View Poll Results: Cine castiga UCL 2012/2013?

Voters
62. You may not vote on this poll
  • Borussia Dortmund

    30 48.39%
  • Bayern Munchen

    32 51.61%
Page 14 of 15 FirstFirst ... 412131415 LastLast
Results 274 to 294 of 299

Thread: FINALA: Borussia Dortmund - Bayern Munchen 1-2

  1. #274
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    toata lumea a preferat-o pe City atunci

    la fel a fost in 2008, cand CFR i-a luat titlul Stelei.
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  2. #275
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,678
    Reputatie
    0
    Jupp Heyckness doar al-4-lea antrenor care castiga U.C.L sau Cupa Campionilor cu 2 echipe diferite dupa Jose Mourinho , Ernest Hapell si Otmar Hitzfeld .
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  3. #276
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    au murit fizic. era binecunoscut faptul ca bayern e singura echipa care ii putea tine piept la acest capitol. daca nu ma insel, la finalul primelor 45 de minute, dortmund avea cu 2 km mai mult decat bayern

    teoretic, trebuia sa vina cineva de pe banca de rezerve sa ajute ... dar cine?

    pe cand bayern poate face la orice ora din zi si din noapte cel putin 2 echipe competitive la ce lot are ...
    Dortmundul are o banca ,, subtire " si nu prea avea pe cine sa introduca Klopp . Chiar si asa trebuia sa introduca 1,2 jucatori la pauza . Poate ii mai incurcau pe Bayern cu ceva .

  4. #277
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1

  5. #278
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by relansat View Post
    e drept, daca-l iei la puricat pe rizolli, nu iese bine: rosu direct la penalti acolo, rosu la lewa ... per total, insa, asta e genul de arbitru pe care mi l-as dori si in liga 1. din pacate, nu avem asa ceva in romania. arbitri care sa lase jocul liber si care sa nu se excite in momentul cand ribery abia-l sterge cu mana pe lewa. cu mana, atentie (!), nu cu cotul ...
    Ce a facut Lewa tine de faptul daca arbitrul/arbitrii a(u) vazut sau nu. Toti am inteles faza abia dupa ce reluarile au aratat ce s-a intamplat. Sunt convins ca Rizzoli nu a vazut faza, chestia cu Ribery a fost si o exagerare a adversarului, ambii fiind vinovati, iar faza cu Dante tine de interpretare, omul a jucat periculos dar fara intentie de lovire. Pe de alta parte am avut parte de un meci cursiv unde jucatorii au aratat ce pot si nu ego-ul arbitrului, ceea ce conteaza in orice meci d'apoi intr-o finala de CH L.

    Ii dau partial dreptate lui Taquito, in plus nu vad unde jigneste mai ales ca prin comparatie nu-si da cu parere ce jucator de fotbal trebuie transferat la asa zisele echipe mari ca asa inteleg unii ce inseamna sa fii suporter adevarat, suporter care isi iubeste sincer echipa dar ii intelege si pe ceilalti care au alte preferinte, fie ele Genoa, Granada, PSG sau Avantul Prabusirea.
    Last edited by miril; 27th May 2013 at 10:22.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #279
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    @miril e irelevant daca dante a vrut sau nu sa il loveasca. din ce am putut vedea pe reluari, taria sutului in stomac a fost una considerabila, deci era cel putin de galben (al doilea, deci rosu), ca sa nu spun de rosu direct.

    cat despre faza cu ribery, eu zic ca-i dadea cel mult galben francezului chiar si daca ar fi vazut tot ceea ce s-a intamplat. nu mai retin exact pe unde era pozitionat arbitrul, insa mi-a placut decizia. regulamentar, sigur, se poate discuta. si eu as fi aratat galben-galben

    cursivitatea meciului m-a prins si pe mine. de asta spun ca prefer un arbitru care mai scapa din vedere 2-3 faze decat unul gen alexandru tudor, caruia ii ia pe putin un minut sa ii explice individului cu ce a gresit, omorand meciul, pentru ca mai apoi sa imparta si cartonase aiurea.

  7. #280
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Eu am spus, nu era de rosu direct dar de galben, oricum faza este interpretabila, a dat penalty dar nu si sanctiune, lucru pe care l-am comentat initial, vezi postarea mea facuta la momentul cand meciul era in desfasurare sau la final, nu-mi aduc aminte acum.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #281
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Bayern a meritat victoria in seara asta, mi s-au parut mai odihiniti si acest aspect a fost hotarator, asta si datorita faptului ca Bayern si-a permis pe parcusul sezonului sa schimbe liniile, avand o banca de rezerve mai valoroasa, dar cu toate astea cred ca Borussia a fost dezavantajata prin neeliminarea lui Dante, care merita al doilea cartonas galben in momentul in care a facut penalty.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  9. #282
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    In aceasta finala nu se poate discuta despre faptul ca Dante n-a fost eliminat, din moment ce anul trecut nici Chelsea n-a ramas in 10 pentru mult prea multele faulturi foarte dure ale lui David Luiz. Da, sunt 2 finale diferite, dar cred ca pentru binele fotbalului ambii arbitri au luat deciziile corecte.
    A fost o finala cu doua echipe aflate pe val si care practica un joc minunat. Diferenta de lot a facut diferenta, desi daca Borussia reusea sa mentina ritmul din prima repriza, rezultatul ar fi putut fi altul.
    M-am bucurat de faptul ca Bayern a fost castigatoarea, cu toate ca n-as fi fost suparat nici daca ar fi castigat albinutele. Dar parca era prea greu sa pierzi 3 finale in 4 ani. Una clar, alta pe pur ghinion si arbitru si a treia intr-un meci in care oricare ar fi putut fi castigatoarea.
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  10. #283
    sport legend atdi's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Berlin
    Posts
    779
    Reputatie
    1
    Borussia a pierdut si pe mana lor finala asta, deoarece trebuiau sa profite de ocaziile pe care si le-au creat la inceputul meciului probabil altfel ar fi stat lucrurile. Am punctat eroare de arbitraj la Dante, deoarece mie personal mi s-a parut un fault clar de cartonas galben, nu spun ca acolo s-a pierdut finala, probabil in 11 la 10 s-ar fi ajuns la prelungiri. Cei de la Bayern au intrat putin mai greu in joc, si din cauza presiunii cred. Mi-a parut rau ca nu a castigat Borussia, dar totusi Bayern merita sa castige nu doar dupa parcursul avut in sezonul asta, ci datorita constantei pe care au avut-o in CL in ultimii 4 ani. Pentru Borussia imi pare rau, deoarece cred ca vor mai avea o echipa capabila sa ajunga aici probabil doar peste minim 4-5 ani. Desi l-as vrea pe Hummels la Barca, pt frumusetea competitiei ar fi bine ca Borussia sa isi pastreze lotul intact, sau sa vanda maxim un jucator (dar nu pe Reus sau Gundogan), altfel Bayern va juca singura in Bundesliga.
    Istvan Kovacs: Nu văd niciun fel de ură interetnică. Văd doar ură față de sport în România. Am simțit că m-am întors în timp când am văzut bazinul Floreasca.

  11. #284
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Niste *******i astia de la FIFA/UEFA ca pun jucatorii sa urce pana la ei la scaun (ma rog...) ca sa le dea medaliile si cupa. Echipa castigatoare trebuie sa fie in centrul atentiei si anume pe teren pe podium. Si ce scara au avut de urcat...ziceai ca-i scara de incendiu.

  12. #285
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    A'ta e co'ect. Au fost ani cu confetti, cu glamor, anu' asta prea sobru. S-or fi gindit ca sint nemti.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  13. #286
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Au gandit prost! si nemtii are sentimente.

    Borussia a castigat.
    [SPOILER="ucl"]http://i.imgur.com/1yCWGN4.jpg[/SPOILER]

  14. #287
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by FREEk01 View Post
    Niste *******i astia de la FIFA/UEFA ca pun jucatorii sa urce pana la ei la scaun (ma rog...) ca sa le dea medaliile si cupa. Echipa castigatoare trebuie sa fie in centrul atentiei si anume pe teren pe podium. Si ce scara au avut de urcat...ziceai ca-i scara de incendiu.
    Chiar vroiam sa spun si eu de chestia asta si am uitat.
    Ce frumos era in urma cu cativa ani cu podiumul si pozele cu jucatorii pe care ii ploua cu confeti.
    Acum parca zici ca-i intr-o cupa amicala sau la amatori.
    Jenant!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #288
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Ca o mica paranteza... Pe noi ne-au mai si pus sa facem pe National Arena si zona speciala pentru decernarea Cupei UEFA, ca pana la urma doar aia a fost data acolo, in spatiul ala tembel gandit.

  16. #289
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,109
    Reputatie
    0
    In prima repriza BVB a fost peste Bayern insa nu au marcat,in a doua au inceput sa se piarda fizic si au piedut mijlocul usurel,usurel.
    Arbitrul daca era mai conservator o putea scoate pe BVB in castigatoare fara nici o problema ,putea scoate cel putin un cartonas rosu etc

    Bayern a crescut pe final asta le-a adus victoria,era o victorie asteptata de un an
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  17. #290
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Cred ca te-ai uitat la alt meci. Borussia a fost peste Bayern fix primele 23 minute. Dupa ocazia lui Mandzukic, pa pa.
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  18. #291
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,109
    Reputatie
    0
    Pa,pa ...si au putut sa egaleze
    Acum dupa golul lui Robben este usor de vorbit,acum un an la fel discutam de Bayern pana la golul lui Drogba.
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  19. #292
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  20. #293
    Moderator iulian_1976's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Rhône-Alpes
    Posts
    10,109
    Reputatie
    0
    Cel mai bun an din cate tin minte
    Gott würfelt nicht! Einstein.

  21. #294
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    No problem, la anu castiga Borussia finalele.

    Guardiola o sa dea chix.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •