Page 13 of 39 FirstFirst ... 3111213141523 ... LastLast
Results 253 to 273 of 802

Thread: Playoffs 2013

  1. #253
    sport legend Nan's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov-Bucuresti
    Posts
    373
    Reputatie
    1

  2. #254
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Ala zice ca Bulls au fost dezavantajati, dar din video vad exact ce am vazut si live: a fost more or less egal numarul de greseli de ambele parti.

    Bulls sunt niste fuckin whiners, ca si fanii lor (most of them) si ca si antrenorul lor cu moaca de bursuc obosit. Bulls au avut mai multe FT's, si asta desi ei sunt aia care joaca mai "fizic" (code words for faulteaza mai mult).

    Ca sa nu mai zic de faza cu "Lebron flopped" cind a fost impins de Mohammed ... pt ca Mohammed nu-l poate impinge pe Lebron sa-l dea jos, dar Cole poate sa-l dea jos pe Noah. Daca a fost vreun flop, a fost al lui Noah.

    Cit despre Butler, au fost usor bizare faulturile alea la el, insa dupa regula din cite stiu eu, ar fi putut sa ii fluiere de fiecare data cind baga mina dupa minge. It's called "reach in". La fazele alea Kobe si Durant s-ar face ca arunca si ar scoate FT's. Asa ajunge un jump shooter ca Durant sa traga in sezon aproape 2FT's in plus per game fata de Lebron, care joaca post-up si patrunderi.

    Aw, fuck 'em.
    Speaking of Durant, it's time to watch the Grizzlies.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #255
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Bulls sunt niste fuckin whiners, ca si fanii lor (most of them)
    cine plm se plange aici pe forum? iar citesti alte forumuri de calitate inferioara? told you so many times to stop killing yourself slowly there

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Speaking of Durant, it's time to watch the Grizzlies.
    lol asta e ca aia... speaking of Lebron, go Bulls!
    .
    nothing to see here. move along!

  4. #256
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Anyone watching the game ?

    Ibaka in a slump !
    Macar daca defensiv ar juca pe banii care ii primeste ar face diferenta. Ca joaca Z-Bo slab asta nu inseamna ca joaca el bine D.
    Reggie "wannabe-westbrook" Jackson FAIL ! Macar are corner 3...
    Porkins IN PLUS in lineup ... agree?
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  5. #257
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    HA HA HA HA
    Ideea mea cu 4th ref care sta pe bara si se uita la TV incepe sa fie pushed si de comentatori. JVG acum vreo 2 zile, azi Jon Barry. C'mon NBA, you can fuckin do it. De ce sa nu admitem ca unghiul de la TV e mai bun decit cel din arena ?

    PS: Zach pare singura mea sansa sa vad ca-l pocneste careva peste rit pe Perkins.

    PPS: Pt a mia oara, Marc Gasol ar trebui sa fie mai agresiv ofensiv, adica sa arunce mai mult. Are o aruncare f buna. Just fuckin take advantage of it. Fuckin Jon Barry cred ca aude ce tastez eu, ca tocmai a zis acelasi lucru "be aggressive etc"
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #258
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    pai nu mai tasta si tu "etc" ca aia e usor de ghicit

    ...

    okc trebuie sa ia cumva game'ul asta altfel e gata seria
    .
    nothing to see here. move along!

  7. #259
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    Uite alt motiv pentru care OKC trebuia sa-l pastreze pe Harden.

    Daca-l pastrau nu se mai simtea asa tare absenta lui Westbrook. Puteau ajunge in finala lejer.

    .. asta pe langa altele, evident.

  8. #260
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    ce serie jegoasa. avea dreptate caseta ca e cea mai slaba in semis. pacat de mega D'ul lui hibbert... cum plm 2 echipe cu fast pace si lotsa shooting sa aiba 33-36 la halftime?
    .
    nothing to see here. move along!

  9. #261
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jaymz View Post
    ce serie jegoasa. avea dreptate caseta ca e cea mai slaba in semis. pacat de mega D'ul lui hibbert... cum plm 2 echipe cu fast pace si lotsa shooting sa aiba 33-36 la halftime?
    Bine ai venit in baschetul anului 2004. Enjoy it, o sa trebuiasca sa-l vezi si in ECF si Finala! De ce nu va place defensiva care aglomereaza si forteaza bad J's sau aruncari cu om pe shooter nu inteleg. Nu e balet si echipe ca Pacers, Bulls si Grizzlies inteleg asta.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  10. #262
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    De ce nu va place defensiva care aglomereaza si forteaza bad J's sau aruncari cu om pe shooter nu inteleg. Nu e balet si echipe ca Pacers, Bulls si Grizzlies inteleg asta.
    sper ca nu te'ai referit la D'ul de super calitate al NYK care lipseste cu desavarsire... Pacers chiar au jucat prost in 1st half si shooting'ul lor de 32% nu a avut nimic a face cu Melo's D (melody) Melo + D ... nici nu suna bine daca pun cele 2 cuvinte unul langa altul
    .
    nothing to see here. move along!

  11. #263
    sport legend MileHigh's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Denver, CO
    Posts
    697
    Reputatie
    1
    Grizzlies - Heat in finala, you heard it here first!
    "I take my hat off to myself for dealing with all this stuff that's going on out there, and still be able to go out there and play at the highest level. I don't really think the average person can walk in my shoes."

  12. #264
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    nici floppingul nu-i mai iese ca lumea lui manu; a imbatranit vizibil. dar a fost, cum probabil stiu majoritatea, incredibil de bun in perioada de dupa 2007, cand se accidenta fix inainte ori in primele meciuri de playoffs.
    tuturor de pe forum le-ar placea spurs daca ar vedea mai multe meciuri din primele tururi - pp ca multi ii vad doar in seria tare pe care de obicei o pierd lamentabil din cauza lipsei calitatilor atletice (cum probabil se va intampla si anul asta, tot cu mem).
    mark jackson ar putea sa incerce sa-l folosesca in ofensiva mai mult pe bogut, insa nu stiu cat de capabil e acum.

    nicio echipa cu melo si jr smith nu poate sa arate a ceva. ultimul zici ca practica patinaj viteza cand patrunde (tine mereu mana stanga la spate), in plus, kidd e cu adevarat terminat.
    Last edited by arpagic; 12th May 2013 at 11:51.

  13. #265
    junior pop-corn's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Timisoara
    Posts
    85
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MileHigh View Post
    Grizzlies - Heat in finala, you heard it here first!
    Tot tu ne-ai zis si de Denver in finala, nu ?

    Bine, ce ai zis acum e mult mai plauzibil si chiar imi doresc finala asta...

  14. #266
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Da' urata aruncare de la semi mai are Landry! Si in RS, el a pierdut meciul cu Lakers din finalul sezonului, cu un jumper open wide.

    Anybody feelin' somethin? Klay si Curry cu career nights?
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  15. #267
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Bulls sunt niste fuckin whiners, ca si fanii lor (most of them) si ca si antrenorul lor cu moaca de bursuc obosit. Bulls au avut mai multe FT's, si asta desi ei sunt aia care joaca mai "fizic" (code words for faulteaza mai mult).
    http://bossip.files.wordpress.com/20...8f82.jpg?w=600

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Cit despre Butler, au fost usor bizare faulturile alea la el, insa dupa regula din cite stiu eu, ar fi putut sa ii fluiere de fiecare data cind baga mina dupa minge. It's called "reach in". La fazele alea Kobe si Durant s-ar face ca arunca si ar scoate FT's. Asa ajunge un jump shooter ca Durant sa traga in sezon aproape 2FT's in plus per game fata de Lebron, care joaca post-up si patrunderi.
    Reaching in is not a foul. The term is nowhere to be found in any rulebook. There must be contact to have a foul. The mere act of reaching in, by itself, is nothing. If contact does occur, it's either a holding foul or an illegal use of hands foul. When a player, in order to stop the clock, does not make a legitimate play for the ball, holds, pushes or grabs away from the ball, or uses undue roughness, the foul is an intentional foul.

  16. #268
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Ce ***** e *****ul ala cu power si *****u ala de will.i.am shit fuck jwhedjweg?

    Promo-urile devin mai penale pe an ce trece. pt finala vreau unul facut de nicki minaj aia, sa fie apogeul magariei.
    We wont be out-tanked!!!

  17. #269
    sport legend Jaymz's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    2,796
    Reputatie
    1
    tocmai am vazut un minut intreg de duncan greatness! l'a blocat atat de bine pe Jack incat a si ramas cu mingea in posesie iar la faza urmatoare Duncan a recuperat din nou, ofensiv de data asta iar Jack nu a putut face nimic decat sa il faulteze pentru a'l opri sa inscrie. Duncan nu mai straluceste de mult insa cateodata mai are cate'o faza ca asta
    .
    nothing to see here. move along!

  18. #270
    manager Blu3red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    302
    Reputatie
    1
    De ce n-a aruncat Curry la ultima faza daca e al doilea cel mai bun jucator din NBA la ora actuala? :d

  19. #271
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    a dat-o rau in bara mark jackson cu play-ul asta. bine macar ca au inceput foarte bine in OT.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  20. #272
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mike^ View Post
    Okay, i'm gonna say it. And you'll hear it first: Curry is the 2nd best player in NBA after LeBron, right now. PERIOD! Omul asta e nebun, jur. Incepe incredibil de prost, 1 din 6 FG in prima jumatate. Sfertul 3 innebuneste. 4 cosuri de 3, assist-uri, TOT.


    VREAU FINALA MIAMI - WARRIORS Nu stiu cu cine as tine, jur
    De cind l-au pus Spurs pe Green la Curry, nu prea mai zici nimic, eh ?


    In afara de g2, cind a avut 44p on 51.4%, seria asta a avut procentaje mizerabile si nici n-a mai avut asa multe puncte.

    La ultima faza daca Jack ii dadea un pump fake lui Parker putea scoate un fault. Parker a sarit foooaaaarte riscant acolo.

    Dar e corect sa fi ratat Warriors dupa ce au avut bulan ca n-a vazut nimeni ca Bogut a calcat afara cind avea mingea in mina pe def reb.


    Quote Originally Posted by Blu3red View Post
    De ce n-a aruncat Curry la ultima faza daca e al doilea cel mai bun jucator din NBA la ora actuala? :d
    Pt ca nu poate scapa de Green, care se tine de el ca riia.
    Ce inscrie sunt mai mult broken plays.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  21. #273
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Pt ca n-am mai putut edita (ma cac in ea de limita de 10 min, ca ma uit la meci si editez doar la timeouts) ....

    Quote Originally Posted by Blu3red View Post
    De ce n-a aruncat Curry la ultima faza daca e al doilea cel mai bun jucator din NBA la ora actuala? :d
    Pt ca nu poate scapa de Green, care se tine de el ca riia.
    Ce inscrie sunt mai mult broken plays.

    Spre deosebire, ala care cica nu e 2nd best (Durant), cam rupe vs Grizzlies, desi joaca cam singur.

    ***

    Realitatea e ca pt a fi un superstar cam trebuie sa iti poti domina adversarii dpdv fizic. Fie viteza/explozie (Iverson, Parker), fie un mix de calitati atletice (Jordan, Lebron), fie inaltime (Bird, Magic, Durant), fie forta si/sau size (Barkley, Shaq)

    Curry nu mi se pare ca ar avea asa ceva, din contra, poate fi dominat fizic de defender, si de aia ii va fi mai greu.
    Oricum, se vede ca mai are de invatat. E bun, dar 2nd best ?

    http://images.wikia.com/uncyclopedia...27!Roflmao.jpg
    Now this, my friend, is gonna be fun

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •