Mirel10: Nu mi se pare foarte inspirata formatia cu 3 fundasi, mai ales ca 2 dintre ei sunt fundasi laterali (Srna provine chiar din mijlocas dreapta). Nu cred ca formatiile cu 3 fundasi mai functioneaza atata timp cat nu ai in linia de mijloc 2 mijlocasi laterali care sa faca faza defensiva foarte bine (Lichtsteiner si Asamoah in 3-5-2 la Juve), adica pe faza defensiva sa se transforme in linie de 5.

Si nu inteleg de ce ai facut alegerea asta. Ai pe banca un fundas central bun, Cahill pe care il puteai juca langa Terry. Mai departe, Fellaini-Yaya -- Santi e un mijloc perfect, Robben si Hazard in benzi sunt foarte buni iar Gomez desi marcheaza doar goluri simple, e mereu la locul potrivit iar Hazard - Cazorla si Robben ii pot oferi destule ocazii.

sun: La fel, cateva alegeri neinspirate. Mertesacker foarte lent, si ar fi putut intra Bonucci in locul lui chiar daca nu e mare diferenta intre cei doi.

Cambiasso - Gonalons mi se pare un cuplu de mijlocasi cam "limitat". Cei 2 nu iti pot oferi mai nimic din profunzime (cum ar face-o Fellaini si Yaya de exemplu). Di Maria poate juca si in stanga (acolo a jucat la inceput la Benfica), iar Ozil a jucat in dreapta mai mult decat a facut-o Kagawa pe care nu l-am vazut acolo. Mourinho il mai joaca pe Ozil in dreapta atunci cand il are pe teren in acelasi timp cu Modric/Kaka. Oricat de bun ar fi Drogba nu l-as fi ales niciodata in primul 11 inaintea lui Tevez sau Dzeko.

lucian_iasi: Singurul care merita votul fara nicio ezitare. Apararea este foarte buna, cu Piszczek si Alba care pot ajuta mult pe faza ofensiva. Mikel ii poate da o libertate mai mare lui Wilshere. Imi place foarte mult Isco, dar imi plac la fel de mult Navas si Nasri. Si cred ca lui Falcao i-ar placea foarte mult un jucator ca Navas.

Unul din voturi este clar al lui lucian iar intre sun si mirel il aleg pe Mirel, pentru ca are jucatori mult mai buni si mai in forma.