Program competitional 2013/2014
Etapa 1 (7 septembrie)
FC Bihor Oradea - FC UTA Arad
FC Olt Slatina - CSM Râmnicu Vâlcea
CS Minerul Motru - CS Mioveni
CS Universitatea Craiova - Gloria Bistrița
FC Olimpia Satu Mare - Universitatea Craiova
ASA Târgu Mureș - CS Metalul Reșița
Etapa 2 (14 septembrie)
CSM Râmnicu Vâlcea - FC Bihor Oradea
CS Mioveni - FC Olt Slatina
Gloria Bistrița - CS Minerul Motru
CS Metalul Reșița - FC Olimpia Satu Mare
FC UTA Arad - ASA Târgu Mureș
Universitatea Craiova - CS Universitatea Craiova
Etapa 3 (21 septembrie)
CSM Râmnicu Vâlcea - FC UTA Arad
FC Bihor Oradea - CS Mioveni
FC Olt Slatina - Gloria Bistrița
CS Minerul Motru - Universitatea Craiova
CS Universitatea Craiova - CS Metalul Reșița
FC Olimpia Satu Mare - ASA Târgu Mureș
Etapa 4 (28 septembrie)
CS Mioveni - CSM Râmnicu Vâlcea
Gloria Bistrița - FC Bihor Oradea
Universitatea Craiova - FC Olt Slatina
CS Metalul Reșița - CS Minerul Motru
ASA Târgu Mureș - CS Universitatea Craiova
FC UTA Arad - FC Olimpia Satu Mare
Etapa 5 (05 octombrie)
CS Mioveni - FC UTA Arad
CSM Râmnicu Vâlcea - Gloria Bistrița
FC Bihor Oradea - Universitatea Craiova
FC Olt Slatina - CS Metalul Reșița
CS Minerul Motru - ASA Târgu Mureș
CS Universitatea Craiova - FC Olimpia Satu Mare
Etapa 6 (12 octombrie)
Gloria Bistrița - CS Mioveni
Universitatea Craiova - CSM Râmnicu Vâlcea
CS Metalul Reșița - FC Bihor Oradea
ASA Târgu Mureș - FC Olt Slatina
FC Olimpia Satu Mare - CS Minerul Motru
CS Universitatea Craiova - FC UTA Arad
Etapa 7 (19 octombrie)
FC UTA Arad - Gloria Bistrița
CS Mioveni - Universitatea Craiova
CSM Râmnicu Vâlcea - CS Metalul Reșița
FC Bihor Oradea - ASA Târgu Mureș
FC Olt Slatina - FC Olimpia Satu Mare
CS Minerul Motru - CS Universitatea Craiova
Etapa 8 (26 octombrie)
Universitatea Craiova - Gloria Bistrița
CS Metalul Reșița - CS Mioveni
ASA Târgu Mureș - CSM Râmnicu Vâlcea
FC Olimpia Satu Mare - FC Bihor Oradea
CS Universitatea Craiova - FC Olt Slatina
CS Minerul Motru - FC UTA Arad
Etapa 9 (02 noiembrie)
FC UTA Arad - Universitatea Craiova
Gloria Bistrița - CS Metalul Reșița
CS Mioveni - ASA Târgu Mureș
CSM Râmnicu Vâlcea - FC Olimpia Satu Mare
FC Bihor Oradea - CS Universitatea Craiova
FC Olt Slatina - CS Minerul Motru
Etapa 10 (06 noiembrie)
CS Metalul Reșița - Universitatea Craiova
ASA Târgu Mureș - Gloria Bistrița
FC Olimpia Satu Mare - CS Mioveni
CS Universitatea Craiova - CSM Râmnicu Vâlcea
CS Minerul Motru - FC Bihor Oradea
FC Olt Slatina - FC UTA Arad
Etapa 11 (09 noiembrie)
FC Bihor Oradea - FC Olt Slatina
CSM Râmnicu Vâlcea - CS Minerul Motru
CS Mioveni - CS Universitatea Craiova
Gloria Bistrița - FC Olimpia Satu Mare
Universitatea Craiova - ASA Târgu Mureș
FC UTA Arad - CS Metalul Reșița