Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 187

Thread: Campionatele Nationale 7-8 Septembrie 2013

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    mda, ratare pt larisa la paralele. La CM nu ia un 13500 pt asa ceva.

  2. #23
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    deci Diana e la Viena a fost operata ieri la genunchi. Ce ghinion! Am inteles ca are sase saptamini de pauza.....

  3. #24
    junior
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    A zis Alina Alexoi ca Diana Bulimar a fost operata ieri la Viena la genunchi si ca medicii I-au prescris 6 saptamani de pauza. Bl. Bellu o insoteste.

  4. #25
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Bun, Alina Alexoi a zis la TV ca domnul Bellu e la Viena cu Diana, care s-a operat la genunchi ieri. A mai spus si ca medicii i-au prescris 6 saptamani de pauza, de unde inseamna ca iata, nu o sa prinda Mondialele. Doamne, cat ghinion! Nu am cuvinte...

  5. #26
    junior
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    78
    Reputatie
    1
    Voiam sa scriu dl. Bellu!!!

  6. #27
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Imi pare enorm de rau pentru Diana.

    Nu stiu ce sens are sa comentam azi exercitiile si notele pe care le ia Larisei. Ea vine dupa o perioada de repaos nici nu se stia daca participa azi. Probabil pentru ea e un fel de antrenament cu public, ce sens are sa forteze?

  7. #28
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    iar ghinioane. Parca am mai trait aceste momente chiar inaintea marilor evenimente

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    se vede ca Larisa vine dupa o perioda de pauza dar cui ajuta notele astea umflate? exercitiul ei la BB nu a fost de 15.5 la fel cum nici cel al Sandrei la sol nu a fost de 15.2
    chiar si asa ambele arata totusi binisor, mai este timp sa se puna la punct mici detalii.

    excelent exercitiul la sol
    Last edited by AntoniaA; 7th September 2013 at 18:19.

  9. #30
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Eh, si la campinatele nationale ale SUA se dau note umflate, noi cu ce-am fi mai prejos

    EDIT: Cine a fost junoara de la sol de la Dinamo? Wow, ce prezenta.

    WOW!!!!! solul Larisei! Imi place enorm de mult!
    Last edited by LuisaGym; 7th September 2013 at 18:19.

  10. #31
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Ar putea cineva sa faca un rezumat al diagonalelor si al fazelor tari de la competitia asta? Mie iar mi s-a blocat conexiunea la TV so... not a fine day pt urmarit gimnastica la TV...

  11. #32
    senior
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    Super solul Larisei. Imi place!!! Chiar ma gandeam la solul nou,cum va fi,pentru ca eu eram fana a celui de la JO. Ma bucur pentru ea ca si-a revenit,are totusi doar o saptamana de antrenament.
    Andreea Munteanu arata f bine pe barna,are niste sarituri artistice superbe,I'm a big fan of hers!

    Despre Diana....no comment,ghinion mare! Multa sanatate ii doresc si sa isi revina repede si fara probleme.
    Azi nu am ajuns la Polivalenta,dar abia astept ziua de maine sa vad concursul live.

  12. #33
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Da, si mie mi-a placut solul Larisei. Era si timpul sa aiba si ea ceva mai dramatic, sa depaseasca faza zbenguielilor.
    Sandra, in schimb, mi-a lasat aceeasi impresia ca si acum o saptamana. E ceva nesigur in ea. Coregrafia prea apasata, parca ar compensa lipsa energiei si a fortei.
    Dar cel mai tare si mai tare m-au dat gata fatele mici la paralele. Toate au stand-uri de nivel rusesc. Credeam ca visez.

  13. #34
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Grozava Andreea Munteanu!

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Pacat ca nu au aratat BB Andreei Iridon, apoi Laura Jurca creste constant, si-a curatat mult evolutiile, iar Andreea Munteanu pare ca se pregateste AA pentru europenele si mondialul de anul viitor.
    14.9 la FX

  15. #36
    sport legend florik2000's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    791
    Reputatie
    1
    Stiti cumva care a fost clasamentul final?

  16. #37
    sport legend
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    679
    Reputatie
    1
    super solul Larisei si prezenta ei a fost mai mult decat ok pe toate aparatele, avand in vedere ca abia de o saptamana s-a intors la antrenamente. mare ghinion are fata asta inaintea marilor competitii, sper din tot sufletul sa nu mai aiba vreo pb pana la CM.
    Jurca, Munteanu, Iridon, Stoica si restul fetitelor au fost bune, din pacate a lipsit Mada Blendea.
    pe Sandra nu o vad inca intr-o nota optimista, a fost mai bine decat saptamana trecuta, dar 15 nu va lua niciodata la mondiale pe o asa executie.in fine, vom vedea ce va fi peste trei saptamani. oricum, tare ne mai ocoleste norocul pe noi.

  17. #38
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Da, as vrea tare mult sa aiba si fetele astea un pic de noroc. Ce folos au ca muncesc de rup la sala un an de zile deca se accidenteaza inainte de concurs.

    Impresia mea e ca Sandra stie sa se dozeze si daca are suficienta motivatie si sanatate va scoate un sol excelent pentru mondiale. Partea de coreografie e mai mult la nivelul miscari de brate si "poze" probabil isi dozeaza energia si face pauze pentru liniile acrobatie. Este posibil sa scoata altceva din solul asta pana la mondiale. Totusi mondialele sunt peste 3 saptamani. Sa speram ca o sa si avem gimnaste sanatoase de trimis la mondiale.

  18. #39
    sport legend shagya's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    germany
    Posts
    365
    Reputatie
    1
    im very impressed by Andra Stoica. Her beam is very nice (except the fall) her floor is stunning!! She is a really great dancer!!! Her bars has potential she was very nice swing. The juniors Butuc, Vrabie, Mihai, Iridon are beautiful to watch. Very elegant and clean. Jurca looks very good on beam, floor and vault. Her bars has become a little worse. I hope Mada Blendea are okay and we will see her again soon. It was a good sign that she was there. Sad about Didi, but good she had the surgery yesterday.

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    1,369
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by LuisaGym View Post
    Impresia mea e ca Sandra stie sa se dozeze si daca are suficienta motivatie si sanatate va scoate un sol excelent pentru mondiale. Partea de coreografie e mai mult la nivelul miscari de brate si "poze" probabil isi dozeaza energia si face pauze pentru liniile acrobatie. Este posibil sa scoata altceva din solul asta pana la mondiale. Totusi mondialele sunt peste 3 saptamani. Sa speram ca o sa si avem gimnaste sanatoase de trimis la mondiale.
    Da, e clar ca asta incearca sa faca cu bratele, sa isi dozeze energia. Doar ca e prea clar.
    Mondialele sunt peste 3 saptamani, credeam ca acum trebuia sa atinga varful de forma ca sa se simta in siguranta acolo si sa mai poate introduce eventual o sutime doua la nevoie.

    Altfel, marturisesc ca m-a deranjat felul in care a raspuns Bitang la intrebarile jurnalistei de la TVR. Numai in zeflemea. parca il auzeam pe forminte.

    Mie Laura Jurca mi-a placut la paralele. Dimpotriva am gasit-o mai buna decat inainte. Mai sigura, iar tinuta a fost foarte frumoasa. Tocmai asta ca mi-a placut ca surprizele au venit de unde nu ma asteptam
    Last edited by lalalilu; 7th September 2013 at 19:21.

  20. #41
    sport legend Gaia88's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Franta
    Posts
    698
    Reputatie
    1
    Ce-au intrebat-o pe Bitang si ce a raspuns? :-o

  21. #42
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by lalalilu View Post
    Altfel, marturisesc ca m-a deranjat felul in care a raspuns Bitang la intrebarile jurnalistei de la TVR. Numai in zeflemea. parca il auzeam pe forminte.
    Am observat ca era mai acida decat de obicei. Presupun ca era foarte suparata pentru ca s-a accidentat Diana.

    EDIT: nu stiu daca zeflemeaua era adresata reporterei. Probabil era o reactie fata de situatia in care se afla: deabia are o echipa, gimnaste accidentate, nu are medic si fizioterapeut la lot, lucreaza intr-un camp in afara Bucurestiului, etc... Imi imaginez ca ii place foarte mult ceea ce face, altfel nu stiu cum rezista.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •