Page 1 of 19 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 394

Thread: Clubul Sportiv al Armatei Steaua

  1. #1
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1

    Clubul Sportiv al Armatei Steaua

    Steaua nu inseamna numai echipa de fotbal. Inseamna hochei,handbal, rugby, volei etc. Vom pune aici stiri interesante despre aceste echipe ros-albastre.
    Astept comentarii

  2. #2
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1

    Handbal

    Radu Voina l-a înlocuit pe Vasile Stîngă


    Conducerea Stelei a decis să-l înlocuiască pe Vasile Stîngă din funcția de antrenor principal. “Nu sînt trist pentru această schimbare. Meseria de antrenor este una foarte grea. Poți să-ți strici și sănătatea pentru că antrenoratul te consumă foarte mult” a declarat, pentru TV Sport, fostul antrenor al Stelei. Vasile Stîngă a preluat funcția de director sportiv.
    Conducerea tehnică a echipei de handbal masculin a fost preluată de un alt fost mare internațional român, Radu Voina, care spreă să recupereze distanța care o separă pe Steaua de primul loc. “Sînt în față și HCM și Dinamo dar totul se poate întîmpla. Noi vom încerca să recuperăm distanța. Îmi pare rău pentru Vasile Stîngă",a spus Voina.
    GSP

  3. #3
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1

    Rugby

    Steaua a bătut Franța


    Steaua a reușit să cîștige Campionatul Internațional Militar. Disputat în Franța, turneul s-a defășurat într-un system inedit, partidele avînd cite o repriză. Drdut în fața Armatei franceze, 12-13, Steaua a învins cu 22-5 Armata irlandeză. În finală, trupa lui Marian Moț a întîlnit Franța. După ce au fost conduși cu 8-3 și 11-8, românii au preluat inițiativa și s-au impus cu 30-19. Spre deosebire de celelalte meciuri, finala a avut două reprize a 40 de minute.
    “Am reușit să demonstrăm că echipa noastră și-a regăsit cadența și și-a revenit din pasa mai proastă pe care a traversat-o în ultima vreme. Am demonstrat cu aceste meciuri că putem să cîștigăm și partide internaționale, ceea ce este foarte important pentru rugbyul românesc. Am avut un joc matur al grămezii care a știut să desfacă o apărare organizată a adversarilor. Francezii au avut mulți jucători profesioniști în lot și nu au fost meciuri deloc ușoare. La final însă aceștia au recunoscut supremația noastră și ne-au felicitat. Un ziar local scria chiar că «echipa Franței a depus armele»”, a declarat Marian Moț.
    GSP

  4. #4
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,781
    Reputatie
    1
    Alegere buna dupa parerea mea ..

    Din ce am ca amintiri ca jucatori Stanga era cel cu talent iar Voina cel cu cap
    Sa vedem acum ...




    PS.
    Am reusit ce doream ... yoyo
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  5. #5
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Pai ar trebui sa fac ceva Voina ca HCM si Dinamo sint in fata. Si daca Stinga e director sportiv, eu cred ca vor reusi amindoi sa trezeasca echipa. Ca ne-a duru necalificarea in optimile EHF.

    P.S. Vezi poate reusesti si prin alte parti, ca nu aici era durerea

  6. #6
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Suntem pe sectiunea FOTBAL - Suporter - Steaua.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  7. #7
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    789
    Reputatie
    1
    cat a jucat Steaua - Rapid la Polo eu am vazut 7-5 cat sa terminat?!

  8. #8
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    eu as vrea sa se reinfiinteze sectia de baschet.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  9. #9
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Sint multe sectii la Steaua care ar trebui reinfiintate. Pacat ca au fost desfiintate.

  10. #10
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1

    Rugby

    Steaua, cea mai bună echipă din 2006


    Federația Română de Rugby a decernat premiile pe anul 2006. Steaua București, campioana țării, a primit trofeul de cea mai bună echipă a anului. Antrenorul Stelei, Marin Moț, a fost desemnat cel mai bun antrenor, iar Florin Vlaicu cel mai bun jucător din campionatul intern, informează www.rugby.ro. În 2006, Steaua a cucerit tot ce era de cîștigat în România: campionatul, Cupa României și campionatul la rugby în 7.

    Florin Vlaicu a fost numit cel mai bun jucator din tara. Campion national cu Steaua si devenit titular in nationala Romaniei si la Selectionata Bucurestiului, Vlaicu este unul dintre jucatorii noului val din rugbyul romanesc, capabil sa ridice stacheta acestui sport, noteaza sursa citata.

  11. #11
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Steaua a pierdut primul meci din finala campionatului de hochei pe gheata cu Miercurea Ciuc, scor 4-2.

    În etapa a XVIII-a a Ligii naționale masculine de handbal, Steaua a învins în deplasare, cu 32-28 (21-15) pe Bucovina Suceava. Joi, 1 martie, de la ora 19, echipa lui Radu Voina va întîlni, în derby-ul campionatului, HCM Constanța.

  12. #12
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Vreau sa mai se mai infiinteze si alte echipe in Liga Nationala de Hochei. Sa se mai sparga monotonia derby-ului cu Ciucul. Din pacate, in tara nu exista nu exista patinoare si nici oameni cu bani interesati de hochei.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  13. #13
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Chiar ca e plictisitoare competitia cu aceleasi doua echipe care disputa finala...eu sincera sa fiu nici nu stiu ce alte echipe de hochei mai exista

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Se infiintase o sectie de hockey a Rapidului acum 7-8 ani , nu stiu ce s-a intamplat de a disparut . La fel si Dinamo care parca a fuzionat cu Dunarea Galati sau ma insel ?

  15. #15
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    habar n-am, ca eu tot de Steaua si Ciuc am auzit

  16. #16
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Nu ai auzit de Progym Gheorgheni si HC Csikszereda?
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  17. #17
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    nu :ras-plans:

  18. #18
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Conducem pe Constanta la handbal!
    La pauza am schimbat canalul ca ne-au zdrobit in prima repriza si nu mai suportam sa ma uit, da' acum am revenit si conducem
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  19. #19
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Fenomenal joc au facut in a doua repriza. Avem un portar de milioane

  20. #20
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    conducem cu 3 goluri

    Ce nebunie de meci

  21. #21
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Campionatul e relansat!!! Nu cred ca mai putem sa pierdem, avem 3 goluri avans si mai sunt 2,5 min
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •