Page 6 of 56 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 1171

Thread: Europene 2013 (Moscova, 17-21 aprilie) - calificari

  1. #106
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    A aparut gimnastica in aplicatie.

    Musty-BB- three attempts at her switch half before she can attempt the connection to the Onodi. It's not coming easily. Nor is her dble turn.
    Afan-BB-bit of practice on her free round-off and her switch ring. All good. Excellent leg up full turn. Back to free round off- connected it to her jump series.

    Musty-BB-A couple more attempts, finally connects switch half to Onodi but then can't connect it through after that. Then FINALLY gets it and tacks on her dble turn!
    That is actually a wolf hop she connects to her front aerial and so on.
    Also, she has a sore back. Enough so to hiss and rub it in the middle of a run-through. BCG
    Last edited by mihafrancisc; 16th April 2013 at 18:24.

  2. #107
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Dezastru la barna pentru Musti. E prea mult pana si pentru ea, care oricum are probleme cu acest aparat!
    www.fangymnastics.com

  3. #108
    sport legend LuisaGym's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    3,273
    Reputatie
    1
    Sunt curioasa daca rusii or sa arunce elementele testate in podium training si in calificari. Poate se bazeaza ca sunt la ei acasa si asteapta note umflate?

  4. #109
    incepator clouds.go.by's Avatar
    Join Date
    Feb 2013
    Posts
    25
    Reputatie
    1
    Eu nu inteleg cum pot intra in concurs cu atatea elemente pe care nu le stapanesc.... parca ar fi in sala la groapa cu bureti. Cel putin asa suna Amanarul lui Afan. Inteleg ca aceasta "tehnica" le-a mers in 2010 la Mondiale - dar parca prea trag matza de coada.

  5. #110
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Ce moment pentru rusi....europene la ei acasa, o generatie in teorie foarte buna, cu multe vedete, dar parerea mea e ca nu au reusit sa gestioneze situatia si presiunea. Concursul e concurs, trebuie sa le iasa cateva exercitii si nu va mai conta nimic altceva, dar indiferent de ce se va intampla - au tras de gimnaste foarte tare si nu le va fi bine pe viitor!
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  6. #111
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    auuu...amanar la afan!!!
    chiar nu vreau un berlin bis!!!!de cand am vazut saritura lui musti live in finala AA de la Berlin imi e frica de amanar!!!!
    dar atunci era oarecum o alta situatie,musti mai facuse amanarul la un concurs de anvergura,cand nu l-a ratat si ii iesea DTY-ul f bine...era si intr-o forma mai buna decat e afanasieva acum...
    paseka,daca am inteles eu bine,nu a facut amanar,nu?dar a mers bine,la fel si grish,nu?
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  7. #112
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    in alta ordine de idei,a fost un reportaj acum cam jumate de ora la TVR,unde au aratat-o pe didi facand DTY(am ramas wow,ce pot zice...acum am niste vise chiar SF...poate incepe sa antreneze Amanar )...dar mai bine nu...pt ca,dupa cum am zis,imi e f frica de saritura aia.Dar si DTY-ul mi s-a parut SF pt ea,pana la urma...nu vedeam eu de unde pana unde sa invete sa faca asa ceva,pt ca nu avea deloc amplitudine nici la fty si uite magia )
    si larisa facand o tsuka simpla impecabila(la tot a topait la diagonala asta la doha)!!!!si in rest nimic deosebit...daca nu ma insel,lari a facut si pak+roata cu 180 pe bara mica,legare pe care nu o avea la doha,din care imi amintesc
    apoi la final au fost niste imagini cu didi la izvorani,cand ne zicea sa ii tinem pumnii
    si off-topic:dupa aceasta stire despre PT a fost o stire despre maratonul de la boston(off),unde a zis si domnul bellu cateva cuvinte


    aaa,cu rusoaicele...de regula daca rateaza la PT fac un concurs bun(e un mit,intr-adevar,dar de atatea si atatea ori s-a intamplat asa) sau daca fac un PT bun,rateaza in concurs,au un concurs prost(gen musti la berlin 2011)
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  8. #113
    senior
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    Are cineva un link pt reportajul de pe tvr?

  9. #114
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silviutza_23 View Post
    Are cineva un link pt reportajul de pe tvr?
    mai stai un pic,ca se pune pe site(in cazul in care se pune)la cateva ore dupa ce a fost dat la pe post!!!daca il gaseste cineva mai repede pe site il rog sa il puna,ca as vrea sa il revad!!!
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  10. #115
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    in alta ordine de idei,a fost un reportaj acum cam jumate de ora la TVR,unde au aratat-o pe didi facand DTY(am ramas wow,ce pot zice...acum am niste vise chiar SF...poate incepe sa antreneze Amanar )...dar mai bine nu...pt ca,dupa cum am zis,imi e f frica de saritura aia.Dar si DTY-ul mi s-a parut SF pt ea,pana la urma...nu vedeam eu de unde pana unde sa invete sa faca asa ceva,pt ca nu avea deloc amplitudine nici la fty si uite magia )
    si larisa facand o tsuka simpla impecabila(la tot a topait la diagonala asta la doha)!!!!si in rest nimic deosebit...daca nu ma insel,lari a facut si pak+roata cu 180 pe bara mica,legare pe care nu o avea la doha,din care imi amintesc
    apoi la final au fost niste imagini cu didi la izvorani,cand ne zicea sa ii tinem pumnii
    si off-topic:dupa aceasta stire despre PT a fost o stire despre maratonul de la boston(off),unde a zis si domnul bellu cateva cuvinte

    aaa,cu rusoaicele...de regula daca rateaza la PT fac un concurs bun(e un mit,intr-adevar,dar de atatea si atatea ori s-a intamplat asa) sau daca fac un PT bun,rateaza in concurs,au un concurs prost(gen musti la berlin 2011)

    Fff tare, imi doresc si eu sa vad reportajul.. eu inca sunt la birou, voi il puneti pe Youtube? Nu mai am rabdare sa vina momentul calificarii si apoi al concursului. Abia astept sa le vad pe fete, cred ca sunt foarte motivate una langa cealalta si simt eu ca au mai mult curaj acum fiind amandoua. Trebuie doar sa isi stapaneasca emotiile.In rest, sunt sigura ca stapanesc elementele.

  11. #116
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Multumesc pt info si linkuri.

    Sa inteleg ca maine sunt baietii?Intelesesem ca sunt fetele acum cateva saptamani.

    In legatura cu reportajele tv-au fost mai multe saptamana tracuta pe tvr
    Joi-a fost cu fetele -scurte interviuri cu Larisa , Didi, Sandra si Octavian Bellu-nu se pune presiune pe ele, nu este concursul vietii-trebuie doar sa faca precum la antrenament etc-si ceva imagini de la antrenament, dar am impresia ca erau mai vechi (aceleasi care au fost acum cateva saptamani)
    Vineri-despre baieti-scurt interviu cu Flavius-la sol are cele mai mari sanse la medalie-are dificultate mare.
    Duminica-cu fetele-tot imagini mai vechi -si interviuri cu Didi,Larisa si Bellu-plus indemnuri- urmariti pe tvr campionatul european.
    Cel din seara asta nu l-am vazut ca mi-a venit calculatorul (mi se stricase cel vechi )

  12. #117
    sport legend Clau93's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Far Far Away
    Posts
    1,666
    Reputatie
    1
    Reportajul: http://stiri.tvr.ro/campionatele-eur...ideo.html#view

    Frumos DTY pentru Diana
    [SIZE="2"][B][COLOR="Red"]The people who are crazy enough to think they can change the world are the ones who do.[/COLOR][/B][/SIZE]

  13. #118
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Doamne cum arata saritura Dianei! Ce explozie din masa! Ft frumos!
    Si bucatica din paralelul lui Lari a aratat bine.

    Sunt in forma fetele! Bravo!

    Mersi, Clau!
    www.fangymnastics.com

  14. #119
    sport legend Alina Nicoleta's Avatar
    Join Date
    Nov 2012
    Location
    Bucharest
    Posts
    3,367
    Reputatie
    1
    M-am uitat de o multime de ori la saritura Dianei si sper sa ia pe ea o nota buna, arata fb, surprinzator de bine. si pare mai inalta. Sper ca fetele sa ramana concentrate pana in finale.

  15. #120
    senior
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    158
    Reputatie
    1
    Wow Diana.....super saritura!!
    Fetele arata bine,in forma...sper sa fie bine pana la sfarsit,sa realizeze tot ce si-au propus la aceste europene.

  16. #121
    sport legend
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Perth Australia
    Posts
    485
    Reputatie
    1
    Sa speram ca notarea va fi corecta atata cerem fetele nostre arata bine la noi cred ca regula este ca sintem bune in PT si sintem bune si in concurs

  17. #122
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    Bafta gimnastilor astazi!
    Hai Romania!

    Sa imi spuneti daca vreti sa scriu note si descrieri astazi.

  18. #123
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Da,eu,miha.
    La ce ora incep califcarile azi?oricum,stiu ca 2 din baietii nostri intra in subdiviziunea a 2-a,andrei muntean in a 3-a,daca nu ma inšel
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

  19. #124
    Moderator mikeyy's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Brasov
    Posts
    18,709
    Reputatie
    0
    Am incercat acum aplicatia si imi merge. Aveam ceva emotii pentru ca la servici la Windows 8 si nu stiam cum reactioneaza. Acum sper sa pot sa mai trag cu ochiul
    www.fangymnastics.com

  20. #125
    sport legend mihafrancisc's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Popesti-Leordeni Ilfov
    Posts
    985
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by MitzGym View Post
    Da,eu,miha.
    La ce ora incep califcarile azi?oricum,stiu ca 2 din baietii nostri intra in subdiviziunea a 2-a,andrei muntean in a 3-a,daca nu ma inšel
    2 dintre ei intra la 13.00 (Vlad si Cristi) si 4 intra la 17.00
    Last edited by mihafrancisc; 17th April 2013 at 08:47.

  21. #126
    pisicareasa:P MitzGym's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,766
    Reputatie
    1
    Eu inca ma intreb de unde a scos didi acel DTY )
    Cand ma uit la sariturile de la YOG si vad FTY-ul ca nu are deloc nici inaltime,nici lungime...raman masca cand vad ce DTY face acum...bravo ei!!!E minunata!!!
    numele meu complet:Mitzilin Printzesuk Dragutzik Scumpik Frumusik Hannah Montana

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •