View Poll Results: Cine va castiga campionatul?

Voters
66. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    29 43.94%
  • Real Madrid

    21 31.82%
  • Valencia CF

    1 1.52%
  • Atletico Madrid

    14 21.21%
  • Alta echipa (specificati care)

    1 1.52%
Page 15 of 118 FirstFirst ... 513141516172565115 ... LastLast
Results 295 to 315 of 2470

Thread: Primera Division 2013/2014

  1. #295
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Messi era in atac in minutul 2:90 sau pe acolo, a intrat in careu in minutul 3 (nu poti sa inchizi meciul atunci) iar Alexisa dat gol cateva secunde mai tarziu, maxim min 3:08. Insa la Madrid s-au dat tot 3 minute dar penalty-ul a fost in minutul 4:31 (1 minut juamate in plus numai pana la penalty!!!! *****ul ala de arbitru putea sa inchida de 3 ori meciul in cele 3 minute). Penalty-ul acordat e si mai grav, nu stiu cum poate cineva faca asa ceva.

    Ce ma dispera pe mine si mai rau, sunt fanii retardati (nu de pe ols neaparat) ai Realului care se gasesc sa comenteze atunci cand Barcelona castiga cu 4-0 sau alte victorii clare. Insa de jocul superb al echipei lor (123583953801295 mil cheltuite si in vara asta) nu spun nimic.

  2. #296
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Ce rusine de penalti.....indubitabil in spania sunt cei mai prosti arbitri din lume.

  3. #297
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    daca aduci contraargumente macar sa fie valabile.

    http://www.youtube.com/watch?v=I4IWJtKAaHM

    patetic.
    Fair enough , greseala mea aici...nu am vazut in direct faza meciului si nu am stiut exact cand s-a marcat golul.

    Dar de golul anulat aiurea de acelasi arbitru ? La fel cum Elche merita aseara 1 punct asa merita si Sevilla macar un egal pe Camp Nou.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  4. #298
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,368
    Reputatie
    0
    Din alea 3 minute de prelungiri poate ne spune Xaviesta cat s-a jucat? Maxim 1 minut, in rest s-au bucurat aia de la Elche. De aia a si lasat arbitrul acel corner.

    LE: Evident ca nu trebuia dat penalty.

  5. #299
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Iar te uiti la alte meciuri? Elche a egalat fix dupa 1 minut, meciul s-a reluat dupa un minut, apoi s-a mai jucat bine inca un minut. 3 in total. De cand e chestia asta ca daca o echipa egaleaza in prelngiri trb sa se mai lase inca 10 minute? de-aia sunt si prelungiri. in fine, sa zicem ca ala mai lasa cateva secunde, dar el n-a lasat atat, ci 1 minut si ceva , minute in plus in care se putea incheia meciul pana la corner. Penalty-ul ala e cea mai mare gluma pe care am vazut-o in ultimele luni.

    Si am mai spus, Sevilla asa cum a avut un gol anulat din nu stiu ce cauza, asa trebuia sa ia si minim un cartonas rosu.

  6. #300
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    eu inca nu inteleg cum unii nu inteleg ca in Spania sistemul trage pentru Real atata vreme cat fotbalul trage pentru Barca. e limpede treaba, e exact ca in sezonul titlului castigat de Real cu Mourinho. sigur ca si Barca are influente, se mai ciupeste ici colo, insa pentru Real trage un intreg mecanism. exact ca in Romania, vezi meciul CFR-U din finalul campionatului de acum cativa ani, ultima solutie e penalty-ul inventat sau fortat/provocat. iar la penalty-uri stim foarte bine cine sta cel mai bine in Spania. numai arbitrul de aseara a dictat vreo 13 (13!) pentru Real. la fel stim si impotriva carei echipe se dau cel mai greu penalty-uri. da, e aceasi Real.

    desi castiga niste titluri, toata lumea stie cum le-au luat. ciudat e ca nu le pasa si continua la fel. pentru ca totul la Real se rezuma la bani.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  7. #301
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Eu nu stiu cum mai puteti sa discutati despre cat a prelungit. Are cineva vreo indoiala ca Muniz a vrut sa fure aseara? Tinea si pana in min 110 daca era cazul. Tot o punea el pe var cumva. Cand ai nesimtirea sa acorzi penalty la o asemenea faza, nu cred ca se mai pune problema de limite... Eu unul as fi considerat ca Realul a facut egal, chiar daca a furat cat a putut,si daca scoru era 1-1. Cine a vazut meciul stie ca maniera a fost de un penibil incredibil.
    Multi fani ai Realului din Spania sunt rusinati de aceasta victorie, am vazut multe mesaje in sensul asta. In Romania e mai important cine fura mai mult....
    Muzzwrinka

  8. #302
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Ce rusine de penalti.....indubitabil in spania sunt cei mai prosti arbitri din lume.
    Sinonim: cei mai reali!
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Iar te uiti la alte meciuri? Elche a egalat fix dupa 1 minut, meciul s-a reluat dupa un minut, apoi s-a mai jucat bine inca un minut. 3 in total. De cand e chestia asta ca daca o echipa egaleaza in prelngiri trb sa se mai lase inca 10 minute? de-aia sunt si prelungiri.
    Eu nu pot intelege de ce minutul de prelungiri e minut efectiv si restul sunt doar minute de-amp*la.
    Adica timp efectiv din timpul regulamentar se joaca acolo vreo 20 de min pe repriza maxim, iar din celelalte 25 se dau 2 min de prelungiri aproximativ pe repriza dar daca unul din acele 2 minute e anulat de o accidentare sau de orice faza din afara jocului efectiv, atunci de acel minut se tine cont in continuare si se prelungeste in consecinta meciul! Adica acel minut e Dumnezo, iar restu de 25 care nu s-au jucat sunt irelevante..... mi se pare o mare mitocanie, meciurile ar trebui sa fie jucate fie cu timp efectiv ca la handbal sau bascket, fie cu un procent CLAR ASUMAT SI CALCULABIL DE ORICE TELEVIZIUNE IN TIMP REAL, in timpul desfasurarii meciului, daca nu se joca 25 de min din 45, se prelungeste cu 10% respectiv 2.5 min sau 20% respectiv aproape 4 min, etc. Ori una ori alta, nu rahatu asta de regula unde minutul de prelungiri e judecat ca fiind singurul timp efectiv din joc, singurul in totalitate recuperabil si culmea, e la latitudinea singurului prost din teren ce nu mai stie pe ce lume traieste atunci cand face un meci praf!
    Last edited by Johnny D; 27th September 2013 at 08:27.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  9. #303
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,917
    Reputatie
    0
    Rectificare: 15% respectiv aproape 4 min, 20% ar fi 5 min!
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Eu nu stiu cum mai puteti sa discutati despre cat a prelungit. Are cineva vreo indoiala ca Muniz a vrut sa fure aseara? Tinea si pana in min 110 daca era cazul. Tot o punea el pe var cumva. Cand ai nesimtirea sa acorzi penalty la o asemenea faza, nu cred ca se mai pune problema de limite...
    Eu ce nu-nteleg e deca e clarisim pentru toata lumea c-a fost un act voit si premeditat, ce dracului mai cauta asta-n fotbal!?
    E chiar o conspiratie la nivel de federatie spaniola, ii au familia lu Papuc cum ii cheama pe aia de conduc Realul pe mai toti membrii federatiei spaniole in buzunar!? Ridicol... e chiar imbecil de ridicol!
    Last edited by Johnny D; 27th September 2013 at 08:36.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  10. #304
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Cristiano Ronaldo (32) ya es el 6º jugador con más goles de penalti en Primera tras Hugo Sánchez (56), Koeman (45), Penev (44), Marañón y Dani (34).

  11. #305
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    spre 20% din golurile din primera marcate din penalty. superb.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  12. #306
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    So what ? Ar fi trebuit sa le rateze , sau ce ?
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  13. #307
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    1-0 Barca cu Almeria, Golazo Messi
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  14. #308
    sport legend Srdjan's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    La capatul lumii..
    Posts
    6,337
    Reputatie
    1
    Dao-n... iara s-o accidentat Messi
    Visca Barca!!. Singurul club care conteaza!

  15. #309
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    da, se pare ca leziunile musculare nu i-au trecut de tot niciodata...sau nu stiu. nu pare ceva grav, deci de data asta macar sunt precauti. sezonul trecut a fortat si a iesit mai rau...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  16. #310
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    7 victorii in primele 7 etape, record istoric obtinut de Martino.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  17. #311
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Ne lesina astia pe contraatac.Cred ca e cea mai proasta aparare a Realului din ultimii 4-5 ani.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  18. #312
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,917
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    7 victorii in primele 7 etape, record istoric obtinut de Martino.
    Il egaleaza Atletico?
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #313
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    prea buna Atletico pentru Real. intr-un fel e si normal, Atletico e la nivelul Barcei in momentul asta. putea fi 2-0 la pauza lejer, sa vedem daca mai duc o repriza in ritmul asta.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  20. #314
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    nu joaca nimic realul.si nu doar meciul asta.anceloti mi se pare neputincios in fata vedetismelor de la real.nu mai simt astia presiunea de pe vremea lui mou.fac astia niste greseli de curtea scolii.suunt asa de relaxati toti de zici ca e sarbatoare dupa plecarea lui mourinho.benzema deja nu mai are concurenta si asta se vede, di maria face greseli de amator, apararea e varza.realul nu prinde nici locul 3 asa.

    iar anceloti mi se pare depasit de situatie.cred ca real madrid e o palaria prea mare pt el.perez s-a grabit renuntand la mourinho.daca perez ar fi gestionat mai bine scandalul cu cassilias-pt ca odata cu scandalul asta mou a pierdut vestiarrul-mou inca era la real.

    ironia e ca si in mandatul lui anceloti casilias e tot rezerva

  21. #315
    sport legend
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Glasgow.UK
    Posts
    1,025
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    Ne lesina astia pe contraatac.Cred ca e cea mai proasta aparare a Realului din ultimii 4-5 ani.
    si caand te gandesti ca contraatacul era una din armele realului de pe vremea lui mou.din 3 pase erau la poarta adversa.acum nu mai au nici asta.nici aparare.acum nu mai au nimic

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •