea un 30-5 run si facea ce vroia...Pe final au lasat-o mai moale si Chicago a profitat...Dar nu ai ce spune, a fost one-way match...
    Retards...Retards everywhere...

  4. #4
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Cand am scris asta Miami avea un 30-5 run si facea ce vroia...Pe final au lasat-o mai moale si Chicago a profitat...Dar nu ai ce spune, a fost one-way match...
    e funny asta cu lasatul mai moale asa poti zice si ca Bulls au lasat-o mai moale in first half. oricum, vedem ce urmeaza in (post)season
    .
    nothing to see here. move along!

  5. #5
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Dude, stiu ca esti fan Chicago...Si recunosc ca sunt fan Miami. Dar nu poti sa-mi spui ca Miami in sfertul 4 la 20 de puncte avantaj a jucat la aceasi intensitate ca si in sfertul 2 de exemplu. Da, recunosc, cand s-au apropiat Bulls au ridicat intensitatea dar deja avantajul era in favoarea celor de la Bulls dupa run-ul pe care l-au facut.
    Retards...Retards everywhere...

  6. #6
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    pai ce zici tu nu are nicio relevanta la ceea ce am zis eu. Bulls sunt cei care nu au jucat in 1st half la aceeasi intensitate ca in 2nd half, si la fel ca in pre-season unde i-au batut pe pacers de 2 ori, pe grizzlies, etc... stiu ca nu conteaza performantele din pre-season si nici nu e cazul sa ne agitam prea tare acu in day 1 of the season come on. heat had a good game, not their best. bulls had a crap of a 1st half. end of story
    .
    nothing to see here. move along!

  7. #7
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Well...nu ma asteptam la asa rezultat la Lakers cu Clippers.

    Indiana 18 blocks .

  8. #8
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    Rose mai avea putin si isi mai lua o pauza de 18 luni la ce i-a facut Cole. Cam nasol sa te bata benchu lu Heat cand ai pretentii de campioana. Noroc ca e primu joc al sezonului si se pot schimba multe, dar mie personal mi se par foarte overrated Bulls. Sunt aceeasi echipa din 2011 care nu a miscat in fata lu Heat, ba chiar mai slaba atunci mai aveau ceva bench. Rose > LeBron ? intai sa le faca fata lu Chalmers si Cole care au maturat pe jos cu el.
    Atenshan incoming mesigi

  9. #9
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by otinho View Post
    cand ai pretentii de campioana
    Quote Originally Posted by otinho View Post
    mi se par foarte overrated Bulls
    Quote Originally Posted by otinho View Post
    Rose > LeBron
    wtf dude. de unde ai scos aberatiile ^ alea? imparte si cu noi ce fumezi tu acolo
    .
    nothing to see here. move along!

  10. #10
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1


    Nice championship ring ceremony
    Retards...Retards everywhere...

  11. #11
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Clevland arata bine pe hartie ...
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  12. #12
    incepator Nu e Steaua's Avatar
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    28
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by otinho View Post
    Rose mai avea putin si isi mai lua o pauza de 18 luni la ce i-a facut Cole. Cam nasol sa te bata benchu lu Heat cand ai pretentii de campioana. Noroc ca e primu joc al sezonului si se pot schimba multe, dar mie personal mi se par foarte overrated Bulls. Sunt aceeasi echipa din 2011 care nu a miscat in fata lu Heat, ba chiar mai slaba atunci mai aveau ceva bench. Rose > LeBron ? intai sa le faca fata lu Chalmers si Cole care au maturat pe jos cu el.
    1. Nu stiu ce amintiri ai despre playoff-ul din 2011 insa intalnirile Heat vs Bulls au fost mult mai stranse decat o arata scorul. E usor sa te uiti si sa vezi 4-1 dar sa uiti ca s-a jucat pana-n ultimele minute.

    2. Nici mama lu' Rose nu crede ca fiu-su e mai valoros decat Lebron.

    3. Rose s-a impiedicat de Birdman (motivul pentru care a cazut), faza lui Cole ramane la fel de spectaculoasa oricum.

    4. Bench-ul lui Heat a ajutat in mod constant si deseori decisiv in drumul spre 2 inele.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    wtf dude. de unde ai scos aberatiile ^ alea? imparte si cu noi ce fumezi tu acolo
    Nu stiu cat urmaresti presa din SUA sau "marii experti" in domeniu de pe-acolo dar sunt foarte multi care o considera pe Chicago favorita anu asta la titlu. http://www.csnchicago.com/bulls-talk...r-lebron-james (stiu ca e hater). Also rankingul lui Bill Simmons , Rose saying he is the best etc etc. Iar daca intrii pe forumul Bulls de pe realgm de exemplu ce fumez eu aici e nimic.

    Iar ce fumez eu aici n-as impartii cu tine sorry.

    pt Nu e Steaua
    1. Faptul ca meciurile au fost close nu inseamna nimic. Seria aia se rejuca de 10 ori si Chicago tot nu castiga o data. Be serious...

    2. Nu mama lui , el si cu alti mari "analisti"

    3. Watch it again! Nu zic ca nu s-a impiedicat dar si fara Bird acolo se ducea invartit

    4. Basketul e team sport. Normal sa te ajute benchul.
    Atenshan incoming mesigi

  14. #14
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by otinho View Post
    Nu stiu cat urmaresti presa din SUA
    sunt in Chicago si urmaresc presa zilnic pentru ca sunt oareshcum fortat de imprejurari (i.e. locul de munca mi-o impune) insa asta e irelevant. de ex in SUA toata lumea stie ca Fox News sunt *****uri trase de par pana la limita nesimtirii si ca atare cine are macar putina minte nu le ia in serios. si tu poti filtra ce vrei sa citesti. normal ca un ziar/post local va fi partinitor de regula. get rid of those! read some pro's... intreaba pe aici pe forum daca nu stii cine scrie impartial. sunt multi veterani pe aici care pot sa iti spuna pe cine sa citesti/urmaresti

    Quote Originally Posted by otinho View Post
    pe forumul Bulls de pe realgm de exemplu ce fumez eu aici e nimic. Iar ce fumez eu aici n-as impartii cu tine sorry.
    makes sense now ain't smoking that shit anyway, son
    .
    nothing to see here. move along!

  15. #15
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    doamne, cand am vazut titularii lui lakers.... cum naiba au pierdut clippers?

  16. #16
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    sunt in Chicago
    enough said

    Nu inteleg de ce ai sarit ca ars cand "m-am legat" de echipa ta. E doar o parere personala, nu tre sa fumez ceva anume sa spun ca Bulls sunt overrated.
    Hai sa terminam aici , sezonul e lung si se pot intampla multe si chiar nu am vrut sa intru intr-o discutie de genu asta.
    Atenshan incoming mesigi

  17. #17
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by otinho View Post
    Hai sa terminam aici , sezonul e lung si se pot intampla multe si chiar nu am vrut sa intru intr-o discutie de genu asta.
    nu am sarit ca ars come on!

    si ai dreptate, sezonul abia a inceput ieri si se pot intampla multe... cum ar fi Heat-Bulls in finala estului discutii de genul asta nu sunt neaparat inutile... amandoi ne-am zis punctul de vedere so we're fair and square!
    .
    nothing to see here. move along!

  18. #18
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Imi dau si eu cu parerea : in momentul de fata Indiana e peste Bulls (e doar o opinie personala).

  19. #19
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    We wont be out-tanked!!!

  20. #20
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    haha ^ bogey, you

    anyway, imi dau si eu cu parerea ca vad ca e la moda din nou in acest inceput de sezon: 76ers au "sters pe jos" cu heat deci 76ers >>> heat right, Mike?
    .
    nothing to see here. move along!

  21. #21
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Si mie mi se pare mai buna Indiana decat Bulls in momentul de fata. Dar parca daca s-ar intalni intr-o serie de playoffs, Bulls i-ar bate, au un match-up decent cu ei din mai multe puncte de vedere.

    Cred ca Indiana e mai periculoasa pentru Heat decat e Bulls. Nu prea are interior scoring Bulls.. si din ce s-a vazut doar asa poate sa fie batuta Miami intr-o serie, if ever.

    O sa le fie foarte greu la Miami sa mai castige anul acesta daca ar avea aceeasi adversari ca sezonul trecut. Bulls si apoi Indiana. De preferat pentru ei ar fi ca Indiana si Bulls sa joace intre ei.
    Iar Wade cu knee problems dupa un meci? Hai sa nu zicem ingrijorator, dar un mic semn de exclamatie/intrebare.

    Si apropo, nu uitati de concursul de predictii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •