Page 4 of 15 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 295

Thread: Tarfa, femeie usoara sau doar mondena!?

  1. #64
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,449
    Reputatie
    0
    are gust fain, doar Steaua ma dezamageste
    STEAUA e una singura, cea infiintata in 1947, cea care a cucerit Cupa cea Mare a Europei, cea care a strans 26 de titluri de campioana, pe care am sustinut-o permanent, si cand era echipa Armatei, si cand era finantata de Paunesti, si acum, cand are un patron bezmetic.

  2. #65
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by liverpool-kid View Post
    o dam in altele...ce gust are zaibarul Dario?...merge sa dai la o "tarfa" o dusca buna inainte de-ai lua cracii la umeri?
    http://i.imgur.com/KBNcZ.gif

    Serios cine vorbeste asa ?

  3. #66
    obsolete Ess's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    11,380
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristyniku View Post
    Recunosc ca nu m-am gandit la toate lucrurile din spatele angajarii, samd. Eu ma gandeam mai mult la animatoarele care chiar danseaza, nu care dau putin din cur si aia e(la modul ca fetele depun ceva efort).
    Cand m-am referit la dansatoarele care se framanta si se freaca, facand diferenta intre ele si animatoarele din cluburi, la asta m-am gandit:
    ...iar copilul din dreapta imaginii (hai baietii...cati ati vazut acest detaliu? )tinut in brate de cretina aia, este un voyeur de mic. doamne d-zeule, care mama ma-sii e directia?...

    on topic: nu-mi dau cu parerea, la cat am pacatuit pana acum, ar fi prea ipocrizie maxima.

  4. #67
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Cristyniku View Post
    Eu consider ca o fata ar trebui sa se culce cu un baiat numai daca este intr-o relatie cu el(iar relatia sa fie serioasa). Minimum 3-4 luni sa astepte
    Caaat? Asta se aplica eventual prin liceu. Cand treci de o varsta si inca mai astepti atat, s-ar putea sa te trezesti ca astepti ani buni pana la urmatoarea partida. Nu-s multi care sa aiba atata rabdare. Timpul de asteptare scade in mod normal cu varsta si experienta. Odata ce prinzi gustul nu iti mai arde de facut jocuri de asteptare doar pentru a parea o lady.
    Tarfe sunt alea ce si-o pun pe interes. E deplasat sa o faci "tarfa" pe una care si-o trage si nu e intr-o relatie. E si ea om, deci are nevoi. In Piramida lui Maslow, nevoia de sex e cu un nivel sub respectul de sine, de exemplu.
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  5. #68
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tim View Post
    De ce sa pierzi 5 minute degeaba?
    Ai si tu dreptate nu zic nu.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  6. #69
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    johnny, zi ma, cum o cheama pe tipa care te-a respins?
    A ajuns in Bucuresti de nici 2 saptamani la facultate si deja are prieten, si asta m-a facut s-o intreb daca s-a culcat cu el si sa-i zic ca opinia generala asa cum o vad eu e ca daca te culci cu unu-n primele 2 saptamani esti tarfa, ea a zis c-am facut-o tarfa desi eu i-am zis ca doar daca s-a culcat cu el, ea nu se culcase cu el inca, doar isi petrecuse noaptea cu el in pat din cate-am inteles.
    Asta se aproba desi e putin cam slutty dupa nici 2 saptamani, dar... sa zicem treaca mearga!

    Quote Originally Posted by Doctor_Satan View Post
    Nu l-a respin, ci el a refuzat-o. Ca lui ii plac alea care se lasa greu.
    I-a dat papucii la parasuta ca s-ar fi lasat smotocita la a 15-a intalnire.
    Tot ce spui tu aici e cat se poate de real, doar ca nu m-am intalnit cu ea in afara de pe mess, facebook si forumuri niciodata!

    Quote Originally Posted by patriot View Post
    cred ca unii dintre voi n au vazut femei decat la televizor.......sa vezi cand te indragosteti de una care s a mai culcat cu 20 inainte..........o mai faci tarfa cand e femeia ta?
    Nu cu cati e atat de vital ci cum!?
    Nu stiu cat o sa mai conteze dragostea ta cand tipa iti va zice, ok merge dar tre sa vina si ailalti 20 deodata cu tine!

    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    oh sh*it!
    Dupa titlu, credeam ca subiectul este Steaua
    total neinteresant
    Pai Steaua e la diverse!? Ce tut esti si tu! Steaua e campioana si liderul Romaniei!
    Desi, e campioana si liderul si la preacurvit, aici s-ar putea s-o fi nimerit, bravo!
    Last edited by Johnny D; 23rd October 2013 at 07:53.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #70
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Dario View Post
    Forza STEAUA !
    Offtopic grosolan, dar ce e drept o clipa n-am crezut ca scap de asa ceva cand am deschis acest thread, multumesc!
    Quote Originally Posted by Grinco View Post
    In Piramida lui Maslow, nevoia de sex e cu un nivel sub respectul de sine, de exemplu.
    Maslow ala mai are mamaliga de mancat, d.p.d.v. psihologic nevoia de apreciere e de departe cea mai mare nevoie dintre toate iar un subsidiar al acesteia numit aprecierea de sine sau respectul de sine e pentru cei inteligenti cel mai important constituent, dar nu poate fi realizat absolut deloc pe criterii superficiale, acela nu mai e respect de sine. Sexul in genere e axat pe superficialitati si tot felul de nevoi la care daca le depasesti placerea fizica si emotionala particulara si le privesti reflexiv vei descoperi ca sunt injositoare si mizere in natura lor. Cu alte cuvinte sexul ca nevoie preactum o fi cu un nivel mai jos decat respectul de sine, dar postactum respectul de sine ramane prestigios si onorant pe cand sexul e extrem de injositor, daca nu cumva e dublat de iubire sau ceva similar, emotie puternica care-ti ia fixatia analitica de pe acel act injositor si-l transforma intr-unul complex.
    Probabil Maslow ala a ramas cu sechele aspre altfel n-ar fi pus sexul ca si importanta doar cu un nivel mai jos decat respectul de sine.
    Ori avea un respect de sine insignifiant privind importanta acestui sentiment croit rational si gradul de importanta cu care ar fi trebuit sa onoreze acest aspect personal fiecarui om, treaba lui! Si aici e o distinctie clara de superioritate intre nevoia de respect de sine si cea de sex, una din ele are filamente rationale si cealalta animale!
    Cum ratiunea e una mai slaba la femei si respectul de sine e pe masura, bazat pe superficialitati, deci aceasta trasatura e valabila barbatilor ce nu gandesc cu "ushuratorul", am scris in debutul comentariului "pentru cei inteligenti", asta e premisa!
    Pentru cei prosti sau mediocrii maxim, intr-adevar sexul e doar cu un nivel sub respectul de sine, poate ca si pentru femei!
    Last edited by Johnny D; 23rd October 2013 at 08:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  8. #71
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Ca sa traduc putin pentru animale ce-am scris mai sus, pentru unii cetateni care aspira la mai mult decat a fi animal ca si maxim de placere in viata, ratiunea in sine ofera placeri greu de acces pentru ceilalti din jurul acelui cetatean care va primii sfaturi de la acesti ceilalti sa se comporte ca un animal, deoarece doar o viata are, insa cetateanul in sine o stie prea bine, si-si foloseste aceasta viata nutrindu-si placerea maxima: ratiunea, placere la care animalele au acces putin sau deloc.
    Pentru animalele in discutie ratiunea devine o corvoada, ceva ce folosesc doar la lucru sau cand te chinui cu viata, pentru cetateanul in discutie ratiunea e o placere, o distinctie clara ce-i provoaca emotii pozitive si satisfaceri de fiecare data cand are privilegiul de-a o folosi, ea in sine e membru al respectului de sine, ea in sine e placerea de-a fi in viata. E mai greu de inteles pentru animale care instinctual isi fac nevoile si considera asta ca definitor al trairii vietii. Mie mi se pare chiar hilar!

    Si acum c-am trecut si de abstractizari, sa revenim la baza topicului! Ce-am retinut pana azi!?
    Eu am retinut ca acest concept de tarfa e unul personal si fiecare om il interpreteaza in felul propriu, deci pana la urma nu exista acel standard general definitoriu de care vorbeam. Acesta e defapt unul trasat de fiecare persoana in parte intr-un mod cu totul aparte, deci e ca si cu gusturile aici, functie de gust esti tarfa sau esti supermarfa, mai pe romaneste!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #72
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A ajuns in Bucuresti de nici 2 saptamani la facultate si deja are prieten, si asta m-a facut s-o intreb daca s-a culcat cu el si sa-i zic ca opinia generala asa cum o vad eu e ca daca te culci cu unu-n primele 2 saptamani esti tarfa, ea a zis c-am facut-o tarfa desi eu i-am zis ca doar daca s-a culcat cu el, ea nu se culcase cu el inca, doar isi petrecuse noaptea cu el in pat din cate-am inteles.
    Asta se aproba desi e putin cam slutty dupa nici 2 saptamani, dar... sa zicem treaca mearga!
    S-a jucat cu el pe sub plapuma pe intuneric dupa cateva intalniri si ti se pare slutty. Eu cred ca nu e nimic anormal.
    Aici e doar o diferenta de conceptii: tu le preferi pe cele care rezista cu stoicism in fata dorintei, eu pe cele care prefera sa se simta bine in limitele bunului simt si pentru care nu conteaza asa-zisele norme morale ale societatii. Pentru ca daca te uiti, chiar si fara a patrunde macar in straturile superficiale, vei constata ca societatea e cea mai ipocrita adunatura de oameni. Viata e mai placuta atunci cand traiesti fara a cauta aprobarea societatii.
    Dar hai ca o dam in filosofie si deviem de la ce-i mai interesant: categorisirea fufelor. Eu raman la parerea ca tarfe sunt doar cele care folosesc sexul ca moneda de schimb sau cele care-si inseala barbatii. Dar si pentru aceste categorii exista diferite asptecte.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #73
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    johnny, ma, acu pe bune, la ce naiba ti-a trebuit sa iti expui viata particulara pe un site? Nu stiai cum sa rada lumea de tine?Povesti din astea spui la tovarasi in care ai incredere sau frate/sora, nu povestesti pe un site, unde oricine are conexiune de internet, poate sa iti citeasca povestea.Daca o tineai pentru tine si tovarasii tai, radeau de tine doar taranii din zalau, insa acum rade de tine...toata planeta Pe viitor, evita astfel de povesti...numa lordul facea topicuri de acest gen....si-a devenit subiect de panarama pentru cei de ols.Asta iti doresti?

  11. #74
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,780
    Reputatie
    0
    Esti total in afara de subiect, acest topic e un eveniment virtual total distant de subiectele din viata mea, dar m-a facut sa-mi doresc lamuriri unde am nelamuriri ca orice om de bun simt si rational. Le-am gasit, lamurirea e ca totul este relativ, excelent!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #75
    Banatean Grinco's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Sachsen-Anhalt, DE
    Posts
    8,318
    Reputatie
    0
    Jesus, cat ai scris despre Piramida lui Maslow pentru ca, in final, sa ajungi exact la ce am spus eu intrßo propozitie Da, organic vorbind, omul are nevoie mai mult de sex, decat de stima de sine. Dar asta nu inseamna ca, daca ai stima de sine si tinzi spre absolut, nu tre' sa mai faci sex, doar pentru ca ar fi animalic. Si mai animalic e sa mananci (nivelul cel mai de jos al piramidei), dar, culmea, toate geniile au facut asta.
    [URL="http://www.dailymotion.com/video/x38r9e_ezekiel-25-17_school"]Ezekiel 25:17 [/URL]

  13. #76
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,341
    Reputatie
    0
    Ca sa nu mai vorbim de scobitul in nas. E o chestie barbara si dezgustatoare, dar, daca am lasa sa se acumuleze, probabil am ajunge la medic pentru spalaturi nazale. Asta dupa ce rad toti de noi pe strada ca avem narile umflate si cu diverse chestii atarnand din ele. Ce respect de sine am avea sa umblam astfel?
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  14. #77
    sport legend Calandrinon's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    7,142
    Reputatie
    1
    si aici tot despre scarboasa vorbiti ?
    E clar, scarboasa-i numa`una
    Fie sa renasca numai cel ce har,
    are de-a renaste curatit prin jar.

  15. #78
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    A ajuns in Bucuresti de nici 2 saptamani la facultate si deja are prieten, si asta m-a facut s-o intreb daca s-a culcat cu el si sa-i zic ca opinia generala asa cum o vad eu e ca daca te culci cu unu-n primele 2 saptamani esti tarfa, ea a zis c-am facut-o tarfa desi eu i-am zis ca doar daca s-a culcat cu el, ea nu se culcase cu el inca, doar isi petrecuse noaptea cu el in pat din cate-am inteles.
    Johnny D, fara nicio indoiala tipa este o tarfa, poti sa-i spui si din partea mea.

    Inca o chestie: cand ai impresia ca o tipa e tarfa, inseamna ca este tarfa, sa nu ai dubii. Intuitia masculina nu da gres, nimereste la fix fisura.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  16. #79
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Crezi? Sunt tipe care zici ca sunt usa de biserica si cand colo... Sau invers. Asta cu intuitia nu tine, decat daca persoana in cauza vrea cu totul sa o arate. Si nici atunci.

    Daca am fi in strainatate, tipa aia care danseaza la bara ar pleca dupa job la studieze la universitate poate. La noi, probabil ca nu, judecand dupa atmosfera din jur si dupa grasul ala la microfon pe care il trec toate transpiratiile.

  17. #80
    sport legend Loup de Mer's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Antillia, Rockall
    Posts
    1,264
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Crezi? Sunt tipe care zici ca sunt usa de biserica si cand colo... Sau invers.
    Invers niciodata

    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Asta cu intuitia nu tine, decat daca persoana in cauza vrea cu totul sa o arate. Si nici atunci.
    Unii barbati si-au pierdut inca din gradinita intuitia masculina. O recapeti cand iti dai seama ca esti un zeu.
    Sweet jumping mother of marmalade! Shave my leg and call me Grandpa!

    [I][SIZE="2"]*căzut din copac în ocean...[/SIZE][/I]

  18. #81
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Ba si invers. Sunt tipe care se imbraca foarte provocator dar nu te atingi de ele.

  19. #82
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim View Post
    Ba si invers. Sunt tipe care se imbraca foarte provocator dar nu te atingi de ele.
    banul deschide orice tipa. cum toate astea sunt puternice, independente si de succesuri. le arati niste euroi si imediat o atingi unde vrei.

  20. #83
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,543
    Reputatie
    0
    greu mai gasesti azi o fata cum trebuie
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  21. #84
    sport legend
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    USA
    Posts
    2,707
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    opinia mea personala este ca tarfa e aia care nu cunoaste un baiat inainte sa se culce cu el, practic aceea care cauta aventuri pur si simplu pe baza sexuala, sau chiar si aceea care cauta aventuri atat pe baza sexuala cat si emotionala dar cu totul si cu totul ciudat are o hiperactivitate emotionala perpetua ce-i permite sa iubeasca simultan mai multi baieti! Prin simultan ma refer intr-un interval de cateva saptamani de timp.
    pai daca ti-ai dat singur definita tarfei inseamna ca ai trasat deja linia.

    sfatu' meu e sa trosnesti tot ce apuci cu cat dau textila jos mai repede cu atat mai bine
    adica xxx first ask questions later.

    cand oi vrea sa te nenorocesti sa te insori atunci cauti una din alea de consideri tu ca nu depaseste linia imaginara a tarfei.

    si nu uita ca totul e relativ si mai ales trecator.
    Last edited by YodaRo; 23rd October 2013 at 21:42.
    Oamenii inteligenti discuta idei. Oamenii mediocri discuta evenimente. Restul oamenilor discuta alti oameni.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •