View Poll Results: Cine merge mai departe?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • leodacin

    4 44.44%
  • manu4teen

    5 55.56%
  • Dytza

    8 88.89%
Multiple Choice Poll.
Results 1 to 12 of 12

Thread: OLS Draft - GRUPA B

  1. #1
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1

    OLS Draft - GRUPA B

    Votati 2 din cele 3 echipe. Voturile pentru o singura echipa, sau pentru toate 3 nu se iau in considerare. Primele 2 echipe merg mai departe.

    De preferat sa argumentati voturile intr-un post.

    leodacin

    http://this11.com/boards/abEIrOEao4.jpg

    Rezerve

    Mandanda
    Richards
    Sakho
    Enrique
    M'Vila
    Ben Arfa
    Dembele
    Afellay
    Sturridge

    manu4teen

    http://this11.com/boards/abEIqveap9.jpg

    Rezerve:

    Muntari
    Bastos
    Lampard
    Hernanes
    Van Der Vaart
    Diego Lopez
    A.Turan
    Carvalho
    Jallet

    Dytza

    http://this11.com/boards/abEIpoSak4.jpg

    Rezerve:

    Aleksandr Kolarov
    Javier Pastore
    Stefan Jovetic
    Riccardo Montolivo
    Martin Caceres
    Laurent Koscielny
    Thibaut Courtois
    Ramires
    Olivier Giroud
    Last edited by Dytza; 4th May 2013 at 23:10.

  2. #2
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Dytza e singurul care merita vot aici. Nu a facut nici o greseala.

    Cred ca Rooney si Villa in spatele lui Mandzukic e o alegere mai nefericita decat Defoe singur si Cr7 + Kaka in spate. Asa ca leo are al doilea vot.

  3. #3
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sun View Post
    Dytza e singurul care merita vot aici. Nu a facut nici o greseala.

    Cred ca Rooney si Villa in spatele lui Mandzukic e o alegere mai nefericita decat Defoe singur si Cr7 + Kaka in spate. Asa ca leo are al doilea vot.
    Rooney si Villa acolo joaca in realitate, la fel si Ronaldo si Kaka. De ce sunt alegeri nefericite?

    Villa si Ronaldo joaca in banda si avanseaza in centru des. Asta nu inseamna ca joaca in spatele atacantului.
    Last edited by Xaviesta; 5th May 2013 at 12:35.

  4. #4
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Villa joaca acolo in realitate? are you mad ?

    Vrei sa zici ca Barcelona joaca 4-6-0 ?

    Rooney joaca varf retras cu rezultate mai slabe decat varf impins.

    Daca tot vroia sa ii puna pe toti 3 in primu 11 mai bine juca 4-2-2-2

  5. #5
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Da, Villa acolo joaca in realitate. El e varf cand nu joaca Messi, dar se intampla rar lucrul asta. Cu Bayern exact acolo a jucat Villa, dar de obicei joaca LW.
    Rooney a jucat tot timpul mai retras.

  6. #6
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    atunci nu e de mirare ca Barcelona a fost praf anu asta si e din ce in ce mai praf. Cum naiba sa castigi daca nu ai atacanti, si aia pe care ii ai ii pui sa joace W? O echipa de wingeri si offensive midfielders care face tiki-taka. Da fuq ?

    Luate de pe wiki :

    Rooney : Playing position Forward
    Villa : Playing position Striker

    Mesut ozil : Playing position Attacking midfielder

    deci sau tu, Xaviesta, sau Wikipedia se insala in privinta lui Villa & Rooney

  7. #7
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Villa e atacant central. Asta joaca la Spania si juca la Valencia. Dar de cand a venit la Barcelona, a trecut in stanga, adica LW. Cand nu joaca Messi atunci e ST, cum a fost azi. Am scris mare cu rosu, aici alegem jucatorii in functie de forma/valoarea lor din realitate. DIN PREZENT, nu de acum 4 ani. Eu cand am castigat editia cu voturi, l-am jucat pe Villa LW. Manu4teen l-a pus RW, dar joaca si acolo. La finala UCL 2011, Ferguson a spus ca Pep a surprins pe toata lumea cu schimbarea dintre Villa si Pedro. Villa RW, Pedro LW. Villa joaca peste tot, asa ca nu e o problema.

    Poate conteaza sau poate nu, dar Villa in FIFA e trecut LW. Asta e pozitia lui de cand a venit la Barcelona.

    Iar Rooney...
    http://www.transfermarkt.com/en/wayn...eler_3332.html

    Da, cum sa castigi daca nu ai atacanti. Ei au jucatorul care inscrie 90 de goluri intr-un an, iar alti atacanti nu trec de 40-50.
    Last edited by Xaviesta; 6th May 2013 at 00:29.

  8. #8
    Sport Legend Trim0b's Avatar
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Romania
    Posts
    3,986
    Reputatie
    1
    leo
    Atacul=punctul slab...in afara de Ronaldo nu prea misca nimeni pe acolo...

    manu
    Gundogan-DeRossi un cuplu de mijlocasi capabil sa ofere o gramada de pase pentru cei 3 care il sustin pe Mandzukic

    Dytza
    Echipa echilibrata...nu-mi place ca Benzema joaca in banda...poate un 4-2-2-2 era mai potrivit pentru jucatorii tai

  9. #9
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    leodacin
    Defoe mi se pare punctul slab al echipei urmat indeaproape de Kaka.Apararea si mijlocul imi plac.

    manu4teen

    Mergea mai degraba Rooney in locul lui Mandzukic si Van Der Vaart in spatele lui.

    Dytza

    No comment...echipa bine asezata.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  10. #10
    incepator Mirel10's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Craiova
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    leodacin
    Ai o echipa destul de echilibrata ca asezare ,dar ai cativa jucatori care sunt sub nivelul echipei :Scott Parker,Defoe si Kaka .Apararea imi place foarte mult ,ai probabil unul dintre cele mai bune cupluri de fundasi centrali din joc ,dar in afara de ronaldo care e jucator de clasa ,restul sunt de nivel mediu si cu performante slabutze in acest sezon!

    manu4teen

    Axul de mijlocasi centrali este unul deosebit de bun care pote oferi mingi utile jucatorilor de atac din fata !Din atac singurul care mi se pare sub ceilalti este Villa care in acest sezon a dejamagit in rest e ok!Aparare foarte buna din punct de vedere valoric in acest moment ,dar au jucat destul de putin in acest sezon ,fiind o perioada de timp accidentati(Vidic) sau rezerve(Maicon ,Casillas)

    Dytza
    O echipa perfect asezata in teren si cu jucatori de exceptie si care au stralucit in acest sezon (Pirlo ,Vidal,Schmltzer,Mata,Ibra) .Ai probabil cel mai bun AM din lume in acest moment si performantele lui vorbesc de la distanta: (Mata in acest sezon are 19 goluri si 27 assisturi ).Ca puncte slabe as vedea pozitionarea lui Benzema in banda ,dar stiu ca in multe meciuri a fost folosit acolo asa ca ar merge desi randamentului lui scade cel putin la 70% ).

    In concluzie voturile mele merg la Dytza si Manu.

  11. #11
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Hai ca mai trebuie sa dau un vot aici.

    Initial, nu m-am putut hotari intre leo si manu, dar pana la urma am sa votez cu leo.

    In primul rand, jucatorii de pe linia de fund a lui manu, fie sunt foarte batrani (cazul lui Maicon), fie vin dupa accidentari si nu prea prind echipa. Vidic-Vermaelen e un cuplu de fundasi centrali pe care-l vad functionand foarte greu. Maicon si Marcelo nu au jucat de ceva vreme, iar amandoi sunt slabi pe faza defensiva. Luand in calcul dueluri Ronaldo-Maicon si Kuba-Marcelo, cred ca echipa lui leo ar fi avantajata.
    Mijlocul e ok la ambele echipe, cu toate ca ambele formatii tind spre un 4-2-4. Leo are avantajul ca Kuba e un jucator muncitor care mai face si faza defensiva, pentru ca cuplurile de mijlocasi centrali par foarte echilibrate.
    Banca de rezerve a lui leo este mult superioara, in special la capitolul fundasi, acolo unde manu sta foarte rau. Nu i-as vedea pe Carvalho si Jallet, singurii fundasi de pe banca, sa-i inlocuiasca cu succes pe titulari.

  12. #12
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    S-au incheiat voturile. Au stat poll-urile deschise o saptamana.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •