View Poll Results: Pronosticul vostru la meciul Romania - Olanda este?

Voters
100. You may not vote on this poll
  • Castiga ROMANIA!

    69 69.00%
  • Meciul se va termina la egalitate!

    14 14.00%
  • Bate Olanda!

    17 17.00%
Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 374

Thread: Romania - Olanda

  1. #64
    senior Nea Vasile's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17
    Dupa fifa.com Romania si Olanda s-au intalnit doar de doua ori in intreaga existenta a celor doua federatii, in 1.06.1988 si 27.05.2000. Ambele meciuri au fost amicale, au fost disputate in Amsterdam si au fost castigate de olandezi cu 2-0(1-0 la pauza) respectiv 2-1(1-0).
    Incredibil! Asta inseamna ca-n aproape 100 de ani n-am jucat niciodata oficial (adica "pe bune")

  2. #65
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Asa arata acolo. Ma gandesc ca e pe bune, doar e fifa.com, nu frf.ro. Dar nu e asa mare scofala, tot dupa fifa.com, nationala Romaniei nu a disputat nici un meci(oficial sau amical) cu reprezentativa similiara din Botswana.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  3. #66
    senior Nea Vasile's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17
    Asa arata acolo. Ma gandesc ca e pe bune, doar e fifa.com, nu frf.ro. Dar nu e asa mare scofala, tot dupa fifa.com, nationala Romaniei nu a disputat nici un meci(oficial sau amical) cu reprezentativa similiara din Botswana.
    He, he, e adevarat. Era interesant daca aveam ceva criterii de comparatii, desi palmaresul nu face 2 bani pe teren. Oricum, e clar ca fotbalul olandez a fost mereu (si la greu) peste cel romanesc (exceptie USA 94, poate), sper ca baietii sa "uite" de chestia asta pe teren si sa nu joace cu frica (chiar daca in declaratii se dau viteji). Olanda e o forta de mare calibru. Foarte greu meci.

  4. #67
    junior
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    116
    Reputatie
    1
    pentru cei din State si Canda, meciul se va transmite in direct pe postul Fox Soccer Channel (fostul FOX Sports World)

  5. #68
    incepator
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Meerdink Accidentat

    Aripa dreapta Meerdink s-a accidentat astazi. Va lipsi intre 7 si 9 luni. Hai ai nostrii!!!

  6. #69
    incepator
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    40
    Reputatie
    1
    pentru romanii din strainatate , meciul va fii transmis in direct pe al jazeera sport la ora 8:00 (ora romaniei) ARAB-SAT si NILE-SAT
    ce bine ca o sa vedem meciul in direct si nu la tvri

  7. #70
    incepator rainbow's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    chicago
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    pe situ gazetei...scrie ca am avut un singur meci oficial...pierdut din pacate(6-0, 1924)

  8. #71
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    Se pare ca in mare Piti a definitivat echipa. Eu pot spune ca e destul de corecta. Contra ar urca mult, dar Radoi e genul de fundas, care daca ramane 1 la 1 cu robben, cam matura cu el pe jos. Deci, asta zic ca nu ar fi asa o mare grija. La fel si chviu va acoperi plecarile lui Rat. Sunt sigur deasemena ca daca unul din cei doi vor urca, Rat sau Contra, ghioane va ramane ceva mai retras, ca sa acopere eventualele plecari in margine ale lui radoi sau chivu la eventualele contraatacuri ale olandezilor. Mijlocul pare unul muncitor, iar atacul nostru este format din 2 jucatori foarte sireti, carora nu cred ca le trebuie mai mult de 2 ocazii sa marcheze un gol. Daca va fi sa atacam, cum zice piti, le va fi foarte greu olandezilor sa nu ia gol. Foarte greu. De dat gol, sigur dam. Mizez pe un 2-0 pentru noi, iar unul din goluri cred ca-l va da ilie. Deasemenea, am incredere in idolul meu ( nr 2 ) , Pancu, ca va face un meci mare. Cum multi zic, se pare ca Rat e mana moarta. As vrea sa ne dea la toti peste nas, si sa faca partidele cu care ne-a obisnuit acum vreun an jumate. HAI ROMANIA!!!!
    P.S. Pt toti cei care sunt din Montreal, in caz ca nu stiti, intalnirea e la ora 12 la Sports Bar-ul de pe Jeunesse colt cu Bourassa. Atmosfera de zile mari. La meciul cu Steaua a venit si Bute. Cred ca va veni si acum. Iar, in pauza meciului a pus ultima repriza din ultimul sau meci. Inca o data HAI ROMANIA!!!!
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  9. #72
    junior 777's Avatar
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    prizonier in BucUreshti
    Posts
    135
    Reputatie
    1
    stie cineva vreun loc misto de vazut meciul in Bucuresti? exclus astra!
    [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B][CENTER]Cand suntem toti, va umilim ! Cand sunteti toti, sunteti prea putini...[/CENTER][/B][/COLOR][/SIZE]
    [CENTER] [/CENTER]

  10. #73
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Derby, la Piatza Eroilor (vis-a-vis de tunuri). Sau Wettpunkt.
    ex-alpopa

  11. #74
    junior
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by 777
    stie cineva vreun loc misto de vazut meciul in Bucuresti? exclus astra!

    ma gandesc ca cel mai bun loc este pe stadion. dar fiecare cu preferintele lui

  12. #75
    obisnuitul
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    42
    Reputatie
    1

    i-aute

    ete astia mici.....au 1-0 ... hai romaniaaaaaa

  13. #76
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ronaldinho
    P.S. Pt toti cei care sunt din Montreal, in caz ca nu stiti, intalnirea e la ora 12 la Sports Bar-ul de pe Jeunesse colt cu Bourassa. Atmosfera de zile mari. La meciul cu Steaua a venit si Bute. Cred ca va veni si acum. Iar, in pauza meciului a pus ultima repriza din ultimul sau meci. Inca o data HAI ROMANIA!!!!
    venim, venim da la champs nu-l dau?
    Last edited by ultravioletcanada; 25th March 2005 at 17:17.

  14. #77
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    2-0 pentru noi la tineret. Excelent avand in vedere si arbitrajul de divizia C. Olandezii trebuiau sa joace in 8 acum la ce intrari au avut.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  15. #78
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    CURELEEAAA!!!

  16. #79
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Dupa o faza a lui Cocis.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  17. #80
    NUMAI PT DINAMO arcasul75's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bologna - Italia
    Posts
    118
    Reputatie
    1
    Sper Sa Repete Aceeasi Isprava Si Seniorii... Hai Romania!

  18. #81
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    gata meciuuuuuuuu` ! 2-0 bv ROMANIA mica !!
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  19. #82
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Au jucat bine. Cel mai bun mi s-a parut Keseru, normal. Mi-a placut insa foarte mult si linia de mijloc: Cocis, Nicolita, Marginean si Prepelita(si Zicu a jucat bine, dar a intrat putin mai greu in joc). Foarte muncitori si foarte inspirati, ei au castigat practic meciul. Apararea mi s-a parut cam nesigura in centru. Hutan a jucat foarte bine. Iese excelent pe centrari.
    Arbitrajul a fost varza. Nu stiu de unde l-au scos si pe ala.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  20. #83
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Zicu daca dadea mai repede drumul la pase... putea sa fie mult mai mare scorul ... dar el o tot freaca acolo degeaba
    multă lume... PUȚINI OAMENI

  21. #84
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Debut cum nu se putea mai bun pentru Curelea la nationala mica (Mazilu trebuie sa isi faca griji pentru postul de titular la Sportul). Maine poate ca va fi randul lui Gigel, cu doua...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •