View Poll Results: Grecia - Romania, la baraj.Cine merge la Rio?

Voters
79. You may not vote on this poll
  • Grecia

    27 34.18%
  • Romania

    52 65.82%
Page 76 of 76 FirstFirst ... 2666747576
Results 1,576 to 1,589 of 1589

Thread: Grecia - Romania 3-1/1-1

  1. #1576
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Mda. Acum s-au mai linistit apele cat de cat, m-am mai calmat si eu.
    Eu sunt genul care spera pana la capat, optimista tot timpul si marti m-am dus la meci cu convinsa ca ne putem califica. Aveam incredere in jucatori, in public. M-am vopsit pe fata, am stat tot meciul cu tricolorul pe umeri, din astea . Am cantat, batut din palme, sarit, tipat, huiduit, gesticulat, injurat, aratat _|_(m-am abtinut cat am putut ), le-am aratat fanilor greci 2-0 . Dupa cum am banuit, am nimerit fix in galerie, langa cel cu microfonul )))))))). Bine, ne-am mutat in coltul din stg. al Peluzei Nord() pentru ca nu puteam sta asa aproape de tobe(am probleme cu urechile). Am stat lipita de bara, cam langa corner. Momentul intonarii imnului a fost superb. Nu stiam de ce vad aparate din tribune indreptate catre noi; cand m-am uitat in sus, un tricolor imens acoperea peluza. A fost tare sa ma simt parte din coregrafie. Plus ca am vazut cum se pregateste o galerie(cum pregatesc steagurile alea imense, betele pentru tobe, cum se trimit oameni in mai multe zone ale peluzei, cum se dau indicatii despre cum trebuie ridicat banner-ul. Nu credeam ca e asa de organizat totul . ).
    Despre meci in sine: am jucat mai bine decat in Grecia, dar nu suficient pentru a ne califica. Ocaziile mari au lipsit din nou...Centrarille au fost ori proaste, ori nu era nimeni la primire. Torje s-a zbatut mult, la fel si Maxim, mi-au placut mult si Chiriches si Hoban . In fine. Sunt mai multi vinovati: sistemul(sau Sandu si ceilalti din FRF, spuneti-i cum vreti), Piturca, jucatorii pe care "nu arde" tricoul nationalei(vorba lui Gica Popescu), valoarea scazuta, poate ca au contribuit si unele absente, offsideul de la primul gol din tur, penalty-ul neacordat noua. Ma rog, ultimele sunt detalii(nu cred ca au fost cruciale) care ma deranjeaza pe mine fiindca sunt foarte implicata.
    Cand au inscris grecii, am simtit ca se prabuseste cerul peste mine. M-am taiat ca maioneza. Nu mai aveam entuziasmul ala care ma facea sa aplaud, sa cant, sa strig. La 1-1 parca am inviat. Am avut momente bune dupa, dar nu de ajuns pentru inca 2 goluri...Cred ca momentul in care banca Greciei a tasnit pe teren la final o sa imi ramana in minte mult timp de-acum incolo.
    Totusi, am evoluat putin dupa campania asta: de pe locul 53 am ajuns pe locul 29, din urna 4 in urna 3 si am ajuns la baraj dupa ce inainte terminam pe 4 sau 5. E multumitor pana intr-un punct. E normal sa iti doresti mereu mai mult. Si cu un adversar ca Grecia, totusi parca nu aveam pretentii exagerate de la ai nostri cand eram destul de increzatori ca ne putem califica. Cu Piti in fruntea nationalei, nu se va schimba nimic chiar si dupa esecul asta, de maniera asta. Abia dupa ce vom scapa de el putem sa ne gandim la schimbari majore in bine.
    Cu ce am ramas dupa campania asta: am fost alaturi de echipa la fiecare meci de acasa si am trait multe momente frumoase pe stadion. Cele triste fac si ele parte din fotbal.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  2. #1577
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristyniku View Post
    ...Am cantat, batut din palme, sarit, tipat, huiduit, gesticulat, injurat, aratat _|_ (m-am abtinut cat am putut )...
    Păi, se poate? Nu se potrivesc unei domnișoare.

  3. #1578
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Păi, se poate? Nu se potrivesc unei domnișoare.

    Pentru mine depinde in ce context fac asta. Pe stadion e permis.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  4. #1579
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Mi-ai adus aminte de un cunoscut care a mers și el pe stadion cu fi-su de 12 ani. Și în tensiunea aia din stadion când toți strigau "m...e ..." deodata incepe si copilul lui sa strige plin de avânt de a încremenit tac-su! Păi el ce se gândea, că își duce copilul la operă?

  5. #1580
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    inca un posting sa ajungem la pagina 100, nu de alta
    beleafer

  6. #1581
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,462
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tifosi View Post
    pai tu si familia ta ati ratat calificarea?
    Noi nu jucam fotbal.

  7. #1582
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Cine vrea sa se joace de-a tragerea la sorti pt grupele CM 2014? http://ultra-zone.net/2014-FIFA-Worl...up-Stage-Draws
    Simulatorul asta isi bate joc Cica Brazilia- Grecia 0-1 si Brazilia-Iran 1-1!!

  8. #1583
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Mi-ai adus aminte de un cunoscut care a mers și el pe stadion cu fi-su de 12 ani. Și în tensiunea aia din stadion când toți strigau "m...e ..." deodata incepe si copilul lui sa strige plin de avânt de a încremenit tac-su! Păi el ce se gândea, că își duce copilul la operă?
    Asta asa e. Cum ar fi sa incep eu sa ma stramb ca aud tot felul de cuvinte urate pe stadion. Pai pana mea, vii pe stadion, unde 90% sunt barbati, iti asumi chestia asta.
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  9. #1584
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Te duci si iti bagi p...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  10. #1585
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Și totuși...pe stadion se poate comporta și civilizat, chiar în România. Eu am destul exemple, nu le dezvolt acum. Concepția generală la noi este alta.

  11. #1586
    sport legend tifosi's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Nazi Germany
    Posts
    1,385
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Și totuși...pe stadion se poate comporta și civilizat, chiar în România. Eu am destul exemple, nu le dezvolt acum. Concepția generală la noi este alta.
    ..Giulesti !
    LOVE FOOTBALL ! HATE ANTIFA !!!

  12. #1587
    sport legend Cristyniku's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Și totuși...pe stadion se poate comporta și civilizat, chiar în România. Eu am destul exemple, nu le dezvolt acum. Concepția generală la noi este alta.
    Nu stiu. Eu zic ca injuraturile sunt firesti pentru ca pui suflet, te implici, te agiti, te enervezi, treci de la agonie la extaz sau invers si e normal sa mai refulezi si asa. Eu, de ex. sunt o fire vulcanica si la meci ma manifest verbal aproape ca un baiat(n-am putut sa ma manifest ca intre patru pereti pentru ca eram cu mama, plus ca parca imi era si jena de baietii de pe langa mine ).
    [LIST][*][B][COLOR="Blue"]Ro[/COLOR][COLOR="Yellow"]ma[/COLOR][COLOR="Red"]nia[/COLOR][/B] [B][COLOR="Green"]Ita[/COLOR][COLOR="Red"]lia[/COLOR][/B][/LIST]
    [LIST][*][B][COLOR="red"]Steaua[/COLOR] [COLOR="Blue"]Bucuresti[/COLOR][/B] [B][COLOR="Red"]Manchester[/COLOR] [COLOR="Yellow"]United[/COLOR][/B] [B][COLOR="Blue"]Real Madrid[/COLOR][/B] [B][COLOR="Black"]AC[/COLOR] [COLOR="Red"]Milan[/COLOR][/B][/LIST]

  13. #1588
    incepator nic's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    NYS, SUA
    Posts
    30
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 10_koln View Post
    Rou a jucat soccer de cea mai ciudată calitate.

    ^^ a murit tralul, nu știe cu vrăjile.
    Vezi ca poate nu promovati nici anul asta. Ce echipa erati pe vremea lui lohe...

  14. #1589
    sport legend 10_koln's Avatar
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    1,019
    Reputatie
    1
    Momentan stăm bine.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •