Results 1 to 2 of 2

Thread: Diego Sevillano si Armando Cooper

  1. #1
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1

    Diego Sevillano si Armando Cooper

    Înainte de victoria cu 6-2 obținută în 16-imile Cupei României în fața Concordiei Chiajna, Oțelul Galați a dat două noi lovituri pe piața transferurilor.
    Astfel, pentru meciul cu Dinamo, care va avea loc duminică, moldovenii au obținut în cele din urmă permisul de muncă pentru argentinianul Diego Sevillano (22 de ani), atacant cumpărat de "oțelari" încă din vară. Fotbalistul a venit în România de la Godoy Cruzsub formă d eîmprumut.
    A doua mutare a Oțelului este aducerea lui Armando Cooper, jucător panamez de 25 de ani, care evoluează pe postul de mijlocaș ofensiv. Și acesta, ca și Sevillano, a jucat la Godoy Cruz, în Argentina, iar președintele executiv Narcis Răducan l-a adus la Galați tot sub formă de împrumut pentru un sezon, cu opțiune de cumpărare în vara anului 2014. Panamezul a fost "coleg" cu starurile mondiale Lionel Messi, Fernando Torres, Didier Drogba și Jack Wilshere într-o reclamă la o băutură răcoritoare, difuzată în urmă cu un an.



    http://www.prosport.ro/fotbal-intern...rogba-11402823

  2. #2
    Galatean mandru megastar's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Orasul cu parfum de tei
    Posts
    2,967
    Reputatie
    1
    Jucatorii au fost prezentati oficial astazi la conferinta de presa.
    Gruparea roș-alb-albastră și-a prezentat oficial ultimele două achiziții, atacantul argentinian Diego Sevillano și mijlocașul panamez Armando Cooper, ambii de la Godoy Cruz (prima ligă din Argentina). Primul a sosit în Galați încă de acum două luni și s-a pregătit sub comanda antrenorului Ionuț Badea, în așteptarea rezolvării transferului său. Atacantul a declarat că este nerăbdător să debuteze în tricoul Oțelului și că a fost un chin perioada de așteptare.
    „A fost foarte mult și foarte greu să aștept până s-a rezolvat transferul. Sper să dau cât mai multe goluri, să ajut echipa. Le mulțumesc tuturor pentru răbdarea avută cu mine și nu vreau să dezamăgesc încrederea primită. Promit că voi face tot posibilul, muncesc să ajut echipa, nu m-am gândit la un număr de goluri pe care să-l înscriu”, a spus Sevillano.
    Cel de-al doilea jucător, Armando Cooper, cu un CV impresionant, gol împotriva Bocăi Juniors și convocat cu regularitate în naționala statului Panama, cu care are șanse mari să se califice la Mondiale, a spus că s-a pregătit intens în ultima perioadă și speră să-i mulțumească pe suporteri prin evoluțiile sale.
    „Știam foarte puține lucruri despre Oțelul, am văzut campania din grupele Ligii Campionilor de acum doi ani, m-am interesat de club când am primit oferta, iar acum sunt bucuros că am ajuns aici. Chiar dacă n-am mai jucat în ultima vreme, m-am pregătit tot timpul și lucrurile se vor vedea în teren. Promit că voi munci foarte mult și îmi doresc ca suporterii să fie mulțumiți de prestația mea”, a declarat Cooper.
    Atât Sevillano, cât și Cooper, au fost împrumutați până la finalul sezonului cu opțiune de cumpărare.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •