View Poll Results: Ce loc va Steaua in Grupa?

Voters
60. You may not vote on this poll
  • 1

    5 8.33%
  • 2

    22 36.67%
  • 3

    14 23.33%
  • 4

    19 31.67%
Page 4 of 12 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 249

Thread: Steaua in grupele CL: (Chelsea, Schalke, Basel, Steaua)

  1. #64
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by JJ View Post
    Bre gabitza, ia zi tu bre pe cine a vandut Basel, ca eu nu stiu. Doar asa, de chestie: Spartak-St. Gallen 2-4, Thun-Partizan 3-0, Fiorentina-Grasshoppers 0-1. Si Basel e mai buna decat toate trei.
    Totusi Steaua e mai buna decat Spartak si Partizan. De Fiorentina, nu stiu. Oricum italienii s-au calificat mai departe.
    Momentan Basel e pe locul 4 in Elvetia (campionat cu 10 echipe). A facut egal si cu Grasshoppers si cu St. Gallen.

    As fii curios sa stiu de ce crezi ca Basel sezonul asta e mai buna decat Grasshoppers si St. Gallen.
    Probabil ca nici tu nu stii de ce

    Si pentru ca esti prea lenes sa afli de unul singur (sau nu stii cum sa afli), iti raspund si la intrebare.
    In vara aceasta de la Basel au plecat:
    Aleksandar Dragovic la Dinamo Kiev
    Markus Steinhofer la Real Betis
    Raul Bobadilla la FC Augsburg
    Jacques Zoua la Hamburg SV
    Cabral la Sunderland
    Park Joo-Ho la FSV Mainz 05

    Se pare ca sunt multe lucruri pe care nu le cunosti, asa ca nu ezita sa intrebi

    Cu placere.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  2. #65
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by abysum View Post
    rezultatele simulate si clasamentul aferent

    schalke-steaua 2-0
    chelsea-basel 3-1
    steaua-chelsea 1-2
    basel-schalke 0-0
    steaua-basel 2-1
    chelsea-schalke 1-0
    basel-steaua 1-0
    schalke-chelsea 2-2
    steaua-schalke 0-1
    basel-chelsea 1-2
    chelsea-steaua 1-1
    schalke-basel 3-1

    chelsea 14p
    schalke 11p
    basel 4p
    steaua 4p
    seems legit
    beleafer

  3. #66
    arogant,de mic cip's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    30,280
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel28 View Post
    Pana una alta, Steaua poate sa bata pe oricare din astea 3 pe teren propriu. Asta ar insemna 9 puncte. In deplasare, si daca face 3 egaluri, ar fii inca 3 puncte, deci 12 in total. Record pentru o echipa romaneasca si calificare!
    sa vina finala...
    granita la Orsova!

  4. #67
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Mah e nashpa daca se intampla asa, rage Gigi din puscarie
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  5. #68
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    enervanti timisorenii astia.... trebuie sa gasesc un botosanean sa le dau cu el in cap
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  6. #69
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    As fii curios sa stiu de ce crezi ca Basel sezonul asta e mai buna decat Grasshoppers si St. Gallen.
    Inca nu e mai buna, dar va fi daca nu se complica prea mult in CL Pe hartie e mult mai buna decat Grasshoppers si StGallen la un loc. Poate asta a vrut sa spuna omul, nu trebuie sa-i dai cu transfermarkt-ul in cap
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  7. #70
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    st gallen parca au promovat anul trecut.
    Campionatul elvetian nu e unul foarte puternic. Basel are o academie buna dar actuala echipa nu rupe gura targului...
    Schalke si-a revenit se pare dupa meciu cu Bayer si o sa fie extrem de greu sa le luam locul 2. Eh , incercarea moarte n-are.
    retired.

  8. #71
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Mie mi se pare ca e mai puternic decat al nostru. Interesant e ca jucatorii vanduti de Basel au plecat pe sume f mici sau moca, exceptie Chirichesul lor, pe care au luat 9 milioane Eu nu cred ca vor suferi un ciclu de 7 ani pana sa castige din nou campionatul -cum se practica la noi , ci vor integra mult mai repede nou venitii. Oricum, nu-i vad rezistand pe Mall Arena daca nu introduc astia mai repede testele sanguine

    PS. Pe Sio l-am vazut in cateva rezumate din Ligue 1, e un jucator interesant.
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  9. #72
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    ma turbezi cu testele de sange. Tu ai vazut cum arata venele fotbalistilor stelisti si cum arata ale celor ce folosesc substante / epo? Iti spun eu , cei din urma au conducte si tevi nu vene si capilare.
    Si cum "substantele" te duc undeva la peste 1 milion pe an nu cred ca poate fi vorba.
    Inainte ne plangeam toti ca nu suntem la acelasi nivel fizic precum echipele straine fie ele si mai mici , acum ca avem exemple la Steaua si Petrolul ii suspectam.
    retired.

  10. #73
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Era o gluma, am crezut ca este evident. Ma amuzasera niste comentarii pe un site, tot pe tema asta
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  11. #74
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabriel28 View Post
    Pana una alta, Steaua poate sa bata pe oricare din astea 3 pe teren propriu. Asta ar insemna 9 puncte. In deplasare (...)
    Scuze ca intreb, pe cine a mai batut Steaua in acest sezon ?
    Sunt mai nou pe forum si vreau sa aflu cat mai multe lucruri despre fotbal. Multumesc.

  12. #75
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leul Oltean View Post
    Scuze ca intreb, pe cine a mai batut Steaua in acest sezon ?
    A batut cam toate echipele cu care a jucat, in afara de Legia si Medias
    A castigat clar cu CFR, echipa de 10 puncte in Liga.

    Si pentru ca Steaua a jucat doar 11 meciuri sezonul asta pana acum, sa discutam despre tot anul 2013... a batut pe Ajax si pe Chelsea acasa. stii tu, Chelsea detinatoarea CL la vremea respectiva si care urma sa castige Europa League ceva mai tarziu.
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste €

  13. #76
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    A batut cam toate echipele cu care a jucat, in afara de Legia si Medias
    A castigat clar cu CFR, echipa de 10 puncte in Liga.
    M-ai cam bagat in ceata aici. Despre care liga vorbim, ca in asta a noastra, I-a ... nu au facut decat 8(opt). Si alea chinuite, cu viitorii fotbalisti si actualii fabricanti de bere pentru ****ri.
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Si pentru ca Steaua a jucat doar 11 meciuri sezonul asta pana acum, sa discutam despre tot anul 2013... a batut pe Ajax si pe Chelsea acasa. stii tu, Chelsea detinatoarea CL la vremea respectiva si care urma sa castige Europa League ceva mai tarziu.
    Nu, nu ma intereseaza tot anul 2013 si nici secolele dinaintea lui. Pentru ca meciurile Stelei se vor disputa in sezonul actual, nu in alta era. Va intalni pe Chelsea de acum, nu de la ''vremea respectiva''.

    In fine, pentru ca raspunsul tau nu m-a multumit, m-am interesat in alta parte. Am aflat ca marii invinsi ai Stelei in acest sezon sunt Oke Chuku de Clujao si Multescu de kakao.
    Si am remarcat ca aia doi, care au marcat cu Chelsea ... sunt putin plecati.

  14. #77
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Scuze ca intreb, nespalatii prazari pe cine au batut sezonul asta? si, rogu-te, precizeaza din ce esalon sint invinsele
    Daca raspunzi corect ai liber la sedative

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Pentru un infractor avand 31 de condamnari in CV, pot spune ca stai destul de bine cu gramatica.

  16. #79
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Candidezi la un rol in bancurile cu olteni? Jur ca nimanui nu i s-ar potrivi mai bine rolul Suca

  17. #80
    sport legend
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    9,173
    Reputatie
    1
    Eu nu candidez la nimic; observ insa ca tu scrii pe aici doar ca sa ai mai multe postari decat infractiuni.

    On topic : nu cred ca Steaua va juca finala UCL in aceasta editie.

  18. #81
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    suca, eu te-am intrebat pe cine-a batut prazul olteniei in sezonul asta; off-topicul iti apartine 100%

  19. #82
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    st gallen parca au promovat anul trecut.
    Campionatul elvetian nu e unul foarte puternic. Basel are o academie buna dar actuala echipa nu rupe gura targului...
    Schalke si-a revenit se pare dupa meciu cu Bayer si o sa fie extrem de greu sa le luam locul 2. Eh , incercarea moarte n-are.
    Da, campionatul Elvetiei nu e unul foarte puternic in raport cu cele din Anglia, Spania Germania, Italia, Franta. Insa, in raport cu cel romanesc, este infinit mai puternic.
    Noi nici acum n-am inteles ca liga noastra este sub nivelul multor campionate din Europa. Tot credem ca fotbalul romanesc are un pic de staif. E bine n-are. Rezultatele pozitive facute in Europa cu precadere de Steaua si nitel de CFR, nu ne recomanda ca avand un campionat puternic. Nu va mai luati dupa aberatiile lui Mitica.
    Last edited by Duba; 1st September 2013 at 15:21.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #83
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by reivan View Post
    cand o sa terminati si voi cu mizeriile fanteziste cu "oi" care nu-s ancorate in realitate poate venim cu ceva nou. Dar am impresia ca pana va rezolvati psihozele va si desfiintati.
    sa nu uitam de replicile alea tampe gen ,,Ceausescu a castigat UCL"

    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Trecând peste lipsa lor de imaginație, a observat cineva că și după calificarea asta ei tot despre Dinamo și Rapid scriu? Cred că doare rău! Mai nimerit ar fi fost să vorbească despre CFR Cluj și sezoanele lor în Liga Campionilor, că au despre ce.
    tu zi mersi ca Celtic s-a calificat mai departe altfel trimitea Kazahstanul echipa in UCL inaintea lui dinamo

  21. #84
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,641
    Reputatie
    0
    sa o luam pe rand ...

    Chelsea e Chelsea si am vazut ce poate in Supercupa Europei...plus ca a venit si Eto'o ! Locuil 1 este al lor...

    Schalke...l-a luat pe KP Boateng si da semne de revenire...cu nemtii nu va fi usor..mai ales daca revine si Huntelaar...Draxler e si el meserias...


    Basel...nu trebuie subestimata mai ales ca a jucat o semifinala de Europa League cu Chelsea...albastrii casting destul de greu...

    Ce loc va ocupa Steaua : locul 3 este pronosticul meu , dar se poate intampla orice...
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •