Page 4 of 64 FirstFirst ... 234561454 ... LastLast
Results 64 to 84 of 1331

Thread: Rapid este oficial retrogradată!!!

  1. #64
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    micutu,lasa-l ma,ca aurica nu parlare italiano.poate atunci cand a postat tocmai ce consuma laptic de la tnuva,aia a nu se intelege ca aurica e un papa-lapte.nu,nu,nu

  2. #65
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Paradoxal, eu ma bucur pentru aceasta retrogradare. Am mai spus-o, daca asta e pretul pe care trebuie sa-l platim pentru a scapa de mizeriile din fotbal, atunci s-o facem.

  3. #66
    sport legend nayram's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    adica rapid=mizerie

  4. #67
    من شما عاشق Marius's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    bucuresti
    Posts
    16,770
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Bai dinamovistilor, sa nu-l corectati ma...

    Aurele ca am vrut sa iti zic si aseara dar am zis ca-i typo, NUOVA GUARDIA nu Nouva
    O fi vreo brigada noua ca si la astia cum se aduna 3 hipsteri in peluza, hop isi deseneaza un cearsaf si se lauda ca au brigada
    [I]În timp ce Luceafărul brânzei își revarsă lumina hepatică la televizor, Steaua se stinge ca o lumânare, în cel mai tragic priveghi public pe care l-a cunoscut sportul românesc[/I]

  5. #68
    sport legend Farmecul Vietii's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucharest
    Posts
    1,051
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristy RVD View Post
    Paradoxal, eu ma bucur pentru aceasta retrogradare. Am mai spus-o, daca asta e pretul pe care trebuie sa-l platim pentru a scapa de mizeriile din fotbal, atunci s-o facem.
    N-ar trebui sa fie asta pretul.Pretul ar trebui sa-l plateasca mizeriile, care au devalizat cluburile si s-au imbogatit pe spatele fotbalului, si din ce se aude , il vor plati, insa au mai fost unii condamnati si dupa o luna i-am vazut liberi, cine dracu' mai are incredere in justitie in ziua de azi? Pana nu scapam de clica care tine fraiele fotbalului de 'jde mii de ani, tot or sa apara mizerii; cine crezi ca se incumeteaza sa bage bani intr-un fotbal murdar si corupt? tot niste mizerii!
    "Pentru ca noi suntem aia de sub Podul Grant... pentru ca la noi este miros de istorie si boemie. Pentru ca pe noi ne-au iubit artistii, mai multi si decat un stadion plin.. Si pentru ca anii trec dar miturile sunt eterne."

  6. #69
    sport legend Bobi Cearton's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Intr-o lume relativa
    Posts
    16,667
    Reputatie
    1
    Pe vremuri de astea prapastioase scapa cine poate. Dupa TM si Craiova, urmeaza Rapidul.
    NICHITA STANESCU
    Eu nu sunt altceva decât o pată de sânge care vorbește

  7. #70
    sport legend
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    34,171
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Bobi Cearton View Post
    Pe vremuri de astea prapastioase scapa cine poate. Dupa TM si Craiova, urmeaza Rapidul.
    Atunci care mai e farmecul fotbalului? Ce mai conteaza cine castiga titlul si cate are pe raboj?


    De ce sustineti aceasta mafie?

  8. #71
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    e absolut jenant...
    dupa ce ca fotbalul nostru e vai de capul lui si avem maxim 10 echipe de liga I cat de cat valoroase,o echipa de traditie si valoare precum rapiodul nu ia licenta
    Nu e deloc jenant. Din contra, e absolut normal ceea ce a hotarat comisia.
    Cand tu club rapid iti angajezi jucatori cu stipendii mari si f. mari si nu le achiti salariile, mai mult ai datorii la alte cluburi sau societati comerciale inseamna ca ai fraudat. Te-ai folosit de jucatori valorosi, dar neplatiti, cu ajutorul carora ai acumult mai multe puncte decat cluburile cu jucatori mai putin valorosi, implicit cu salarii mai mici, dar platile la zi. Cu alte cuvinte, rapid a pacalit celelelte competitoare. In concluzie, Comisia de Apel a decis ceea ce era normal. FELICITARI! In sfarsit o decizie NORMALA intr-o tara unde faradelegea este la ea acasa.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  9. #72
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Duba, jura-te ca nu ai avut orgasm la aflarea vestii ca Rapidul nu a luat licenta!
    "Dixi et salvavi animam meam"

  10. #73
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Duba, jura-te ca nu ai avut orgasm la aflarea vestii ca Rapidul nu a luat licenta!
    Nu absolut deloc. M-am bucurat doar ca in Romania incet, incet incepe sa se respecte legea. Si asta-i valabil pt. orice echipa ar fi fost in locul amaratilor din Julesti.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  11. #74
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    . Dada. Selectiv, dar e bine ca se aplica legea intr-adevar...

    http://www.mediafax.ro/sport/dragomi...e-euro-8417326

  12. #75
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    . Dada. Selectiv, dar e bine ca se aplica legea intr-adevar...

    http://www.mediafax.ro/sport/dragomi...e-euro-8417326
    De ce selectiv????!!!!!!! Zi-mi o echipa care a fost iertata in ultimii 2-3 ani?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #76
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Dragomir: Steaua nu ar fi trebuit să primească licența. Are datorii la stat de 14 milioane de euro.

    Eu te-am mai intrebat acum ceva timp. Era nervos Dragomir pe Fecali sau...?

  14. #77
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Cu siguranta daca era asa, Steaua era acum in liga a V-a. De ale lui Dragomir pui mana la cur si prinzi cu miile. Hai nu mai fii naiv ca esti baiat mare.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  15. #78
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Cu siguranta pe dracu... Aveti noroc ca fecalu e tovaras cu dragomir, ca altfel se scapa ala de tot. Si daca tot sunt baiat mare da-mi voie sa cred ca e o mizerie la voi acolo de nedescris, dar bine ascunsa.

  16. #79
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Esti baiat mare, dar vezi lucrurile, mai bine spus le gandesti cu inima. Acum, spune drept, v-au retrogradat pe bune?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  17. #80
    sport legend Uncle Ben's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Home
    Posts
    3,150
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Cu siguranta pe dracu... Aveti noroc ca fecalu e tovaras cu dragomir, ca altfel se scapa ala de tot. Si daca tot sunt baiat mare da-mi voie sa cred ca e o mizerie la voi acolo de nedescris, dar bine ascunsa.
    Steaua n-are probleme, bre!
    Daca ar avea 14 milioane de euro datorie l-ar vinde (doar) pe Dodel, ar plati "gaura" si ar face si buget pentru 4-5 campionate... Nu-i asa, nea Duba?
    "Dixi et salvavi animam meam"

  18. #81
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Las-o dracu de caterinca, ca asta-i topic serios.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  19. #82
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    bai si ce rau imi pare de rapidulet.
    auzisem ca in noul campionat voia si galeria sa faca deplasarea in giulesti... putea fi inceputul unui frumos derby
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  20. #83
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Uncle Ben View Post
    Steaua n-are probleme, bre!
    Si nici nu va avea in vecii veciilor. Amin.
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Esti baiat mare, dar vezi lucrurile, mai bine spus le gandesti cu inima. Acum, spune drept, v-au retrogradat pe bune?
    Nu vorbesti cu oglinda bre, eu nu neg evidentul

  21. #84
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Îmi pare rău de Rapid...dar aș vrea să fiu înțeles corect: trebuie ca în fotbalul ăsta românesc să se facă cumva ordine. Problema este că ordinea începe de jos, deși cei din conducerea ligii și FRF au închis ochii ani la rândul și au acordat licențe pe bandă rulantă, pe prietenii.
    Ar trebui să aibă loc schimbări majore la conducerea fotbalului, ligile să fie structurate corect, cu echipe care pot să se susțină. Să nu mai fie protejați mizerabili ca borcea, copos, gigi pt care argumentul lui mitică era "bagă bani în fotbal". Și dacă fac asta au dreptul să își bată joc??

    Toate ligile trebuie reorganizate cu un nr de echipe real, nu de umplutură, care se pot susține financiar, să atragă sponsori. Iar pt a atrage sponsori este nevoie de un fotbal curat, bazat pe competiție și fair play, și pe respectarea regulamentului pt toți! Nu pe decizii ale comisiilor luate după dorința lui mitică, nu cu "batista pe țambal". Nu vedeți că sponsorii fug până și de echipa Națională, de FRF?? Trebuie făcută o curățenie la sânge, o reorganizare totală DAR care ar trebui să înceapă de la conducerea fotbalului!! Primul pas ar putea fi făcut de justiție, cu dosarul transferurilor, deși mă îndoiesc.

    Eu sincer, nu aș fi regretat dacă în aceeași situație ar fi fost Dinamo, dacă știam că ăsta este prețul care trebuie plătit pt a scăpa de mizerie și a reconstrui clubul de la 0.

    Cu siguranță că Rapid va trece printr-o perioadă foarte grea dar ara șansa să o ia de la început și să revină ca un club cu baze sănătoase, solide.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •