Results 1 to 2 of 2

Thread: USGP of Indianapolis-2014

  1. #1
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1

    USGP of Indianapolis-2014

    Am folosit titulatura oficiala a evenimentului sportiv din 2014,luna mai.In data de 10 mai va fi o cursa Indy pe circuitul interior al IMS(fostul F1 si MotoGP) iar in ultima duminica din mai,normal,cursa de 500 mile.
    Cei de acolo isi doresc sa faca evenimentul cat mai atragator cu putiinta.Calificarile ptr. cursa din 10 mai vor avea intrarea gratuita ptr. cei interesati de cursa.

    PS
    In ceea ce priveste cursa de F1 de la Austin...hmmmm....sansele de o vedea anul asta,pe viu, sunt egale cu cele ale cometei Halley de a lovi pamantul luna viitoare.

  2. #2
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Inca 3 zile si sa vad ce-o fi.....Oricum,la pretul de 25$ pentru ziua cursei nu pot spune ca e scump mai ales ca vor mai fi inca vreo 2-3 curse ptr.pilotii din liga mica(cei ce doresc sa concureze in IndyCar...).Cred ca o sa fie interesant de vazut cum se manifesta masinile din IndyCar pe fostul circuit de F1.
    Pintre pilotii ce concureaza anul acesta se numara J-P Montoya,J. Villeneuve,Bourdais si inca vreo 2-3 care au fost si in F1...

    PS.
    O corectura ce se impune....Titlul oficial al cursei este "Indianapolis Grand Prix".Si nu USGP of Indianapolis cum am scris in prima postare.Si inca una....corect e putinta si nu "putiinta".Deh....se mai intampla sa fiu neatent...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •