View Poll Results: Pronosticul vostru la meciul Romania - Olanda este?

Voters
100. You may not vote on this poll
  • Castiga ROMANIA!

    69 69.00%
  • Meciul se va termina la egalitate!

    14 14.00%
  • Bate Olanda!

    17 17.00%
Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 374

Thread: Romania - Olanda

  1. #43
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Dupa ultimul meci de verificare cu Rapid II, se pare ca Piturca merge pe urmatorul 11:

    Lobonţ - Contra, Rădoi, Chivu, Raţ - Fl. Petre, Ghioane, Munteanu, Pancu - A. Ilie, V. Moldovan.
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  2. #44
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Portar: M. Popa
    Fundasi: Contra, Radoi, Chivu, Rat
    Mijlocasi: Fl. Petre, Munteanu, Pancu
    Atacanti: Moldovan, Ilie, Bucur

  3. #45
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Eu as juca cu Lobont - la fundasi dreapata stam foarte rau… cred ca Ogararu titular, Contra mi s-a parut imbhatranit si fara vlaga in cele 2 meciuri pe care le-am vazut, cred ca-l face shvaitzer Robben, apoi Ghionea-Radoi, si Chivu pe stanga (desi nu cred ca va vrea el sa joace asa, insa Rat e varza la ora asta). La mijloc Petre-Ghioane-Munteanu-Pancu, iar in atac Ilie si Moldovan... De bagat in repriza a doua Oprita si Mitea.
    Am insa o singura dorinta: sa nu-mi faca barbugiu; o surpriza si sa-l bage pe melcul ala de Galca!

  4. #46
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Stam prost de tot fratilor, Chivu de abia reintrat dupa accidentare cu vreo doua meciuri modeste la activ pentru Roma (la ultimul ziarele romanesti il notau cu 7 iar italienii cu 5,5), Pancu, Adi Ilie (mai joaca fotbal cei doi? , Guritza (enorm mi-a placut, dar de ceva vreme nici macar umbra celui ce a fost nu e), Galca !?!?!? (care-i motivul selectionarii, pentru ca are tripleti?).
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  5. #47
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Indiferent de ce formula de start va folosi Pitzi, sunt sigur ca ai nostri o sa dea 100% pe teren! Si sper sa fie destul pentru o victorie!
    Are careva idee de la ce ora e meciul, ca nu m-am interesat?
    HAI ROMANIA!!!
    FACETI FELIUTZE PORTOCALA!!!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  6. #48
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    Pitzi va face istorie la nationala ...va bate pe lalelele astea cu 3-0 ... va zic eu
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  7. #49
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    delpi cred ca exagerezi...eu cred ca se va termina 2-1 pentru Romania
    stie cineva daca meciul va fi transmis in direct pe TVR International? eu am vazut undeva ca va fi dat la 22:45 ora Spaniei, sper sa nu fie adevarat adica dau meciurile stelei in direct si nu pe cele ale nationalei ?
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  8. #50
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Pe tv.acasa.ro scrie ca meciul va fi transmis de TVRi de la 23.30 ora Romaniei.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  9. #51
    violenţă 0! R9's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    158
    Reputatie
    1

    Thumbs up Romania

    Cred ca vom castiga cu toate ca primul ''11'' este destul de riscant.

    Stie cineva daca Gica Craioveanu a renuntat la nationala?

    P.S.: Da,a renuntat.


  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    958
    Reputatie
    1
    iata echipa:MPopa
    Ogararu Radoi,Chivu, Rat
    Dumitru,Ghioane,Pancu,Munteanu
    Moldovan,ilie

  11. #53
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ADelPiero
    Pitzi va face istorie la nationala ...
    Deja o face, uite cate figuri 'istorice' avem in lot: Galca, Moldovan, Ilie...
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #54
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator
    Deja o face, uite cate figuri 'istorice' avem in lot: Galca, Moldovan, Ilie...
    Si normal ca va face ..ca doar ia echipa din groapa de "rahat" unde nea lasat fostul antrenor cum il cheama pe ala " Don Juan " ?...desi eu as fi preferat pe Cristea in fata cu Moldo...vorba aia un lup tinar cu o vulpe batrina ar putea sa i dea peste cap pe portocalii ...sint sigur ca Cristea e cam obosit dupa meciurile grele dar ptr nationala o sa manince jar ...poate o sa intre la pauza si sa inlocuiasca pe unul dintre"batrini "...cind au obosit olandeji ..Desi sint Polist si as vrea si eu ca POrcea ac echipa mea sa fei in prpportie de 90% la nationala trebuie sa fi realistic si inpartial , e greu sa alegi pe cine sa pui in teren si de aia inteleg ca staful iau urmarit pe toti candidatzi , sint suprins ca sau razgindit cu cernat ,,..dar cu codrea ( care e deal meu banatean !) nu stiu daca au facut o greseala ...la urma urmei joaca in div secunda ...chit ca e italia to divizie "B" e !cu cosmin ( contra) se prea poate ca ar fi o solutie buna mai ales ca cosmin nu a mai jucat de mult la nationala si e "obraznic" pe teren bataush ca si pancu si ilie ..deci de asa ceva avem nevoie atitudine si rautate sa putem sa i punem cu botul pe labe !


    HAI ROMANIA

  13. #55
    Banned
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    1
    Reputatie
    0
    cine vrea bilete la meci!!!!! 3mil/bucata la tribuna 0.

  14. #56
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by underworld
    cine vrea bilete la meci!!!!! 3mil/bucata la tribuna 0.
    as cumpara eu desi mi se pare cam mult ..trei miliaone ...aproape $100 biletul ...numai daca imi aduci si pe Nicoleta Luciu sa imi stea in brate ( si fara sutien!) ...LMAO ..pai frate ti nu ti se pare gresit sa inseli omul ...scalpieri ar trebui bagati la zdup ...sa numai faca smecherii din astea ei sint unul dintre vinovati ca biletele se "vind" asa de repede!
    meciul dintre Bayer vs Chelsea sau vindut ...in cuteva ore ...cite credeti ca vor fi gasite pe trotuar la "negru " ?

  15. #57
    senior Nea Vasile's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Stie careva daca am mai jucat cu olandezii in ultimele sute de ani (in afara de acel 1-2 amical de pe ArenA de acum vreo 3 ani parca), sau care e palmaresul intilnirilor directe in competitii oficiale?

  16. #58
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

  17. #59
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dragos_popa17
    Pe tv.acasa.ro scrie ca meciul va fi transmis de TVRi de la 23.30 ora Romaniei.
    da, TVR international se pare ca il transmite in reluare. pentru state si canada, in direct e transmis de FOX SPORT (este bulgaria-suedia si apoi romania-olanda). atentie, nu este FOX SPORT Canada, ci FOX SPORT. oricum, majoritatea barurilor cu satelit prind FOX SPORT.

  18. #60
    senior Nea Vasile's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vadim
    Danche Vadimule , stiu de duelurile vitezistilor cu unii olandezi zburatori prin careul stelist (cu Milan, PSV, etc), dar io ma gindeam la intilniri inter-tari. Ar fi interesant de vazut cum ne-am descurcat in intilniri directe, dar dupa memoria mea nu prea au fost de vreo 20 de ani cel putin.

    Cu cehii ne-am intilnit in ultimii 20 de ani de 2 ori (83 si 93, Slovacii nu se pun). De fiecare data au fost peste noi (in intilniri directe), dar culmea, noi ne-am calificat.

  19. #61
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Se milostiveste careva sa puna meciul pe YM, sa-l vada toata lumea?
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  20. #62
    senior Nea Vasile's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Doctor_Satan
    Are careva idee de la ce ora e meciul, ca nu m-am interesat?
    HAI ROMANIA!!!
    FACETI FELIUTZE PORTOCALA!!!
    La 8 seara, cica.

  21. #63
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Nea Vasile
    Danche Vadimule , stiu de duelurile vitezistilor cu unii olandezi zburatori prin careul stelist (cu Milan, PSV, etc), dar io ma gindeam la intilniri inter-tari. Ar fi interesant de vazut cum ne-am descurcat in intilniri directe, dar dupa memoria mea nu prea au fost de vreo 20 de ani cel putin.

    Cu cehii ne-am intilnit in ultimii 20 de ani de 2 ori (83 si 93, Slovacii nu se pun). De fiecare data au fost peste noi (in intilniri directe), dar culmea, noi ne-am calificat.
    Dupa fifa.com Romania si Olanda s-au intalnit doar de doua ori in intreaga existenta a celor doua federatii, in 1.06.1988 si 27.05.2000. Ambele meciuri au fost amicale, au fost disputate in Amsterdam si au fost castigate de olandezi cu 2-0(1-0 la pauza) respectiv 2-1(1-0).
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •