Page 5 of 9 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 173

Thread: DINAMO in EUROPA!!! thread de offtopic si caterinca

  1. #85
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sevilla86 View Post
    Sa-i explicam cum e cu insolventa si cate sezoane minim mai rateaza dinamo in Europa?
    Sau sa-l lasam sa spere in continuare? Oricum afla la anu'
    Sa zicem ca am probleme cu memoria recenta si ca ai dreptate dar tot nu meriti felicitari pt Anderlecht in 1986 toamna ... sigur nu erai nascut cand Steaua pierdea cu 3-0 la Bruxelles
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  2. #86
    DevilOfTheRhine Sevilla86's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,350
    Reputatie
    1
    Ba da bre, eram nascut. Am prins si Sevilla '86 pe lumea asta.
    Am prins si 3-0 cu Anderlecht si 0-3
    Academia Rapid infiintata de catre generalul de securitate Vasile Malureanu supranumit €žtatucul politiei politice ceausiste

  3. #87
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  4. #88
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    e singurul thread despre dinamo pe care l-am gasit pe "Europa".
    daca doriti sa discutati si despre ei....

    dRQKo.gif

  5. #89
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Il mai tineti minte pe Borce ala? Cati ani de zile a zis el ca Dinamo se pregateste pentru liga campionilor. A zis pana...

  6. #90
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,741
    Reputatie
    1
    Si acum zice, cred eu. Doar ca nu il mai asculta presa
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  7. #91
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1
    Crezi ca ii mai arde lui de asta? Doar daca a ramas un caine adevarat.

  8. #92
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,824
    Reputatie
    0
    Elfsborg
    NEC Nijmegen
    Vorlska Poltava
    Hajduk Split
    Metalist

    aahh..those were fun times...nu mai avem asa caterinca prin europa de cand cu echipe precum astra, pandurii, care elimina pe hapoel, braga, lyon, westham
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  9. #93
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Da, e mare umilinta sa te bata Hajduk Split, in schimb e o onoare sa iei 4 suturi in cur de la Partizan

    Metalist Harkov? Pe ce lume sunteti, fratilor?

    Aalborg, Rio Ave va spun ceva? Tremura chilotii pe elfi si Poltava daca joaca cu astea

    Eliminati de un fundas care a jucat portar. Eliminati de eliminatii lui Milsami Orhei! Rusine, inchideti acest topic al umilintei ghenciste!
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  10. #94
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    eu imi doresc ca fcsb sa cada cu vorskla poltava si mai ales ca suporterii fecesebeului sa se considere calificati.
    promit sa nu fac prea multa bascalie de ei dupa ce echipa ucrainiana ii va face tandari ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  11. #95
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Aalborg, Rio Ave va spun ceva? Tremura chilotii pe elfi si Poltava daca joaca cu astea
    Altceva mai bun nu ai gasit?
    Am luat 4 puncte cu Rio Ave si cu Aalborg am avut 6-1 la general.
    YoNuTzz vorbea despre echipe care au eliminat dinamo, iar tu dai exemple de echipe zdrobite de Steaua cu 6-1 la general. Poti sa faci diferenta intre 2-2 cu Rio Ave in deplasare si o eliminare cu Elfsborg?

    Quote Originally Posted by Capitanu.Burcea View Post
    Eliminati de un fundas care a jucat portar. Eliminati de eliminatii lui Milsami Orhei! Rusine, inchideti acest topic al umilintei ghenciste!
    Vorbim despre echipa care a batut tur/retur pe PSV si Dinamo Zagreb, care a eliminat Lazio si a facut egal cu Liverpool.


    - Ludogoret in ultimele doua sezoane: prezenta in Grupele Champions League, prezenta in optimile Europa League.
    - Dinamo in ultimele... doua decenii : prezenta in 16-imile Uefa.

    Uite cum Ludogoret a facut mai multe in doua sezoane decat dinamo in doua decenii.

  12. #96
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    A





    - Ludogoret in ultimele doua sezoane: prezenta in Grupele Champions League, prezenta in optimile Europa League.

    Uite cum Ludogoret a facut mai multe in doua sezoane decat dinamo in doua decenii.
    vezi ca-ti dai singur la gioale...
    metalist harkov a facut in doua sezoane de europa cup (2010-2011 optimi ,2011-2012 sferturi de finala ) mai multe decat fecesebe -ul tau in ultimii cinci ani ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  13. #97
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    vezi ca-ti dai singur la gioale...
    metalist harkov a facut in doua sezoane de europa cup (2010-2011 optimi ,2011-2012 sferturi de finala ) mai multe decat fecesebe -ul tau in ultimii cinci ani ...
    Asa se intampla cand dai peste Olympiacos in loc de Chelsea campioana Europei.


    Metalist nu este cel mai bun exemplu. In locul lui YoNuTzz as fi mentionat Levski Sofia care v-a batut in grupele Uefa de ati terminat pe ultimul loc in grupa.


    Si daca vrei sa o dai pe sferturi de Uefa, in ultimele doua decenii in Romania atat rapid cat si Steaua au ajuns mai departe decat dinamo in Europa. Pe dinamo poti sa o compari cu CFR care de asemenea are o prezenta in 16-imile EL... numai ca CFR a ajuns si in grupele CL...

    De 8 sezoane nu ati mai prins top 3 in Liga 1 decat o data.
    Si nici in Europa nu prindeti top 3 echipe romanesti.

  14. #98
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    - Ludogoret in ultimele doua sezoane: prezenta in Grupele Champions League, prezenta in optimile Europa League.
    - Dinamo in ultimele... doua decenii : prezenta in 16-imile Uefa.

    Uite cum Ludogoret a facut mai multe in doua sezoane decat dinamo in doua decenii.
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    vezi ca-ti dai singur la gioale...
    metalist harkov a facut in doua sezoane de europa cup (2010-2011 optimi ,2011-2012 sferturi de finala ) mai multe decat fecesebe -ul tau in ultimii cinci ani ...
    Apropo, sper sa sesizati diferenta intre "doua sezoane vs doua decenii" si "5 ani vs 5 ani".

  15. #99
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    hai ca te-am bagat prea mult in seama.deobicei nu vorbesc cu copilasi care cred ca daca scriu dinamo cu d mic si FCSB cu majuscule au facut o fapta de mare vitejie .
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  16. #100
    Banned
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    376
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    hai ca te-am bagat prea mult in seama.deobicei nu vorbesc cu copilasi care cred ca daca scriu dinamo cu d mic si FCSB cu majuscule au facut o fapta de mare vitejie .
    Translation: mi-a dat cu forumu' in cap cand a comparat doua sezoane Ludogoret vs doua decenii dinamo. La asta nu am ce sa mai spun...

  17. #101
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    ce dracu ma, si pe threadul lui dinamo in europa tot de Steaua se vorbeste?

  18. #102
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Alex1986 View Post
    Am luat 4 puncte cu Rio Ave si cu Aalborg am avut 6-1 la general.
    Si n-au ajuns pt calificare? Ce s-a intamplat?
    În ceea ce-l privește pe domnul Becali, cred că e supărarea unui om care n-a reușit să ne cumpere, așa cum a făcut-o cu alții

  19. #103
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hingherul View Post
    ce dracu ma, si pe threadul lui dinamo in europa tot de Steaua se vorbeste?
    Se vorbeste, se vorbeste! Saracutii ei compara umilintele pe care le-au primit in Europa cu o eliminare venita oarecum imprevizibil (dupa prima repriza de la Belgrad). Ei compara umilintele cu 17 Nentori, Vardar Skoplje, Knatsfyrnufelag, Elfsborg, Volska si multe multe altele echipe de care s-au impiedicat, cu rezultatele Stelei cu Rio Ave sau Aalborg!!!! Oameni frustrati si complexati, cum numai printre suporterii fostei echipe a securitatii comuniste poti gasi. Deh, daca ei n-au gustat NICIODATA grupele Ligii Campionilor!!!!!

    Intr-un fel e bine ca am fost eliminat de Partizan, o echipa care, nu mai departe de 2004, i-a eliminat si pe spurcati. 3-1 la Belgrad si 0-0 la Bucuresti. Asa se mai anima si forumul. Au aparut o serie de useri care n-au mai trecut pe aici de peste o jumatate de an. Calandrioane ce faci tata??? Tot frustrat????
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  20. #104
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Rahat.....

  21. #105
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Pofta buna!
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •