View Poll Results: Pronosticul vostru la meciul Romania - Olanda este?

Voters
100. You may not vote on this poll
  • Castiga ROMANIA!

    69 69.00%
  • Meciul se va termina la egalitate!

    14 14.00%
  • Bate Olanda!

    17 17.00%
Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 374

Thread: Romania - Olanda

  1. #1
    senior Baccardi's Avatar
    Join Date
    Feb 2003
    Location
    NYC
    Posts
    200
    Reputatie
    1

    Romania - Olanda live pe FSW !!!

    pt romanii din North America, Fox Sports World va transmite meciul in direct de la ora 13 (Eastern Time). De fapt postul este Fox Soccer Channel care de fapt e vechiul FSW (si-au schimbat denumirea). Din cunostintele mele postul e pe majoritatea grilelor de cablu pentru 2-3$ in plus pe luna sau daca nu sunt o gramada de puburi care priau emisia.


    Fox Soccer Channel Acquires Exclusive Rights to 20 European World Cup Qualifying Matches; Coverage Begins March 26

    Tuesday, March 8, 2005 10:00 AM
    Entertainment
    Printer-friendly format





    LOS ANGELES--(BUSINESS WIRE via COLLEGIATE PRESSWIRE)--Mar 8, 2005--Fox Soccer Channel has acquired the exclusive rights to televise 20 European zone qualifying matches for the 2006 FIFA World Cup in Germany. Beginning with a doubleheader live on Saturday, March 26, and continuing through mid-October, Fox Soccer Channel`s coverage of Europe`s qualifying rounds will feature some of the most powerful national teams in the world, all competing for a coveted spot in the World Cup Finals in June 2006.

    ''We are excited to kick off the final stages of FIFA World Cup qualifying with these outstanding matches from Europe,'' said David Sternberg, Executive Vice President and General Manager of Fox Soccer Channel. ''Together with our exclusive coverage of the England national team`s qualifiers, these games will give Fox Soccer Channel`s viewers unparalleled access to the European qualifying campaign for Germany 2006.''

    Since the FIFA World Cup`s inception in 1930, when 13 nations came together to compete for the title of world champion of soccer, the tournament has become the biggest and most-watched sporting event in the modern world. In 2002, 32 countries advanced to the FIFA World Cup finals in Japan and South Korea, where the Brazilians were the eventual winners, defeating Germany 2-0 to claim their record fifth FIFA World Cup championship. In 2006, 14 European nations will qualify for the FIFA World Cup finals, including host Germany, which qualifies automatically.

    Fox Soccer Channel`s coverage of the 2006 European World Cup Qualifiers will spotlight many of the world`s soccer powers. On Saturday, March 26, Romania will face Holland live, followed by a second live match between Bulgaria and Sweden.

    Holland, currently ranked sixth in the world, has twice reached the championship game of the FIFA World Cup, losing on both occasions in 1974 and 1978. Fox Soccer Channel will then showcase France and Spain on Wednesday, March 30, as France visits Israel followed by Spain`s match at Serbia. France, currently ranked second in the world, won the 1998 FIFA World Cup, while Spain ranks fifth in the world at present.

    Fox Soccer Channel is available through affiliated cable systems, and through DirecTV and Dish Network satellite providers. Fox Soccer Channel is affiliated with Fox Sports International, an international sports programming and production entity housed within the Fox Cable Networks Group, one of the major operating units within the Fox Entertainment Group (NYSE:FOX) and News Corporation (NYSE:NWS). For more information, visit Fox Soccer Channel online at foxsoccer.com presented by MSN.


    Schedule of European World Cup Qualifiers on Fox Soccer Channel
    ---------------------------------------------------------------

    Saturday, March 26
    Bulgaria vs. Sweden
    Romania vs. Holland

    Wednesday, March 30
    England vs. Azerbajan
    Serbia vs. Spain
    Israel vs. France

    Saturday, June 4
    Serbia vs. Belgium
    Scotland vs. Moldavia

    Wednesday, June 8
    Finland vs. Holland
    Belarus vs. Scotland

    Wednesday, August 17
    Latvia vs. Russia
    Romania vs. Andorra

    Saturday, September 3
    Romania vs. Czech Republic
    Sweden vs. Bulgaria

    Wednesday, September 7
    Czech Republic vs. Armenia
    Belarus vs. Italy

    Saturday, October 8
    Russia vs. Luxembourg
    Bulgaria vs. Hungary

    Wednesday, October 12
    Lithuania vs. Belgium
    Austria vs. Northern Ireland
    Belarus vs. Norway

    -- Schedule of games subject to change


    --------------------------------------------------------------------------------

    Source: Fox Soccer Channel
    Going arround the world!!!! Asia, Europe and America are down, Africa and Australia are left.

  2. #2
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    SUPEEEEEEEEEER !!!! moama miaaa perfect .. eu am canalul.. il am in grila de programe.. pff d'abia ashtept.. o sa fie la ora 10 la mine dimineata ) YEAAAAHH!!!!


    *doar ce am verificat si eu acum pe site.. si asa este yess haha sunt happy lol.. apuc si eu sa'i vad pe romani si inainte de meciu' nostru ii da pe Bulgari contra Suedezi
    Good Job Fox Sports World sau Fox Soccer Channel whatever..
    Never Die Easy

  3. #3
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1

    Romania - Olanda

    Sambata, 26 martie, nationala Romaniei va disputa unul din cele mai importanet meciuri din aceasta campanie de calificari, acasa cu Olanda. Parerea mea este ca trebuie neaparat sa castigam daca vrem sa speram in continuare la WC 2006

    Comentarii, inainte si dupa meci, scrieti aici. La fel si pronosticurile.

    HAI ROMANIA
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  4. #4
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Lotul echipei de seniori
    Portari: Lobont, M. Popa
    Fundasi: Contra, Ogararu, Radoi, Chivu, Iencsi, Ghionea, Rat, P. Marin
    Mijlocasi: Fl. Petre, Ghioane, Gâlca, D. Munteanu, Pancu, Plesan, Mitea
    Atacansi: Ad. Ilie, Andrei Cristea, Gigel Bucur, V. Moldovan, Oprita
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Primul 11 in opinia mea :
    Lobontz
    Ogararu Radoi Ghionea Chivu
    Petre Ghioane Pancu Munteanu
    Opritza Moldovan
    ex-alpopa

  6. #6
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Dupa mine ar fi cam asa:
    Lobont
    Ogararu Radoi Chivu Rat
    Oprita Ghioane Munteanu Pancu
    Ad. Ilie Moldovan

    Ramane de vazut cum e dupa Piturca
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  7. #7
    Sir
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    iasi
    Posts
    2,099
    Reputatie
    1
    vad ca pe contra nu l-ati introdus in primul 11. eu cred ca mai degraba el va juca fundas dreapta in locul lui ogararu.
    [SIZE="4"][B][FONT="Trebuchet MS"]Del Piero, Buffon and Nedved fan forever!!! [/FONT][/B][/SIZE]

  8. #8
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    alpopa bine ca nu l-ai propus si pe khamutovski in poarta Ogararu si Gionea nu au ce cauta in apararea nationalei (in meciu' cu Villareal au fost depasiti de situatie, mai ales Ghionea), si nici oprita (care mai mult se impiedica de minge) in atac asa cum a zis si diablo, contra si rat ar fi o solutie mai buna in aparare iar in atac as miza pe ''Moldo'' si ''Cobra din Carpati''
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Formula mea e singura care asigura o aparare beton. Pe la Ratz bate vantul iar Contra abia a revenit deocamdata - se vede ca vrea dar e inconstant. Ogararu a aratat maturitate in joc shi cred k e mai potrivit. Mergem inainte, sau revitalizam oameni de 30 de ani de dragul de a-i revitaliza ?! Intzeleg ca avem nevoie imperioasa de Moldo, dar dak exista variante tinere shi viabile trebuie sa mergem pe mana lor.
    ex-alpopa

  10. #10
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Catalanul
    alpopa bine ca nu l-ai propus si pe khamutovski in poarta Ogararu si Gionea nu au ce cauta in apararea nationalei (in meciu' cu Villareal au fost depasiti de situatie, mai ales Ghionea), si nici oprita (care mai mult se impiedica de minge) in atac asa cum a zis si diablo, contra si rat ar fi o solutie mai buna in aparare iar in atac as miza pe ''Moldo'' si ''Cobra din Carpati''
    Ogararu e peste Contra in acest moment. Cu Villarreal a fost, dupa parerea mea, cel mai bun stelist de pe teren. Apare bine in atac si strange excelent in aparare.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  11. #11
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Incredibil. Pe Giuleshti e coada ca pe vremea lui Ceashk de la ora 10, iar in Ghencea biletele la peluze shi T2 s-au terminat inca de la ora 10:30 !!! Cozi imense, dar nu shtiu cum se face ca tot bishnitzarii au prioritate.....
    ex-alpopa

  12. #12
    2 3 viorel 31's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Gaesti-Dambovita
    Posts
    501
    Reputatie
    1
    Pai daca se joaca pe un ministadion!?!
    Daca Ghencea avea un gazon bun echipa nationala ar tb sa joace numai pe terenul Stelei.
    Dar acum Rapid are cel mai bun gazon din tzara este normal sa se joace acolo chiar daca tribunele sunt mici pt o asemenea intalnire.
    Cat despre echipa este normal ca Nationala sa se bazeze acum pe scheletul echipei Steaua si sunt sigur ca 4-5 jucatori din Ghencea vor fi in primul 11.
    Pronostic: 2-1 pt Romania
    [B]... Just precious ...[/B]

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    :
    "Inexplicabilă decizia antrenorului «naţionalei»! Să nu iei un fotbalist precum Claudiu Niculescu, care este capabil să-ţi cîştige de unul singur un meci, e cea mai mare greşeală a unui tehnician. Pînă la urmă, Piţurcă este responsabil de hotărîrile pe care le ia, dar cred că îl va costa neconvocarea lui Claudiu", a afirmat ieri directorul executiv al campionilor, Cristi Borcea. (GSp)

    Claudiu Niculescu la natzionala ?!?!?! : Il propun pe Borcea secundul lui Gigi. Dinu Vama antrenor cu portarii, ca e suparat ca n-a fost convocat Dolha :
    ex-alpopa

  14. #14
    sport legend
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Portari: M. Popa
    Fundasi: Ogararu, Radoi, Chivu, Rat,
    Mijlocasi: Ghioane, Pancu, D.Munteanu (Plesan) , Mitea
    Atacansi: Andrei Cristea, V. Moldovan

  15. #15
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Unhappy

    Quote Originally Posted by alpopa
    Primul 11 in opinia mea :
    Lobontz
    Ogararu Radoi Ghionea Chivu
    Petre Ghioane Pancu Munteanu
    Opritza Moldovan

    cei 6 jucatori de la steaua ar ajunge la 3 meciuri tari in 10 zile-mi se pare prea mult.daca-i adaugi pe chivu,moldovan ,pancu si lobont care deabia si-au revenit dupa perioade mai scurte sau mai lungi de inactivitate ai un 11 care va termina benzina prin minutul 60.
    e un lux prea mare...

  16. #16
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1

    Exclamation

    primul unsprezece?
    kam asha

    lobontz

    contra radoi chivu ratz (nashpa,da altu mai bun nu e)

    ghioane pancu munteanu mitea(pt. viteza)

    ilie moldovan


    personal cred ca e cel mai bun 11.contra daca nu da roade poate fi skimbat cu ogararu kiar inaintea celei de-a doua reprize... ; radoi-chivu...cine mai are dubii?
    ratz........spuntetzi unul mai bun!akolo e nashpa rau dar asta e...
    ghioane-pancu-moldovan iar nu cred ca sunt dubii...daca ceva nu merge este paraschiv.mitea va da viteza.eu cred ca este indispensabil,din punct de vedere tactic.nu prea face faza defensiva si astfel il lasa balta pe ratza,dar daca ii explika pitzurka kum sta treaba,poate se skimba.e foarte bun la pressing.alearga.
    atacul...ilie-moldovan.... da,se poate komenta in privintza lor...dar... s-a vazut kum a jukat ilie ku slovacia.moldovan e in forma.mai tzine minte cineva cum a jukat in retur la nantes anul trecut?si uitatzi ka si akum se miska foarte bine.p-orma ashtea doi au mai jukat mult impreuna,se vor intzelege foarte bine inclusiv cu moldovan si kiar ku pancu.este foarte important asta.s-a vazut mult timp o necomunicare intre atacanti si mijlocasi pina akum la ekipa Romaniei.Ii ajuta si mitea care daca va sta lipit de tusha poate crea spatzii pentru vulpoii ashtea. Si normal ca trebe bagat si oprita cel putin o repriza.asta in functzie de cine nu va fi in forma.omu ala joaca in general kam pe orice post.kestia e ka se merge doar la victorie.daca s-ar juka in deplasare ash opta pentru opritza in detrimentul lui ilie...Si,pentru reimprospatare poate si pe cristea,poate baga o boaba din aia norokoasa..face si apararea.ilie-nu.
    kam asta e.ei,ce pareri avetzi? numai nu judekatzi din punkt de vedere al ekipei ku kare tzinetzi.
    apropo.am stat kalare pe mai multi microbisti,dupa care au stat ei pe mine si iar invers dar pina in final am facut rost de bilete.la peluza.ka la tribune erau date demult la bishnitzari.kulmea nesimtzirii.eram la dinamo,au venit ku kamerele si un bishnitzar pe kare eu personal l-am injurat kand am vazut ka luase deja vre-o 50 de bilete si nu se potolea..........A DAT INTERVIU!!!!!!!!!!!!
    a fost ceva de necrezut sa-l vezi kum se plangea ka nu are bilet si ka sta de la 5 dimineatza,kand el venise la 10.05 ,cu 10 minute inainte de a veni alea de la case.
    fratzilor kare mergetzi maine dupa bilete nu va lasati.intzelegetzi-va toti de dimineatza ca dak vin aia sa le datzi in kap!!!!!!! ca vor fi 1.000.000 biletele la peluze,tribuna II ,indiferent....din cate am auzit.....!!!!!!!!!!!!!

  17. #17
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Cred ca va fii 1-2..asta daca suntem in stare sa marcam macar un gol

  18. #18
    bad command bogho's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    "vrem sau nu vrem , putem sau nu putem", insa meciul asta trebuie castigat neaparat. Sansele Romaniei de calificare sunt oricum reduse, insa un esec in meciul asta duce aproape de 0 sansele de calificare.
    \$#~!-^%@#_>`|3@$&%^!@%^7!#%*!@#^%@#!~!~!#$%&*#!@^&^*()$P_|^~@.

  19. 22nd March 2005, 14:17

  20. #19
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    Chivu
    anti: a jucat 2 meciuri intr-un an - ambele pierdute
    pro : avem nevoie de un capitan

    Moldovan e atacantul de care avem nevoie , dar cum se va intelege cu Cristea (BUCUR)?

    O tara intreaga va fi cu voi !!! Haide , e momentul sa implinim cum se cuvine un an de la 5-1 cu Germania .
    see you at the bitter end...

  21. #20
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by realmadrid.com
    Cred ca va fii 1-2..asta daca suntem in stare sa marcam macar un gol
    1-2 e destul de opimist,in fond. si eu sunt destul de sceptic

  22. #21
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remus
    Chivu
    anti: a jucat 2 meciuri intr-un an - ambele pierdute
    pro : avem nevoie de un capitan

    Moldovan e atacantul de care avem nevoie , dar cum se va intelege cu Cristea (BUCUR)?

    O tara intreaga va fi cu voi !!! Haide , e momentul sa implinim cum se cuvine un an de la 5-1 cu Germania .
    Chivu a jucat 45 de minute cu Cagliari in Serie A, 120 de minute cu Fiorentina in Cupa si inca 90 de minute cu Milan tot in Serie A. Astea sunt in total 255 de minute. In actualul sezon doar cei de la Steaua au jucat mai mult si cu echipe de nivelul celor cu care a jucat Roma.
    E adevarat ca a pierdut aceste meciuri, dar nu e vinovat el personal, ci echipa. Nu putem chema la nationala doar jucatori a caror echipe de club castiga, ar fi dezastru. Nici asa nu e prea bine.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •