Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 72

Thread: Ce jucatori mai avem?

  1. #1
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Ce jucatori mai avem?

    Pareri despre jucatorii actuali din lotul Steagului.

  2. #2
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    M-am bucurat sa aud ca Tatarciuc, brasovean de-al nostru a debutat cu succes in echipa vineri. Este bine sa ne bazam pe jucatori locali, pt ca ei sunt mai atasati de culorile Brasovului.

    De asemenea este de remarcat evolutia excelenta a lui Pesici. Cred ca Dossey va freca banca multa vreme de acum incolo. Avem din nou portar. Se pare ca la stranieri ne pricepem sa aducem numai portari. Bine si asa.

  3. #3
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1

    Uite ca avem si caractere la Steagu!

    Interviu cu Ciprian Radutoiu in Ultrasport:

    “Vom promova!”
    Ultrasport doreşte să creeze un obicei din a da cuvântul acelor jucători care „vorbesc” şi în teren indiferent de vârstă sau de echipa la care evoluează. De departe cel mai bun jucător al echipei FC Braşov în acest tur de campionat a fost Ciprian Răduţoiu, care la numai 18 ani ne-a delectat în 15 partide cu un „vocabular” bogat în materie de tehnică, ambiţie şi devotament.

    “Nu am fost dorit la FC Braşov!”
    Ultrasport: Pentru început spune-ne câte ceva despre tine?
    Ciprian Răduţoiu: Până acum, scurta mea carieră de fotbalist este una deosebit de tristă în care m-am simţit de multe ori singur, abandonat şi nedorit. Totul a început în vara lui 2005 când, la venirea domnului Mulţescu, am fost trimis la FC Ghimbav fără măcar să particip la vreun antrenament sub comanda dumnealui şi nici măcar să mă număr printre cei cel puţin 100 de jucători care s-au „plimbat” în vara trecută pe la FC Braşov. Chiar au existat persoane care la acea vreme nu-mi găseau rostul la această echipă şi atunci am simţit că nu am fost dorit la FC Braşov. Spre surpriza mea, deşi mă rugam la Dumnezeu foarte mult în acea perioadă, în marţea premergătoare meciului de la Piatra-Neamţ, din prima etapă, domnul Mulţescu m-a chemat la un antrenament în care eu mă pregăteam cu „secundul”, iar restul jucătorilor cu dumnealui. La meciul cu Ceahlăul am fost titular şi am jucat ce ştiam eu mai bine, fiindcă pe mulţi din jucătorii de la noi atunci îi văzusem prima dată. Momentan sunt jucătorul lui FC Braşov până în vară, când îmi termin junioratul şi încă nu ştiu pe ce drum o s-o apuc.

    „Braşovul nu are juniori”
    Ultrasport: S-a renunţat la Codruţ Catană care a confirmat la Forex, era să se renunţe şi la tine, care ar fi cauzele?
    C.R: Acum s-a schimbat conducerea şi sperăm că va fi spre binele echipei, astfel că nu vreau să vorbesc prea mult despre fosta conducere. Însă aş sublinia două aspecte pe care însăşi fosta conducere le-a expus presei şi anume: înainte de începerea campionatului au anunţat că Braşovul nu are juniori şi că aceştia trebuie aduşi din altă parte, iar al doilea aspect a fost anunţat după terminarea turului şi anume că selecţia din vară a fost greşită!

    „Parcă eram blestemaţi”
    Ultrasport: Per ansamblu evoluţia voastră din tur poate fi pusă sub motto-ul: „acasă zmei (6 victorii 2 remize 0 goluri primite) în deplasare mieluşei” (1 victorie 3 remize 3 înfrângeri). Ce crezi că v-a lipsit în acest tur de campionat ?
    C.R: E greu de spus, ne-am trezit abia după coşmarul de sub Pietricica din prima etapă (0-3). Acasă echipele ne ştiu de frică şi vin să se apere, în deplasare mereu jucăm cu stadionul plin şi asta motivează echipa gazdă în plus şi e foarte greu. Ne-a lipsit luciditatea la finalizare în momentele cheie ale partidelor din deplasare, însă am avut şi unele meciuri în care forţa noastră ofensivă a lăsat de dorit. Schimbarea de antrenor nu a adus o modificare în ceea ce priveşte atmosfera din echipă care era foarte bună, însă parcă eram blestemaţi, altfel nu ştiu cum să îmi explic meciurile de la Roman, Săcele sau acasă cu Târgovişte. Sistemul 4-4-2 mă avantajează, vreau să simt că toată banda e a mea, dacă jucăm 3-5-2 nu mă simt în largul meu.
    Ultrasport: Deşi stadionul este aproape pustiu, publicul care vine mereu te aplaudă şi te susţine; care crezi că e motivul?
    C.R: Eu cred că sunt mai multe motive pentru care iubitorii echipei FC Braşov nu vin la stadion. În primul rând din cauza evoluţiilor noastre modeste, dar şi din cauza orei matinale de disputare a partidelor şi nu în ultimul rând foarte mulţi braşoveni sunt încă supăraţi şi dezamăgiţi de retrogradarea echipei însă noi vom face tot posibilul să reînviem în ei dorinţa de a veni la stadion. Şi ei trebuie să ne înţeleagă că suntem o nouă generaţie de jucători şi că avem nevoie şi de sprijinul lor. Lumea mă aplaudă fiindcă vede în mine dorinţa de a lupta pentru victorie, ei văd că eu joc meci de meci cu ambiţie şi că îmi doresc din suflet să promovăm. Mulţi poate nu cred, dar eu la multe meciuri ieşeam la pauză din vestiar cu lacrimi în ochi deoarece antrenorul ţipa la mine de parcă eram cel mai slab de pe teren, dar asta mă motiva şi mai mult. Regret nespus turul ăsta de campionat fiindcă am pierdut multe puncte prosteşte şi aş da timpul înapoi ca să rejucăm acele meciuri pentru a recupera punctele pierdute. Însă trebuie să recunosc că tot ce am realizat personal în acest tur de campionat a fost prin ambiţie şi cu ajutorul lui Dumnezeu.

    „Meciul cu Forex va fi o mare revanşă!”
    Ultrasport: Cum vezi returul de campionat?
    C.R: O să fie război total. În principiu lupta se va da între noi şi Forex pentru locul doi de baraj, fiindcă alte echipe cu lot sau resurse financiare nu prea sunt. Noi suntem obligaţi să câştigăm toate meciurile însă eu personal cred că mai avem şanse şi la locul 1, fiindcă prima etapă jucăm cu Ceahlăul, iar în retur echipele aflate în zona retrogradării nu vor ceda aşa uşor punctele nemţenilor astfel, dacă ne ajută Dumnezeu, avem şanse să prindem promovarea directă. Legat de adversarii noştri de la Forex, noi îi respectăm şi cred că meciul cu ei va fi o mare revanşă, indiferent de locul din clasament pe care îl vor ocupa echipele în acel moment. Cât despre declaraţiile lui Codruţ (Catană) că noi i-am fi numit în vreun fel, eu sincer nu l-am văzut pe el pe la noi în vestiar, deci nu ştiu cum a ajuns el în posesia acestor informaţii.
    Ultrasport: Care este antrenorul, jucătorul şi echipa favorită din România? Dar din străinătate?
    C.R: Chiar dacă nu mai antrenează în România, mie îmi place de Walter Zenga; Deşi sunt fan Steaua, jucătorul meu preferat este Florentin Petre de la Dinamo pe care îl consider chiar prieten, fiindcă m-a ajutat foarte mult, vorbesc des cu el la telefon şi spre deosebire de alţii el mă încurajează şi mă face să fiu mai puternic, să trec peste greutăţi şi pe această cale doresc să îi mulţumesc. Din străinătate mi-aş dori să joc sub comanda domnului Mircea Lucescu şi îmi place de la echipa mea favorită Real Madrid, jucătorul David Beckham pentru felul deosebit de a centra încă de pe vremea când fascina lumea pe „Teatrul Viselor” din Manchester.
    Ultrasport: În afară de fotbal ce iţi mai place să faci? Cu fetele cum stai?
    C.R: Sincer dorm! Şi nu fiindcă îmi place, ci fiindcă cred că îmi face bine. În rest, îmi place să joc biliard, să ascult muzică de orice fel mai puţin rock. Am prietenă de opt luni, ea este din Covasna ca şi mine de altfel, însă eu m-am născut în Braşov şi doar locuiesc în Covasna. Ea face şcoala aici, dar săptămâna asta (n.r trecută) încă nu ne-am văzut. Am terminat şcoala şi am ales să merg pe linia sportivă, fiindcă de mic sunt nebun după fotbal şi mă rog la Dumnezeu să am sănătate şi să îmi împlinesc visul de a juca fotbal la nivel înalt.

    “Vom promova”
    Ultrasport: Care sunt planurile tale de viitor?
    C.R: Vreau să ajung fotbalist şi oriunde aş fi să îmi meargă bine. În viitorul apropiat vreau să batem Ceahlăul, echipă care nu joacă corect şi care anul trecut „a dat cadou” multe puncte ca anul acesta să le recupereze; dacă însă ajungem la baraj mi-aş dori adversari accesibili, FC Oradea şi CSM Râmnicu-Vâlcea. Însă indiferent de adversar eu cred că vom promova! Deşi am avut la fiecare meci emoţii că nu voi fi titular vreau să dovedesc că, indiferent de antrenor, joc fiindcă merit. Vreau să le închid gura celor care nu au avut încredere în mine şi m-au numit „ăla de 30 de kg”. Am ales fotbal şi nu sunt trişor, nu umblu prin discoteci, stau la hotel şi sunt dispus să renunţ la orice pentru a-mi atinge scopul de a deveni fotbalist
    Înainte să încheiem acest interviu vreau să mulţumesc în mod special mamei mele, fratelui meu, unchiului meu şi tuturor care au fost alături de mine şi la bine şi la rău şi nu în ultimul rând îi mulţumesc bunului Dumnezeu

  4. #4
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    frumos

  5. #5
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Are personalitate baiatul asta, la cei 18 ani ai lui. L-am introdus printre favoritii mei de la Brasov. Sper sa nu aiba probleme la club din cauza asta. Il cunoaste cineva, avem cum sa dam de el? Sa-l aducem aici, sa vorbeasca cu noi?

  6. #6
    ocazional
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Brasov
    Posts
    193
    Reputatie
    1
    Deosebit fata de ce am mai vazut in media de la noi. Ce sa zic copile mult succes si putere sa reusesti sa ajungi unde vrei tu spre binele nostru si al echipei noastre. Suna a conservatorism ca idee si exprimare dar oricum asta as vrea sa aud de la mai multi din jucatorii nostri : determinare si dorinta de afirmare indiferent de sacrificii (No problem etc.)

  7. #7
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Asta am si vazut la Radutoiu in toamna asta. Are un viitor bun copilul asta, daca nu se pierde prin discoteci si intre femei. O beer are voie sa bea, dar numai cu noi

  8. #8
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    Dark nu are voie nici o bere sa bea ... de la o bere ajunge la doua si tot asa ... lasa baiatu sa se tina de fotbal ... fara pic de alcool ca o sa i fie mai bine

  9. #9
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    bine mey , un suc alcoolizat e bun?

  10. #10
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Poate vorbim cu catva jucatori (poate ne ajuta cei de la Ultrasport) sa-i aducem aici, sa le punem intrebari, asa cum se face pe subforumurile Argesului si ale Craiovei. Radutiou, si pe mai cine vreti? Nu stiu sigur daca se poate face, dar hai sa incercam, macar.

  11. #11
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    pai da dar nu te-ai gandit ca ei s-ar putea sa nu aiba acces la internet?

  12. #12
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Eh spanac, daca vor, pot sa mearga la un net-cafe sau la un ziar, nu-i asta problema. O rezolvam noi, daca e asa. Putem sa facem un user separat si sa le scriem raspunsurile pe forum unul din noi, etd

  13. #13
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    ahaaaaaaa , buna ideea cu spanacul , poate prind si ei mai multa forta )

  14. #14
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    dark e buna ideea , acuma asteptam sa o pui in aplicare , contam pe tine

  15. #15
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    O sa incerc sa iau legatura cu catva jucatori, sper sa si reusesc si o sa va dau un update in cateva zile sper.

  16. #16
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    dark macar cu un jucator da asa mai reprezentativ , te lasam pe tine sa alegi mai bine , oricum sa ne scri ce cum unde ce ai vorbit totul

  17. #17
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Deocamdata poti sa spui orice fel de nume vrei tu, pt ca nu stiu daca se poate face treaba, doar o sa incerc. Tu pe cine ai mai vrea?

  18. #18
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    hmm sincer nu am o preferinta anume dar oricum daca este sa fie treaba trebuie sa stim dinainte cu ceva timp sa se adune ceva lume ... merita incercat

  19. #19
    HERE'S JOHNNY!! Darkslowstar's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    La capatul Stelei
    Posts
    7,402
    Reputatie
    1
    Pai nu va fi ceva live, gen chat cum fac GSP /Prosport, dacac gasim pe cienva omul seva inscrie pe forum si va posta ca oricare din noi.

  20. #20
    sport legend de_kid's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Brasov
    Posts
    970
    Reputatie
    1
    bine , ii asteptam cu bratele deschise

  21. #21
    uiiii uiiiiiiii GruppoApparte's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    din senin
    Posts
    2,901
    Reputatie
    1
    e bine si asa

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •