Page 7 of 56 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 1171

Thread: Europene 2013 (Moscova, 17-21 aprilie) - calificari

  1. #127
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ei, Mitz...a iesit si DTY-ul asta ca iepurele sau porumbelul din palaria magicianului De unde a iesit si Chengul Sandrei, si DTY-ul Sandrei (sa nu uitam ca si ea se chinuia candva sa nu il ingenuncheze), si Amanarul si cate si mai cate

  2. #128
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihafrancisc View Post
    2 dintre ei intra la 13.00 (Vlad si Cristi) si 4 intra la 17.00
    ok,merci.deci toti in afara de vlad si cristi intra la 17
    a treia fata din romania cand ar fi trebuit sa intre,de curiozitate?
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  3. #129
    sport legend cineva_cineva's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Iasi
    Posts
    1,957
    Reputatie
    1
    Nu mai facem un topic de informatii utile? Vin si eu cu propuneri...

  4. #130
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    ok,merci.deci toti in afara de vlad si cristi intra la 17
    a treia fata din romania cand ar fi trebuit sa intre,de curiozitate?
    In prima subdiviziune ar fi intrat a 3 a gimnasta

  5. #131
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by mihafrancisc View Post
    Bafta gimnastilor astazi!
    Hai Romania!

    Sa imi spuneti daca vreti sa scriu note si descrieri astazi.
    Eu as vrea sa scrii si azi si maine si vineri. Sunt la un curs sapt asta si nu am acces nici la net decat de pe telefon. Ieri numaram minutele pana la pauze ca sa pot intra p forum sa vad ce ai mai scris.
    Multumesc multttttttt.

  6. #132
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by crisloregym View Post
    Ei, Mitz...a iesit si DTY-ul asta ca iepurele sau porumbelul din palaria magicianului De unde a iesit si Chengul Sandrei, si DTY-ul Sandrei (sa nu uitam ca si ea se chinuia candva sa nu il ingenuncheze), si Amanarul si cate si mai cate
    da,asa e,doar ca sandra are potential pt aparatul asta,asta se stia inca din primul ei an de seniorat,pana la urma,in schimb pt didi nu vedeam niciun fel de capacitate sa invete sa faca asa un DTY...repet,e minunata didi!!!
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  7. #133
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Romania took to the floor in the second subdivision and they looked very strong. Both gymnasts vaulted double twisting Yurchenkos and tumbled strongly on floor. Larisa Iordache’s double-double was spotted by Octavian Bellu. Diana Bulimar, who competes her tumbling like it’s nothing, trained a full-twisting double layout (also spotted), followed up with a pass of double layout. Iordache had no problem finishing up her job on floor (full-in, triple twist, double tuck) even when the music cut out. Bars, their old nemesis, went smoothly if not brilliantly. Beam was easy for them. Iordache did only one full (tucked) in her routine and had a wobble on the full turn with leg held at 180 but worked very efficiently. While the confidence is impressive, the business like approach does not make up for the lack of fluidity. One of the most interesting questions of these European championships will surely be what direction the judging on beam will take.

    The All Around, rezumatul complet aici (foarte interesant): http://the-all-around.com/2013/04/16...dium-training/
    www.fangymnastics.com

  8. #134
    sport legend dracsor's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,602
    Reputatie
    1

  9. #135
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Fain ca Nora a scris lucruri atat de bune! Cei de la TAA sunt printre cei mai exigenti de obicei.

    DTY-ul Dianei arata intr-un mare fel, nici mie nu-mi vine sa cred ca il are. Pana acum cateva luni nici nu speram sa o vedem sarind intr-un concurs important, acum o vad capabila sa incerce si mai mult. Bravo ei pentru ambitia de a corecta ceva la varsta asta si bravo dlui Bellu ca a pus-o in valoare! Fetele par in forma, concentrate, cu pofta de concurs. Un pic de noroc mai lipseste, Doamne-ajuta!

    Si eu va rog sa scrieti cat mai mult daca puteti si multumesc anticipat Vineri mi-am luat liber si o sa fiu la datorie Pana atunci, citesc aici si mai trag cu ochiul la aplicatie.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  10. #136
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Eu acuma mã întreb care vor fi liniile acrobatice pentru Diana la sol...Chusovitina și dublu întins în același exercițiu?
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  11. #137
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    S-a terminat prima subdiviziune, rezultatele individual primi 5:

    1 Belyavskiy RUS 88,265
    2 Ignatyev RUS 85,364
    3 Principi ITA 84,598
    4 Edalli ITA 82,515
    5 Capelli SUI 81,998

    Belyavskiy a ratat saritura (6+7.9=13.9).

  12. #138
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    931
    Reputatie
    1
    Eu nu cred ca Diana va face si DLO si tsukahara intins...parca la Doha a avut 5.9...deci ar veni 6.1 ...arhi-suficient pt un CE ...as zice ca se bate la titlu cu favoritele

  13. #139
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Xtreem22 View Post
    Eu nu cred ca Diana va face si DLO si tsukahara intins...parca la Doha a avut 5.9...deci ar veni 6.1 ...arhi-suficient pt un CE ...as zice ca se bate la titlu cu favoritele
    Mai depinde si de artistica arbitrele de la CE sunt mai stricte cu artistica.

  14. #140
    junior sabyna's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    salutare! n-am mai scris de la JO pana acum dar v-am urmarit postarile. Fetele par pregatite, Diana eram sigura ca va prezenta in curand DTY ca sa poata ataca si AA-ul. Competitia cu rusoaicele va fi interesanta, mai ales ca se tine la ele acasa sper sa n-avem arbitri "partinitori" . Bafta tuturor gimnastilor romani!

  15. #141
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Deci acum urmeaza subdiviziunea cu cristi si vlad,nu?de la 13?
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  16. #142
    sport legend remm's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    661
    Reputatie
    1
    Conform aplicatiei, avem si noi 2 arbitre in calificari - Robu Gabriela (de executie, la sol) si Cacoveanu A. (de timp, cred, la barna). Si ar mai fi A. Grigoras, supervizor la barna.

  17. #143
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    Deci acum urmeaza subdiviziunea cu cristi si vlad,nu?de la 13?
    Da Mitz incepe la 13.00 Cristi face AA si Vlad bara, sol si paralele. Incep la bara

  18. #144
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Tracoromana View Post
    Canalul UEG transmite doar finalele, nu si calificarile. Cel putin asa vad ca streamul va fi activ peste vreo 3 zile, mai precis 2 zile 22 ore si 45 min, adica vineri. (suna ca filmul 4-3-2)
    http://eurovision.digotel.com/ueg/index.html


    Intotdeauna diferenta e 1 ora; cei ca mine stiu pe dinafara ora Moscovei.
    Ai dreptate, stim pe dinafara.

    UEG a schimbat placa. Cred ca initial erau si calificarile. Acum doua zile mai erau 1day 20 hours asa ca deschid sa ma uit acum si is 2 zile.

  19. #145
    sport legend monalexa's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Brasov
    Posts
    2,985
    Reputatie
    1

  20. #146
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ce m-ai speriat cu "", Mona, am crezut ca a patit vreun gimnast ceva!


    Hai baieti, tare!!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  21. #147
    sport legend remm's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    661
    Reputatie
    1
    http://em-moskau-2013.dtb-liveticker.de/
    Si aici, note si scurte descrieri ale exercitiilor... In google chrome, si traducere ...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •