View Poll Results: Viitorul antrenor?

Voters
13. You may not vote on this poll
  • Talnar

    1 7.69%
  • Multescu

    1 7.69%
  • Contra

    2 15.38%
  • Andone

    0 0%
  • Selymes

    3 23.08%
  • Un antrenor strain

    3 23.08%
  • Altul

    1 7.69%
  • Grigoras

    2 15.38%
  • Rednic

    0 0%
Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 86

Thread: Viitorul antrenor?

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Viitorul antrenor?

    Se stie ca Talnar va fi schimbat in vara. Cine credeti ca va veni in locul lui?

  2. #2
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    habar n-am cine va veni, dar nu as vrea sa vina Andone sau un strain neverificat serios.
    nu m-ar incanta nici sa ramana Talnar sau sa vina Selymes.
    dintre optiunile de sus oscilez intre Multescu si Contra.
    Desi nu se lauda cu performante notabile pana acum, cred ca totusi Multescu ar fi mai indicat pentru reconstructie. Nu-l vad pe Contra avand rabdare si ochi pentru asa ceva.

    Ma tot gandesc de ceva vreme care ar fi antrenorul potrivit in acest moment la Dinamo si nu am gasit raspuns.
    Probabil ca Lucescu sr. ar fi varianta ideala si singura optiune castigatoare din start. Dar asta nu se poate.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #3
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    nu stiu cine va veni, dar cu siguranta nu-l vreau pe andone, oricat de dinamovist o fi. nici pe selymes nu-l doresc.
    as vrea un antrenor care sa construiasca o echipa, chiar si nedinamovist. grigoras are contract cu otelul.
    deocamdata multescu pare a fi o solutie viabila. parca si rednic, dar e mult prea bine in belgia...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  4. #4
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Multescu, NUUUUUUUUUUUUUU!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  5. #5
    ANTI PROSTI!!! laurdog's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,719
    Reputatie
    1
    Fara dubii as opta pentru Gurita dar are contract si ar trebui probabil sa i se faca o oferta extrem de serioasa. Cand antrena la Timisoara am crezut ca are succes datorita lotului bun facut de jabba insa iata ca omu' are stofa de mare antrenor. Atuul baietilor astia tineri este ca au apucat sa joace afara si stiu si alte metode de pregatire decat cei care si-au mancat tineretile doar in Romanica.
    In locul lui Negoita-stiu ca citeste toate forumurile sportive!!!!!-as face orice sa il aduc pe Gura si as incerca imposibilul:aducerea lui Lupescu in administratie.
    Oare visez prea mult?
    Asa si?

  6. #6
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    si eu as merge pe mana lui contra mai degraba decat pe cea a lui multescu.dar nu stiu cat de convingator este proiectul lui negoita.vara asta vom vedea daca omul are ganduri serioase sau vrea numai sa spele niste bani si sa dea niste tunuri vanzand niste jucatori ...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  7. #7
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    ce tunuri poate da cineva la dinamo din vanzari de jucatori?

    gurita a mai fost propus, parca de borcea, si nu s-a materializat nimic. acum are o echipa foarte buna si nu cred ca ar pleca de la ploiesti.
    lupescu ar veni in administratie cand va termina angajamentul de la uefa, chiar el a zis. deocamdata sta bine merci acolo si nu cred ca poate fi urnit, nici macar de negoita si proiectul lui.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  8. #8
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    e foarte greu sa gasesti antrenori romani care sa prezinte incredere si sa poata fi o optiune la Dinamo.

    Grigoras e marota dinamovistului si a fost mereu prezentat ca optiune viabila. Poate fi, dar e si un tip capricios care nu stiu cat ar avea sustinere la Dinamo din partea conducerii.

    Sincer vorbind mie imi place Pustai. A facut treaba la Gaz Metan, continua foarte bine la Pandurii.
    La Gaz Metan practic a dus echipa din B in A si a ridicat-o intre echipele foarte bune ale campionatului fara sa aiba prea multe resurse.
    E clar ca e un tip destept (evident peste media din fotbal in mod cert) din moment ce a absolvit matematica; asta nu e ceva obisnuit si accesibil mai ales pentru un fotbalist. Sunt convins ca e si documentat si se perfectioneaza mereu in ale antrenoratului.
    Activand ca profesor de matematica si ca antrenor de juniori in C la Medias e clar ca are ceva calitati in a lucra cu oamenii, respectiv tineri.
    E tanar, modest si muncitor, exact ce trebuie.

    Eu l-as vrea pe Pustai la Dinamo si cred ca ar face treaba buna. Parca a mai fost in carti candva.
    Poate merita trecut pe lista in poll. De fapt Multescu a preluat echipa lui la Medias.

    Aici un interviu mai vechi cu el: http://adevarul.ro/news/sport/cristi...f60/index.html
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  9. #9
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Eu aș vrea un antrenor străin, dar evident, unul pregătit, dornic de afirmare.
    Până la urmă nici Heynkes nu ar fi de lepădat. Sau măcar al treilea secund al lui.

  10. #10
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Se pare ca viitorul antrenor va fi actualul.

  11. #11
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    eu as paria ca nu ramane Talnar.
    nu are cum sa performeze, e un tip extraordinar, un om muncitor, dar pare sa fie de moda veche in ale antrenoratului.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  12. #12
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Din moment ce face planul de pregatire pt vara, e clar ca ramane.

  13. #13
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    eh, cati n-au facut planuri de viitor si au plecat inainte de a le incepe...
    planurile pentru pregatirea de vara trebuie facute in mare oricum. trebuie stabilit unde pleaca echipa in cantonament, amicale samd. dar asta nu impiedica venirea altui antrenor care sa se integreze in acest plan deja stabilit si daca ceva nu-i convine sa schimbe din mers. nu ar fi prima data, dar planurile astea generice sunt acceptate cam de orice antrenor. difera insa metodele de pregatire dar pentru asta nu e nevoie de mari pregatiri din vreme.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #14
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    dupa ultimele meciuri cred ca ne-am convins cu totii ca pe langa ceva achizitii de jucatori avem nevoie si de un nou antrenor.
    Talnar e baiat de zahar, dar nu-l vad facand performanta la Dinamo.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  15. #15
    sport legend petea's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Aragon
    Posts
    2,837
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Utilizator View Post
    dupa ultimele meciuri cred ca ne-am convins cu totii ca pe langa ceva achizitii de jucatori avem nevoie si de un nou antrenor.
    Talnar e baiat de zahar, dar nu-l vad facand performanta la Dinamo.
    Nici n-are cu cine.
    Dinamo in ultimii 20 de ani a avut un singur antrenor :Rednic!
    Dad al Cesar lo que es del Cesar

  16. #16
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    "Avem cinci variante de antrenori pe listă în acest moment. Patru antrenori români și unul străin. Cel din străinătate a mai antrenat în România. Printre aceste variante se numără și Cornel Țălnar. Nu am început nicio negociere. Avem în vedere o conducere tehnică altfel structurată", a declarat Constantin Anghelache la Sport.ro


    E destul de clar pt toata lumea ca ''Tantarul'' va fi schimbat. Dinamo are nevoie de un antrenor adevarat. Pe lista sunt: Petre Grigoras, Gigi Multescu si Ioan Ovidiu Sabau care este liber de contract, Cristi Bergodi, fara angajament si Dario Bonetti............plus Talnar.


    Negoita doreste si un preparator fizic din strainatate.
    Last edited by leodacin; 12th May 2013 at 11:51.

  17. #17
    sport legend Taquito's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Ploiesti
    Posts
    1,920
    Reputatie
    1
    Multescu mi se pare cel mai potrivit.. a aratat si la Petrolul si la Astra ca e antrenor bun

  18. #18
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Cred ca dupa meciul cu Steaua s-a lamurit toata lumea ca Dinamo n-are antrenor. O fi lotul slab, dar jocul nu are nicio idee. Echipe cu lot sub cel de la Dinamo joaca mult mai coerent.

    E jenant si ceea ce a subliniat Negoita: cum naiba e posibil ca Mister sa-si blameze propria echipa in public In loc sa se imPlice si sa o ajute sa devina mai buna?

    E nevoie de o schimbare serioasa la echipa.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  19. #19
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Una din optiuni cade. Bonetti are planuri din vara.

    "Am aflat rezultatul de pe internet. Nu mă pot pronunța, fiindcă nu am văzut meciul, dar îmi pare rău pentru Dinamo. Dinamo e în inima mea, dar am alte variante. Din vară am alte opțiuni, pe care nu vi le pot spune. Mi-am rezolvat problemele cu Dinamo, nu mai au să-mi dea bani", a spus Dario Bonetti pentru Libertatea.

  20. #20
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Multescu a facut treaba pe la echipe de mijlocul clasamentului... nu cred ca este potrivit pentru Dinamo.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  21. #21
    Moderator Aurel.D's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    11,443
    Reputatie
    1
    Cică Ionuț Badea ar avea șanse mari să vină antrenor la Dinamo. Nu ar fi rău, dar să vină măcar pe 3-4 ani și să fie lăsat în pace.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •