View Poll Results: Pronosticul vostru la meciul Romania - Olanda este?

Voters
100. You may not vote on this poll
  • Castiga ROMANIA!

    69 69.00%
  • Meciul se va termina la egalitate!

    14 14.00%
  • Bate Olanda!

    17 17.00%
Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 374

Thread: Romania - Olanda

  1. #22
    the one remus's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Baia Mare
    Posts
    443
    Reputatie
    1
    Ma refeream la faptul ca Chivu a jucat 2 meciuri intr-un an competitional ( adica de la accidentarea din vara ). daca se iau in calcul nr de meciuri din actualul sezon ( TUR + RETUR ) el e cu siguranta ultimul.
    see you at the bitter end...

  2. #23
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Dar avand in vedere ca pauza dintre tur-retur a fost la noi mai lunga decat pauza dintre doua editii de campionat nu prea conteaza asta. Conteaza cate meciuri a jucat fiecare in ultima luna. Aici cam toti fundasi centrali sunt la fel. Chivu, Radoi, Ghionea si Iencsi au toti 3-4 meciuri jucate in aceasta perioada. Nu e extraordinar, dar e acceptabil. Nici ceilalti nu au jucat deci mai mult decat el iar valoarea ar trebui sa-l recomande in primul 11. Sa nu mai vorbim ca ii cunoaste pe olandezi din moment ce a jucat o perioada buna acolo.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  3. #24
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Incredibil ce s-a intamplat azi la bilete !!! N-am pomenit asha ceva !!! In Giuleshti s-au vadut prin gard , iar un prieten a fost bagat la stransoare intre nishte localnici mai inchishi la culoare shi i s-a furat abonamentul de pe Ghencea. Au mai patzit-o shi altzii, atrashi in capcana de nishte indivizi care spuneau ca stau la coada celor "cu abonamente" (pare-se cu prioritate), nu conteaza unde, pe Giuleshti, Ghencea sau Dinamo. Odata bagat in coada....mai ieshi frate cu abonamentu' !!!
    Ce-am vazut la TV shi ce mi s-a povestit m-a shocat. Shi totushi, in Ghencea shi Shtefan cel Mare s-au vandut bilete de la case, nu prin garduri......
    ex-alpopa

  4. #25
    trendy Corrado*'s Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Bukresh
    Posts
    980
    Reputatie
    1
    Cu Chivu shi Radoi in centrul defensivei, le va fi mult mai greu olandezilor! Shi mai ales daca Piti va fi bun stelist shi il baga shi pe Ogararu pe dreapta , chiar ca nu au ce sa ne faca! Voi ce ziceti?

  5. #26
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    si Oprita in atac .... maturam lalelele

  6. #27
    Rapidist!!!!! ronaldinho's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Montreal, Canada
    Posts
    1,626
    Reputatie
    1
    am vazut ca la pariuri e Olanda favorita. Eu merg pe mana lui Piti. Are un palmares ca si antrenor, fata de van Basten. Are fotbalisti cu experienta in lot. Varianta mea de echipa ar fi:
    lobont
    contra, ghionea, chivu, rat
    oprita( ghioane ) radoi, pancu, munteanu
    ilie moldo
    HAI RAPIDUL DIN GIULESTI, LUPTA DACA NE IUBESTI!!!

  7. #28
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    E cam ultra-defensiva formatia, cu Radoi la mijloc.
    APARAREA
    Multi il vreau pe Contra titular dar in conditiile in care Olanda va juca probabil cu 3 atacanti ne trebuie fundasi laterali mai defensivi, care sa stranga bine si care sa nu fie prinsi in curse la mijlocul terenului. Pe dreapta il avem pe Ogararu iar pe stanga chiar si Rat ar putea fi inlocuit cu Chivu, cuplul de fundasi centrali fiind astfel format din Radoi si Ghionea(care nu au primit nici un gol din actiune in meciurile cu Villarreal si Valencia).
    MIJLOCUL
    Aici Munteanu nu are ce cauta mijlocas stanga. E prea incet si nu ar conta deloc in joc. Cel mai probabil acest post va fi ocupat de Pancu, Munteanu jucand in centru. Si Mitea ar fi o solutie pe stanga, dar avand in vedere ca a jucat putin in ultima vreme nu cred ca va fi titular. Celalalt post de mijlocas central va fi cu siguranta atribuit lui Ghioane, care ar forma un cuplu foarte experimentat si precis alaturi de Munteanu. Pe dreapta, Petre se pare ca isi are asigurat locul, desi Piti ar putea face o surpriza prin introducerea lui Oprita pe acest post. Stelistul s-ar descurca bine pe spatiile mari pe care olandezii probabil le vor lasa.
    ATACUL
    Aici Ad.Ilie si Moldovan nu au contracandidati. Ilie si-a castigat locul de titular in meciul cu Slovacia iar V.Moldovan a aratat in aceste doua etape de campionat ca inca mai este acel atacant de careu pe care il tot cauta Zenga. In plus, cei doi au aratat de nenumarate ori ca sunt un cuplu de atacanti puternic, asemantor celui format de Ganea si Mutu.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  8. #29
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1

    Lotul

    Din pacate, mi-e frica de banda noastra stanga. Rat nu prea a facut mare lucru in ultimul timp.
    Jucam acasa, cu o aparare buna eu cred ca putem juca 4-3-3

    Popa
    Contra, Radoi, Ghionea, Chivu
    Ghioane, Pancu, Munteanu
    Oprita, Moldovan, Ilie

    Dupa ce dam primul gol, poate intra Cristea pt contraatacuri

    Hai Romania!
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  9. #30
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Florentin Petre, Radoi,Chivu si Pancu sunt 100% titulari fara discutie. La restul mai pot apare surprize. Pentru cei 4 nu pot fi decat solutii de rezerva pe parcursul meciului, in functie de evolutia scorului si dinamica jocului.
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  10. #31
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Parerea mea:
    Lobont
    Contra, Radoi, Chivu
    Pancu, Mitea, D. Munteanu, Ghioane, Ad Ilie
    Cristea, V Moldovan

    Cred ca sistemul 3-5-2 e singurul care ne da sanse...
    My inner child beats up your inner child

  11. #32
    bad command bogho's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    1,179
    Reputatie
    1
    nu cred ca piturca va folosi prea multi titulari stelisti. i-au sarit cei de la presa ca a convocat prea multi stelisti.
    \$#~!-^%@#_>`|3@$&%^!@%^7!#%*!@#^%@#!~!~!#$%&*#!@^&^*()$P_|^~@.

  12. #33
    incepator
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by CoolRain
    Parerea mea:
    Lobont
    Contra, Radoi, Chivu
    Pancu, Mitea, D. Munteanu, Ghioane, Ad Ilie
    Cristea, V Moldovan

    Cred ca sistemul 3-5-2 e singurul care ne da sanse...
    duamne CoolRain tu vrei sa o luam cu 3-5 sau,mai rau,cu 2-5?

  13. #34
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    Nici 4-5 n-ar fi rau, macar vedem goluri
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  14. #35
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    pai oricum ne-o luam, faza e sa dam mai multe goluri decat ne dau ei...
    My inner child beats up your inner child

  15. #36
    I see you RstInPc's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,149
    Reputatie
    1
    ...in propria poarta!
    [COLOR=Red]Am zis si eu, n-am dat cu paru' ...[/COLOR]

  16. #37
    RMD realmadrid.com's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Bucuresti/Militari
    Posts
    9,473
    Reputatie
    1
    Lotul Olandei

    Portari: Edwin van der Sar (Fulham), Henk Timmer (AZ Alkmaar)
    Fundaşi: Khalid Boulahrouz (Hamburg SV), Wilfred Bouma (PSV Eindhoven), Giovanni van Bronckhorst (Barcelona), John Heitinga (Ajax Amsterdam), Jan Kromkamp (AZ Alkmaar), Joris Mathijsen (AZ Alkmaar), Mario Melchiot (Birmingham City)
    Mijlocaşi: Mark van Bommel (PSV Eindhoven), Phillip Cocu (PSV Eindhoven), Denny Landzaat (AZ Alkmaar), Hedwiges Maduro (Ajax Amsterdam), Wesley Sneijder (Ajax Amsterdam), Rafael van der Vaart (Ajax Amsterdam)
    Atacanţi: Ryan Babel (Ajax), Dirk Kuyt (Feyenoord), Martijn Meerdink (AZ Alkmaar), Ruud van Nistelrooy (Manchester United), Arjen Robben (Chelsea)

  17. #38
    Banned Angelina Jolie's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    San Francisco, California
    Posts
    5,485
    Reputatie
    0
    Pierdem. Sau facem egal in cel mai bun caz.

  18. #39
    incepator rainbow's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    chicago
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    interesant...primu` meci oficial a lui piturca, angrenaju echipei o sa sufere modificari....oricum ideea principala e ca sa prestam un joc bun de pase, ofensiv si sa uitam tactica lui iordanescu de asteptare latenta...sa avem initiativa si doar asa si cu o mentalitate progresiva o sa reusim...ca se poate....mentalitatea ii totu....
    PE EI SI PE MAMA LOR

  19. #40
    cogito ergo sum
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,393
    Reputatie
    1
    Echipa cu care as incepe eu:

    Portar: Lobont (desi sincer l-as fi preferat pe Stelea, nu aveti decat sa protestati)
    Fundasi: Contra, Radoi, Chivu, Iencsi (Chivu pe stanga, Rat e varza)
    Mijlocasi: Fl. Petre, Ghioane, Pancu, Mitea
    Atacanti: Ad. Ilie, V. Moldovan

    Pana se intorc Mutu si M Niculae, Moldovan si Ilie sunt solutii viabile. Nu as juca totusi si cu Munteanu pt ca deja media de varsta ar creste prea mult.

    Nu cred ca se pune problema ca jucatorii nu rezista 90 de minute, poate doar la Dorinel, Contra, Moldovan (care insa ca atacant poate fi schimbat dupa 60 de min). Sunt convins ca toti ceilalti sunt in perfecta forma. Contra e punctul slab, dar poate sa il ajute Petre, care e inepuizabil.

    Observatia ca Chivu a jucat mai mult decat cei de la Dinamo, Poli, Sportul este foarte judicioasa. Si tineti cont si cu cine a jucat! Eu am urmarit meciul cu Milan si Chivu a fost OK. Roma a pierdut fiind furata pe fata de arbitri (care trebuiau sa elimine inca din prima repriza 2 jucatori de la Milan, apoi au semnalizat 2-3 offsideuri aiurea la Roma).

    Nu as miza deloc pe Cristea si Oprita, mai curand pe Bucur. Dar probabil ca Oprita va juca din cauza subiectivitatii lui Piturca. Daca as avea 2-0 in repriza a doua as schimba pe Moldovan si Ilie cu Oprita si Cristea ca sa ii hartuim.

    Cu lotul actual putem sa batem Olanda, dar depinde de Piturca. In care nu am prea mare incredere.
    Last edited by Cristi; 23rd March 2005 at 16:26.

  20. #41
    . vlad1607's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Posts
    17,550
    Reputatie
    1
    cu sufletul...VICTORIE ! Cu ratiunea....egal in cel mai bun caz(35%) sau infrangere(65%) totusi :LUPTA ROMANIA !!!
    Pitzi in sus pitzi in jos..."mana"lui pitzi nu se prea poate vedea doar dupa un meci !
    "- [B]Florin, de ce ai acceptat micșorarea salariului cu 30 la sută?
    - Pentru Dinamo. Acest club m-a ajutat la greu, cînd aveam nevoie, e firesc să răspund și eu la fel într-o perioadă delicată. Eu nu uit![/B]
    "
    .................................................

  21. #42
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    nici nu se pune problema... 100% cu sufletul castigam
    multă lume... PUȚINI OAMENI

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •