Page 9 of 9 FirstFirst ... 789
Results 169 to 187 of 187

Thread: Campionatele Nationale 7-8 Septembrie 2013

  1. #169
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Pare fantastic ce-a facut Bellu dar eu nu pot sa-mi imaginez ce-a facut exact (din simplu motiv ca nu am habar de luxatii si picioare).

    "Cu genunchiul Dianei Bulimar a fost o problemă de timp pînă să cedeze. Știam de necroza din copilărie. Iar cînd s-a întîmplat, noroc cu Belu, care i-a redus luxația în primele zece secunde. Cînd a ajuns la Viena, doctorul i-a spus că intervenția imediată a făcut diferența dintre șase luni de pauză și șase săptămîni de pauză."

  2. #170
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    wow, chiar fantastic. Asta e treaba unui antrenor, extrem de multa responsabilitate pe umerii lor

  3. #171
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Pe romgym au afisat clasamanetele din finalele pe aparate (la finalul articolului), dar fara D si E. Cine stie sa calculeze D-uri dupa noul cod poate incerca pe solul Sandrei !? .... pentru ca 6-le din prima zi a fost ciudat - la Londra tot pirueta simpla a avut si a obtinut 6.3, iar diferenta intre ultimul salt de pe diagonala 4 ar fi de 0.1 (900+simplu intins/grupat +0.1, + 360 intins +0.2).....deci,unde a pierdut 0.2 in ziua 1? si cat a avut D in ziua 2? oare.. ??
    Nu mai stiu foarte exact ce D-uri a avut anul trecut, dar cele de-acum imi ies 6.1 sambata si 6.2 duminica (daca n-am gresit la adunare).
    Last edited by Cata_RB; 10th September 2013 at 11:27.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  4. #172
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Oare Sandra poate sa mai creasca la D cumva ? Mi-a placut muult mai mult executia de duminica.

  5. #173
    junior TessaW's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    115
    Reputatie
    1
    Does anyone have complete results? The ones on romgym.ro mysteriously are missing places 12-20 in the AA. I figured out most missing names and scores from the teamcompetition results, but Miriam Aribasoiu, Ioana Coman and Maria Holburu 's results are incomplete on the teamsheet.
    Thank you!

  6. #174
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Nu mai stiu foarte exact ce D-uri a avut anul trecut, dar cele de-acum imi ies 6.1 sambata si 6.2 duminica (daca n-am gresit la adunare).
    De ce nu 6.3 duminica? ... am facut si eu o incercare cu ajutorul youtube-ului pe solul de la Londra, adaptat cu ce a facut in week-end

    Acrobatica (tsuka,tsuka,1080,900,540): E E E D C: 2.2
    Artistica - nu stiu sa numesc sariturile dar probabil sunt aceleasi de anul trecut: D D C: 1.1
    Bonificatii: (0.3 pe prima giagonala, 0.1 pe ultima, 0.1 legare piruete) 0.5
    Cerinte: 2.5

    Si adunate 2.2+1.1+0.5+2.5=6.3 ... am gresit undeva?

  7. #175
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Artistica - nu stiu sa numesc sariturile dar probabil sunt aceleasi de anul trecut: D D C: 1.1
    Aici e zecimea pe care o pui in plus, sariturile au fost D C C (nu neaparat in ordinea asta, n-am verificat pe video). Anul trecut incerca uneori cloche 360 in loc de cloche 180 (D fata de C) si ii lipsea putin din intoarcere, nu mai stiu daca l-a primit pe undeva.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  8. #176
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Ms Cata!...probabil asta este...m-am uitat pe notele de la JO si a avut peste tot (calificari, echipe, AA) D 6.3 - inseamna ca la Londra chiar i-a reusit saritura artistica cu 360 ... oricum, sper sa un mai lege pe diagonala finala 900-le de 360 - a zbarcit prea multe soluri la campionate importante din cauza acestei legari

  9. #177
    sport legend
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    351
    Reputatie
    1
    Intrebare:Andreea Ciurusniuc este in lotul de la Izvorani?????
    Cand va deveni senioara????
    Multumesc

  10. #178
    sport legend onlyme88's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    939
    Reputatie
    1
    Devine senioara in 2016. Din cate stiu, este in lotul de la Izvorani.

  11. #179
    sport legend shagya's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    germany
    Posts
    365
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TessaW View Post
    Does anyone have complete results? The ones on romgym.ro mysteriously are missing places 12-20 in the AA. I figured out most missing names and scores from the teamcompetition results, but Miriam Aribasoiu, Ioana Coman and Maria Holburu 's results are incomplete on the teamsheet.
    Thank you!
    Ha ha that i notice also.. i was looking also for the complete result. But nothing...

  12. #180
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    FRG are adresa de email incercati sa scrieti poate va dau notele. Ce se posteaza pe site-ul federatiei nu are neaparat legatura cu realitatea.

  13. #181
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    FRG are adresa de email incercati sa scrieti poate va dau notele. Ce se posteaza pe site-ul federatiei nu are neaparat legatura cu realitatea.
    Nu vor sa vada competitia ce D-uri astronomice avem!

  14. #182
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca federatia are de dat explicatii nimanui in ceea ce priveste notele cu atat mai putin unor anonimi de pe forumuri de pe internet In ceea ce priveste faptul ca notele nu au aparut pe site nu e neaparat rea vointa sau intentie ascunsa ci poate incompetenta persoanei care se ocupa de postarea stirilor pe site. Au fost foarte multe cazuri de stiri deformate pe site-ul federatiei, nu ved de ce nu s-ar gresi si la note. Poate i-a fost lene sa mai umple un tabel cu niste note.

  15. #183
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    finally, foto.
    Scuze de intarziere, am fost full cu altele.
    https://www.facebook.com/media/set/?...3783929&type=1
    Rugamintea este tot asa, sa mai taguiti micutele

  16. #184
    sport legend degetica's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,345
    Reputatie
    1
    tot eu
    Attached Images Attached Images

  17. #185
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by degetica View Post
    tot eu
    Foarte frumos. Ma bucur ca Andreea Iridon este sub vizorul dnei Bitang Asa va creste frumos. Are potential mare Andreea. Trebuie sa lucreze sa fie constanta si la dificultate.. Imi seamana a Ana Porgras

  18. #186
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alina Nicoleta View Post
    Foarte frumos. Ma bucur ca Andreea Iridon este sub vizorul dnei Bitang Asa va creste frumos. Are potential mare Andreea. Trebuie sa lucreze sa fie constanta si la dificultate.. Imi seamana a Ana Porgras
    de acord.
    Sper sa fie totusi mult mai determinata sa faca performanta.

  19. #187
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Erau niste persoane care doreau rezultatele oficiale de la CN, vedeti ca s-au postat pe site: http://www.romgym.ro/?p=18965

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •