Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 364

Thread: Offseason 2013

  1. #64
    sport legend obye's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    B-Town
    Posts
    1,508
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    voi cine ?
    Similar22's Front office !

    OKC are picks 12 , 29 si 32 + Perry, Lamb.
    Ma astept la un unload pentru Porkins ( Perkins + PICKS and Perry/Lamb)!

    Draft plin de big guys ! PLIN ! Overloaded !
    "The idea is not to block every shot. The idea is to make your opponent believe that you might block every shot."

  2. #65
    *****
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Bine, ar trebui sa vedem si cite min/game va juca George:

    anul 1 (20 ani): 21
    anul 2 (21 ani): 30 (+9)
    anul 3 (22 ani): 38 (+8)

    anul 4 (23 ani): 46 (+8)
    anul 5 (24 ani): 54 (+8)
    anul 6 (25 ani): 62 (+8)
    anul 7 (26 ani): 70 (+8)
    anul 8 (27 ani): 78 (+8)
    anul 9 (28 ani): 86 (+8)
    anul 10 (29 ani): 94 (+8)

    Seems legit.

  3. #66
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Bucks hire Larry Drew

    http://s3.amazonaws.com/lemmetweet/t...49p?1370037036

    Tocmai mi s-a oprit mancarea-n gat
    We wont be out-tanked!!!

  4. #67
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    ^ vesnic nemultumit esti. daca venea phil jackson ziceai ca e prea batran si ca nu o sa aibe chef sa antreneze pentru mai mult de un sezon.

    cat despre jennings si ellis acum 1/2/3 ani ziceai de unu ca o sa fie superstar si de altul ca e bun si ca au castigat trade-ul, ca bogut e mereu rupt. nu stau sa caut dar parca am fost singurul pe aici care a spus ca gsw au castigat trade-ul.
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  5. #68
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by caseta View Post
    Pt ca nu mai pot edita: Ai o vedere extrem de simplista asupra basketului.

    Un prim hint e partea cu "de ce nu sare dupa toate mingile".

    Raspuns: pt ca nu e un canis hiperexcitat. Daca sari ca prostul de colo-colo vei comite faulturi mai multe si vei hali o tona de pump fakes, ceea ce te scoate din joc defensiv, pt ca adversarul va dribla pe linga tine.

    Al 2-lea hint e asteptarea ta ca stats lui George sa creasca an de an in acelasi ritm.
    Hai sa vedem daca iti pot urmari logica:

    anul 1 (20 ani): 8/4/1
    anul 2 (21 ani): 12/5.5/2.5 (diff: +4, +1.5, +1.5)
    anul 3 (22 ani): 17.5/7.5/4 (diff: +5.5, +2, +1.5)

    anul 4 (23 ani): 22/9/6 (diff: +5, +1.5, +2) -asta astepti tu. si ca sa continuam:
    anul 5 (24 ani): 27/10.5/7.5 (diff: +5, +1.5, +1.5)
    anul 6 (25 ani): 32/12/9 (diff: +5, +1.5, +1.5)
    anul 7 (26 ani): 37/13.5/10.5 (diff: +5, +1.5, +1.5)
    anul 8 (27 ani): 42/15/12 (diff: +5, +1.5, +1.5)
    anul 9 (28 ani): 47/16.5/13.5 (diff: +5, +1.5, +1.5)
    anul 10 (29 ani): 52/18/15 (diff: +5, +1.5, +1.5)

    Mda, ai dreptate, dupa logica asta e superstar si chiar va avea un sezon cu 50 ppg si aproape 20 reb, ca sa nu mai vorbim de cele 15 ast. Wilt ar muri de invidie daca nu ar fi deja mort.

    Bine, ar trebui sa vedem si cite min/game va juca George:

    anul 1 (20 ani): 21
    anul 2 (21 ani): 30 (+9)
    anul 3 (22 ani): 38 (+8)

    anul 4 (23 ani): 46 (+8)
    anul 5 (24 ani): 54 (+8)
    anul 6 (25 ani): 62 (+8)
    anul 7 (26 ani): 70 (+8)
    anul 8 (27 ani): 78 (+8)
    anul 9 (28 ani): 86 (+8)
    anul 10 (29 ani): 94 (+8)

    Seems legit.
    Am fost plecat vreo saptamana, am citit mesajul inainte, il mai recitesc acum de doua ori. Da' tot pare uber-retard.

    Nu ziceam sa sara la dribbles si la pump fakes, ci aproape de inel. Pentru cineva la fel de atletic cum e el (sau Griffin, de exemplu) e jenant sa ai atat de putine blocaje, sau macar incercari de blocaje. Daca ai observat in seria cu Heat, il lasa pe Hibbert sa se duca la mingi de genul asta, cand ar trebui sa fie si el prezent, mai ales ca LeBron il impinge prin post-up si se duc amandoi mai aproape de cos. Mai degraba George are viziune simplista, IMO, ca are vertical lenght-ul degeaba la 4-5 metri de cos.

    Nu ma astept sa creasca in ritmul ala de la an. Tu ai facut statistica aia just for the sake of the argument. Eu am zis clar : 22/9/6 si e foarte posibil sa fie cam asa in prime-ul lui. Poate o sa lucreze la scoring si la offensive plays si o sa bage ceva mai mult, dar ce-ai facut tu acolo e ridicol.

    Wilt n-a bagat niciodata un triple-double pe sezon. Oscar ar muri de invidie.

    Vogel o sa il settle la anul pe la 37-38 de minute.
    Deng n-a ajuns superstar pentru ca el, BG si Kirk erau massively overrated de fanii extrem de idioti ai lui Bulls din perioada 2003-2007. Si pentru ca nu prea mai era room for improvement, el aratase ce poate inca din primii doi ani, doar isi slefuia jocul. Jocul lui George nu trebuie slefuit, ca nici macar nu si-a completat arsenalul. Vorbim mai pe indelete cand va avea si el 25 de ani. Dar mi-e imposibil sa cred ca va ramane, la orice nivel, aici. Deja e mai bun ca Deng; poate, in defensiva, nu e asa de bun aparator la LeBron cum poate fi Deng, dar ar trebui sa vad mai mult de o serie dintre ei doi 1on1.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  6. #69
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    Deng n-a ajuns superstar pentru ca el, BG si Kirk erau massively overrated de fanii extrem de idioti ai lui Bulls
    Spre deosebire de acum cind George e massively overrated de fani in general (desi si atunci nu erau doar fanii Bulls care-l vedeau future superstar).

    Fix aceleasi argumente pe care le vad acum de la tine si de la altii le-am vazut si despre Deng. Dar fix aceleasi.

    Si pare ca degeaba ti-am dat statisticile alea, ca nu ai priceput mare brinza.
    Majoritatea improvement-ului lui a venit din mai multe min/game. Stats/36 min au crescut destul de putin, si cresterea aia poate fi explicata prin rolul mai important pe care l-a primit in echipa.

    N-am zis ca nu o sa fie all-star. Insa superstar ???
    Deocamdata nu pare sa fie nici cel mai bun jucator de la Pacers - Hibbert e ala.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  7. #70
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Hibbert e atat de dominant in seria asta pentru ca frontcourt-ul lui Heat in seria asta, in afara de Birdman, a fost sublim si a lipsit cu desavarsire. Bosh a fost penibil night in-night out.

    Se va vedea in finala (sper sa ajunga acolo) ca Paul George e cel mai bun jucator de la Pacers, si nu Hibbert, care in seria asta a devenit din defensive anchor, first offensive option, atat de praf sunt Heat pe interior.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  8. #71
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Hibbert nu sperie pe nimeni in ofensiva decat cu inaltimea. E soft si de multe ori imi pare vlaguit si dezechilibrat. Dar la Indiana cred ca momentan echipa depinde de toti 5 starters, mai ales de Hibbert, West si George. George iese mai mult in evidenta caci e spectaculos, are un arsenal mai appealing pentru fani si joaca pe o pozitie "la moda" in zilele noastre.

    Dar sunt de acord cu similar22. Cred ca George e totusi piesa centrala la Pacers.
    We wont be out-tanked!!!

  9. #72
    Zen Master Kobe24's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    2,759
    Reputatie
    1
    george e cel mai bun de la pacers. doar cei care nu prea i-au vazut(si ii vad acum in seria cu heat) pot sa creada ca hibbert e mai bun.
    hibbert e soft. are doar 4.6 recuperari defensive anu asta...
    Phil Jackson (June 17th, 2009):"What was our model of this team? The Ring, the ring, that was the model. Its not just this band of gold, its the circle that's made a bond between all of these players, a great love for one another, its a great feeling."

  10. #73
    junior
    Join Date
    Apr 2013
    Posts
    56
    Reputatie
    1
    dar de ce nu poate sa fie georgica superstar, iar hibbert quasar?

  11. #74
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    Din cite am inteles, ca intr-adevar nu i-am urmarit pe Pacers, Hibbert a inceput anul super slow si era cam out of shape or something.
    As fi curios sa vad splits per month.

    Si din ce am vazut cu Heat si cu Knicks, Hibbert mi s-a parut mai important decit George. Si chiar daca e mai bun luat individual, impresia mea e ca George ar fi mai usor de inlocuit decit Hibbert.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  12. #75
    manager Silmar22's Avatar
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    On your freakin' mind
    Posts
    292
    Reputatie
    1
    Hibbert, pana prin martie juca de parca mergea pe motorina din aia indoita cu apa. Era praf ofensiv. Ca defensiv, nucleul lui e acelasi cam de doi ani, tot adauga la el. Nici George n-a fost ce e acum in primele 15-20 de meciuri. Atunci singurul care a jucat normal la Pacers era West.

    Splits per mouth nu arata si cat de ignorant parea. Era practic un jucator de 10/8 overpaid si slow. True, cu Knicks, Roy a fost cel mai bun, dar asta si din cauza ca George a fost cizma, iar Lance a jucat surprinzator de bine.

    O echipa cum e Spurs l-ar face pe Roy exposed. Iese din caciula rar si devine ineficient sau mecanic. Iar Duncan poate sa-l scoata de acolo. Chiar ar fi frumoasa finala asta, mai ales ca s-a intamplat si trade-ul ala in draft night acum doi ani intre Spurs si Pacers. Trade care may just have shaped the missing piece in doua echipe care s-ar bate la titlu. Si Kawhi-PG ar fi demential.
    [SIZE="4"]Allen Iverson[/SIZE]

  13. #76
    JABBAri Parker Bogeyman's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Londra
    Posts
    1,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silmar22 View Post
    Hibbert, pana prin martie juca de parca mergea pe motorina din aia indoita cu apa. Era praf ofensiv. Ca defensiv, nucleul lui e acelasi cam de doi ani, tot adauga la el. Nici George n-a fost ce e acum in primele 15-20 de meciuri. Atunci singurul care a jucat normal la Pacers era West.

    Splits per mouth nu arata si cat de ignorant parea. Era practic un jucator de 10/8 overpaid si slow. True, cu Knicks, Roy a fost cel mai bun, dar asta si din cauza ca George a fost cizma, iar Lance a jucat surprinzator de bine.
    Hibbert daca nu ma insel e si astmatic. In primii ani avea probleme mari cu conditia fizica
    We wont be out-tanked!!!

  14. #77
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1
    Sunt ***** pe mine.

  15. #78
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by KingMJames View Post
    Sunt ***** pe mine.
    http://img849.imageshack.us/img849/1628/shaq.gif
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  16. #79
    sport legend
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    889
    Reputatie
    1
    daca tu esti ***** pe tine cred ca si mayweather o sa fie putin maro la chilotei diseara daca pierd heat. desi la banii lui...

    http://bleacherreport.com/articles/1...heat-in-game-7
    Vince Carter vs. Brandon Roy: A healthy guy who likes to pretend he's injured against an injured guy pretending to be healthy

  17. #80
    Grand Pubah KingMJames's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    In mijlocul Universului..
    Posts
    1,177
    Reputatie
    1

  18. #81
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    Retards...Retards everywhere...

  19. #82
    rautacios caseta's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    6,549
    Reputatie
    1
    http://basketball.realgm.com/wiretap...Soured-On-Karl

    JaVale McGee’s playing time was also a source of consternation for Nuggets management.

    McGee averaged just 18.1 minutes per game after signing a four-year, $44 million contract with the Nuggets last summer.
    Adica l-au dat afara pt ca nu i-a dat suficiente minute lui McGee ca sa justifice contractul aberant pe care i l-a oferit managementul.


    CEO-ul e alt baiat de bani gata, ca si Dolan si Jim Buss.
    Si se pare ca e o chestie comuna sa aiba ego mare fara nici o justificare, ca nu ei au facut banii.

    Nu ca ar fi Karl cel mai bun antrenor, dar pe cine aduci in schimb ?
    E clar ca l-au dat afara pt chestii care n-au legatura cu basket-ul.


    Iar pare sa fie sezon + offseason INSANE in privinta coaches.
    A mai fost unu acum vreo 6-8 ani, parca. De au fost dati afara vreo 20 coaches de-a lungul unui an.


    Karl e fired, Hollins pare out of Memphis. Si astia-s antrenori care au facut treaba buna.
    Last edited by caseta; 7th June 2013 at 06:44.
    Now this, my friend, is gonna be fun

  20. #83
    Troll since '94 Mike^'s Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Targu-Mures, Romania
    Posts
    476
    Reputatie
    1
    http://www.nba.com/2013/news/06/12/n...s=iref:nbahpts

    Jason Kidd new Nets coach...Sincer va fi interesant, poate scoate din Deron Williams ceva...
    Retards...Retards everywhere...

  21. #84
    senior
    Join Date
    May 2006
    Posts
    211
    Reputatie
    1
    Nets Hire Kidd As Head Coach

    Am vazut ca alegerea finala a fost intre el si Shaw. Acum nu stiu cat de mult a fost influentata alegerea asta de imaginea lui Kidd si de 'marketabilitatea' potentiala oferita de el.

    Personal, cred ca Brian Shaw ar fi un antrenor excelent, insa asa cum am mai citit, tocmai trecutul sau cu Phil ii descurajeaza pe GM sa-l angajeze. Nu m-ar surprinde ca la inceputul sezonului sa fie iarasi pe banca Indianei, tot ca asistent.

    LE: Mike beat me to it

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •