Page 53 of 56 FirstFirst ... 3435152535455 ... LastLast
Results 1,093 to 1,113 of 1171

Thread: Europene 2013 (Moscova, 17-21 aprilie) - calificari

  1. #1093
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    am vazut solul Larisei si a lui Didi !!Concluzia e loc de mai bine !!Deci notele cam au fost corecte la sol !!

  2. #1094
    sport legend stere78's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,193
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by imbo View Post
    am vazut solul Larisei si a lui Didi !!Concluzia e loc de mai bine !!Deci notele cam au fost corecte la sol !!
    Exact la asta mă gîndeam și eu. Destule ezitări, aterizări jumi-juma', elemente un pic cîș (Larisa a venit foarte aiurea la Silivaș, de pildă). Se poate mai bine, e limpede. Tare!

  3. #1095
    Hai, Romania!!! crisloregym's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Iasi
    Posts
    4,675
    Reputatie
    1
    Ohoooo....multumim mult pentru filmulete.

    Mie fetele parca nu mi se mai pare ca zboara chiar ca inainte pe sol...sper sa fie de vina doar filmarea de aproape.

    Am fost si eu plecata si cand m-am intors nu mi-a venit sa cred. Chiar nu ma bucur ca si Musty, si Afan au facut praf ..Musty sigur se va monta maine, nu e asta o problema (sper ca e bine la glezna). As fi preferat sa faca un concurs curat, sa vedem ce iese la final. Maine va fi nasol, fetele noastre or fi pregatite, dar mi se pare ca inca mai e de lucru. Vazand filmuletele, mi se par corecte notele de la sarituri (oare Didi se grabeste asa de tare spre Amanar de nu mai are rabdare si mai face jumatate de intoarcere?). Si la barna sunt ok notele, la sol la Didi mereu am o problema. Repet, mie la sol mi s-au parut mai greoaie...Larisa la Tsuka dubla, nici Tsuka simpla nu parea foarte inalta...

    Nu ma bucur inca pentru 1-2 la fete, m-as fi bucurat daca toata lumea ar fi facut bine (inclusiv ale noastre) si ar fi iesit asa.

    Ziceti ca Larisa termina maine la paralele? FOARTE NASOL atunci, cand e sa alegi intre ea si Mustafina pe baza paralelelor...offf, rau de tot. Dar de unde si pana unde ordinea asta de concurs? Chiar asa! Nu era ca primele 6 incep la sarituri? (eu de asta tot trageam cu primele 6...si Didi la ce aparat incepe?

    Vestea buna pe care mi-ati dat-o e ca in sfarsit, dupa Sydney 2000, vedem trei romance in aceeasi finala!!!! Ce frumos ar fi sa fie toate trei pe podium!!!! Brusc o sa decida FIG ca nu e voie sa se mai concureze pentru alte tari Chiar mi-as dori sa fie toate trei la sol (stiu ca e imposibil, dar ar fi frumos)...sunt convinsa ca si Roxanei i-ar placea sa ii cante imnul Romaniei...pot sa faca si economie la steaguri

    Da, deci ca o concluzie...vreau sa vad filmulete si cu Mustafina...inca e the queen, cu tot cu ratarea de la barna. Si maine nu se va mai lasa asa de usor, o stim noi destul de bine si cand vrea, ii si iese! Dar la visul cu doua medalii pentru ale noastre la AA nu renunt Si trei romance pe podium la sol
    Last edited by crisloregym; 18th April 2013 at 20:11.

  4. #1096
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    -Didi chiar da senzatia la Dty ca ar mai putea sa intoarca o jumatate de intoarcere !!Eu sper ca maine fetele sa mearga jnur !!Si la barna,sol ,sarituri au pierdut zecimi !!Iar la paralele ce sa mai zicem !!E bine ca se poate mai bine de atat !!
    -Pe Larisa o vad asa grabita la sol !!Nu mi-a placut solul de azi a fetelor noastre !!

  5. #1097
    sport legend GymnasticsFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    890
    Reputatie
    1
    multumim Marty pentru filmulete

    Eu nu am mai putut urmari rusoaicele la barna. Dar sincer... nu ma asteptam la o asemenea schimbare de situatie. Musti chiar dupa Grish? Wow. Asta inca o lectie sa asteptam pana se termina competitia, ca niciodata nu se stie.

  6. #1098
    sport legend remm's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    661
    Reputatie
    1
    Noel van Klaveren - VT1, VT2 - http://www.youtube.com/watch?v=YJzl1zZ24HA

  7. #1099
    sport legend imbo's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Targu Mures
    Posts
    1,980
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by GymnasticsFan View Post
    multumim Marty pentru filmulete

    Eu nu am mai putut urmari rusoaicele la barna. Dar sincer... nu ma asteptam la o asemenea schimbare de situatie. Musti chiar dupa Grish? Wow. Asta inca o lectie sa asteptam pana se termina competitia, ca niciodata nu se stie.
    exact !!si cine stie maine ce va fi !!,,buturuga mica rastoarna carul "

  8. #1100
    sport legend sisy's Avatar
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Bucuresti
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by remm View Post
    A fost reportaj pe TVR 1 - Interviu Lari si Didi - http://www.youtube.com/watch?v=nzNQD...ature=youtu.be
    Woawww ce rapizi si cu imagini de la fata locului si cu detalii tehnice de genul Didi a pastrat ceva pt sol...nu pot sa cred si mai fac si publicitate pt cupa Irina Deleanu.


    Referitor la saritura lui Didi si mie mi se pare ca intoarce inca 1/4 aproape dar e posibil sa fie o intamplare hai sa nu cerem prea mult inca

    Si mie imi e frica de Musty maine, sa dam Cezarului ce e al cezarului este o gimnasta completa dar cred ca are o fire dificila care uneori nu o ajuta.

  9. #1101
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    mie mi-a placut solul lui Didi... Mi se pare ca fetele arata foarte bine pentru inceput de an dupa olimpiada. Nici nu avea rost sa forteze mai mult. In aceeasi faza se afla si fetele din celelalte tari. Normal ca pana la forma maxima, care probabil va fi la mondiale daca nu chiar la anul, mai e
    pe scurt: braaavooooo! feeliiiciiitaaariii!

  10. #1102
    sport legend
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,654
    Reputatie
    1
    Noel van Klaveren e superba! ce pacat de final : http://www.youtube.com/watch?v=q6t1vSzlJOc

  11. #1103
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Pacat ca nu au mentionat ca s-au calificat pe primelel locuri la TVR-da stiu ca sunt doar calificarile, sa traim clipa

    In alta ordine de idei, o alta surpriza pt mine este gimnasta din Portugalia clasificata la AA pe 11.

  12. #1104
    junior sabyna's Avatar
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    81
    Reputatie
    1
    saritura lui Didi ar trebui sa se numeasca "inceput de amanar", in rest mult succes fetelor maine pt ca e loc si de mai bine!

    Stiu ca pe aici sunt multi fani ai lui grish dar cred ca e in interesul fetelor noastre sa ramana ea in finala. eu nu o vad revenind spectaculos, mai degraba musti fara ratar(i) la barna ia aurul (si fetele noastre resul) dar nu exclud nici sa ia larisa aurul fara ca musti sa rateze

  13. #1105
    sport legend GymnasticsFan's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Pitesti
    Posts
    890
    Reputatie
    1
    Lari a noastra este peste Musti la sol + barna. Intrebarea care se pune este daca diferenta asta o egaleaza pe cea de la paralel.

    Dar vom vedea maine, ce mult mi-am dorit la olimpiada sa o vad pe Lari contra Musti si a altor gimnaste; avem maine un concurs frumos, abia astept

  14. #1106
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Marty, toate multumirile!!

    Deja m-am plictisit de cand spun, dar inca nu-mi vine sa cred ca Didi sare asa frumos! Da, e o departare de picioare acolo, dar de unde a plecat si unde a ajuns....mama-mama! V-am spus eu ca o vad capabila sa incerce mai mult Atat spun, "sa incerce"....nu ma grabesc cu ideea de plusare pe bune.

    Sper ca nu o desconsidera nimeni pe Mustafina! Are o capacitate iesita din comun de a se concentra, dar ii va fi oricum foarte greu. Probleme fizice, presiune....raman la parerea ca daca maine nu va reusi sa dea tot ce poate va fi greseala antrenorilor.

    Tristute listele cu finalistele pe aparate.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  15. #1107
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    Marty, toate multumirile!!

    Deja m-am plictisit de cand spun, dar inca nu-mi vine sa cred ca Didi sare asa frumos! Da, e o departare de picioare acolo, dar de unde a plecat si unde a ajuns....mama-mama! V-am spus eu ca o vad capabila sa incerce mai mult Atat spun, "sa incerce"....nu ma grabesc cu ideea de plusare pe bune.

    Sper ca nu o desconsidera nimeni pe Mustafina! Are o capacitate iesita din comun de a se concentra, dar ii va fi oricum foarte greu. Probleme fizice, presiune....raman la parerea ca daca maine nu va reusi sa dea tot ce poate va fi greseala antrenorilor.

    Tristute listele cu finalistele pe aparate.
    liste cu notele le aveti? ca eu nu vad cu programul ala swiss...de ce ziceti de didi? a fost extrem de buna si chiar mi se pare mica nota, in schimb larisa a fost foarte neglijenta si a salvat-o dificultatea, nu mi-a placut cum a lucrat la sol, sper sa o faca mai bine maine si in finala...
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  16. #1108
    sport legend Ada24's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    6,228
    Reputatie
    1
    Cata de ce tristute?Te referi la note?

  17. #1109
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    La note si la nume, in general....destul de slab nivelul.

    Nu-mi place ca nu se merge pe ordinea clasica, primele 6 la AA sa parcurga aparatele in ordinea de traditie. Adevarul e ca ne dezavantajeaza la greu ca vom termina la paralele....si poate si ca incepem la barna. Asa vad eu din exterior, sper ca fetelor le place mai mult
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  18. #1110
    sport legend
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    6,506
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ada24 View Post
    Cata de ce tristute?Te referi la note?
    participanti
    Quote Originally Posted by Cata_RB View Post
    La note si la nume, in general....destul de slab nivelul.

    Nu-mi place ca nu se merge pe ordinea clasica, primele 6 la AA sa parcurga aparatele in ordinea de traditie. Adevarul e ca ne dezavantajeaza la greu ca vom termina la paralele....si poate si ca incepem la barna. Asa vad eu din exterior, sper ca fetelor le place mai mult
    Eu cred ca-i mai bine pentru ca ale noastre vor avea avantaj, sa zicem, si este psihic mai bine sa fii in frunte. Cum a fost cind Americanii s-au dus la 5 puncte in fata dupa amanaruri si noi nici nu-i mai vedeam din urma?
    Last edited by mihaidascalescu; 18th April 2013 at 21:44.

  19. #1111
    Moderator
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Cluj
    Posts
    11,730
    Reputatie
    1
    Larisa a facut 4.5 rotatii pe pirueta aia la sol, nu? Foarte fain i-a iesit.
    Se vede tot mai bine ca a crescut in inaltime, pana acum nu prea avea nevoie sa controleze aterizarile....incapea relativ lejer.
    [COLOR="DimGray"]~ [B]STELA NISTOR[/B] ~~~ [B]ALIN JIVAN[/B] ~[/COLOR]
    [B][COLOR="Red"]Game.[/COLOR][COLOR="Yellow"]Set.[/COLOR][COLOR="Blue"]Match.[/COLOR][/B] [COLOR="DimGray"]ANDREI PAVEL
    Steaua [SIZE="3"]noastra[/SIZE], nu a [SIZE="1"]voastra[/SIZE]! [/COLOR][url]http://www.youtube.com/watch?v=2TiUirrZ4nY#t=2m29s[/url]

  20. #1112
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

  21. #1113
    sport legend 21mai's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,083
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cata_rb View Post
    la note si la nume, in general....destul de slab nivelul.

    Nu-mi place ca nu se merge pe ordinea clasica, primele 6 la aa sa parcurga aparatele in ordinea de traditie. Adevarul e ca ne dezavantajeaza la greu ca vom termina la paralele....si poate si ca incepem la barna. Asa vad eu din exterior, sper ca fetelor le place mai mult :d
    si eu zic ca ne dezavantajeaza daca va fi o diferenta de 1 punct intre lari si musti dupa 3 rotatii la paralele poate lua lejer musti 1 punct sau chiar 1.5 peste larisa. Plus ca daca nu le iese barna larisei sau dianei poate sa decada f rau psihic dupa si in plus larisa trebuie sa decida din start daca va risca la dificultate, daca incheia cu barna si diferenta dintre ea si musti era mica isi permitea sa riste asa trebuie sa ia o decizie dinainte ...
    Exista unii oameni care reusesc sa aibe succes chiar si atunci cand nimeni nu crede in ei, dar niciodata
    nu va avea succes unul care nici el nu crede in el insusi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •