View Poll Results: Cine MERITA sa castige Ballon d'Or 2013 ?

Voters
50. You may not vote on this poll
  • Ribery

    16 32.00%
  • Messi

    3 6.00%
  • Ronaldo

    24 48.00%
  • Lewy

    0 0%
  • Aguero

    1 2.00%
  • Ibra

    4 8.00%
  • Suarez

    0 0%
  • Ozil

    0 0%
  • Robben

    2 4.00%
  • Reus

    0 0%
Page 17 of 17 FirstFirst ... 7151617
Results 337 to 346 of 346

Thread: Cine MERITA sa castige Ballon d'Or 2013 ?

  1. #337
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by jo27 View Post
    Hai ca am fost rautacios. Era pe topicul EPL un entuziasm in debutul sezonului si a aparut si ideea asta la un moment dat Oricum, printre atitea timpenii scrise pe aici de aseara de pe la 8, asta e o gluma nevinovata
    Ha ?

    Si vezi ca e Ramsey. Nu cum ai scris tu. Nu ma deranjeaza, dar ca tot ai adus vorba de topicul EPL, acolo cand cineva posteaza o glumita din asta nevinovata doar ca legata de Liverpool apar 10 "reported post"...

  2. #338
    sport legend jo27's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    3,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Ha ?

    Si vezi ca e Ramsey. Nu cum ai scris tu. Nu ma deranjeaza, dar ca tot ai adus vorba de topicul EPL, acolo cand cineva posteaza o glumita din asta nevinovata doar ca legata de Liverpool apar 10 "reported post"...
    Pff, mi-a ramas sadicul ala din GoT in cap

    Nu mai zic nimic, mai ales ca nu vreau sa-l bag la mijloc pe Ramsey, chiar joaca bine

  3. #339
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    Sincer, nu dau 2 bani pe toate premiile astea de rahat unde lumea voteaza cu coechipierii/antrenori sau atarnatorii care voteaza doar ca asa e la moda ori cool sa votezi Ronaldo sau Messi din simplu motiv ca au parte de publicitate mai mare si toti cocalari si pitipoancele au auzit de ei. PISAT!Nu are absolut nici o valoare avand in vedere ce s-a intamplat cu echipele spaniole anul trecut in cea mai importanta competitie europeana unde au fost zdrobite de echipele germane care si-au disputant finala pana la urma.
    Cum e posibil ca finalista Dortmund care a jucat un fotbal absolut spectaculos si a tocat toti adversarii ( inclusiv RM ) sa nu aiba nici un jucator in echipa anului ? Acolo erau adevaratii fotbalisti, nu pisolcosi astia de asa zisi "staruri", acolo erau tinerii care au muncit la greu sa ajunga in finala si sa ofere niste mecuri si un fotbal absolut superb.
    Cum e posibil ca Barca sa aiba 4 jucatori in echipa anului si Bayern 3 cand nemtii i-au zdrobit ca pe niste gandaci ?
    In plus echipa nationala a Germaniei este cea mai buna echipa din lume, practica un joc foarte bun si s-au mai si calificat la WC de o maniera categorica. O sa vedeti cum zboara si anul asta spanioli inca din primele meciuri din primavara CL, cel putin Barca nu are sanse cu City. O sa se bata echipele germane cu englezii.

    In concluzie ma PIS pe FIFA, UEFA si pe toate *****urile astea numite "premii".
    Sunt de acord, premiile astea sunt numai marketing ca întreg fotbalul ”mare” de altfel. Concurența s-a făcut între doi circari care nu au luat nici un trofeu anul trecut cu echipele de club iar la echipele naționale nu au arătat nimic!
    Pe Ribery nu îl punem pt că eu cred că el a fost ales greșit de la Bayern Munchen, erau alții mai meritorii! Îi dau dreptate lui Ibrahimovici.

    La ultima frază, merg și eu o tură!

  4. #340
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    si asta doar la cateva ore bune distanta de momentul in care adrian mutu a semnat cu petrolul, fiind prezentat in fata a peste 5000 de oameni. voi pe ce planeta traiti? care circari? la ora actuala, messi si ronaldo sunt cei mai buni fotbalisti pe care ii da fotbalul la nivel mondial. messi este, probabil, cel mai bun fotbalist din istoria fotbalului

  5. #341
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ei, nu mai spune! Poți să spui ce meciuri mari a făcut Messi la naționala Argentinei? Îți spun eu, nici unul memorabil! Ba, la Mondial, cu el în teren, Argentina a luat bătaie cu 0-4 de la Germania (tot Germania)! Iar Messi nici nu s-a văzut, la fel ca în meciurile Barcelonei cu Bayern !! El nu le ajunge nici până la brâu lui Pele sau Maradona care erau jucători mult mai compleți și trăgeau naționalele după ei!

  6. #342
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    dintre cei 3 finalisti cel mai mult il merita Ribery...per total insa a fost anul lui Robben si sa va spun si de ce :

    -gol decisiv in finala U.C.L
    -goluri in semifinala cu FC Barcelona
    -pasa de gol+gol in derby-ul cu Borussia scor 3-0
    -a castigat tot ce se putea cu Bayern Munchen
    trebuia minim in top 3.

  7. #343
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Ei, nu mai spune! Poți să spui ce meciuri mari a făcut Messi la naționala Argentinei? Îți spun eu, nici unul memorabil! Ba, la Mondial, cu el în teren, Argentina a luat bătaie cu 0-4 de la Germania (tot Germania)! Iar Messi nici nu s-a văzut, la fel ca în meciurile Barcelonei cu Bayern !! El nu le ajunge nici până la brâu lui Pele sau Maradona care erau jucători mult mai compleți și trăgeau naționalele după ei!
    Probabil ca dupa ce va ridica Cupa mondiala deasupra capului, o sa spuneti despre messi ca a prins in copilarie cateva zile in care nu a inscris deloc in poarta baietilor alaturi de care a copilarit . Inainte de toate, uita-te la halul in care arata barcelona in momentul de fata, fara un messi complet refacut, in raport cu ceea ce facea barca in urma cu cateva sezoane, cand nu era meci dat de la dzeu fara ca el sa inscrie.


    Dar ma rog, si aici se poate discuta ca pep il aseza bine pe teren, xavi si iniesta jucau ptr el, sma.m.d .

    Personal, cred ca e cel mai bun fotbalist din istoria acestui sport

  8. #344
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Ei, nu mai spune! Poți să spui ce meciuri mari a făcut Messi la naționala Argentinei? Îți spun eu, nici unul memorabil! Ba, la Mondial, cu el în teren, Argentina a luat bătaie cu 0-4 de la Germania (tot Germania)! Iar Messi nici nu s-a văzut, la fel ca în meciurile Barcelonei cu Bayern !! El nu le ajunge nici până la brâu lui Pele sau Maradona care erau jucători mult mai compleți și trăgeau naționalele după ei!


    sunt mult mai multe lucruri de care trebuie tinut cont. Messi nu joaca in fotbalul in care au jucat Pele sau Maradona, fotbal mai usor decat cel in care trebuie sa faci fata azi. mai cred ca ritmul in care joaca jucatorii azi e inca un factor care dilueaza esenta fotbalului pe care l-ar putea practica unii jucatori azi.

    sa zici ca Messi nu are jocuri memorabile la nationala e o prostie. are mai multe, iar unul care imi vine in minte e cel cu Brazilia, e drept, amical, dar e unul foarte bun. cat despre un mondial nereusit, ce sa zic, ai nevoie si de antrenor, asta in primul rand...

    ps, iar in meciurile cu Bayern a jucat accidentat, cat a jucat. sa fim seriosi, tu judeci jucatorul dupa cateva meciuri proaste, dar nu vezi zecile de meciuri memorabile...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  9. #345
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  10. #346
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Ei, nu mai spune! Poți să spui ce meciuri mari a făcut Messi la naționala Argentinei? Îți spun eu, nici unul memorabil! Ba, la Mondial, cu el în teren, Argentina a luat bătaie cu 0-4 de la Germania (tot Germania)! Iar Messi nici nu s-a văzut, la fel ca în meciurile Barcelonei cu Bayern !! El nu le ajunge nici până la brâu lui Pele sau Maradona care erau jucători mult mai compleți și trăgeau naționalele după ei!
    ai zis unul
    Joc Dota

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •