View Poll Results: Cine va castiga campionatul?

Voters
66. You may not vote on this poll
  • FC Barcelona

    29 43.94%
  • Real Madrid

    21 31.82%
  • Valencia CF

    1 1.52%
  • Atletico Madrid

    14 21.21%
  • Alta echipa (specificati care)

    1 1.52%
Page 5 of 118 FirstFirst ... 345671555105 ... LastLast
Results 85 to 105 of 2470

Thread: Primera Division 2013/2014

  1. #85
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    ce frumos se canta la Sevilla-Atletico. Lipseste Rusescu, deci sper sa si-o ia in freza Sevilla Preferabil hattrick David Villa

    Xaviesta, pe flascore, la Juve-Lazio, Pirlo aparea in banda

  2. #86
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    ^^Tot slab au jucat.

    La lotul Realului cea mai buna formula e 4-2-3-1...cu Alonso si Khedira la mijloc iar in fata Ronaldo-Isco-Ozil si Benzema varf...ca altu mai bun n-avem.

    Varane in aparare fara discutii...si San Iker in poarta.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  3. #87
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Barca si-a recapatat punctele forte dinainte de imbolnavirea si lipsa lui Tito, iar Martino prin decizile luate inca de la primul meci arata ca e bazat in ce face.

    despre meciul Realului mai trebuie spus ca Betis a avut penalty si eliminare, insa deja ne-am obisnuit ca arbitrii sa pluseze procente insemnate pentru Real pe Bernabeu...
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  4. #88
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    iar Martino prin decizile luate inca de la primul meci arata ca e bazat in ce face.
    Nu crezi ca te cam grabesti putin ? Din cate am inteles e la prima experienta in Europa, asta nu suna foarte promitator...

  5. #89
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    eu ma refer la faptul ca e bazat, e sigur pe el. si asta a lipsit cu Tito la Barca, omul nu prea avea curajul sa il tina pe banca pe unul cu vechime in echipa sau sa il schimbe pe Messi. acuma cat despre cate va face la Barca vom vedea, insa avand in vedere despre ce echipa vorbim sunt sanse mici sa nu reuseasca.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  6. #90
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    glumind putin, de ce ai vrea sa-l schimbi pe Messi ?
    Din cate stiu, problema aia de ,,cojones" s-a pus la Jordi Roura... Cred si eu, secundul secundului secundului ce autoritate sa aiba ?

    Ideea era ca asa cum nu-i bine sa critici doar dupa un meci, nici nu-i recomandat sa faci petrecere si sa spui ca o sa spulberi tot de acum incolo. Pana la urma am jucat cu Levante

  7. #91
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by mariomax View Post
    eu ma refer la faptul ca e bazat, e sigur pe el. si asta a lipsit cu Tito la Barca, omul nu prea avea curajul sa il tina pe banca pe unul cu vechime in echipa sau sa il schimbe pe Messi.
    Bine zis. Tata stie ce face, s-a vazut asta din declaratiile lui dar si prin jocul echipei. Am zis de mult timp, la Barça trebuie sa vina un antrenor care sa aiba curaj, curaj pe care si Pep l-a avut la inceput. Pana acum Tata e omul perfect si eu cred ca nu o sa dezamageasca.

    Azi am vazut o echipa MULT mai directa, am vazut din nou acel presing la mijlocul terenului, si multe combinatii in atac. Messi coboara ca de obicei dar ceilalti atacanti (Alexis si Pedro) vin si mai mult in centru la finalizare, inainte nu se intampla asta.
    Cesc a fost imperial azi, Xavi a aratat bine. Xavi arata bine mereu la inceputul sezonului dar scade tot mai mult, din pacate fizicul nu il mai tine mult

    EDIT: Messi a fost schimbat pentru ca miercuri se joaca primul meci vs Atletico. Asta va fi si atacul de miercuri: Pedro - Messi - Alexis
    Last edited by Xaviesta; 19th August 2013 at 01:21.

  8. #92
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Bine zis. Tata stie ce face, s-a vazut asta din declaratiile lui dar si prin jocul echipei. Am zis de mult timp, la Barça trebuie sa vina un antrenor care sa aiba curaj, curaj pe care si Pep l-a avut la inceput. Pana acum Tata e omul perfect si eu cred ca nu o sa dezamageasca.
    Mi-e teama sa nu fie presiunea prea mare pt Martino.
    Guardiola atunci tin minte ca a renuntat la Ronaldinho, Deco... acum despre cine e vorba, Villa ? Desi el era oricum pe picior de plecare...
    Ce-mi place e prospetimea din jocul echipei. Nu ma bucura neaparat scorul cat mai ales modul in care au jucat.

  9. #93
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Mi-e teama sa nu fie presiunea prea mare pt Martino.
    Guardiola atunci tin minte ca a renuntat la Ronaldinho, Deco... acum despre cine e vorba, Villa ? Desi el era oricum pe picior de plecare...
    G Martino asta nu e chiar un nimeni in fotbal,nu-l cunoastem noi,in Europa,dar a jucat vreo 10 ani la Newels,a antrenat nationala Paraguayului si a castigat si titlul in Argentina.E din categoria de antrenori argentinieni "cu tupeu",ca Bielsa,Menotti,etc...Sa vedem cum va decurge relatia cu Messi,pentru ca,pana acum,a evitat sa creeze vreo situatie jenanta intre Messi si Neymar (nu ca ar avea Neymar multe de comentat,dar mai bine...)
    Quote Originally Posted by Dante7 View Post
    Ce-mi place e prospetimea din jocul echipei. Nu ma bucura neaparat scorul cat mai ales modul in care au jucat.
    Prospetimea asta e inselatoare.Anul trecut mi se parea ca e mai proaspata decat acum,dupa turul supercupei cu Madrid si primul meci cu Sociedad credeam ca vor castiga tot.Trebuie sa asteptam pana la prima "iesire" a lui Messi,sa vedem care va fi starea de spirit in vestiar,asta e cel mai important.Pentru toanele lui au plecat Zlatan,Villa si Deulofeu...

  10. #94
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,834
    Reputatie
    0
    azi am revazut-o pe vechea barcelona...daca ar aduce si un fundas central de valoare, atunci ar fi nasol pentru restul echipelor...

    cat despre real...betis clar trebuia sa ia puncte in meciul din seara asta...
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  11. #95
    suporter Gabriel28's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Chicago
    Posts
    1,551
    Reputatie
    1
    ma bucur ca si-a luat-o in freza sevilla, data viitoare sa nu mai fie asa de figurant antrenorul. il tine pe banca pe gameiro, pe raul nici in lot, si a jucat cu bacca, marele atacant.....o fi si asta vreun piturca cu oamenii lui de 2 lei.

  12. #96
    Sport Legend Trim0b's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    3,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by YoNuTzz View Post
    cat despre real...betis clar trebuia sa ia puncte in meciul din seara asta...
    a jucat mai bine,asa-i?

  13. #97
    Sport Legend Trim0b's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    3,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Formatia a fost 4-4-2 cu Ronaldo mai avansat. Se vedea clar cum sunt jucatorii asezati. Flashscore arata niste prostii de cele mai multe ori.
    nu stiu ce ai vazut tu dar Ronaldo pana in min 75 a stat lipit de tusa...

  14. #98

  15. #99
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Carvajal ? Casemiro ?

    https://pbs.twimg.com/media/BSBXCCDCIAAKpq5.jpg:large

    Chiar si-a dat-o din foarfeca in mufa, a la Borcica ?

    Quote Originally Posted by queque View Post
    G Martino asta nu e chiar un nimeni in fotbal,nu-l cunoastem noi,in Europa,dar a jucat vreo 10 ani la Newels,a antrenat nationala Paraguayului si a castigat si titlul in Argentina.E din categoria de antrenori argentinieni "cu tupeu",ca Bielsa,Menotti,etc...Sa vedem cum va decurge relatia cu Messi,pentru ca,pana acum,a evitat sa creeze vreo situatie jenanta intre Messi si Neymar (nu ca ar avea Neymar multe de comentat,dar mai bine...)

    Prospetimea asta e inselatoare.Anul trecut mi se parea ca e mai proaspata decat acum,dupa turul supercupei cu Madrid si primul meci cu Sociedad credeam ca vor castiga tot.Trebuie sa asteptam pana la prima "iesire" a lui Messi,sa vedem care va fi starea de spirit in vestiar,asta e cel mai important.Pentru toanele lui au plecat Zlatan,Villa si Deulofeu...
    Mare performanta ca a antrenat pe Paraguay, o Serbia a Americii de Sud
    Hai ca nu-i Messi capul rautatilor. Villa nu cred ca a plecat din cauza lu Messi iar Ibra s-a transferat pt ca nu se intelegea cu Pep. De Deulofeu nu stiu, dar ma indoiesc sa fie Messi de vina...

  16. #100
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Zlatan a si scos o carticica,unde a povestit cate ceva din ce se petrecea in vestiar la Barcelona:„a intrat piticul in vestiar si a spus ca vrea sa joace el mai in fata...„
    Apoi,sunt de notorietate petrecerile de noapte de dupa divortul lui Alves.Dimineata medicii il dadeau inapt pentru „molestias digestivas„ si seara venea si vroia sa joace.Din cauza lui era asa de obosit Pep...

  17. #101
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    De vreo 2-3 ani Messi e mai mare in grad la Barcelona ca antrenorul , asta cred ca se stie. Dar nu o spun neaparat ca pe un lucru rau pentru ca pana acum le-a mers destul de bine.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  18. #102
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Ibra a plecat pentru ca nu s-a inteles cu Pep. Messi a spus ca vrea sa joace in centru si atat. Ce preferi? Un jucator plin de figuri care inscrie 30 de goluri pe sezon sau cel mai bun jucator din lume care inscrie 70 pe sezon? Stie toata lumea ce creier are Ibra. Motivele pentru care a plecat sunt multe.
    Villa a plecat pentru ca e slab, nu mai e de nivelul Barcelonei. Uitati-va la Pedro Neymar Alexis cat de bine arata din punct de vedere fizic.
    Deulofeu a fost doar imprumutat si a fost cea mai buna solutie. Unde sa joace la Barcelona? Nu avea loc de Messi Tello Neymar Alexis Pedro Cesc. Decat sa stea pe banca, mai bine joaca un sezon la o echipa si arata ce poate.

    La fel ziceati si pe thread-ul Barcelonei, ca Messi l-a ales pe Martino antrenor si nu Rosell, si alte chestii (unele chiar prostii) Si v-ati inselat.

  19. #103
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    am uitat sa mentionez pasa lui Messi la golul lui Pedro, de 4-0. te face sa te intrebi cum naiba le vede.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  20. #104
    sport legend Dante7's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Posts
    3,104
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by queque View Post
    Zlatan a si scos o carticica,unde a povestit cate ceva din ce se petrecea in vestiar la Barcelona:„a intrat piticul in vestiar si a spus ca vrea sa joace el mai in fata...„
    Da, stiu cartea. Si tot Zlatan a spus ca simtea o raceala din partea lui Pep cand intra in vestiar.

    Quote Originally Posted by queque View Post
    Apoi,sunt de notorietate petrecerile de noapte de dupa divortul lui Alves.Dimineata medicii il dadeau inapt pentru „molestias digestivas„ si seara venea si vroia sa joace.Din cauza lui era asa de obosit Pep...
    Asta nu stiam Messi nu parea genul Bumbescu ori Iovan, se imbata diseara iar maine joaca de nici nu se observa Ca asa a fost cu Messi, la cata goluri a marcat, nu prea se vede o viata sportiva dezordonata la el.


    Xaviesta, presa mananca mult rahat. Am urmarit niste interviuri cu Zlatan si omul pare un tip de treaba. E drept, are un caracter puternic, dar nu pare genul cu care sa nu te intelegi. Iar aceeasi chestie o consider valabila si pt Mourinho si Ronaldo.

    Eu n-am zis nimic de Messi si Martino, sunt nou p'acilea

    mariomax, a invatat de la cel mai bun.
    http://1.bp.blogspot.com/-a7wMqZ2RY9..._barcelona.jpg



    razor, ceva info concret sau doar speculatii facute de presa cautatoare de scandal ?

  21. #105
    sport legend queque's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    636
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Ce preferi? Un jucator plin de figuri care inscrie 30 de goluri pe sezon sau cel mai bun jucator din lume care inscrie 70 pe sezon?
    Si pentru mine,Messi e cel mai bun,dar e nevoie de cineva care sa-l struneasca.Sper sa nu se ajunga in situatia in care sa se certe cu Xavi si cu Iniesta.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •