View Poll Results: Cine merge mai departe?

Voters
9. You may not vote on this poll
  • Xaviesta

    8 88.89%
  • Trim0b

    8 88.89%
  • Lordul

    2 22.22%
Multiple Choice Poll.
Results 1 to 11 of 11

Thread: OLS Draft - GRUPA A

  1. #1
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1

    OLS Draft - GRUPA A

    Votati 2 din cele 3 echipe. Voturile pentru o singura echipa, sau pentru toate 3 nu se iau in considerare. Primele 2 echipe merg mai departe.

    De preferat sa argumentati voturile intr-un post.

    Xaviesta

    http://this11.com/boards/abEIpmKaj8.jpg

    Rezerve:

    11. Thiago Alcantara
    37. Cristian Tello
    14. Theo Walcott
    24. Paul Pogba
    17. Mikel Arteta
    20. Alvaro Negredo
    15. Marc Bartra
    19. Martin Montoya
    13. Diego Alves

    Trim0b

    http://this11.com/boards/abEIswaaof.jpg

    Rezerve:
    30.Julio Cesar
    12.Hulk
    14.Ashley Young
    15.Klaas-Jan Huntelaar
    25.Essien
    80.Ronaldinho
    24.Walter Samuel
    22.Kévin Constant
    21.Joao Pereira

    Lordul

    http://www.footballuser.com/formatio...ter_United.jpg

    Rezerve :

    11.Kenneth Vermeer
    13.Nocerino
    14.Coutinho
    15.Bruno Alves
    16.Bosingwa
    17.Feghouli
    18.Daniel Osvaldo
    19.Emre Colak
    20.Mehmet Topuz

  2. #2
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Xaviesta
    O echipa bine inchegata. Imi place foarte mult.
    Alexis este prea in banda, mi-ar fi placut mai mult in centru.

    Trim0b
    Daca nu ma insel, Nani joaca pe stanga in ultima vreme.
    In rest o echipa foarte echilibrata. Rezervele ok.

    Lordul
    Azpilicueta si van der Eiel joaca pe dreapta.Badstuber este cam lent.
    Atacul super ok, mijlocul cam slabut, apararea aranjata gresit.


    Votul meu merge catre Xaviesta si Trim0b.

  3. #3
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Echipa lui Trim0b e ridicol de buna, l-am votat pe lord al doilea. Mijlocul si atacul compenseaza eroarea plasarii lui Azpilicueta. Van der wiel poate juca in centru lejer.

    Iar Xaviesta nu are echipa competitiva. Alexis, Song si Buffon is mult prea slabi. Neymar si Suarez nu se vor intelege, Iniesta e prea jos. Dupa asezare pare ca joaca 2-5-3, un sistem ok in anii 40. Dap.. overall nu pot vota cu un sistem 2-5-3

  4. #4
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by sun View Post
    Iar Xaviesta nu are echipa competitiva. Alexis, Song si Buffon is mult prea slabi. Neymar si Suarez nu se vor intelege, Iniesta e prea jos. Dupa asezare pare ca joaca 2-5-3, un sistem ok in anii 40. Dap.. overall nu pot vota cu un sistem 2-5-3
    Hai totusi sa-ti raspund.

    Alexis e slab? De cand a venit la Barcelona e mai bun decat Pedro si Villa.
    Song e slab? E peste Khedira din punctul meu de vedere, e top 5 DM. Jocul lui e mult mai complet de cand a ajuns la Barça, acum face foarte bine si faza defensiva.
    Buffon castiga tot in Italia cu Juve, iar cu nationala doar ce a facut finala la Euro.
    Iniesta nu e retras, aia e pozitia lui. Esti praf cand vine vorba de Barcelona. Tocmai de-aia l-am ales pe Suarez, pentru ca s-ar intelege cu Neymar. Ambii sunt pe stilul Barcelonei.

    Eu joc cu 2 fundasi? Buna gluma

    Probabil nu l-ai vazut pe Alexis in ultima vreme. De o luna jumate, etapa de etapa iese al 2-lea jucator al Barcelonei, mereu dupa Messi. La fel si ieri.
    Last edited by Xaviesta; 7th May 2013 at 00:42.

  5. #5
    junior
    Join Date
    Nov 2012
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sun View Post
    Echipa lui Trim0b e ridicol de buna, l-am votat pe lord al doilea. Mijlocul si atacul compenseaza eroarea plasarii lui Azpilicueta. Van der wiel poate juca in centru lejer.

    Iar Xaviesta nu are echipa competitiva. Alexis, Song si Buffon is mult prea slabi. Neymar si Suarez nu se vor intelege, Iniesta e prea jos. Dupa asezare pare ca joaca 2-5-3, un sistem ok in anii 40. Dap.. overall nu pot vota cu un sistem 2-5-3
    Sistemul nu e 2-5-3...doar pentru ca vezi niste linii acolo care iti iau ochii la fundasii laterali nu ii transforma in wingeri.Formatia este un 4-3-3 folosit mult la Barcelona.Aia era pozitia lui Iniesta pe orice foaie de joc atunci cand in fata sa avea MVP(messi,villa,pedro..poate cea mai buna echipa din istoria Barcelonei),dar nu numai...daca ai fi putin atent la detalii poate chiar ai stii ce sa scrii... In orice caz..formatia se poate transforma intr-un 4-2-3-1 in orice moment al jocului..

    In legatura cu Buffon foarte slab.. tin sa-ti readuc aminte ca e al doilea cel mai bun Portar din ligile majore din Europa (poate din lume) dupa Neur ..cu doar 20 de goluri luate pana la asigurarea matematica a campionatului

    Song nu a avut sansa sa joace multe meciuri la nivel inalt..asta nu inseamna ca e "mult prea slab". Alexis poate traverseaza o perioada mai proasta dar ar intra titular la aproape toate echipele de top din lume.


    Vot pt Xaviesta si Trim0b, care are super jucatori in toate compartimentele Felicitari !
    Last edited by manu4teen; 7th May 2013 at 00:36.

  6. #6
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xaviesta View Post
    Eu joc cu 2 fundasi? Buna gluma
    deci nu te inteleg. Te-ai luat de mine ca i-am pus un pic cas pe Cambiasso si Gonalons, dar la tine se poate sa pui Pe song pe aceeasi linie cu fundasii laterali si sa fie ok

    inconsistent

  7. #7
    Moderator Xaviesta's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Posts
    14,289
    Reputatie
    0
    Daca am spus ca Gonalons e asezat prea ofensiv, nu inseamna ca m-am luat de tine.

    Song nu e pe aceeasi linie cu fundasii laterali. Am zis, e mult mai matur, coboara intre fundasi. Ti-a spus si manu4teen acelasi lucru dar vad ca nu intelegi. De ce crezi ca am pus sagetile alea? Ca sa vada astia ca tine mai clar cum vreau sa joc, cum joaca si Barcelona si nu numai. La prima editie cu voturi am jucat la fel cu fundasii, si am castigat. Sa nu mai spui la nimeni ca urmaresti Barcelona, n-ai treaba cu echipa asta.

  8. #8
    Blanco Razor's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,429
    Reputatie
    1
    Xaviesta
    Imi place echipa , desi nu sunt fan al apararii cu 3 fundasi.Pe Iniesta il vedeam mai avansat , dar poate ca asa m-am obisnuit eu sa il vad in general.

    Trim0b
    In afara lui Nani care nu e in forma de ceva vreme nu prea am altceva de comentat.

    Lordul
    Messi mi se pare cam retras.Mai bine il lasai pe Cavani varf singur si [e argentinian usor in spatele lui + 2 aripi.Van Der Wiel e fundas dreapta...jucatorii din atac sunt buni , dar nu de bagat in acelasi 11...nu prea ai cum sa le gasesti locul potrivit.
    real passion
    real madrid

    ronaldinho - federer - vettel - rossi

  9. #9
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Greselile in asezarea apararii in echipa lui Lordul fac din grupa asta una extrem de usoara.

    Din linia de 4, 3 sunt fundasi dreapta, Azpilicueta si Van der Wiel nu au ce cauta acolo. Problema e ca nici pe banca nu exista un fundas stanga, iar Bruno Alves e singura varianta pentru postul de fundas central. Mai departe, Hamsik joaca ceva mai avansat, cam pe unde e Messi la tine in echipa, iar Shaarawy nu este varf si prefera mai mult banda stanga.

    Trim0b nu a facut nicio greseala, echipa este asezata perfect, apararea este foarte puternica. Singurul semn de intrebare dupa mine, este la Khedira; nu stiu cat de bine ar functiona ca "pivot" in fata apararii, fara un jucator care sa il sustina langa el. Nici Xavi si nici Modric nu sunt de profilul lui Xabi Alonso sau Schweinsteiger. Totusi, e un jucator destul de disciplinat si cred ca ar face fata. In linia de 3 din atac l-as fi preferat totusi pe Hulk in locul lui Nani care a fost complet iesit din forma anul asta. Hulk, desi a avut un inceput ezitant, si-a revenit pe parcurs. In orice caz banca de rezerve iti da foarte multe alternative.

    Xaviesta are probabil cel mai bun cuplu de fundasi centrali din toata competitia Hummels - Kompany. Song - Marchisio - Iniesta e un mijloc care poate oferi multe pe faza ofensiva. Neymar si Alexis in benzi ii pot oferi lui Suarez mai mult spatiu in centru, ceea ce nu prea primeste la Liverpool unde totusi a reusit sa fie goalgetter.

    Voturile mele merg la Trim0b si Xaviesta.

  10. #10
    incepator Mirel10's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Location
    Craiova
    Posts
    33
    Reputatie
    1
    Xaviesta
    O echipa foarte buna si bine organizata .Apararea este una dintre cele mai bune si cu jucatori de exceptie :Alaba o prins un sezon deosebil la Bayern ,Lichsteiner a iesit campion cu JUve ,iar Hummels si Kopany alcatuiesc un cuplu de fundasi centrali redutabili!Mijlocul si atacul foarte bine puse la punct.Nu imi place Song acolo ,dar in rest super echipa!

    Trim0b
    Ai procedat perfect in asezarea echipei in teren ,jucatori sunt foarte buni ,nu neaparat in forma in acest moment (nani ,Modric ,Pedro) !Imi place foarte mult aparare ta cu cei 2 fundasi laterali Cole si Ivanovic ,desi eu as fi jucat cu Ivanovic in centru langa Silva si ai fi avut cel mai tare cuplu de fundasi si l-as fi bagat pe J.Pereira pe dreapta!

    Lordul
    Pacat de jucatorii pe care i-ai ales de la mijloc in sus ,numai unul si unul ,dar lipsa de inspiratie in alcatuirea echipei si asezarea unor jucatori total gresit fata de postul lor obisnuit :Azpi ,van der wiel ,messi,veratti imi face decizia destul de usoara.
    Votul meu merge la Trim0b si Xaviesta

  11. #11
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Xaviesta - Echipa buna. Iar Alexis imo place mult unde este pus
    Ps. Cand voi avea ceva timp, voi argumenta fiecare vot...
    MEREU SUPERIORI !!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •