Page 2 of 10 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 191

Thread: Campionatul mondial 2013

  1. #22
    Moderator sannicola's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sibiu
    Posts
    7,482
    Reputatie
    0
    Ce il rupe pe ala 11-1 pentru Ronnie...
    Youzhny
    Tecau,Hanescu,Mathieu,Djokovic
    Dulgheru,Carstea,Niculescu,Halep,Zvonareva ,Pennetta ,Na Li,Jankovic,Azarenka.

  2. #23
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Mersi cataa.

    Il umileste Ronnie pe Bingham.

  3. #24
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    Ronnie is the man

    Va fi interesanta o semi cu Trump/Murphy.Cine trece de partea asta de tablou castiga si titlul

  4. #25
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Mi-ar fi placut un 13-1, dar nu ii placea lui Bingham . 12-2

  5. #26
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    12-4 si mai are de jucat si in sesiunea de seara, probabil 1-2 jocuri. Sper sa joace cu Trump. Si da, cine ajunge de pe partea asta in finala o va si castiga.

  6. #27
    . Roddicted's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    11,193
    Reputatie
    1
    foarte tensionat ultimul frame de la Trump vs Murphy

  7. #28
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    da..a fost superb meciul ... ..
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  8. #29
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Da. Frumos de tot. Sa-l vedem cu Ronnie pe Trump.

  9. #30
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Hopshio View Post
    da..a fost superb meciul ... ..
    Atat de curios sunt incat ma uit la reluare.

  10. #31
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Si nu imi pare rau. Intr-adevar a fost foarte frumos meciul.

  11. #32
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Ce culoare favorabil pentru The Rocket....Cica iar se retrage definitiv...Yeah,right

  12. #33
    sport legend cataa.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    3,440
    Reputatie
    1
    RONNIE O'SULLIVAN - STUART BINGHAM 13-4
    SHAUN MURPHY - JUDD TRUMP 12-13
    RICKY WALDEN - MICHAEL WHITE 13-6
    DING JUNHUI - BARRY HAWKINS 7-13

    Semifinale:
    RONNIE O'SULLIVAN - JUDD TRUMP (azi la ora 15:00 incepe prima sesiune)
    RICKY WALDEN - BARRY HAWKINS
    Noi murim, "U" niciodata!

  13. #34
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Ronnie s-a calificat lejer in semifinala.
    Aseara in ultima sesiune, e expediat frame-ul necesar cu o mina plina de plictis si detasare de parca venise intre doua beri cu baietii la barul din colt.
    Bingham arata precum un elev tratat caruia profesorul i-a oferit pentru putina vreme un tratament egal. A jucat plin de respect si apasat de povara mizei, dar mult mai mult nu putea face. Si-a atins limitele.

    Judd a avut batalie mare cu Shawn.
    Frameurile 22 si 25 au fost fantastice ca tensiune, durata si desfasurare. Au fost multe greseli de ambele parti si datorate presiunii, dar spectacolul a fost total. Iarasi remarcabila revenirea lui Judd de la 8-4 la 8-8 si modul in care s-a mentinut mai apoi la conducere. Per total Judd a meritat calificarea, dar nu era o surpriza daca castiga Shawn, care a avut si el meciul in mana de cateva ori.

    Semifinala Ronnie-Judd e de fapt finala. Si eu cred ca invingatorul din aceasta semifinala va iesi campion. Si mai cred ca va fi o semifinala rapida, amandoi fiind jucatori ce nu suporta snookereala interminabila si care au placerea atacului.

    A doua semifinala concureaza cu mari sanse la cea mai slaba semifinala ever la Crucible. Probabil ca Hawkins va merge in finala pentru ca e totusi mai bun decat Walden. Si ar fi bine asta pentru a da un pic de suspans in finala.

    Mi-ar place ca Ronnie sa castige. Ar fi a 5a oara la Sheffield si cred ca o merita din plin. E un mare campion care si-a valorificat prea putin marele talent in titluri mondiale. Mi-ar place sa-l depaseasca pe Hendry la titluri pentru ca mi se pare un jucator mult mai mare. Dar asta va fi extrem de greu.
    Imi place foarte mult si Judd, dar fiind foarte tanar sunt convins ca va mai avea si alte sanse.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  14. #35
    Poetry/motion Cristy RVD's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,186
    Reputatie
    0
    Mie mi s-a parut un meci destul de slab la Judd cu Murphy. Corect, a fost tensiune pana spre final, au fost si unele frame-uri spectaculoase, dar, cel putin in ultima repriza, au fost enorm de multe ratari.

  15. #36
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Finalul a fost slab calitativ si cu foarte multe ratari, dar tensiunea si desfasurarea a fost atractiva.
    Dar in primele 20 de frameuri au fost multe momente de inalt nivel. Si chiar si pe final au fost cateva snookere foarte frumoase.
    E drept ca Trump are uneori un control mai slab pe bila alba, dar tot el a avut cateva reveniri pe pozitie de toata frumusetea.
    In conditii de presiune a ratat mult, dar ianinte a avut cateva lovituri absolut remarcabile. La lovituri de distanta mi se pare de departe cel mai bun din circuit.

    Prin comparatie, celelalte meciuri din sferturi au fost sub batalia din meciul asta unde fortele au fost echilibrate. Meciul lui Ronnie cu Bingham a fost interesant doar partial, prin prisma faptului ca juca The Rocket. Altfel nu a avut miza si nici istoric, a fost un fel de bifa a lui O'Sullivan ca trebuia sa joace si acest meci. Celelalte doua au fost plictisitoare, cel dintre Walden si White fiind de un nivel extrem de scazut pentru faza asta a competitiei.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  16. #37
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by SwedishMafia View Post
    Ce culoare favorabil pentru The Rocket....Cica iar se retrage definitiv...Yeah,right
    Citeste articolul asta si poate te prinzi de ce se tot intoarce.

    http://www.telegraph.co.uk/sport/oth...-farewell.html

  17. #38
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    "M-am intors in snooker doar pentru a vedea daca mai pot sa reaprind focul din mine, sa vad daca mi-a fost dor de ceva anume. Si se pare ca nu! Nu i-am simtit deloc lipsa!", a spus O'Sullivan la finalul partidei cu Bingham.

    "Nu am nicio intentie sa ma intorc aici la anul. Vreau doar sa-mi duc la capat contractul cu sponsorul meu, care mi-a cerut sa joc 10 competitii daca ma plictisesc. Nu voi investi prea mult in sportul asta, nu-mi voi da sufletul!", a mai comentat Ronnie, care a dezvaluit ca nu mai face fata presiunii de nivel inalt: "Poate nu mai stiu cum sa ma comport in situatii cum sunt cele din partidele. De cand ma stiu, am facut doar snooker. E singurul lucru pe care stiu sa-l fac, doar asa imi pot sustine familia. Dar nu am cum sa merg mai departe stiind ca sunt nefericit! Imi doresc sa zambesc si sa spun ca maine va fi mai bine, insa nu sunt genul ala de om. M-am intors in primul rand pentru ca aveam nevoie de bani - inca am datorii la scoli pe ultimele doua sau trei trimestre!".

    Trump: "Toată lumea se teme de numele lui! Vai, Doamne, joc cu Ronnie O'Sullivan, nu pot să cîștig! Dar dacă vrei să joci pe scena mare, acolo unde vreau să joc eu, atunci trebuie să dovedesc tuturor că se înșală", a explicat tînărul în vîrstă de 23 de ani pentru BBC. Într-adevăr, Trump îl conduce pe Ronnie cu 6-5.
    Toată lumea crede că Ronnie este la o distanță enormă de ceilalți, dar eu l-am bătut de mai multe ori decît m-a bătut el pe mine! Jocul meu cel mai bun e la fel ca jocul său cel mai bun. În plus, fratele meu i-a văzut meciurile și mi-a explicat că nu joacă cine știe ce", a atacat Trump.
    "Ronnie joacă foarte bine dacă e la șefia meciului. Dacă îl conduce celălalt, o să vedeți ce se întîmplă. Jocul meu a devenit mult mai matur și cred că o să îl înving", a explicat Trump. Răspunsul lui O'Sullivan a venit indirect, la conferința sa de presă: "Sînt sătul de snooker, dar va fi nevoie de cineva care să mă tîrască de la masă pentru a pierde!".
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  18. #39
    number one El Pistolero's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Romania
    Posts
    27,242
    Reputatie
    0
    Frumos jocul 2, decis prin repozitionarea bilei negre. A castigat Trump si a egalat la 1.

  19. #40
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    1-1 dupa primele 2 frame-uri.. ..a avut ronnie 1-0...iar al doilea a fost castigat dupa repozitionarea bilei negre
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  20. #41
    sport legend Hopshio's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Oradea, Sheffield
    Posts
    13,436
    Reputatie
    1
    2-1 ronnie
    [COLOR="Blue"]Diapers and politicians should be changed often.Both for the same reason.[/COLOR]

  21. #42
    iwanttobelieve Freek's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bukresh
    Posts
    9,400
    Reputatie
    1
    3-1, he's running the show . Prima sesiune zic ca asa ramane, a lui Ronnie.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •