Page 3 of 10 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 206

Thread: Sezonul 2013

  1. #43
    senior Jew's Avatar
    Join Date
    Aug 2013
    Location
    Bucuresti
    Posts
    192
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by andi15ro View Post
    Pro Bowl:
    http://www.nj.com/giants/index.ssf/2...owl_setup.html

    stiu ca nu e curioasa lumea de el, dar am zis ca poate sunteti interesati
    Ciudatel sistem...Imi placea mai mult cel dinainte si oricum,nu cred ca sistemul devenise problema la Pro Bowl,ci mai degraba exagerarea cand era vorba de tackleuri ca nu cumva sa se loveasca vreun "jucator-vedeta".Daca e asa,sa-l faca meci de flag football sa stim cu totii o treaba
    [QUOTE]Remember the Titans![/QUOTE]
    [IMG]http://24.media.tumblr.com/fb3211a1f150c8052f0f74cc69c1588e/tumblr_muy7f1Bw0D1slbvrfo1_500.gif[/IMG]
    [B][I]"Satul de zdrente,de cocalari sinistri
    Satul de impotenti politici catalogati ministri"[/I][/B]

  2. #44
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Ha, ha, Patriots nu se dezmint nici acum cand vine vorba de meciurile cu Lions in preseason. fumbles, interceptii, sacks cu gramada.
    Build The Monster

  3. #45
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by campuscodi View Post
    Concurs pronosticuri: ESPN Pick'em

    Am reactivat liga de anul trecut
    parola: ols

    http://games.espn.go.com/nfl-pigskin...?groupID=16654
    Tocmai am vazut mesajul tau. Foarte bine, sper sa am mai mult noroc decat anul trecut
    Build The Monster

  4. #46
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Fiind vorba de Detroit, eu zic ca cat de buni ar fi ei nu vor castiga nimic atata timp cat nu-si vor rezolva problemele de disciplina.
    Tom Brady face un "intentional grounding" si un idiot vine la el si-l impinge, apoi il trage de tricou si incearca sa-i mai bage si degetul in ochi, personal foul bineinteles.
    Build The Monster

  5. #47
    manager
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    271
    Reputatie
    1
    am vazut si eu meciul . A fost putin comic, sincer . Ofensiva noastra a fost tragi-comica, insa imi aduc aminte ce acelasi lucru l-am observat si in preaseason-ul trecut. Cu alte cuvinte, cand incepe sezonul vom fi ok din pct asta de vedere.
    Un mare plus asa zice eu este defensiva, care atata timp cat am fost in primele 2 reprize cu starterii, s-au comportat foarte bine.

    In ultimul meci, vor juca mai mult rezervele, asa ca let the games begin!

  6. #48
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    http://profootballtalk.nbcsports.com...to-broken-leg/
    Pff...ce bine ca nu l-am draftat in fantasy leagues.
    Si-a rupt piciorul aseara.
    Ar fi avut un sezon bun.
    This is a flower ...
    _____________________

  7. #49
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Maine seara gata incepe sezonul. Toata lumea e pregatita?

    Nu uitati va rog sa va inscrieti la concursul de pronosticuri de pe ESPN Pick'em. Grupul a fost creat de campuscodi
    http://games.espn.go.com/nfl-pigskin...?groupID=16654
    Parola este ols
    Build The Monster

  8. #50
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Voi ce ziceti de situatia de la Jets, cu Rex Ryan plecand la un meci al fiului sau in loc sa fie de fata atunci cand au fost pusi majoritatea jucatorilor pe liber.

    Ceva imi zice ca deja i-au luat orice fel de atributii legate de "Football Personel" lui Ryan si s-a imbufnat ca un copil nevenind la servici in acea zi.

    Cred ca ar trebui sa-mi modific predictiile pe sezonul asta. Cred ca Ryan va fi dat afara inaintea lui Rivera.
    This is a flower ...
    _____________________

  9. #51
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    http://weeklypickem.fantasy.nfl.com/
    Pentru cine e interesat.
    This is a flower ...
    _____________________

  10. #52
    CRUSADER andi15ro's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    788
    Reputatie
    1
    eu am mai intrat pe forumuri de la Jets si cica era singurul meci pe care Rex il putea vedea tot anul, cand aveau bye week sau jucau Joi nu avea Clemson meci, intradevar nu e ok ca antrenor sa nu fii acolo si sa vorbesti cu ei, dar nici nu e asa mare haz de necaz ... Kubiak a facut la fel anul asta, a mers la meciul lui fiuso de ce nu a scris presa nimic de asta?

    fata de ceilalalti antrenori care i-a avut Jets, Rex Ryan mi se pare printre cei mai buni (inafara de Ewbank si Parcells)

  11. #53
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by campuscodi View Post
    Voi ce ziceti de situatia de la Jets, cu Rex Ryan plecand la un meci al fiului sau in loc sa fie de fata atunci cand au fost pusi majoritatea jucatorilor pe liber.

    Ceva imi zice ca deja i-au luat orice fel de atributii legate de "Football Personel" lui Ryan si s-a imbufnat ca un copil nevenind la servici in acea zi.

    Cred ca ar trebui sa-mi modific predictiile pe sezonul asta. Cred ca Ryan va fi dat afara inaintea lui Rivera.
    Si eu cred ca Ryan nu rezista mult pentru ca situatia e urata inca din preseason, iti dai seama ce se va intampla cand vor incepe sa piarda si meciurile care conteaza. Problema este ca Ryan a fost impus noului GM, nu a fost ales de acesta. Eu nu vad o problema ca s-a dus sa-si vada baiatul jucand. Tony Dungy se ducea cu avionul personal al lui Irsay sa-si vada baiatul in Tampa in ultimul an de antrenorat. Cred ca s-a facut caz de chestia asta mai mult pe fondul general de tensiune ce exista acolo. Intr-adevar Ryan nu prea are multe de spus in ce priveste jucatorii. Pe el nu prea l-a interesat mai niciodata jucatorii din ofensiva pentru ca nu se pricepe decat la aparare. Nu sunt sigur nici ca se pricepe sa aleaga aparatori, el e un foarte bun coordonator, fara discutie.

    Despre Jets ca echipa nu numai ca nu au QB, nu au nici playmakers in ofensiva si in plus defensiva s-a dus la vale cu pierderea veteranilor de acum 2-3 ani.
    Build The Monster

  12. #54
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Un nou meci memorabil marca Peyton Manning. Cu 7 TDs a egalat recordul pentru un singur meci. Ultima data s-a intamplat in 1969, adica acum 44 de ani. Acum sper sa o tina asa si sa ia recordul pentru intregul sezon inapoi de la Tom Brady. Ce imi doresc insa este sa-i ierte pe Colts si sa nu le dea prea multe

    Adevarul este ca meciul a fost foarte echilibrat pana in sfertul al 3-lea cand s-a rupt firul pentru ca defensiva Ravens a obosit la altitudine. Primul meci poate fi inselator, asa ca nu ma grabesc sa trag prea multe concluzii.
    Build The Monster

  13. #55
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Pentru cei care n-au vazut meciul LIVE, mare pacat!
    E adevarat, ca la inceput m-am temut ca vom pierde. Defensiva arata OK, dar nu ca anul trecut, asta fara Miller, Dumervil, Bailey.
    Fumble-ul lui Welker a fost ca un spin infipt in inima, chiar ma gandeam daca atat Broncos cat si Welker isi vor reveni.
    A doua jumatate a fost incredibila! Iar Manning a fost incredibil... Scrie istorie la Broncos. Atat pentru franciza cat si ptr NFL.

    Un inceput minunat. Banuiesc ca rivalele noastre de divizie sunt putin speriate, acum ca au vazut cum am dat pe jos cu corbii.

    Cel mai mult ma bucur ptr Dumervil. Ca e un idiot. Ca , daca vroia sa ramana in Denver ar fi facut-o. Asa, aseara omul nici macar n-a contat.

    PS: Trebuie sa gasesc un gif cu faza cand TE Julius Thomas il tranteste pe Suggs. Placerea serii...
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  14. #56
    CRUSADER andi15ro's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    788
    Reputatie
    1
    O intrebare la interceptia de la #59 de la Denver, a returnat-o catre TD, a scapat-o la linia de 1 (Desean), a venit Stoakley din spate a dat peste mingea, intre timp l-a lovit si pe LB si mingea a iesit afara -> Touchback?

    Nu am vazut meciul, doar ce am vazut din reluare... daca da, nice job by Stoakley

    Oricum slabut au jucat Ravens, defensiva nu mai e ce a fost, asa ca nici ofensiva nu mai merge bine; ma bucur pt Broncos mi-ar placea sa mai iasa Manning cu inca un inel

  15. #57
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Eu am vazut cum a scapat-o. Iar live astia aratau cum Trevathan,LB cu pricina, sarbatorea. La reluare, da l-am vazut pe Stokley venind din spate. Oricum cred ca era touchback ptr ca mingea intrase deja in end zone, inainte ca Stokley sa ajunga la ea.
    Ce mai tipa dupa aia Jack del Rio la el... Dar ce sa-i mai faci, pustiul era ptr ptima oara titular.
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  16. #58
    CRUSADER andi15ro's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    788
    Reputatie
    1
    Ma gandeam ca se lasa ofensiva de la Bromcos la linia de 1,daca nu sarea Stoackley pe ea

  17. #59
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Si-a gasit manning cand sa dea 7 pase de td...tocmai in saptamana in care il am adversar la fantasy Bine, il am in echipa pe wes...Still, 7 td....

  18. #60
    CRUSADER andi15ro's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    788
    Reputatie
    1
    ... eu sunt bagat in 2 ligi de fantasy anul asta... in amandoua adversarii mei il au pe p manning ca si QB... noroc ca in cea de pe flea flicker il am pe d thomas...

  19. #61
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Apropo de fantasy, in liga celor de la Ten Yard Torrents pe ESPN, ii am in echipa pe Manning, Demaryius Thomas, Montee Ball si Ronnie Hillman. Deja conduc cu 90.5 - 1.6.
    Si asta fara ceilalti jucatori , ca JJ Watt, Ware, Tillman, Reggie Wayne. Stiam eu de ce imi aleg jucatorii mei preferati, vad ca aduc multe puncte inca din prima etapa.
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  20. #62
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Prost rau ala de broncos care dupa interceptie a lasat mingea sa cada la 1 yard de endzone... O faza similara a facut desean Jackson intr-un meci vs cowboys.La naiba,daca se intampla in SB? Destepti jucatorii care joaca mingea pana aud fluierul arbitrului.

  21. #63
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bronco View Post
    Eu am vazut cum a scapat-o. Iar live astia aratau cum Trevathan,LB cu pricina, sarbatorea. La reluare, da l-am vazut pe Stokley venind din spate. Oricum cred ca era touchback ptr ca mingea intrase deja in end zone, inainte ca Stokley sa ajunga la ea.
    Ce mai tipa dupa aia Jack del Rio la el... Dar ce sa-i mai faci, pustiul era ptr ptima oara titular.
    Hai lasa-ma ca ala e mare idiot. Pe langa ca a facut ce a facut din vina lui s-a accidentat si middle linebacker-ul. Sper sa-i vina mintea la cap, sa fiu in locul lui Del Rio l-as arde cu o amenda.
    Build The Monster

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •