View Poll Results: Cine va castiga in Singapore?

Voters
3. You may not vote on this poll
  • Sebastian Vettel (Red Bull)

    3 100.00%
  • Fernando Alonso (Ferrari)

    0 0%
  • Lewis Hamilton (Mercedes)

    0 0%
  • Kimi Raikkonen (Lotus Renault)

    0 0%
  • Mark Webber (Red Bull)

    0 0%
  • Nico Rosberg (Mercedes)

    0 0%
  • Felipe Massa (Ferrari)

    0 0%
  • Romain Grosjean (Lotus Renault)

    0 0%
  • Jenson Button (McLaren Mercedes)

    0 0%
  • Paul di Resta (Force India)

    0 0%
  • Sergio Perez (McLaren Mercedes)

    0 0%
  • Adrian Sutil (Force India)

    0 0%
  • Daniel Riccardo (Torro Rosso)

    0 0%
  • Niko Hulkenberg (Sauber)

    0 0%
  • Alt pilot (mentionati-l pe thread)

    0 0%
Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 22 to 40 of 40

Thread: 13. Singapore GP: Singapore, 20-22 Septembrie 2013

  1. #22
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    A inceput sarabanda intrarilor la boxe.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #23
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    safety -car dupa accidentul lui Riccardo
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #24
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Avantaj pentru cei ce au schimbat sub SC.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #25
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Alonso este pe medii si cel putin teoretic ar putea ramane pana la sfarsitul cursei pe pista, fara sa mai treaca pe la boxe.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #26
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    trebuie sa fi prost rau sa iti placa aceasta F1
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  6. #27
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    victoria cu nr.7 pentru Vettel in acest sezon !

    Alonso si Kimi au completat podiumul...

    baietii de la Mercedes pe 4 si 5

    Massa a completat top six .
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  7. #28
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Webber nu mai trage pentru Red Bull.
    cred ca inversa e valabila de mult mai multa vreme. defapt Webber nu mai trage pentru RB tocmai pentru ca RB nu a tras pentru Webber cu mult inainte.

    Eclestone cred ca e foc si para cand vede o astfel de ”competitie”
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  8. #29
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    Vettel a dat totul pentru victorie ! a tras la maximuum
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  9. #30
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    chestia naspa e ca nu cred ca a dat chiar totul. nasol de tot.

    la RedBull se intampla clar lucruri ciudate si ma mira faptul ca s-au dat intr-o oarecare masura de gol. puteau foarte bine sa mentina o diferenta rezonabila fata de locul 2. la o astfel de diferenta intre masini nu vad de ce ne-am mai uita la F1. cine se uita la F1 doar pentru a vedea un anume pilot castigand titlu dupa titlu probabil ca e fericit.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  10. #31
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    lucruri ciudate s-au intamplat la Renaul cand lui Piquet i s-a cerut sa provoace un accident ca Alonso sa castige cursa ! , sau la Ferrari cand Massa l-a lasat pe Alonso sa depaseasca ...

    aici a fost doar valoarea masinii +a pilotului , Webber cu aceeasi masina a fost cam pe nicaeri astazi...iar circuitul s-a pretat ca o manusa pentru Vettel...

    ce nu au inteles tehnicienii Ferrari , Mercedes si Renault este ca s-a lucrat la dezvoltarea masinii lui Vettel , lucru pe care ei nu prea l-au facut..de unde si diferenta de valoare...

    ciudat a fost si Ross Brawn cu "deflectorul sau" in 2009...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  11. #32
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    trebuie sa fi ignorant sau total pe langa subiect sa crezi ca Vettel si Webber au aceasi masina
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #33
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Probabil ca din acelasi motiv, Massa nu se poate tine de Alonso si trebuie sa plece de la Ferrari.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  13. #34
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    cine se uita la F1 doar pentru a vedea un anume pilot castigand titlu dupa titlu probabil ca e fericit.
    Fiecare sport are un anumit sportiv sau o echipa care domina pentru o perioada respectiva...cum a fost Federer in tenis , Barcelona in fotbal , Rossi in MotoGP si Vettel acum in F1 (am dat exemple doar din istoria recenta).

    Pe baza gandirii tale de ce ne-am mai uita la sporturi in principiu ? Ar trebui ca eu (fan Real Madrid) sa nu mai urmaresc fotbalul de acum 4-5 ani cand Barcelona castiga trofeu dupa trofeu ? E Messi considerat cel mai bun din istorie de unii pentru ca e un fotbalist bun sau doar a avut noroc de o echipa buna cum in cazul de fata spui tu ca are Vettel noroc de masina ?

    Stiu ca fotbalul nu are legatura cu F1 , dar situatiile sunt similare.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  14. #35
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    c'mon ! diferenta ar fi fost de 0,5-1s , restul valoarea pilotului
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  15. #36
    Moderator Nadalfan's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    4,430
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Lordul View Post
    c'mon ! diferenta ar fi fost de 0,5-1s , restul valoarea pilotului
    Te asigur ca Alonso si Kimi sunt ca talent peste Vettel.Vettel are avantajul de a avea o masina mult mai puternica fata de restul concurentei.
    Chestia aia cu Massa care l-a lasat pe Alonso se poate aplica si in cazul lui Vettel dar tu fiind un hater era normal sa nu-ti aduci aminte de momentul cand Webber conducea o cursa(anu' trecut nu mai stiu exact unde),iar Vettel a mers vreo 5 ture in spatele lui incercand sa treaca incontinuu de Webber dar fara izbanda.Cand a vazut ca nu poate sa treaca de australian si ceilalti rutieri au venit in spatele lui le-a zis celor de la boxe ca pe Webber nu-l mai tin pneurile si ca e foarte lent,iar cea mai buna decizie ar fi sa-l cheme la boxe.Mecanicii s-au confirmat si i-au zis lui Webber sa vina la boxe.Webber la auzul vestii a raspuns:"De ce?Am un ritm bun.Pneurile sunt foarte ok.Mecanicii i-au zis:"Trebuie sa intri la boxe".Atunci Webber s-a prins si le-a raspuns:"Ok.Am inteles."

  16. #37
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post

    Stiu ca fotbalul nu are legatura cu F1 , dar situatiile sunt similare.
    diferenta intre masina RB si celelalte este prea mare, la asta ma refeream eu. situatia de care vb tu se aplica pana anul trecut, azi diferenta e aproape intolerabila zic eu si o sa se vada schimbari, sunt sigur, nici celor ce conduc F1 nu cred ca le convine deloc ca prima masina sa dispara din peisaj imediat dupa start.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  17. #38
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sorin Blaj View Post
    Probabil ca din acelasi motiv, Massa nu se poate tine de Alonso si trebuie sa plece de la Ferrari.
    una e situatia la Ferrari, alta la RB.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  18. #39
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,523
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Te asigur ca Alonso si Kimi sunt ca talent peste Vettel.
    discutabil...cand o sa-i vad castigand net pe ploaie cum a facut Vettel de mai multe ori vb...

    nu zic ca nu au talent...dar sa-i pui peste Vettel la ora actuala e cam mult
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #40
    Moderator oaspetele's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bistrita
    Posts
    1,545
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Nadalfan View Post
    Te asigur ca Alonso si Kimi sunt ca talent peste Vettel.Vettel are avantajul de a avea o masina mult mai puternica fata de restul concurentei.
    Povesti, masina nu e mai puternica.

    Revenind la ordinele de echipa, eu unul sunt de acord cu ele. Exagerand, putem compara asta cu hotararea antrenorului unei echipe de fotbal cu privire la cine sa bata un 11m.
    La inceput, se da o batalie intre cei doi coechipieri pana cand unul se distanteaza semnificativ. Apoi, mi se pare firesc ca cel de pe locul 2 sa mi faca...loc cand e cazul.

    Cat despre faptul ca Red Bull si-ar compromite sansele la victoria pe echipe furnizandu-i lui Webber material prost, dati-mi voie sa schitez un zambet.
    Diferente pot sa apara din setari, dintr-o mai buna colaborare cu echipa de mecanici a unuia din piloti, si de ce nu, din faptul ca unul e mai talentat decat celalalt.

    Si eu sunt de acord ca Alonso si Kimi sunt peste Vettel ca talent. Dar diferentele sunt mici si talentul nu e mereu totul.
    Din moment ce va castiga 4 titluri consecutive, m-as face de rusina sa nu-i vad calitatile neamtului.

    my 2(0) cents.
    Schumi? the only one!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •