Page 8 of 18 FirstFirst ... 678910 ... LastLast
Results 148 to 168 of 364

Thread: Offseason 2013

  1. #148
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    The Clippers will acquire J.J. Redick and Jared Dudley, while sending Eric Bledsoe and Caron Butler to the Suns. The Bucks will acquire two second round picks.
    Bucks sunt patetici. Una dintre cele mai incompetente echipe din liga, daca nu cumva cea mai incompetenta in momentul asta.
    Tin minte cum il lauda Bogey pe Hammond p'aici. Ma intreb ce parere are acum.

    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Jennings cere 15 mil/an. Cineva sa-l duca la doctor.
    Pe el, sau pe Hammond, care ii va da banii astia ?
    Vorba aia: nu e prost cine cere, e prost cine da.

    The Sacramento Kings have pulled their offer to Andre Iguodala and are no longer pursuing him in free agency.

    The Kings had previously offered a four-year, $56 million contract to Iguodala. A later report indicated that it was worth $52 million over four seasons.
    Ok. The Kings are giving the Bucks a run for their money.
    Cum sa creezi o imagine buna intre jucatori, cum sa speri ca in viitor sa atragi FA de calitate, daca faci din astea ?
    E absolut stupid. Gindeste INAINTE sa faci oferta, nu dupa ce ai facut o oferta sa-ti dai seama ca "staaaaai, ca de fapt .... ca in realitate ... ca nu m-am gindit la aspectul X".

    Si OKC l-au lasat pe Martin sa plece la Wolves.
    Told ya Bennett was a cheap shit.
    Nu ca Martin ar fi de ne-inlocuit, dar daca nu gasesc pe unul cheap si bun (si ma indoiesc ca vor gasi), l-au dat practic pe Harden degeaba. Mai bine il tineau pe Harden sezonul asta si-l lasau sa plece ca RFA. Desi daca mai prindeau vreo finala, ar fi fost mai greu de vindut asta fanilor decit anul trecut. Dar oricum fanii care halesc povestile cu bietii owners care pierd bani sunt niste idioti care merita ca echipele lor sa o suga la greu.

    Daca owners pierdeau asa multi bani, ar fi trebuit sa vinda echipa. Te si intrebi cum de intr-o liga cu atitia owneri care pierd bani se inghesuie oamenii sa cumpere echipe (aia din Seattle si-ar fi platit singuri arena). Mai bine nu-mi aduc aminte cit de retarzi sunt majoritatea fanilor (si oamenilor in general), ca ma enervez.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  2. #149
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    De ce lol @me? Nu cred ca intelegi nimic din trade-ul ala, Bucks au obtinut 2 nd round pick pentru un jucator care oricum ar fi plecat. Deci au scos ceva din nimic. Hammond drafteaza ok in 2nd round, s-ar putea dovedi sa fie folositoare intr-o zi.
    Uite porcii zburind. Uita-te la ei, ce majestic planeaza.

    Hammond a dat niste assets pt Redick. Daca Redick "oricum pleca", inseamna ca a dat assets pt 2 luni de Redick, ceea ce-l face un retard notoriu. Indiferent cit de bine drafteaza in 2nd round, nu poate acoperi asa o timpenie.

    Iar Redick se duce la o echipa fara cap space, deci daca el nu poate scoate decit 2 late 2nd round picks din asta, e si mai distrus.

    Ma intreb cind vei deschide ochii (if ever) si cind vei inceta sa te convingi singur ca Bucks au un viitor diferit fata de trecut.

    Au luat 1 sau 2 titluri acum 40-50 de ani, dar vremurile alea sunt long gone. Managementul e praf, si a fost asa de ani buni de zile. Ownerul o fi bine intentionat (desi nu-s asa sigur), insa in mod sigur e complet incompetent cind vine vorba sa numeasca GMs. Si ca urmare GMs pe care ii numeste sunt la fel de incompetenti ca el.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  3. #150
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post

    Si OKC l-au lasat pe Martin sa plece la Wolves.
    Told ya Bennett was a cheap shit.
    Nu ca Martin ar fi de ne-inlocuit, dar daca nu gasesc pe unul cheap si bun (si ma indoiesc ca vor gasi), l-au dat practic pe Harden degeaba. Mai bine il tineau pe Harden sezonul asta si-l lasau sa plece ca RFA. Desi daca mai prindeau vreo finala, ar fi fost mai greu de vindut asta fanilor decit anul trecut. Dar oricum fanii care halesc povestile cu bietii owners care pierd bani sunt niste idioti care merita ca echipele lor sa o suga la greu.

    Daca owners pierdeau asa multi bani, ar fi trebuit sa vinda echipa. Te si intrebi cum de intr-o liga cu atitia owneri care pierd bani se inghesuie oamenii sa cumpere echipe (aia din Seattle si-ar fi platit singuri arena). Mai bine nu-mi aduc aminte cit de retarzi sunt majoritatea fanilor (si oamenilor in general), ca ma enervez.
    AGREEEEEED ! Sunt greedy biatches !

    Amnesty Porkins !

    Singura solutie e ca J.Lamb sa o arda cu 14ppg si sa isi creeze singur aruncarea. (that he will never do - yet or ever)

    Sa ia 2 FA (1 sau chiar 2 in frontcourt ) (ex. Landry ? Millsap ?)
    Nick Young ?? O.J. Mayo ?? in backcourt

    Oklahoma City and Indiana are interested in Carlos Delfino, according to Olé.
    Oklahoma City has begun an aggressive pursuit of Philadelphia free-agent guard Dorell Wright, league sources told Yahoo! Sports
    /facepalm



    Bye-bye Durant Soon !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  4. #151
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Uite porcii zburind. Uita-te la ei, ce majestic planeaza.

    Hammond a dat niste assets pt Redick. Daca Redick "oricum pleca", inseamna ca a dat assets pt 2 luni de Redick, ceea ce-l face un retard notoriu. Indiferent cit de bine drafteaza in 2nd round, nu poate acoperi asa o timpenie.

    Iar Redick se duce la o echipa fara cap space, deci daca el nu poate scoate decit 2 late 2nd round picks din asta, e si mai distrus.

    Ma intreb cind vei deschide ochii (if ever) si cind vei inceta sa te convingi singur ca Bucks au un viitor diferit fata de trecut.

    Au luat 1 sau 2 titluri acum 40-50 de ani, dar vremurile alea sunt long gone. Managementul e praf, si a fost asa de ani buni de zile. Ownerul o fi bine intentionat (desi nu-s asa sigur), insa in mod sigur e complet incompetent cind vine vorba sa numeasca GMs. Si ca urmare GMs pe care ii numeste sunt la fel de incompetenti ca el.
    Trade-ul acela a fost idiot. Acesta nu a fost. Nu cred ca a fost ideea lui Hammond sa faca trade-ul pt JJ in primul rand.
    We wont be out-tanked!!!

  5. #152
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Trade-ul acela a fost idiot. Acesta nu a fost. Nu cred ca a fost ideea lui Hammond sa faca trade-ul pt JJ in primul rand.
    That's the spirit. Keep faith. Don't let facts stand in your way.
    That way, you can be a Bucks fan for life.
    Actually, that's the only way.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  6. #153
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    That's the spirit. Keep faith. Don't let facts stand in your way.
    That way, you can be a Bucks fan for life.
    Actually, that's the only way.
    Pana la urma care-i treaba ta? Un om intelept nu incearca sa schimbe pe cineva.
    Esti departe de-a fi atat de destept si drept pe cat te crezi. Esti sacaitor si atat!
    Tu vezi-ti de echipa si persoana ta
    We wont be out-tanked!!!

  7. #154
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    spun ca bucks sunt cea mai proasta franciza din prima zi cand am aterizat pe forumul asta iar asta e un motiv:

    Marc Stein ‏@ESPNSteinLine 15m
    Why do Nets now believe they no shot at sharpshooter Kyle Korver? Word is Bucks, for one, offering Korver three-year deal worth $20 million


    ridicol si penibil, spui bucks spui mediocritate. good luck with a 8/9th seed in anul cu cel mai bun draft din ultimii 10 ani


    oare jr smith cat o sa primeasca ??
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  8. #155
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bogeyman View Post
    Pana la urma care-i treaba ta? Un om intelept nu incearca sa schimbe pe cineva.
    Esti departe de-a fi atat de destept si drept pe cat te crezi. Esti sacaitor si atat!
    Tu vezi-ti de echipa si persoana ta
    Ai dreptate. Un om intelept nu incearca sa schimbe pe cineva, pt ca e greu (uneori imposibil) si de multe ori e o munca fara satisfactii.

    Un om intelept ii lasa pe oameni asa cum sunt si profita de prostia lor.

    Doar un idealist e suficient de prost incit sa creada ca poate schimba ceva pe lumea asta.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  9. #156
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by koko88 View Post
    oare jr smith cat o sa primeasca ??
    douassapte da milioane. pa trei ani.

    @obye: N-am mai modificat de cand mi-am facut contul pe OLS. Am vrut sa-mi pun un avatar cu Josh de la dunk contest-ul de cand era rookie, n-a mers si mi-am bagat linistit lula in setarile de forum.

    Delfino sau Wright chiar n-ar fi rai la OKC. Delfino nu e doar bun shooter, are si good feet movement si e pretty fast. E bun pentru havoc ofensiv.

    Ca tot ziceai de Millsap ca le-ar prinde bine... Stii ce le-ar prinde bine? Andrei fucking Kirilenko. Care si-a dat opt-out la al doilea an de contract. Ori semneaza cu Wolves cheap, ca Martin, la vo' 7 milioane, ceea ce il face pe Flip pretty damn good inca din prima saptamana (Budinger primeste exact cat merita, desi nu prea joaca defense) in care a putut, efectiv, sa faca ceva ca GM. Daca mai face si trade pentru Ridnour, JJ sau amandoi, pentru un defensive wing chiar se pune intr-o pozitie buna pentru EOY.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  10. #157
    sport legend SwedishMafia's Avatar
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    10,735
    Reputatie
    1
    Celtics si-au pus head coach,un antrenor din college,butler.brad stevens

  11. #158
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    OKC n-au nevoie neaparat de shooting sau scoring. Ce le lipseste cel mai mult e playmaking.
    Daca ar lua un PG decent, ar putea chiar sa-l mute pe Westbrook la SG intr-un "small" line-up cu Durant @ PF si Ibaka @ C.
    WB e 6'3, Wade e 6'4, deci nu vad de ce ar fi o problema.

    Si cind zic PG, nu ma gindesc gen Bledsoe, ci un playmaker.
    Who ? I don't know.

    Daca ar putea sa faca un trade pt Rondo, ar fi golden.
    Sa-l dea pe Perkins si 2-3 picks.

    http://basketball.realgm.com/wiretap...eal-With-Bucks

    Reactia corecta:

    http://i.imgur.com/LBjTohy.png


    Raptors Won't Move Rudy Gay In Salary Dump
    http://basketball.realgm.com/wiretap...In-Salary-Dump

    The Detroit Pistons began to explore a trade for Rudy Gay with the Toronto Raptors, offering the expiring contracts of Charlie Villanueva and Rodney Stuckey.
    Toronto sunt aproape la fel de stupizi ca Bucks.
    Vine un draft loaded si ei vor sa ce ? Sa prinda playoffs pe locul 8 ?
    Dump his ass.

    E valabil si pt Pistons, care inca-s praf. Ce vor sa faca cu Gay ? Locul 8 ? Sau poate locul 7 ?
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #159
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    ce dracu fac spurs
    dupa ce i-au dat 45mil pe 5 ani lui splitter acum ii dau 2 ani lui manu(7mil pe an din cate stiu). wtf????
    splitter a fost aproape inexistent in finala(desi in timpul sezonului a fost ok...) iar manu in afara de meciul 5 cu heat a fost MVP pentru adversari

    damn cu banii aia spurs chiar puteau sa devina favoriti la titlu(pau daca o sa fie amnestied....ak47 mayo)

    loyalty I guess
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  13. #160
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Mayo ????



    Are you fuckin kiddin me ?
    Mayo ?

    Te pingi ca Splitter a disparut in playoffs si-l vrei pe .... Mayo ?
    (care a disparut in ultimul sfert/ultima treime a sezonului)

    Manu la 38 de ani e mai bun decit Mayo acum.
    Numai diferenta de atitudine si ajunge.

    Iar AK nu mai e ce era. E drept ca n-am vazut meciuri cu el sezonul asta cit sa-mi fac o opinie, dar am vazut inainte sa plece in Rusia si era departe de ce era la Jazz.

    Oricum, lor le trebuie un big care sa-l ajute de Duncan, iar AK nu e ala. AK a jucat juma de cariera SF, dar pozitia lui naturala e PF, unde joaca ... guess who ?

    Si da, evident ca intra si loyalty aici. De aia au fost in stare sa atraga o tona de FA de-a lungul timpului. Acum lumea a uitat, dar acum 8 ani Spurs erau destinatie favorita pt veteranii care erau waived/bought-out in timpul sezonului sau care in vara se decideau sa renunte la bani pt un titlu.

    ------

    Iar Pau va ramine la Lakers daca Dwight chiar pleaca. Desi eu tot cred ca va alege banii. Daca pleaca de la Lakers, inseamna ca uraste asa de mult sa joace cu Kobe incit e dispus sa renunte la 25 mil garantati (in realitate dif e mai mica, pt ca e vorba de 5 ani vs 4 ani si o parte ii poate cistiga oricum cu echipa noua cind semneaza un nou contract).
    Now this, my friend, is gonna be fun

  14. #161
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Mayo ????

    Iar Pau va ramine la Lakers daca Dwight chiar pleaca. Desi eu tot cred ca va alege banii. Daca pleaca de la Lakers, inseamna ca uraste asa de mult sa joace cu Kobe incit e dispus sa renunte la 25 mil garantati (in realitate dif e mai mica, pt ca e vorba de 5 ani vs 4 ani si o parte ii poate cistiga oricum cu echipa noua cind semneaza un nou contract).
    da fix de aia pleaca dwight.

    zici de woj...doar ca tu faci fix la fel....diferenta fiind ca tu chiar nu ai nicio sursa si nu anunti primu niciun trade
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  15. #162
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Ai dreptate. Un om intelept nu incearca sa schimbe pe cineva, pt ca e greu (uneori imposibil) si de multe ori e o munca fara satisfactii.

    Un om intelept ii lasa pe oameni asa cum sunt si profita de prostia lor.

    Doar un idealist e suficient de prost incit sa creada ca poate schimba ceva pe lumea asta.
    tu ai pretentia ca toata lumea trebuie sa gandeasca ca tine???

    fiecare tine cu cine vrea. se numeste FREEDOM. una e sa sfatuiesti(chestie pe care o faci o data de 2 ori....) si alta e sa incerci sa iti impui tu preferintele.

    da cine esti tu? daca el vrea sa tina cu bucks ...treaba lui. daca e sado-maso ce treaba ai tu cu el? poate ii place sa sufere...
    poate vrea sa aiba sprentante an de an...si la sfarsit sa se enerveze...
    poate lui asta ii place...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  16. #163
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    da fix de aia pleaca dwight.

    zici de woj...doar ca tu faci fix la fel....diferenta fiind ca tu chiar nu ai nicio sursa si nu anunti primu niciun trade


    Atunci de ce crezi tu ca pleaca ?
    Din cauza lui D'Antoni ?
    A dat deja un antrenor afara, nu cred ca si-ar face probleme cu al 2-lea.

    In LA Kobe e undisputed top dog si media ii maninca din palma. Daca Lakers pierd, Dwight e whipping boy (cum era Pau inainte, si cind merita, si cind nu). Daca cistiga, Kobe e eroul.

    In mod clar Kobe nu prea are mult respect pt Dwight - partial meritat, deci probabil nu il trateaza asa cum se astepta/vrea Dwight sa fie tratat. Si Dwight se pare ca nu are foarte multa toleranta la critici.

    In LA Dwight e in lose-lose situation (mai ales ca Lakers nu prea mai au mari sanse sa cistige in viitor), si daca crezi ca Kobe nu ar fi principalul motiv pt care Dwight ar pleca, te imbeti cu apa rece (ca alcool oricum nu ai voie ).

    Nu zic ca Dwight nu are parte din vina. Probabil ca era cel mai bine sa faca ca Rose, sa stea tot anul pe bara, ca oricum n-a cistigat nimic jucind. Astepta sa revina la 100% (sau cit de aproape se poate) si revenea puternic sezonul urmator. Asta pe partea de basketball. Ca personalitate, ar trebui in mod clar sa se maturizeze. Si daca Kobe e "big old meanie" cu el, Dwight ar trebui sa ii dea o bucata peste ochi in loc sa plinga ca o ****re. Talk back to him, or slap him. E de 2 ori cit Kobe, and Kobe is all bark, no bite.

    PS: te-ar face sa te simti mai bine daca as incepe fiecare comment cu "surse din anturajul lui Dwight/Kobe/etc sustin ca ...." ???
    Now this, my friend, is gonna be fun

  17. 4th July 2013, 12:41

  18. #164
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Kobe24 View Post
    asa cum te iei de woj ca are surse inventate....asa si la tine hatereala din tine a inventat o sursa care ti-a zis tie ca de asta pleaca howard....
    atatea standarde duble, hatereala si ipocrizii mai rar...
    Eu folosesc logica, nu surse inventate.
    Si daca zic ceva de Kobe, gata, e hatereala si ipocrizie.

    Tu esti ca aia care cred in ceva cu tarie, si cind li se dau argumente impotriva, in loc sa faca lucrul logic si sa accepte realitatea, fac exact opusul si devin si mai fanatici. Ca aia care asteapta sfirsitul lumii prezis de cite un idiot, si cind nu vine, in loc sa isi dea seama ca au fost penibili si ride tot globul de ei, se incapatineaza sa-l urmeze in continuare pe ala, care evident "gaseste greseala din calcule" si anunta o noua data.

    De data asta nici macar nu am zis ceva de rau de Kobe. Am zis ca Dwight nu e in stare sa joace cu Kobe. N-ar fi fost probabil in stare sa joace nici cu Jordan. Nu are psihicul suficient de tare. Cum am zis, nu face fata criticilor. Ori le ignora si ride de ele (cum probabil facea cu SVG), ori se oftica (cum probabil a facut cind nu l-a mai suportat pe SVG spre final).

    Dar daca zic ceva, orice, de Kobe, sari de cur in sus ca ars.
    Probabil ca nici nu pot sa zic ca poarta un tricou galben cu nr 24 ca o sa zici ca-i hatereala si-s ipocrit.

    PS: l-ai sters, eh ? TOO LATE !!!
    Now this, my friend, is gonna be fun

  19. #165
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post


    Atunci de ce crezi tu ca pleaca ?
    Din cauza lui D'Antoni ?
    A dat deja un antrenor afara, nu cred ca si-ar face probleme cu al 2-lea.

    In LA Kobe e undisputed top dog si media ii maninca din palma. Daca Lakers pierd, Dwight e whipping boy (cum era Pau inainte, si cind merita, si cind nu). Daca cistiga, Kobe e eroul.

    In mod clar Kobe nu prea are mult respect pt Dwight - partial meritat, deci probabil nu il trateaza asa cum se astepta/vrea Dwight sa fie tratat. Si Dwight se pare ca nu are foarte multa toleranta la critici.

    In LA Dwight e in lose-lose situation (mai ales ca Lakers nu prea mai au mari sanse sa cistige in viitor), si daca crezi ca Kobe nu ar fi principalul motiv pt care Dwight ar pleca, te imbeti cu apa rece (ca alcool oricum nu ai voie ).

    Nu zic ca Dwight nu are parte din vina. Probabil ca era cel mai bine sa faca ca Rose, sa stea tot anul pe bara, ca oricum n-a cistigat nimic jucind. Astepta sa revina la 100% (sau cit de aproape se poate) si revenea puternic sezonul urmator. Asta pe partea de basketball. Ca personalitate, ar trebui in mod clar sa se maturizeze. Si daca Kobe e "big old meanie" cu el, Dwight ar trebui sa ii dea o bucata peste ochi in loc sa plinga ca o ****re. Talk back to him, or slap him. E de 2 ori cit Kobe, and Kobe is all bark, no bite.

    PS: te-ar face sa te simti mai bine daca as incepe fiecare comment cu "surse din anturajul lui Dwight/Kobe/etc sustin ca ...." ???
    daca ai si dovedi din cand in cand sursele alea....da....m-as simti mult mai bine. ti-as cere parerea in fiecare zi

    pai tocmai ca lumea i-a sarit in cap cu svg howard evita sa mai faca asta o data...
    si nu e doar antrenoru ci si FO. ca aia il tin in brate pe d'antoni. daca erau destepti...faceau ce au facut clippers(cat de ciudat suna asta)...si il dadeau afara pe pringles. dar jimbo e incapatanat si orgolios....

    daca howard ar fi zis..."eu sau pringles..." atunci ar fi fost ceva sanse sa il dea afara dar in mod sigur howard pica aiurea.

    nu kobe e ala care considera post-up cea mai ineficienta schema din baschet....
    ba chiar kobe si pau au schimbat la un moment dat tactica si uite asa a primit howard mingile in low post. e kobe egoist si toate alea....dar d'antoni e principalul vinovat pentru care howard nu a primit mingea suficient. si tot d;antoni e principalul vinovat(si FO-ul care l-a ales) pentru majoritatea necazurilor din sezonul asta. ca de asta pleaca howard:mingi primite unde vrea el...si winning.
    si nu jucatorii sunt de vina pentru asta...pentru ca atunci cand au inceput sa joace dupa cum au vrut...au avut 28-12 recordul si howard a fost mai multumit de mingile primite. au si ei vina lor....
    dar 17-25 vs 28-12....
    inainte si dupa lovitura de stat din memphis...

    si houston asta ii zic:
    il avel pe mchale...care a fost unul din cei mai buni jucatori din istorie in low post....il avem pe hakeem care vine sa te ajute(best ever)....
    si la winning....au ajuns in playoff fara el...plus ca sunt mai tineri.
    ca si asta e o problema la lakers...ca astia sunt batrani si nu se stie ce o sa fie dupa(desi asta ar putea fi un plus)

    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Eu folosesc logica, nu surse inventate.
    Si daca zic ceva de Kobe, gata, e hatereala si ipocrizie.

    Tu esti ca aia care cred in ceva cu tarie, si cind li se dau argumente impotriva, in loc sa faca lucrul logic si sa accepte realitatea, fac exact opusul si devin si mai fanatici. Ca aia care asteapta sfirsitul lumii prezis de cite un idiot, si cind nu vine, in loc sa isi dea seama ca au fost penibili si ride tot globul de ei, se incapatineaza sa-l urmeze in continuare pe ala, care evident "gaseste greseala din calcule" si anunta o noua data.

    De data asta nici macar nu am zis ceva de rau de Kobe. Am zis ca Dwight nu e in stare sa joace cu Kobe. N-ar fi fost probabil in stare sa joace nici cu Jordan. Nu are psihicul suficient de tare. Cum am zis, nu face fata criticilor. Ori le ignora si ride de ele (cum probabil facea cu SVG), ori se oftica (cum probabil a facut cind nu l-a mai suportat pe SVG spre final).

    Dar daca zic ceva, orice, de Kobe, sari de cur in sus ca ars.
    Probabil ca nici nu pot sa zic ca poarta un tricou galben cu nr 24 ca o sa zici ca-i hatereala si-s ipocrit.

    PS: l-ai sters, eh ? TOO LATE !!!
    da-mi argumente...(asa cum ai facut dupa aia)
    cred ca tot timpul am raspuns la argumente. dar "dwight pleaca din cauza lui kobe...ca asa zic eu" nu e un argument. asa cum faci cand mai da kobe 40 de puncte...imediat zici ca alearga dupa recordul lui kareem..ca stii tu ce e in capul lui....chiar daca dupa aia arunca de 15 ori...
    alea nu sunt argumente....("ca asa zic eu...", "ca sigur e asa...ca simt eu")

    lol da...l-am sters ca sa il bag in postul urmator...dar nu mai e nevoie acum


    ps: sunt de acord ca poate lui howard nu ii convine ca bryant e mai demanding....dar kobe nu tipa chiar asa mult la howard(cum o face la pau spre exemplu)...dar pot sa cred ca lui dwight nu ii convine asta. daca asta e motiv de plecare treaba lui....
    nah ca am fost de acord cu ceva
    Last edited by Kobe24; 4th July 2013 at 13:00.
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  20. 4th July 2013, 12:55

  21. #166
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    si nu inteleg de ce trebuie sa fie totul la extrem...

    daca pleaca...sigur nu ii place de kobe...


    asa cum nu o sa ma apuc eu sa zic...:"daca ramane....sigur il iubeste pe kobe.." asa cum nu poti sa zici ca ramane doar pentru bani...

    poate ii place orasu...poate ii place franchisa....poate are incredere in mitch(desi ma indoiesc...)...poate o combinatie intre toate astea...

    asa cum daca pleaca ....probabil ca ii plac mai mult jucatorii de la rockets....ii place de hakeem...antrenor pentru el....echipa facuta pentru el(ca lakers au luat antrenorul pentru nash...nu pentru el)... etc
    sunt mai multe cauze....

    asa cum un dezastru nu are o singura cauza asa si aici
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  22. #167
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Eu folosesc logica, nu surse inventate.
    Si daca zic ceva de Kobe, gata, e hatereala si ipocrizie.

    Tu esti ca aia care cred in ceva cu tarie, si cind li se dau argumente impotriva, in loc sa faca lucrul logic si sa accepte realitatea, fac exact opusul si devin si mai fanatici. Ca aia care asteapta sfirsitul lumii prezis de cite un idiot, si cind nu vine, in loc sa isi dea seama ca au fost penibili si ride tot globul de ei, se incapatineaza sa-l urmeze in continuare pe ala, care evident "gaseste greseala din calcule" si anunta o noua data.

    De data asta nici macar nu am zis ceva de rau de Kobe. Am zis ca Dwight nu e in stare sa joace cu Kobe. N-ar fi fost probabil in stare sa joace nici cu Jordan. Nu are psihicul suficient de tare. Cum am zis, nu face fata criticilor. Ori le ignora si ride de ele (cum probabil facea cu SVG), ori se oftica (cum probabil a facut cind nu l-a mai suportat pe SVG spre final).

    Dar daca zic ceva, orice, de Kobe, sari de cur in sus ca ars.
    Probabil ca nici nu pot sa zic ca poarta un tricou galben cu nr 24 ca o sa zici ca-i hatereala si-s ipocrit.

    PS: l-ai sters, eh ? TOO LATE !!!
    chestia cu ipocrizia are legatura cu woj....nu cu kobe.
    nu e nicio diferenta intre ..."e asa cum zic eu...ca asa simt eu" si.."several sources.."
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  23. #168

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •