Page 4 of 61 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1270

Thread: Mondiale 2013 - Antwerp (Belgia)

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    689
    Reputatie
    1
    Singurele transmisii ale tvr-ului sint sambata si duminica si asta doar vreo 2 ore? nu transmit si joi si vineri seara all around men and women? f trist, un intreg campionat si ei transmit 2 ore sambata si 2 duminica..

  2. #65
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by venera View Post
    Singurele transmisii ale tvr-ului sint sambata si duminica si asta doar vreo 2 ore? nu transmit si joi si vineri seara all around men and women? f trist, un intreg campionat si ei transmit 2 ore sambata si 2 duminica..
    parca erau mai si pe 3 si pe 4.10 seara de pe la 21:00
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  3. #66
    senior
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Reputatie
    1

    Oare de ce a bagat echer la ultima diagonala? Creste cu ceva dificultatea?..parca nu. Cine se pricepe mai bine sa ma ajute cu un raspuns ?
    Sau e doar o chestie de variatie si incearca elementele...?

  4. #67
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silviutza_23 View Post
    Oare de ce a bagat echer la ultima diagonala? Creste cu ceva dificultatea?..parca nu. Cine se pricepe mai bine sa ma ajute cu un raspuns ?
    Sau e doar o chestie de variatie si incearca elementele...?
    am pus si eu intrebarea pe couch si zice ca dificultatea e aceeasi, poate e mai usor pentru spatele ei?? sau poate asta i a iesit ?
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  5. #68
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    Dublu echer si dublu grupat sunt ambele valoare D.. n-o fi avut chef de grupat

    Intrebase cineva pe pagina anterioara cum e Maroney la paralele si barna... la paralele medie.. la barna mult mai slaba decat Larisa. Eu nu cred ca McKayla sa o ia pe Larisa la AA in conditiile in care amandoua merg la potentialul lor.

  6. #69
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Sunt si AA-urile, Venera. Joi si vineri, seara de la 9. N-am verificat daca au pus programul pe sambata si duminica viitoare, dar sigur vor transmite toate finalele

    Dublul echer ii iese mai bine in aer decat cel grupat, parerea mea. Daca a adunat destula rezistenta ca sa incheie cu el, e mai bine asa.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  7. #70
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    nu stiu ce dificultate are micuta chinezoaica, dar pare un adversar serios pentur lari, foarte sigura pe ea, bravo ! http://www.youtube.com/watch?v=sl5cNKRx6Pc

    On vault, Larisa Iordache did a few DTY times then a couple of DTYs, very clean and now she is done.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  8. #71
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    de pe fb, inca o accidentare: ((( Nabieva hit herself really hard on the head, she has "problems with head", one of the ejudges said she will NOT compete AA and likely not bars even. This is from someone inside the competition hall. imi pare foarte rau pentru ea, e gimnasta talentata si frumusica foc, iar la paralele cel putin chiar o vroiam cu medalie !!!
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  9. #72
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Maroney mai intai ar trebui sa se califice pentru AA pentru ca sunt 3 din USA care participa in calificari la AA. Ar fi prea de tot sa se califice Maroney si sa iasa Biles sau Ross.

    EDIT: sincer eu nu inteleg strategia USA pentru ca Biles poate sa aiba o zi mai proasta in calificari (pentru ca mai are emotii) iar Maroney sa treaca in fata ei. Eu parca o nu o vad pe Maroney cu sanse mari de medalie la AA.
    Last edited by LuisaGym; 29th September 2013 at 20:02.

  10. #73
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    i am depressed, biles se pare ca dupa couch gymnast: Simone Biles is treating us with some superb vaults - trained both vaults, Amanar and layout Podkopayeva - only takes a step fwd on Amanar but it looks very safe and tidy. On floor she was very clean too - double-double, dlo 1/2, 2 1/2 twist to front layout, full in to finish. well controlled landings

    lari dintr-un unghi mai bun: http://www.youtube.com/watch?v=0JxTxC2QwJw
    Last edited by 21mai; 29th September 2013 at 20:36.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  11. #74
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Ce D are Biles la sol in comparatie cu Lari si Sandra? E o diferenta mare sau...

  12. #75
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    de pe gymnastics examiner, despre Larisa noastra:d

    "The Belgian on bars (not sure who it is, but it's not Gaelle Mys) is quite impressive -- clean Tkatchev to immediate Pak and full twisting double tuck dismount, well done. Wait a sec, that's not a Belgian, it's Larisa Iordache!"

    "Saw just a bit of Larisa Iordache on beam, and now she's warming up her bhs, back full on the floor. Striking black, white and acid green leo, too. More to come."

    "Iordache full set on beam: Bhs, back full, small step back but fine. Roundoff, layout to two feet, legs a tad messy. Full turn with leg at head, slightly overturned. Switch to switch half. Front aerial to back tuck. Scissone. Romanian arm movements. Side somie. And roundoff, bhs, triple full, all the way around, small step forward. "

    "Iordache is back up on beam, and this time she's put the roundoff, layout full into her routine. Very well done! Better than her bhs, tuck full, frankly.

    4:58 p.m.: Funny, when Iordache does a roundoff, layout on beam her legs are a bit messy and she tends to bounce out of it. When she adds the full twist -- the harder skill -- she usually sticks it cold."

    "5:04 p.m.: Larisa Iordache's double double tuck looked very nice in the warmup on floor. Iordache floor: Double double tuck, a little low. Full in tuck, hop back. Still not used to hearing her do something that doesn't have a Spanish flavor. Triple full and double pike to end. Meanwhile, Iordache has been cranking out the DTYs on vault."

    Larisa arata bine. Filmulete la calitate buna sunt pe gymnastike.org.

    Tare stefi, lari si Sandra!!!

    O mica rugaminte, D-urile Larisei de azi, poate sa mi le zica cineva? ms

  13. #76
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de ce Sandra insista cu pirueta 720 cu piciorul la 90..si nu face 360 + 720 simpla (ca la Nationale in finala)...nu are acelasi castig?...daca o zbarceste pe cea cu 720 primeste si D mai mic, si penalizare la E!....in rest arata bine...ma bucur ca si-a recapatat rezistenta pentru a incheia cu 900+360 dar va fi greu de urmarit acea diagonala

    si apropo de comparatia cu americancele (la sol)... e adevarat ca la artistica Biles nu exceleaza, dar fixeaza elementele la aterizare si asta i-a fata arbitrelor...Sandra si Larisa au mai topait pe ici colo

    ..imi pare rau pentru accidentarea Nabievei - ar fia vut sanse la paralele - acum totul ramane pe umerii Mustafinei!

  15. #78
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    nu ma pot hotari cine sa iasa la paralele yao: https://www.youtube.com/watch?v=S_Bm8g55TqE sau musti: https://www.youtube.com/watch?v=I-AhnPt7whU, oricum superbe amandoua
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  16. #79
    sport legend remm's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    661
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    Maroney mai intai ar trebui sa se califice pentru AA pentru ca sunt 3 din USA care participa in calificari la AA. Ar fi prea de tot sa se califice Maroney si sa iasa Biles sau Ross.

    EDIT: sincer eu nu inteleg strategia USA pentru ca Biles poate sa aiba o zi mai proasta in calificari (pentru ca mai are emotii) iar Maroney sa treaca in fata ei. Eu parca o nu o vad pe Maroney cu sanse mari de medalie la AA.
    La asta m-am gandit si eu, imediat ce a aparut stirea...nu inteleg ce gandeste Martha, doar e patita!

    A aparut lista de start pentru baieti - http://www.fedintgym.com/microsites/...artList_C1.pdf

    Stiri cu Flavius la TVR - http://www.youtube.com/watch?v=XGG7T...rjXrNfN6o7eJBQ
    Last edited by remm; 29th September 2013 at 21:59.

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    ce D are Larisa la sol?

  18. #81
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristina561 View Post
    ce D are Larisa la sol?
    si prin comparatie cu biles? http://www.youtube.com/watch?v=kaovn-vY-fk deci eu am nevoie de apa cu lamaie de cate ori ma uit la fatuca asta ca sa nu mi se faca rau....sper din suflet sa nu o vad de 2 ori la sol si mai ales campioana mondiala....e f buna acrobata dar sincer mai bine practica gimnastica la lotul masculin....

    deci din opinii externe: 6.5 biles, 6.4 sandra si 6.1 sau 6.3 larisa (6.3 dk ii iese pirueta cvadrupla)

    f frumoasa moors: http://www.gymnastike.org/coverage/2...-double-double
    Last edited by 21mai; 29th September 2013 at 22:38.
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  19. #82
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Nu inteleg de ce Sandra insista cu pirueta 720 cu piciorul la 90..si nu face 360 + 720 simpla (ca la Nationale in finala)...nu are acelasi castig?
    Legarea facuta la nationale nu ii aduce bonus. Asta deoarece schimba piciorul, ca sa primeasca 0.1 ar trebui sa fie pe acelasi picior.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #83
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remm View Post
    Multumim!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  21. #84
    sport legend Deanna's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    376
    Reputatie
    1
    6.5 pentru biles... doamne fereste .... amuzanta remarca cu lotul masculin =)))

    Multumim Manu pentru video... Flavius si-a marit deci plecarea la sol la 7.1 .. +0.1 fata de Europene.. e de bine ca merge pozitiv, sper ca de data asta sa nu aiba ratari in exercitiu.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •