Page 2 of 19 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 394

Thread: Clubul Sportiv al Armatei Steaua

  1. #22
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Am avut emotii dar am castigat!!! Daca tineau mai bine de minge nu ar fi trebuit sa se apropie la un gol de noi, da' nu mai conteaza. Forzza Steaua!!! Mai sunt 7 etape (cred) si orice este posibil
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  2. #23
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Doamne ce meci fantastic...la pauza nu mai credeam ca scapam nebatuti la fundul gol. si uite ca i-am batut.
    Asta da caracter. Bravo Laufceac, salvatorul nostru

  3. #24
    he`s back dan's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    romania
    Posts
    2,051
    Reputatie
    1
    bravo baieti!!! si cu 9 goluri au condus constantenii

    cand vad steaua la handbal imi tot amintesc de meciul cu vardar de anul trecut, cand aveau de recuperat 4 sau 5 goluri (si mai erau 10 minute din meci)pentru a se califica si urla mazilu la ei in time-out ''hai baieti.10 minuteeeeee...mah, hai ca putem''
    Pentru ca universul vostru se-nvirte in jurul nostru,
    Pentru ca traiti pt noi si nu pt echipa voastra,
    Pentru ca fara noi ati fi mereu tristi,
    Pentru ca zilele voastre fericite ni se datoreaza,
    Invidiosilor! Sa strigam impreuna: Multumim STEAUA ca existi!

  4. #25
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    si ala a fost un meci superb, dar azi nu as fi crezut ca mai revin in joc. Erau rupti de realitate in prima repriza si imi venea sa schimb programul, dar am vazut ca se apropie ca se gasesc bine in teren si nu am regretat.
    Superb meci

  5. #26
    springbok Gontel's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    za lend of ciois
    Posts
    4,725
    Reputatie
    1
    Extraordinara revenirea baietilor. Asta inseamna sa crezi in victorie pana la capat, sa nu renunti niciodata, sa nu depui armele.
    HCM ramane insa in continuare favorita la titlu.
    [B][FONT="System"]"Rap is what you do, Hip-Hop is what you live" - KRS One[/FONT][/B] [SIZE="4"][/SIZE]

  6. #27
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    HOCHEI / Steaua - SC Miercurea Ciuc 6-5, după prelungiri


    În al doilea meci din finala campionatului național de hochei de gheață, Steaua a întîlnit, pe patinoarul Mihai Flamaropol, Sport Club Miercurea Ciuc.

    Campioana României a început foarte bine, conducînd cu 2-0, și lucrurile păreau că sînt clare. Dar ciucanii au avut o revenire senzațională, întorcînd rezultatul în favoarea lor. Steaua a reușit egalarea prin Butuchnov, astfel că la finalul primelor două reprize cele două formații se aflau la egalitate, 3-3.

    Repriza a treia a început bine pentru hocheiștii lui Gliga, Basilides reușind să înscrie în minutul 43. Bucurie de scurtă durată, însă, pentru steliști, deoarece Szocs Szabolcs a egalat trei minute mai tîrziu. În superioritate numerică, Steaua trece în avantaj în minutul 52 prin reușita lui Zabludovski.


    Cînd mai erau doar cîteva minute de joc, o pană de curent a întrerupt meciul. Partida s-a reluat după cîteva minute și, când nimeni nu mai credea, Sandor Szilard a egalat, cu doar 4 secunde înainte de final, trimițînd meciul în prelungiri.

    După un minut și 40 de secunde din repriza de prelungiri, Corduban a înscris "golul de aur" pentru Steaua.


    Următorul meci al finalei se va disputa pe 8 martie, la Miercurea Ciuc. În acest moment, scorul general este 1-1. Finala campionatului național se joacă după sistemul "cel mai bun din 7 meciuri". stelisti.ro

    N-am stiut ca se joaca, pt ca m-as fi uitat. Oricum victorie importanta a stelistilor. Deocamdata ambele formatii au castigat meciul de pe teren propriu, dar din cate stiu Ciucul joaca 4 meciuri acasa, iar noi doar 3 pt ca ei au terminat pe locul 1 in campionat.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  7. #28
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    eu inca n-am inteles pe deplin sistemul asta....daca au iesit aia pe locul 1 in campionat, de ce se mai joaca finala campionatului?

  8. #29
    Mereu Campioni dede's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    14,166
    Reputatie
    1
    cand am dat pe meci era 3-2 pt aia...m-am enervat ca am crezut ca iar pierde Steaua si am schimbat...dar ma bucur ca pana la urma au castigat stelistii
    Increderea absoluta in victorie este insasi cheia victoriei.

  9. #30
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Pai la hochei e play off si play out.Ce bine ar fi daca s-ar juca si la fotbal asa.
    Felicitari echipei de handbal sa speram ca vom reusi titlul.
    @ Sevilla86 Nu vrei sa scrii postul ala si pe sectiunea de hochei?Pe Sporturi de iarna?
    Felicitari si echipei de hochei dar cred ca nu a fost decat al doilea meci din cele 7 sau bine cate sunt nevoie pentru a se alege castigatoarea.
    Last edited by whisper; 3rd March 2007 at 01:07.

  10. #31
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by whisper View Post
    @ Sevilla86 Nu vrei sa scrii postul ala si pe sectiunea de hochei?Pe Sporturi de iarna?
    Un moderator ma indeamna la spam?
    Nu stiu unde sa-l pun, nu vad nicaieri descutandu-se despre astea 7 meciuri dintre Steaua si Ciuc. Daca stii unde trebuie pus, dai un copy/paste si posteaza-l tu acolo.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  11. #32
    c'est la vie whisper's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    middleofnowhere
    Posts
    18,180
    Reputatie
    0
    Nu cu aceleasi cuvinte daca vrei..nu vreau spam..dar ma gandeam si eu
    Nu se vorbeste...e de rau..trebuie sa se vorbeasca sa vad ce pot face ...

  12. #33
    junior MIREL6RADOI's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    red and blue world
    Posts
    103
    Reputatie
    1
    O serie extraordinara pentru clubul nostru ; victorii pe linie la handbal,fotbal si hochei . Tot asa
    [b][color=black][size=4]Ce drog ciudat , de un [color=red]ros[/color]-[color=blue]albastru [/color]minunat [/b][/color][/size]

  13. #34
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Si la cat mai multe victorii
    Bafta, Reghe!

  14. #35
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Pana una-alta ne bat astia de la Miercurea Ciuc la fundul gol la hochei

  15. #36
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Din pacate da 3-1 ne am luat bataie
    Bafta, Reghe!

  16. #37
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    era al treilea meci din cate stiu eu.
    situatia la general e 2-1 pt Ciuc, nu?

  17. #38
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    se va remedia situatia la hochey sa speram ca mai sunt de jucat inca 3 partide daca nu ma insel.

  18. #39
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    parca se joaca 7 in total

  19. #40
    sport legend Snake_21's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Romania
    Posts
    6,632
    Reputatie
    1
    Da asa e din pacate
    Bafta, Reghe!

  20. #41
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce sanse avem daca nu putem sa castigam in deplasare la Ciuc, mai ales ca acolo se disputa 4 din cele 7 intalniri
    Se mai joaca si astazi un meci pe care ar cam trebui sa-l castigam. Daca-l pierdem si pe asta, scorul devine 3-1 pt Ciuc care ar mai trebui sa castige o singura partida din cele 3 ramase...
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  21. #42
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    Sper sa recupereze azi terenul pierdut, dar mi se pare aiurea ca se joaca in doua zile consecutive.
    Dupa meciul de azi urmeaza alte doua in 16 si 17 martie la Bucuresti.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •