View Poll Results: Who wins?

Voters
4. You may not vote on this poll
  • Mayweather decizie

    2 50.00%
  • Mayweather KO

    1 25.00%
  • NC/ND/Egal

    0 0%
  • Guerrero KO

    0 0%
  • Guerrero decizie

    1 25.00%
Results 1 to 16 of 16

Thread: Floyd Mayweather vs Robert Guerrero,4 mai 2013

  1. #1
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1

    Floyd Mayweather vs Robert Guerrero,4 mai 2013

    Primul meci din contractul cu Showtime pt Floyd.

    http://img407.imageshack.us/img407/6...20guerrero.jpg

    Uploaded with ImageShack.us





    Main evnetul i nsine nu este foarte atragator dar cu un undercard solid poate sa fie o seara placuta.

    Pnaa acu mstim:

    Ponce de Leon vs Mares
    Santa Cruz vs Munoz
    Love vs Rosado
    Plus Luis Arias jr,Hasim Rahman jr si se aude ca si romanul Ronald Gavril ar putea lupta pe undercard.Deci pare o gala solida asa.

  2. #2
    incepator Gaara's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Mda. Am o presimtire. Cred ca Guerrero castiga la decizie. Din ce am vazut in astea doua episoade de All Access, Guerrero imi pare pugilistul cu sansele cele mai mari sa-l doboare pe Floyd Mayweather .

  3. #3
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Da dar ar trebui sa te bazezi pe altceva decat All Access-ul.Tin minte acum cativa ani cand unii ziceau ca Hatton are sanse mari sa-l bata pe Mayweather dupa ce s-au uitat la 24/7.

    De fapt asta si este unul dintre scopurile emisiunii-sa faca un mismatch sa para echilibrat.Eu zic ca declinul lui Floyd trebuie sa atinga noi culmi ca sa pairda cu Guerrero.

    Tatal lui Guerrero e caterinca.

  4. #4
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Va fi transmis de vreo televiziune romaneasca?

  5. #5
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Mayweather, easy work !

  6. #6
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by banzay View Post
    Va fi transmis de vreo televiziune romaneasca?
    Deocamdata nu se stie dar probabil ca va fi.

    Quote Originally Posted by Lucian86 View Post
    Mayweather, easy work !
    Hard work dedication.

  7. #7
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Numero Dieci View Post
    Hard work dedication.
    ...and mexicans.

  8. #8
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    So...e transmis de vreo televiziune ro?

  9. #9
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Da, o sa fie transmis de GSP, sambata noaptea/duminica dimineata, de la 4:00. Cel putin asa scrie in program...

  10. #10
    sport legend SuperDumnezeu's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    780
    Reputatie
    1
    Saru'mana!

  11. #11
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Vad ca au anuntat si adversarul lui Ronald Gavril (de pe undercard)

    http://en.wikipedia.org/wiki/Floyd_M...obert_Guerrero

  12. #12
    tiger claw banzay's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    373
    Reputatie
    1
    Mayweather a castigat cu usurinta meciul asta, sau cel putin asa a facut sa para. Guerrero parea mai mult concentrat sa-l decapiteze pe Floyd, in loc sa incerce sa-i evite directa de dreapta, care il nimerea aproape de fiecare data in mufă. Si nu-i de mirare la cat de putin isi misca capul.

    Ce am mai vazut din fightcard a fost J'Leon vs Gabriel Rosado, cel din urma pierzand la split-decision. Decizie cel putin șubreda dupa parerea mea. Rosado a fost cel cu lovituri mai precise, mai puternice, si l-a tinut pe adversar in defensiva aproape toata partida. Sa nu mai zic ca la un moment dat a obtinut si un knockdown. Eu puteam sa jur ca Rosado o sa castige, probabil ca au trebuit sa protejeze zeroul unuia dintre boxeorii din TMT. Sa nu cumva sa piarda unu' de-al lor.

    Am mai prins si cateva runde din Abner Mares vs Ponce De Leon, Mares castigand nu mai stiu ce centura prin TKO in nu mai stiu ce runda.

    Meciul lui Ronald Gavril nu l-am vazut, din pacate, multumita celor de la GSP care au intrat in emisie fix dupa ce s-a incheiat partida. Way to go fuckers!
    Din cate am inteles l-a facut TKO pe Roberto Yong in repriza a 3-a. Bravo lui! Poate ca pe viitor va ajunge sa se bata pentru o centura mondiala.

    Stiu ca astea-s un fel spoilere, dar daca intrati pe-aici inainte sa va uitati la meciuri, ce vina am io?

  13. #13
    from Italy Lucian86's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    London
    Posts
    4,649
    Reputatie
    0
    Maywether, easy work !

    Guerrero a inceput bine (nu e primul) castigand in opinia mea primele doua runde. Dupa a incasat drepte de la Floyd ca nimeni altul (60% de eficienta ). As spune ca a fost aproape ridiculizat.

    Mayweather a facut un meci fabulos; cred ca e cel mai bun de ceva vreme; a fost si spectaculos de asemenea !

  14. #14
    incepator Gaara's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    Floyd a dominat tot meciul. De prin R3 a inceput tare cu eschivele. In partea a2a a meciului a ramas la fel de proaspat, mereu il prindea cu contra pe Guererro. Frumos meci oricum. Rezultat putin neasteptat. Speram ca Guerrero sa ii puna ceva probleme. Still waiting the fight with Pac-Man

  15. #15
    sport legend
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Satu Mare
    Posts
    446
    Reputatie
    1
    Abner Mares pare sa aiba mult din Mayweather, a luptat fabulos. Pac-Man nu cred sa mai revina dupa pumnul ala de la Marquez.
    The Show Must Go On

  16. #16
    sport legend Numero Dieci's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Rumunskija
    Posts
    4,413
    Reputatie
    1
    Mayweather a inceput mai greu,cred ca varsta si inactivitatea l-au afectat dar dupa aia l-a tatuat pe Guerrero cu directe de dreapta pe tot parcursul meciului-a aruncat mai multe ca de obicei,probabil o tactica impotriva stangaciului.
    In ultima repriza s-a vazut clar ca se accidentase la mana dreapta si el a confirmat acest lucru la final dar s-a intamplat mai devreme in meci dupa spusele lui deci de aici si acele scoruri de 9-3.
    Rosado a fost furat clar,l-a cam scolit pe Love si putem zice ca l-a expus.
    Santa Cruz superb ca de obicei,cand vine Teremoto adversarii nu mai stiu ce sa faca.E fantastic de urmarit acest baiat dar a si avut cu cine,Munoz find trecut binbe de zilele bune.Sunt curios ce meciuri tari va primi la 122 tinand cont ca Rigo si Donaire sunt cu Arum.
    Mares isi continua drumul excelent insa parca a fost oprit cam repede meciul.PDL a parut putin ''imbatranit'' pt prima data aici.In sfarsit a primit si Mares un low blow care sper sa-l invete minte.
    Nu am vazut meciul lui Gavril dar este un rezultat bun,acest Yong este un journeyman decent care nu mai fusase facut KO niciodata si dupa recordul lui fusase furat cand a fot adus ca oponent.Mie imi palce Gavril,cred ca are potential real dar trebuie grabit mai tare ca ceilalti,are deja 26 de ani si doar 4 meciuri.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •