Results 1 to 21 of 21

Thread: Este sau nu buna decizia Simonei Halep de a renunta la Mlendea?

  1. #1
    7 iunie 2009 newcobra007's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    747
    Reputatie
    1

    Este sau nu buna decizia Simonei Halep de a renunta la Mlendea?

    Deschid acest thread oarecum surprins de decizia Simonei(daca este doar a ei) de a se desparti de Andrei Mlendea. Practic cu el ea a realizat cele mai mari performante din cariera si un salt imens.

    Personal mie nu imi pleace de Adrian Marcu, concluzie trasa din sfaturile date de el in timpul meciurilor.

    Sper totusi ca Simona sa fie lucida in deciziile luate, sa nu isi iroseasca talentul imens pe care il are si sa isi ia un antrenor valoros,capabil sa antreneze jucatoare de top.

    De cand a venit Marcu vad un regres in jocul ei(ofensiv in special) si parca se indreapta cu pasi marunti la perioada Firicel Tomai.

    Timpul o va confirma sau infirma..chiar imi doresc sa nu am dreptate.
    [B]FEDERER[/B] - [I][B]The lion king[/B][/I]

  2. #2
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Nu stiu cine-a fost antrenorul care a sfatuit-o la meciul cu Ursula Radwanska de acu 2 saptamani, dar este nu doar buna ci chiar neaparata decizia de a se desparti de el, asta e parerea mea! Desi, unii merita o a 2-a sansa, se mai intampla sa gresesti... trebuie sa cantaresti argumentele pro si contra, si sa iei o decizie, asta e tot! Insa aici a fost vorba de o dubla gresala, si pe baza psihologica si pe baza tehnica!!!!

    I-a dat un sfat penibil sa nu atace o jucatoare foarte manace, exact singurul lucru care poti sa-l faci cand dai de o adversara ce are un joben mult mai versatil, si prostia maxima ca i-a amintit de acea scurta stupida intr-adevar la ultima minge de set riscand sa-i aduca o stare de rau peste care Simo trecuse luand game-ul de la 5 egal, lucru care nu trebuia amintit decat la sedinta tehnica de dupa meci sau din ziua urmatoare, insa asta poate sa-i fie o lectie pe viitor, desi ma-ndoiesc ca oamenilor astora le poate da cineva vreo lectie ori vreun sfat, caz in care ar trebui sa se desparta de el. Cu alte cuvinte, prea retardat acel sfat din acel moment vital, sa cred ca are acel antrenor vreo speranta sa nu mai repete figuri de genul, dar e doar opinia mea.
    Last edited by Johnny D; 7th October 2013 at 09:20.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  3. #3
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    Nu stiu cine-a fost antrenorul care a sfatuit-o la meciul cu Ursula Radwanska de acu 2 saptamani, dar este nu doar buna ci chiar neaparata decizia de a se desparti de el, asta e parerea mea!
    Imi pare rau sa te anunt dar ala era Adrian Marcu noul antrenor al Simonei Halep .
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  4. #4
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Pai eu de ala vorbeam, am zis ca nu stiu cum il cheama sau cine a fost doar ca tre sa plece chiar daca e cu ea de mult timp!
    Daca e ala nou fara merite atunci decizia e una fenomenal de proasta, ar trebui sa revina asupra ei cat mai curand!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  5. #5
    sport legend adrian_str's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,272
    Reputatie
    1
    Din punctul meu de vedere, metodele de pregatire ale antrenorilor romani sunt depasite!! Nu stiu cei mai tineri cum stau (Ionita, Mlendea, Moraru) comparativ sa spunem cu Pavel&Trifu, care au academii afara, dar nu cred ca sunt la un nivel extraordinar.
    Si nu stiu de ce jucatorii si jucatoarele de la noi nu se pot lipi de niste straini cat de cat bunisori! Poate or fi banii o problema... alt motiv eu nu vad...
    Iar de Marcu, eu unul, nu am o parere prea buna. Am vazut de indicatii tehnico-tactice de mare profunzime oferea pe la meciurile de CD si antrenamente la turnee.

    Un exemplu concludent:
    "Pai da tare, nu prea stiu cum s-o iau devreme."
    "Hai mai nume de jucator, nu vezi ca da la misto, d-aia si-i ies loviturile asa bine. Lasa ca te descurci totusi ok!"
    ROGER FEDERER
    ANDREI PAVEL
    Vic HANESCU | Benni BECKER | Oli ROCHUS | Kei NISHIKORI | Lukas ROSOL | Phil KOHLSCHREIBER | Tommy HAAS | David FERRER | Phil PETZSCHNER | Jerzy JANOWICZ | Denis ISTOMIN | Karol BECK | Tommy ROBREDO | Ernests GULBIS | Dudi SELA | Gilles MULLER | Marin CILIC

  6. #6
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Halep e o fata cu suflet mare, asa imi pare, insa sfatul meu pentru ea e ca uneori cand nu se mai poate, trebuie sa fii "A heartless bit*h!"
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #7
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Acum am vazut ca Mlendea a inceput colaborarea cu Simona dupa Miami 2013, cand Mlendea se despartise de Begu. (ce s-a ales de Begu dupa aia...) A venit perioada fabuloasa iar acum despartirea. Toata treaba asta pute a manarie tipic romaneasca. Iar Simona cred ca a gresit. Cica Ruzici care e managerul ei a influentat-o sa il aleaga pe Marcu. intrebarea e de ce n-a luat-o Marcu asta pe Simona cand era pe locul 70 nu acum cand Mlendea a adus- in top 20? LE:http://stiridesport.ro/sporturi/teni...ona-halep.html

  8. #8
    7 iunie 2009 newcobra007's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    747
    Reputatie
    1
    Veste buna

    Simona Halep a renunțat la colaborarea cu antrenorul Marcu: "Vreau să fiu singură, să îmi consolidez încrederea în mine"
    [B]FEDERER[/B] - [I][B]The lion king[/B][/I]

  9. #9
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    sursa?
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  10. #10
    7 iunie 2009 newcobra007's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    747
    Reputatie
    1
    E din prosport.Nush daca e prima sursa...sau e la a n-a mana.
    Totusi cred ca este adevarat.
    [B]FEDERER[/B] - [I][B]The lion king[/B][/I]

  11. #11
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0

  12. #12
    Federer Express TenisFan's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    5,990
    Reputatie
    1
    Sa vina Carlos Rodriguez. Lol.
    De magicus Federerus...
    As falls Wichita/So falls Wichita Falls

  13. #13
    sport legend GreenApple's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Sinaia, Romania
    Posts
    1,528
    Reputatie
    1
    Adevarul e ca Halep a inceput sa aibe rezultate de cand s-a antrenat singura, fara niciun antrenor. (asta a si declarat), asadar, cred ca nu o afecteaza in niciun fel - dar cred ca are nevoie de unul strain, la nivelul la care se afla acum.
    Serena Williams - Tomas Berdych - Monica Niculescu - Milos Raonic

  14. #14
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Ce mi s-a parut extrem de comic e interviul luat si lu Sorana Cirstea care a intrat in acelasi timp in cantonament la Brasov cu Simona Halep, si inca de foarte devreme; Sorana care pe undeva poate era saltula de faima bine meritata a colegei ei care probabil ne va scoate din grupele Euro-Atlantico-Africano-Indiene de unde restul jucatoarelor asa zise de top 50 n-au reusit pana acum, a declarat: "deja lumea a inceput sa observe ca eu pot sa bat pe oricine", eu i-as fi raspuns de-as fi fost acel reporter care i-a luat interviul "da, cam de 2-3 ori pe an, insa partea proasta e ca poti sa si pierzi cu oricine, cam de 20-30 de ori pe an!"()
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #15
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TenisFan View Post
    Sa vina Carlos Rodriguez. Lol.
    Din cate stiu Rodriguez are o academie in China si nu cred ca va antrena curand prin Europa pt ca castiga o gramada de bani. De ce nu ``fermecatorul`` Mouratoglu?
    Revenind la subiect, Simona a fost dusa de nas de asa zisa mare experienta a lui Marcu plus faima pe care n-a putut s-o gestioneze crezand ca stie mai multe decat Mendlea.
    Am avut ocazia sa stau de vorba cu Marcu 2 ore in biroul lui cand era mare in FRT si am vazut ce parere are despre tenisul actual... Simona de ce nu l-a intrebat inainte sa-l angajeze de ce n-a avut performante ca antrenor cu nici jucator inclusiv cu fiica sa care a antrenat-o in Germania?
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  16. #16
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Se pare ca Halep este foarte bine si fara antrenor. Dar si eu consider ca nu trebuia sa renunte la Mlendea, nu la Marcu. Dar oare nu ar fi posibil sa reia colaborarea cu Mlendea?
    MEREU SUPERIORI !!!

  17. #17
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Din moment ce-a semnat contractul pe un an cu Lenutza J. nu poate sa se intoarca la Simona.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

  18. #18
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    Azi am citit un interviu al Simonei in care vorbeste,printre altele,si despre toti antrenorii ei.Andrei Mlendea nici nu este pomenit,desi din momentul in care a inceput sa lucreze cu el ,Halep a erupt in WTA!!!Tipic romanesc,din pacate!

  19. #19
    sport legend Julio_Zane's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Ro & More
    Posts
    2,829
    Reputatie
    1
    Tipic romaneste? Ai habar ce au facut sau cum au comunicat? Ai stat la masa cu ei?

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Feb 2014
    Posts
    4
    Reputatie
    1
    NU am habar cum au lucrat sau cum au comunicat!Stiu doar ca Simona a inceput brusc sa obtina rezultate foarte bune ,la un timp anume dupa ce a inceput sa lucreze cu Mlendea.Atit.E posibil sa fie doar o coincidenta,e posibil ca aportul foarte mare la acest salt sa il aiba managerul sau,dna Ruzici,e posibil orice.Am vrut doar sa spun ca Mlendea nu a fost mentionat ca si antrenor al sau .Poate nici nu a fost antrenor,doar sparring..

  21. #21
    sport legend Optimistul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Deocamdata aici
    Posts
    5,197
    Reputatie
    1
    Din pacate necunoscatorii vad doar campionii si nu pe cei din spatele lor care i-au consacrat. Ce e mai rau, ca sunt destui jucatori care au uitat cine i-au facut campioni.
    [COLOR="Blue"]Patience is your companion. Peace is your guide. Joy is your light. Pure love is your release. [/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •