Page 5 of 15 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 295

Thread: Tarfa, femeie usoara sau doar mondena!?

  1. #85
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    greu mai gasesti azi o fata cum trebuie
    Manuela si Palmela nu te vor trada niciodata
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  2. #86
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    lasati tarfele sa vina la mine! pastrati voi sfintele alea care va arata pasarica dupa cateva luni!
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  3. #87
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Dadada, sa vina usuraticele inspre magnetul meu si pastrati voi fetele cuminti.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  4. #88
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Dar de fetele astea ce ziceti? Una dintre cele mai citite stiri de pe siteul de sport marca.com, cica asa se antreneaza actritele de filme pentru adulti.

    Or fi de dus la biblioteca?


  5. #89
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Dar de fetele astea ce ziceti? Una dintre cele mai citite stiri de pe siteul de sport marca.com, cica asa se antreneaza actritele de filme pentru adulti.
    Si tu crezi tot ce se scrie in presa?
    beleafer

  6. #90
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Ba si invers. Sunt tipe care se imbraca foarte provocator dar nu te atingi de ele.
    Asta am spus si eu. Am cunoscut acum ceva ani o tipa cu vestimentatie de centurista,dar cuminte ca o maicuta.
    MEREU SUPERIORI !!!

  7. #91
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Asta am spus si eu. Am cunoscut acum ceva ani o tipa cu vestimentatie de centurista,dar cuminte ca o maicuta.
    aline, cred ca era Crin Antonescu incognito
    beleafer

  8. #92
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    aline, cred ca era Crin Antonescu incognito
    Il complimentezi? era una de pe strada mea,sau ma rog, fosta mea strada! Si nu era Liberala. Desi cred ca putea deschide cheia oricarui partid...
    MEREU SUPERIORI !!!

  9. #93
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aLLiin View Post
    Desi cred ca putea deschide cheia oricarui partid...
    esti sigur?
    beleafer

  10. #94
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    esti sigur?
    Din pacate da!!
    MEREU SUPERIORI !!!

  11. #95
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Ma, daca tu spui ca putea sa deschide cheia eu nu mai comentez, ma gadeam ca poate deschide usa
    beleafer

  12. #96
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Ma, daca tu spui ca putea sa deschide cheia eu nu mai comentez, ma gadeam ca poate deschide usa
    Corect! Sunt aerian. Urmaresc 2 meciuri
    MEREU SUPERIORI !!!

  13. #97
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,790
    Reputatie
    0
    Hai sa particularizam un pic discutia, care ati avut prietene tarfe sau care cunform parerii voastre s-au comportant ca niste tarfe si care ar fi cele mai tari cuvinte ce ati avea sa i le ziceti in fata daca le-ati intalni azi, asta daca ati avea doua perechi functionale de coaie si la nivel principial nu doar fizic si nu doar o pl-a sculata care mereu indoaie intentia incipienta si limba unui barbat?


    De ce vreau o astfel de discutie? Pentru ca d.p.d.v. al caracterului tarfele nu sunt cele mai josnice fiinte umane pe cale de relatie erotica doar, sa nu facem apel la alte domenii umane, ci cascadorii plansului sau ciupercile alea otravitoare de sila care mi se par mie cele mai josnice fiinte umane si anume barbatii care sunt tradati de femei, femei care se comporta ca niste tarfe, barbati care plangocesc si le urasc pe buna dreptate pe femeile alea, insa barbati care le reaccepta cat ai zice peste pe acele femei daca ele gasesc ca au chef sa se reintoarca, din varii motive, as zice mai degraba de ordin financiar. Mi se pare cea mai mare palma posibila pe care si-o poate da un om siesi, sa se intoarca la o femeie care l-a scuipat in fata zicandu-i ca e doar o piatra de incercare pentru viitorul ei, viitor care daca nu s-a gasit imbunatatit asa cum ea spera la un barbat superior dupa creieru ei, ea se poate intoarce linistit la fraierul imbecil anterior care bucuros ca scapa de etapa de plangocit si solitudine, o reaccepta indata. Ceva mai penibil de atat, sincer, cu greu pot sa-mi imaginez, si mi-e o sila si o scarba incredibila de asemenea barbati. Cred ca si sclabii din evul mediu aveau mai mult respect de sine decat ei!
    Si de aici vreau sa aflu exact cum stau cei care au fost fentati de tarfe si ce-ar avea de zis in legatura cu ele!
    Last edited by Johnny D; 24th October 2013 at 08:02.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #98
    sport legend krokobaursolzos's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    La Bolta Rece
    Posts
    4,235
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Manuela si Palmela nu te vor trada niciodata
    Stiu eu un orasel din west, plin de palmieri , insusi primarul e palmas
    Unde am fi azi daca s-ar fi aplicat Punctul 8 ?
    Cine uita e complice!
    Pana ce clasa politica nu se reformeaza de la sine, ICCJ are de lucru ...

  15. #99
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Si de aici vreau sa aflu exact cum stau cei care au fost fentati de tarfe si ce-ar avea de zis in legatura cu ele!
    Si pe mine ma intereseaza uneori aspectele exacte, as vrea o formula matematica a tarfei.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  16. #100
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,342
    Reputatie
    0
    Pai e simplu. Penis ridicat la puterea x = ( Y )(x), unde x e suma de euro din cont, iar functia ( Y ) tinde spre ( X ) adica spre deschiderea de 180 grade pe masura de x tinde spre infinit.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  17. #101
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    N-ai cum sa ai o relatie cu cineva pe care nu-l cunosti de nici 2 saptamani!
    [B]Insa, multe au, ele sunt paradigmele Universului pentru noi restul, si anume pentru ca ele cunosc baietii din primele ore, tot stiu despre ei; Dumnezeu nu stiu daca e femeie, dar cu siguranta El e in oricare din aceste tipuri de femei, deoarece imi par atotcunoscatoare!
    omule bun, asta e quote de pus in rama de dat la stra-stra-nepoti si de repetat ca o mantra in fiecare zi. Adevar PUR!!!!

  18. #102
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Femeile se bazeaza mult pe simturi si de aici raman cu o prima impresie de multe ori poate neadevarata. Ele iau decizii mai mult cu partea creierului specifica zonei emotiilor.

  19. #103
    Адриан Михай liverpool-kid's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bicaz-Neamt
    Posts
    2,108
    Reputatie
    1
    si picioarele ce parte a creierului le desface?

  20. #104
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Acuma discutia devine interesanta:

    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    In Piramida lui Maslow, nevoia de sex e cu un nivel sub respectul de sine, de exemplu.
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Maslow ala mai are mamaliga de mancat, d.p.d.v. psihologic nevoia de apreciere e de departe cea mai mare nevoie dintre toate iar un subsidiar al acesteia numit aprecierea de sine sau respectul de sine e pentru cei inteligenti cel mai important constituent, dar nu poate fi realizat absolut deloc pe criterii superficiale, acela nu mai e respect de sine. Sexul in genere e axat pe superficialitati si tot felul de nevoi la care daca le depasesti placerea fizica si emotionala particulara si le privesti reflexiv vei descoperi ca sunt injositoare si mizere in natura lor. Cu alte cuvinte sexul ca nevoie preactum o fi cu un nivel mai jos decat respectul de sine
    ....
    Pentru cei prosti sau mediocrii maxim, intr-adevar sexul e doar cu un nivel sub respectul de sine, poate ca si pentru femei!
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    Jesus, cat ai scris despre Piramida lui Maslow pentru ca, in final, sa ajungi exact la ce am spus eu intrßo propozitie Da, organic vorbind, omul are nevoie mai mult de sex, decat de stima de sine. Dar asta nu inseamna ca, daca ai stima de sine si tinzi spre absolut, nu tre' sa mai faci sex, doar pentru ca ar fi animalic. Si mai animalic e sa mananci (nivelul cel mai de jos al piramidei), dar, culmea, toate geniile au facut asta.
    Sa privim priamida aia:

    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...y_of_Needs.svg


    Deci, la baza, la basic instinct cum explicit ti-a aratat Sharon Stone, impreuna cu mancarea si respiratia este "nevoia de sex". Asa. Acuma ceea ce discutati voi se afla mai sus in priamida, si vine peste basic instincts, inainte de self-esteem (respect de sine), si se numeste sexual intimacy. Bun.
    Analizand piramida de mai sus in comparatie cu discutia in cauza, ma gandesc ca persoanele care se rezuma la sex ca basic instinct de la baza piramidei, pot sa fie catalogate in termenul tarfa, iar persoanle care ajung sa urce mai sus in piramida si sa constientizeze sexual intimacy and self esteem, aceste persoane au trecut de eticheta tarfa. E bine?
    beleafer

  21. #105
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Excelent argument!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •