Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 206

Thread: Sezonul 2013

  1. #22
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    http://bleacherreport.com/articles/1...awks-stars-hip

    Percy Harvin s-a accidentat destul de grav la sold/pelvis.
    This is a flower ...
    _____________________

  2. #23
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Nici nu au inceput bine antrenamentele ca deja avem 2 jucatori importanti cu accidentari serioase. Maclin are torn ACL, Dennis Pitta are soldul dislocat, pe ambii ii mai vedem la anul. Un membru al liniei ofensive a Browns a fost gata sa moara cu o contuzie serioasa la cap.
    Build The Monster

  3. #24
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Mouton, LB de la Chargers e si el down cu un MCL
    This is a flower ...
    _____________________

  4. #25
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Astazi Dan Koppen a suferit torn ACL. Broncos, titularul pe postul de Centru de anul trecut care s-a accidentat si a fost inlocuit de Koppen, e inca in perioada de refacere?
    Build The Monster

  5. #26
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.n...30905679_n.jpg

    Facemask-ul acesta devine din ce in ce mai po****r intre DL in NFL. Acum si DeMarcus Ware.
    This is a flower ...
    _____________________

  6. #27
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by campuscodi View Post

    Facemask-ul acesta devine din ce in ce mai po****r intre DL in NFL. Acum si DeMarcus Ware.
    Mie mi se pare oribil. Si Robert Mathis de la Colts are unul. Parca este masca pentru caini, i-am spus chiar si lui direct.
    Build The Monster

  7. #28
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Ravens il semneaza pe V. Schiancoe pentru a=l inlocui pe Pitta
    This is a flower ...
    _____________________

  8. #29
    CRUSADER andi15ro's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    788
    Reputatie
    1
    mie imi plac facemaskurile alea si as investi in el, te asiguri ca nu isi baga lumea degetele la fata, din pacate sunt cam scumpe, in jur de 70-80 USD

  9. #30
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Sincer, cand ii vad pe jucatorii din ziua de azi care folosesc un asa facemask, ma intreb cum au putut jucatori ca Dick Butkus, Mike Singletary, Lawrence Taylor, Richard Dent, Dan Hampton si altii, sa joace cu facemask-uri obisnuite, fara sa se teama ca-si baga unul unghiuta in ochisoirii lui...

    Sincer, pare ca jucatorii din ziua de azi sunt asa sensibli la orice, in curand o sa-i vedem cu doua perechi de shoulder pads, numa' sa fie ei sanatosi sa-si manance in liniste milioanele de dolari, in mare parte nemeritati.
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  10. #31
    sport legend Sinisther's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    1,410
    Reputatie
    1
    e doar o "mica" diferenta. Compara din punct de vedere strict fizic(forta,viteza,agilitate) un jucator din zilele noastre cu unul din acea perioada, o sa fi surprins. Apoi mai e o chestie legata de fostii jucatori care se cearta inca prin tribunale, cu liga pentru drepturi medicale si probleme datorate mentalitatii "rub some dirt on it"

  11. #32
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Eu sunt suparat ca s-a accidentat Holmes, centrul de la USC draftat de Colts. Sper sa fie bine.
    Build The Monster

  12. #33
    CRUSADER andi15ro's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    788
    Reputatie
    1
    Pro Bowl:
    http://www.nj.com/giants/index.ssf/2...owl_setup.html

    stiu ca nu e curioasa lumea de el, dar am zis ca poate sunteti interesati

  13. #34
    atheist alien Bronco's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    The Milky Way Galaxy
    Posts
    3,298
    Reputatie
    1
    Naspa idee... parerea mea! Imi place actualul format, si poate sunt eu mai tradiyionalist, dar prefer cum e acum ( cu mici modificari , privind votul fanilor ) decat propunerea asta.
    BRONCOS / 1997 / 1998 / 2015 / CHAMPIONS

  14. #35
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Mie mi-e indiferent, pentru mine Pro Bowl este precum Oscarurile. Imi place sa vad sportivii de top la un loc si sa observ interactia dintre ei.
    Build The Monster

  15. #36
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    inca n-au anulat pro bowl-ul?

  16. #37
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Seattle au probleme grave cu WRs.
    Sidney Rice e in Europa la niste tratamente pentru piciorul sau iar Percy Harvin va trebui sa se opereze la sold.
    Asta pe langa cele 3-4 suspendari legate de dopaj pe care le vor avea in primele 4 meciuri.
    Slabe sanse pentru sezonul asta. Poate in 2014.
    This is a flower ...
    _____________________

  17. #38
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by campuscodi View Post
    Seattle au probleme grave cu WRs.
    Sidney Rice e in Europa la niste tratamente pentru piciorul sau iar Percy Harvin va trebui sa se opereze la sold.
    Asta pe langa cele 3-4 suspendari legate de dopaj pe care le vor avea in primele 4 meciuri.
    Slabe sanse pentru sezonul asta. Poate in 2014.
    Banuiesc ca prin aceasta postare ai vrut sa-i provoci la o discutie pe fanii Seahawks de pe aici
    Intr-adevar accidentarile conteaza dar sa nu uitam ca Harvin a fost adus mai mult ca bonus si pana la urma nu e out for the season.
    Tot ii au pe Tate si pe Baldwin plus alti pe care nu-i stim noi.

    Adevarul ca se merita discutat despre importanta accidentarilor in NFL pentru soarta echipelor. 49ers care au ajuns in Super Bowl anul trecut a fost si una dintre echipele ferite de accidentari ale jucatorilor importanti. Eu unul stau cu sufletul la gura in fiecare zi de teama sa nu se accidenteze cineva serios in training camp la Colts.
    Build The Monster

  18. #39
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Vad ca Broncos l-au convins pe Ryan Lilja sa revina si sa mai joace un an pe post de Centru. Cred ca si Saturday ar fi putut fi convins sa mai joace un an daca nu ar fi slabit 50 de pounds.
    Build The Monster

  19. #40
    Colts fan codrutc's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Hamden, Connecticut, USA
    Posts
    4,441
    Reputatie
    1
    Cred ca e OK sa discutam despre meciurile din preseason pe acest thread. Poate animam putin forumul acum ca se apropie primele meciuri de pregatire.
    Mi-ar place daca fiecare si-ar da cu parerea despre ce se asteapta sa vada de la echipele favorite in meciurile din preseason.
    Sunt sigur ca sunt multe cazuti de schimbari in ofensiva, defensiva, noi scheme, noi antrenori, coordonatori, jucatori noi pe anumite posturi, etc.

    Eu de abia astept sa vad noua schema ofensiva a Colts cu un accent mai mare pe running game. Vreau sa vad cum va juca noua linie ofensiva. Avem 2 titulari noi pe posturile de RT si LG, mai este si Ben Ijalana, la care eu tin foarte mult si sper sa revina dupa accidentarile repetate.
    Apararea a suferit multe schimbari si nu stiu daca vor arata cine stie ce in preseason dar cea mai mare curiozitate este Josh Chapman, NT-ul de la Alabama draftat anul trecut dar care a fost protejat dupa o operatie de ligamente suferita in Ianuarie 2012. Omul este deja o legenda printre fanii Colts si nici macar nu a jucat intr-un meci Mai avem si 2 curiozitati in defensiva, un jucator care a fost in armata 2 ani si nu a jucat football, ma refer la LB-ul Josh McNary si un jucator de rugby, Daniel Adongo, pe care Colts vor sa-l converteasca intr-un OLB.
    Build The Monster

  20. #41
    Go Seahawks Seahawk's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Posts
    2,415
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by campuscodi View Post
    Seattle au probleme grave cu WRs.
    Sidney Rice e in Europa la niste tratamente pentru piciorul sau iar Percy Harvin va trebui sa se opereze la sold.
    Asta pe langa cele 3-4 suspendari legate de dopaj pe care le vor avea in primele 4 meciuri.
    Slabe sanse pentru sezonul asta. Poate in 2014.

    Sidney Rice doar ce s-a intors din Europa de vreo 2-3 zile iar injectiile cu plasma sau tratamentul mai bine spus ce l-a primit acolo am inteles ca a decurs conform planului si va fi apt de joc inca din week 1.

    In afara de asta, hawks doar ce l-au semnat pe Early Doucet de la Arizona. Nu e cine stie ce achizitie, dar pentru un al 4-lea WR eu zic ca e destul de bun.

    Percy Harvin se pare ca va reveni prin week 14, numai bine cat sa se incalzeasca vreo 2-3 etape pana in play-offs..

    Iar cele 3-4 suspendari de care vorbesti sunt de fapt doar 1 singura, si anume Bruce Irvin, pentru ca celalalt suspendat Allen Barbre a fost dat afara.
    Si in locul lui Bruce Irvin va evolua probabil Cliff Avril sau Michael Bennett.
    Never Die Easy

  21. #42
    Viitor membru campuscodi's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    4,535
    Reputatie
    1
    Concurs pronosticuri: ESPN Pick'em

    Am reactivat liga de anul trecut
    parola: ols

    http://games.espn.go.com/nfl-pigskin...?groupID=16654
    This is a flower ...
    _____________________

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •