View Poll Results: cine va castiga titlul?

Voters
92. You may not vote on this poll
  • Arsenal

    14 15.22%
  • Chelsea

    29 31.52%
  • Tottenham Hotspur

    4 4.35%
  • Liverpool

    11 11.96%
  • Manchester City

    18 19.57%
  • Manchester United

    14 15.22%
  • Everton

    2 2.17%
  • alta

    0 0%
Page 103 of 284 FirstFirst ... 35393101102103104105113153203 ... LastLast
Results 2,143 to 2,163 of 5950

Thread: Barclays Premier League 2013/2014

  1. #2143
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    bre,Moyes n adus decat o chifla astia au adus vreo 7...

  2. #2144
    sport legend Sir Black's Avatar
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Constanța
    Posts
    1,434
    Reputatie
    1
    Si parca in La Liga erau defensive penibile .
    Suarez e genial!
    Joc Dota

  3. #2145
    the untouchable newcool's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Arad-Perla Vestului
    Posts
    8,625
    Reputatie
    1
    Ce bine o sa dorm la noapte.
    Facem slalom printre cretini,zi de zi,
    Intr-o lume mica si murdara,asa cum o stii,
    Prostii par conceputi pe cale artificiala
    Ca sunt multi ai dracu,si n-au nici o boala!

  4. #2146
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    greu fara "chiri" in aparare (gluma) =))

  5. #2147
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Felicitari, Liverpool, meritati sa castigati si cu mai mult. Sper sa faceti treaba buna si de acum incolo. Spurs este o echipa dezorganizata, demoralizata si decimata pe posturi cheie. Vina este a antrenorului, chiar daca are scuza ca are la dispozitie sapte noi achizitii si doi jucatori care s-au intors la Spurs dar nu au jucat sezonul trecut sub AVB. Patriot, daca te simti patriot trebuie sa te exprimi xenofob? Cine urmareste fotbalul adevarat stie ca Spurs este un club condus de evrei si are sustinere mare din partea comunitatii evreiesti. Te deranjaza asta cu ceva? COYS!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #2148
    sport legend Claudiu96's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Location
    Giurgiu
    Posts
    986
    Reputatie
    1
    Deja Villas Boas se face de ras. Au cumparat atat si sunt ciuca batailor. 0-5 acasa cu Liverpool e dauna totala.
    Lamela si Eriksen freaca banca iar Soldado nu face nimic , asta si pentru ca Spurs joaca cu un atacant.
    Pana acum Villas Boas ( Spurs ) , Moyes ( Man Utd ) , Laudrup ( Swansea ) si Lambert ( Aston Villa ) mi se par antrenorii cu cele mai slabe tactici din PL.

  7. #2149
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Poate nu o luam urat de la City.
    Azi tactic am fost stat foarte bine.
    Poate prindem si ucl dar vorba marelui poet : sa nu ne facem iluzii pentru a nu avea deziluzii. Lotul imi pare subtriel jn continuare.

  8. #2150
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    e greu sa faci treaba cand transferi la kilogram. in sensul de foarte multi jucatori, nu neaparat ca nu ar avea calitate. ma bucur si eu pentru suarez, mai ales ca a inscris de foarte putine ori in deplasare pana acum. de trei ori parca. sau ceva pe acolo. sper sa il vad la o echipa mai importanta.

  9. #2151
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eriksen, ca si fundasii Vertonghen, Kaboul, Chirichies si Rose, este accidentat, Lamela nu s-a acomodat inca, plus ca este singurul argentinian din echipa si nu vorbeste engleza. Ca am pierdut cu City si Liverpool nu ar trebui sa fie o problema ci scorurile si, mai ales, maniera prin care echipa a facut-o, caci, altfel, suntem, inca, la opt puncte de lider si avem un punct mai mult decat anul trecut in aceeasi perioada. Lumea, in majoritate, are o privire simplista asupra lucrurilor. Ai cumparat "n" jucatori bine cotati pe piata, trebuie sa joci de "n" ori mai bine ca-nainte. Nu-i chiar asa si nu spun ca sa-l apar pe AVB, din contra, scorurile de mai sus si maniera in care a pierdut Spurs il arata cu degetul, dar Spurs, dupa achizitiile din vara este o echipa ca si noua. Situatia la Liverpool, spre ex. este alta, Rodgers, si el contestat o perioada, si-a contruit un schelet, sezonul trecut, si a intarit echipa in sezonul de iarna, anul trecut, cu doua achizitii foarte bune, Sturridge si Coutinho si, foarte important, l-a pastrat pe Suarez in timp ce Spurs l-a pierdut pe Bale, ca sa dau un exemplu. Si mai sunt si altele.

    Lambert a facut dim rahat bici, la Aston Villa.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #2152
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Felicitari, Liverpool, meritati sa castigati si cu mai mult. Sper sa faceti treaba buna si de acum incolo. Spurs este o echipa dezorganizata, demoralizata si decimata pe posturi cheie. Vina este a antrenorului, chiar daca are scuza ca are la dispozitie sapte noi achizitii si doi jucatori care s-au intors la Spurs dar nu au jucat sezonul trecut sub AVB. Patriot, daca te simti patriot trebuie sa te exprimi xenofob? Cine urmareste fotbalul adevarat stie ca Spurs este un club condus de evrei si are sustinere mare din partea comunitatii evreiesti. Te deranjaza asta cu ceva? COYS!
    poti sa ma acuzi de ce vrei ca nu prea ma sperii usor,e treaba ta pe cine sustii,acu nu mai pot sa zic nimic ca se supara evreii si sustinatorii lor,daca nu ma acuzi de antisemitism n ai fact nimic,bre in occident a ajuns o moda sa i sustii pe evrei,daca nu zici nimic de bine te ia lumea la ochi.......

  11. #2153
    retired phife's Avatar
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Timpuri Noi
    Posts
    15,183
    Reputatie
    0
    Si eu sunt antisemit.
    retired.

  12. #2154
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1

  13. #2155
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    poti sa ma acuzi de ce vrei ca nu prea ma sperii usor,e treaba ta pe cine sustii,acu nu mai pot sa zic nimic ca se supara evreii si sustinatorii lor,daca nu ma acuzi de antisemitism n ai fact nimic,bre in occident a ajuns o moda sa i sustii pe evrei,daca nu zici nimic de bine te ia lumea la ochi.......
    In occident s-a ajuns, si inca de mai mult de 20 de ani, sa se evite orice fel de discriminare. Este pedepsit de lege. Desigur ca mai exista si idei extreme dar in acest moment la moda este mai ales antiromani, antiarabi etc... Desi este vorba de o minoritate cu aceste idei, este preocupant.
    Probabil in alte regiuni ale Europei inca nu s-a depasit antisemitismul dar sperante sunt. Viitorul suna bine desi e cale lunga constat.

    In orice caz pe forum regulamentul scrie clar ca este interzis cu postari de genul asta deci considera un ultim avertisment inainte de sanctiune.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  14. #2156
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Pai nu de speriat era vorba aici ci sa dai dovada, cel putin formal, de respect, avand in vedere regulamentul forumului sau la adevaratii... patrioti, lipsa de respect si discernamant este o dovada de tarie de caracter si barbatie? Ca sa fiu si on topic, Daniel Levy, este un presedinte de club care merita tot respectul pentru ca Tottenham este un club stabil economic, condus dupa principiul strict al economiei de piata, cu bugetul in balanta, si care a inceput contructia unui stadion modern cu 60 000 de locuri, plus alte facilitati si constructii anexe cu scopul revigorarii unei zone, altfel, social, defavorizate. Clubul, care este un brand puternic, se afla pe locul 12 in lumea fotbalului mondial, isi are aproape toate cheltuielile legate de constructia stadionului acoperite, iar meritul lui Levy este major, indiferent de apartenenta lui etnica, lucru reflectat si de CV-ul personal pe care putini conducatori de club de fotbal din lume il au, "He has a First Class Honours degree from Cambridge University in Land Economy", printre altele. COYS!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #2157
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    O tâmpenie! Cine mă obligă să îmi placă oamenii de o anumită nație sau etnie? Și atenție, evreii, negrii, țiganii, etc, nu sunt urâți pt apartenență ci pt atitudinea și comportamentul lor în societate, fața de ceilalți! Este o mare diferență! Aș putea să scriu până mâine dimineață pe subiectul ăsta, cu argumente!

    Ce spui tu acolo Delaparis sunt texte goale, luate din cărți, fără prea multe legături cu realitatea. Ca să mă refer la Franța, am avut de-a face cu firme și persoane din Strasbourg. Ei bine, în oraș este bine-cunoscut că majoritatea marilor firme și instituții din zonă sunt conduse de evrei și oamenii nu gândesc în termeni prea buni față de ei! Eu l-am cunoscut pe directorul unei instituții mai mici, tot evreu și am auzit pe cineva spunând despre el că nu a avansat în funcție pt că "este un băiat bun"! Ce îți spune asta?

    Oamenii însă se tem să vorbească deschis despre evrei dar asta nu înseamnă că îi au la inimă! De ce? Mă opresc aici că nu vreau să intru prea mult într-o astfel de discuție.

  16. #2158
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis View Post
    In occident s-a ajuns, si inca de mai mult de 20 de ani, sa se evite orice fel de discriminare. Este pedepsit de lege. Desigur ca mai exista si idei extreme dar in acest moment la moda este mai ales antiromani, antiarabi etc... Desi este vorba de o minoritate cu aceste idei, este preocupant.
    Probabil in alte regiuni ale Europei inca nu s-a depasit antisemitismul dar sperante sunt. Viitorul suna bine desi e cale lunga constat.

    In orice caz pe forum regulamentul scrie clar ca este interzis cu postari de genul asta deci considera un ultim avertisment inainte de sanctiune.
    e nasol daca ma sactionezi pt ce gandesc,acu spune si tu ce sa fac daca nu gandesc corect politic ?.....evreii n or sa aiba o imagine prea buna in Romania,pai eu sunt de vina ca alde Ana Pauker,Teoharie Georgescu si cu compania erau evrei....pai eu sunt de vina de exemplu ca armata romana era dezarmata si multi soldati si ofiteri au fost asasinati de evrei la retragerea din Basarabia,cu ce sunt eu de vina ca baietii care ne au adus comunismul:Stalin,Lenin,Trotki erau evrei sau ca astia de acum care ne aduc capitalismul la fel....pai eu sunt de vina ca aia de la Chevron si RMGC sunt evrei si fac ce fac?........vormba unuia George Orwel:in vremuri ale minciunii universale a spune adevarul e un act revolutionar.......bre,sunt greu de pacalit....daca .......

  17. #2159
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by patriot View Post
    e nasol daca ma sactionezi pt ce gandesc,acu spune si tu ce sa fac daca nu gandesc corect politic ..
    Initial m-am oprit aici dar ulterior am citit tot postul tau.

    Dar raspund doar aici deoarece mi se pare important pt interpretare.
    Nu te sanctionezi pt ce gandesti deoarece din fericire nu exista "regulament la gandire".
    Dar pt ce postezi daca nu respecti regulamentul acestui forum, da, te voi sanctiona.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  18. #2160
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Tottenham este pe drumul bun, dupa 0-6 cu City acum 0-5 cu Liverpool
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  19. #2161
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    O postare a unui fan Tottenham:
    "We lost 5-0 to Liverpool and now my dad is making us watch a funeral"

  20. #2162
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,999
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Aurel.D View Post
    Oamenii însă se tem să vorbească deschis despre evrei dar asta nu înseamnă că îi au la inimă! De ce?
    si eu termin deoarece suntem total offtopic dar raspund doar la ce ai spus aici.
    Cei care ii urasc pe evrei vorbesc deschis si fara teama.
    Cei care nu vorbesc nu au nimic de spus, nici pro nici contra.
    Teama? de ce ? ... vorba ta.
    In rest despre forum am raspuns mai devreme ce e interzis prin regulament.

    Despre meci, nu credeti ca Lloris incaseaza cam multe goluri in ultimul timp?
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  21. #2163
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Ba da, chiar îmi pare rău pt el, este totuși un portar bun. Poate că sunt ceva energii negative în vestiar care i s-au transmis și lui! Cei de la Tottenham au trecut de fapt foarte greu de mijlocașii lui Liverpool, mai ales în prima repriză! Tottenham este o glumă de echipă, după investițiile din vară rezultatele sunt catastrofale! Mă bucur în schimb foarte mult pt Liverpool!
    Last edited by Aurel.D; 15th December 2013 at 21:53.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •