Page 5 of 10 FirstFirst ... 34567 ... LastLast
Results 85 to 105 of 206

Thread: Sezonul 2013

  1. #85
    senior Jew's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    192
    Reputatie
    1
    Titans @ Steelers : 16-9 . Frumos meci plin de turnovers.Dupa gafa lui Reynaud,titanii si-au revenit si au jucat neasteptat de bine.Multe fumbleuri pt Steelers si o gramada de sacks pt Roethlisberger,care a aruncat si o interceptie (sper ca asa se traduce una mai tin eu minte,e posibil sa fi fost mai multe).Oricum,Titans arata bine,mai ales din punct de vedere al defensivei
    [QUOTE]Remember the Titans![/QUOTE]
    [IMG]http://24.media.tumblr.com/fb3211a1f150c8052f0f74cc69c1588e/tumblr_muy7f1Bw0D1slbvrfo1_500.gif[/IMG]
    [B][I]"Satul de zdrente,de cocalari sinistri
    Satul de impotenti politici catalogati ministri"[/I][/B]

  2. #86
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Jew, bun meci facut de Titans azi se pare. s-ar putea sa fie mai buni decat se astepta lumea. Steelers la randul lor sunt in mare incurcatura. I-au pierdut deja centrul Pouncey si pe Larry Foote pentru intregul sezon.

    Tocmai am vazut Cowboys - Giants si asa cum ma asteptam Dallas au castigat de data asta, o multime de turnovers si aici si daca nu era interceptia pasei lui Manning la sfarsit cine stie cum se termina.

    In general prima saptamana nu se dezminte, o multime de rezultate surpriza sau cel putin contrar asteptarilor majoritatii. Adevarul este ca e greu pentru staff-ul de antrenori sa judece adversarul dupa meciurile din preseason si astfel apar surprizele. Nu ma astept ca Jets de exemplu sa mai bata multe echipe asa cum au facut cu Tampa azi. O gramada de safety astazi am remarcat. Singurele puncte ale Steelers si Jaguars pentru mult timp au fost cele obtinute in urma unor safety.

    Evolutia la Colts ai mei a intrat tot in categoria surprizelor si reprezinta o dezamagire pentru mine pentru ca ma asteptam la mai mult. In schimb am avut parte tot de o linie ofensiva care nu a blocat cum trebuie (4 sacks, numeroase hurries) si de o aparare care a stat mult pe teren fara nici o idee cum sa opreasca read option si pe Pryor care a alergat cand si cand a vrut. Sper ca lucrurile sa se schimbe in bine in meciurile urmatoare.
    Last edited by codrutc; 9th September 2013 at 07:34.
    Build The Monster

  3. #87
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Nu inteleg ce cauta suh in NFL...omul e cu capu.La propriu.

  4. #88
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    pt meciul de joi cu Jets cred ca e cazul sa ii semnam pe Randy Moss sau T.O...

    Amendola out
    Vereen out
    Sudfeld out
    Dobson out
    Gronkowski out

    sau Brady o sa aiba un nou WR in persoana lui Wilfork ca altfel nu vad cui sa arunce in afara de Edelman...

  5. #89
    sport legend patriot's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    bucuresti
    Posts
    1,999
    Reputatie
    1
    eu daca as fi acolo as face trade pt Justin Blackmon de la Jags,oricum acolo arunca Gabbert cea mai mare chiftea de dupa Sanchez

  6. #90
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    pt meciul de joi cu Jets cred ca e cazul sa ii semnam pe Randy Moss sau T.O...

    Amendola out
    Vereen out
    Sudfeld out
    Dobson out
    Gronkowski out

    sau Brady o sa aiba un nou WR in persoana lui Wilfork ca altfel nu vad cui sa arunce in afara de Edelman...
    Au incurcat-o. Poate asa vor putea si Jets sa tina meciul strans pentru ca nici ei nu receivers.
    Acum pe bune cand incep sa se accidenteze se accidenteaza o multime pe aceasi pozitie, nu prea imi pot explica.
    Nici nu am stiut ca Patriots - Jets este joi.
    Build The Monster

  7. #91
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    pt meciul de joi cu Jets cred ca e cazul sa ii semnam pe Randy Moss sau T.O...

    Amendola out
    Vereen out
    Sudfeld out
    Dobson out
    Gronkowski out

    sau Brady o sa aiba un nou WR in persoana lui Wilfork ca altfel nu vad cui sa arunce in afara de Edelman...
    Pe langa asta i-au dat drumul si lui Quentin SIMS din PS, care chiar a jucat bine in ultimele 2 meciuri din PS. Era 6.3 deep threat. Poate un trade incoming ?

  8. #92
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Ar fi de dorit un trade dar nu stiu de unde, Blackmoon e prea de curand in liga, as vrea un veteran cu macar 3 sezoane in liga, sa fie capabil sa inteleaga rapid playbook ul.
    Accodentarea lui Vereen e mai grava decat se asteptau, a fost pus pe injury list, minim 8 saptamani e out...

  9. #93
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Ce rivalitate s-a format intre Seahawks si 49ers acum ca ambele echipe sunt bune. Va fi meciul saptamanii. Dupa cum vad eu lucrurile cred ca fiecare va castiga meciul de pe terenul propriu. Dixon de la 49ers a zis She-hawks pe Twitter dupa care a sters mesajul. Chestia asta cu "bulletin board material" ma amuza, am vazut ca multi iau asta in serios dar eu nu cred ca conteaza atat de mult. Din istoria rivalitatii Colts - Patriots imi aduc aminte cum Mike Vanderjagt a zis inainte de meciul din playoffs din 2004 ca Patriots sunt "ripe for the picking" iar dupa meci unii dadeau vina pe el ca au pierdut Colts pentru ca i-a ambitionat pe Patriots si mai mult . Ha, ha.

    Hei, ce ziceti de Manning Bowl? Cine castiga de data asta? Pana acum in celelalte 2 meciuri a castigat echipa lui Peyton. O situatie putin ingrata pentru Peyton de data asta pentru ca daca castiga Broncos echipa lui Eli va incepe sezonul 0-2.
    Build The Monster

  10. #94
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Daca s-ar putea as vrea sa piarda si Broncos si Giants

  11. #95
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Sunt curios cate plays/meci o sa aiba eagles Ar fi distractiv sa vezi fake injuries(cum s-a intamplat in college football) ca sa incetineasca pe eagles.
    raspunsul: 30+ plays in primul sfert si 53 plays dupa prima repriza @redskins.

  12. #96
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    Daca s-ar putea as vrea sa piarda si Broncos si Giants
    He, he, bineinteles
    Build The Monster

  13. #97
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Chiefs sunt cea mai tanara echipa din liga, Detroit cea mai batrana.

    http://www.kansascity.com/2013/09/12...-movement.html
    This is a flower ...
    _____________________

  14. #98
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    what?

    "The average age of the 53 players on the Chiefs roster was 25.57, which made them the sixth-youngest team, behind Seattle (24.98), Cleveland (25.25), Jacksonville (25.38), San Francisco (25.43) and Buffalo (25.45)."

  15. #99
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Eu asa am citit pe Twitter. Nu am citit si articolul de la cap la coada.
    This is a flower ...
    _____________________

  16. #100
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Cine este interesat de "A Football Life" aveti aici programarea episoadelor din acest sezon. Favoritele mele sunt cele cu Steve Sabol, Forward Pass si Wall of Dallas

    https://en.wikipedia.org/wiki/A_Foot...e#Season_Three
    This is a flower ...
    _____________________

  17. #101
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Unde esti Seahawk? Vreau sa stiu daca crezi ca Seahawks castiga in Houston sau nu. Seahawks trebuie sa-l opreasca pe Arian Foster si sa-l forteze pe Matt Schaub sa arunce, mai ales ca am vazut ca a aruncat 4 interceptii pana acum. Sunt sanse sa mai arunce interceptii avand in vedere cum joaca Seahawks secondary.
    Build The Monster

  18. #102
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Stau si ma frec la ochi si parca tot nu-mi vine sa cred cat de slabi sunt Giants si Steelers anul acesta.
    Build The Monster

  19. #103
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Hip hip hurayyyyyy for Giants!!! Every year to be like 2013 for them!!!

  20. #104
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton View Post
    Hip hip hurayyyyyy for Giants!!! Every year to be like 2013 for them!!!
    Trofeele alea nu se mai intorc oricat de prost ar juca Giants de acum inainte.
    This is a flower ...
    _____________________

  21. #105
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Dar macar sa nu fie nicio posibilitate ca in urmatorii ani sa dam de ei iar in Super Bowl!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •