View Poll Results: Cine ajunge in finala ?

Voters
42. You may not vote on this poll
  • Bayern

    26 61.90%
  • Barca

    16 38.10%
Page 5 of 38 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 778

Thread: Semifinala: Bayern Munchen - Barcelona 7-0 (4-0 / 3-0)

  1. #85
    sport legend Dytza's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Craiova
    Posts
    695
    Reputatie
    1
    Nu inteleg de unde vine super-optimismul asta.

  2. #86
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Fiindca Bayern face scor cu echipele de mana a doua din Bundesliga. Ah da...si fiindca Bayern a batut cu 2-0 acasa pe Juventus si 2-0 in deplasare la Juventus. Oricum Barcelona e peste orice echipa italiana la ora actuala...Juve nu a luat decat 2-0 acasa la Bayern. Daca lumea viseaza ca Barcelona o ia mai rau ca Juve cred ca viseaza. Nu zic ca Bayern nu poate castiga. Parerea mea e, ca daca o va face si la maxim un gol diferenta, scorul poate fi intors pe Camp Nou. Daca nemtii castiga de la 2 goluri in sus...atunci treaba e cam complicata. Vedeti voi...oricat poate parea de hilar, e o posibilitate ca Bayern dupa scorurile fluviu din campionat sa creada la fel cum multi cred pe aici ca in tur meciul cu Barcelona e misiune usoara. Barcelona stie si e constienta de ce a facut Bayern in ultima vreme in Bundesliga...in mod normal, vom vedea o Barcelona care ii va trata f serios pe bavarezi. Mai ales ca Realul a pierdut aici anul trecut cu 2-1. Oricum..inca o zi si sper ca un mic feeling pe care il am, cum ca Barca scoate N/2 la acest meci, sa se adevereasca. Daca ma insel...asta e, mai studiez cartile lui Nostradamus sa vad ce draq e cu feelingurile astea aiurite!

  3. #87
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    Fiindca Bayern face scor cu echipele de mana a doua din Bundesliga. Ah da...si fiindca Bayern a batut cu 2-0 acasa pe Juventus si 2-0 in deplasare la Juventus. Oricum Barcelona e peste orice echipa italiana la ora actuala...Juve nu a luat decat 2-0 acasa la Bayern. Daca lumea viseaza ca Barcelona o ia mai rau ca Juve cred ca viseaza. Nu zic ca Bayern nu poate castiga. Parerea mea e, ca daca o va face si la maxim un gol diferenta, scorul poate fi intors pe Camp Nou. Daca nemtii castiga de la 2 goluri in sus...atunci treaba e cam complicata. Vedeti voi...oricat poate parea de hilar, e o posibilitate ca Bayern dupa scorurile fluviu din campionat sa creada la fel cum multi cred pe aici ca in tur meciul cu Barcelona e misiune usoara. Barcelona stie si e constienta de ce a facut Bayern in ultima vreme in Bundesliga...in mod normal, vom vedea o Barcelona care ii va trata f serios pe bavarezi. Mai ales ca Realul a pierdut aici anul trecut cu 2-1. Oricum..inca o zi si sper ca un mic feeling pe care il am, cum ca Barca scoate N/2 la acest meci, sa se adevereasca. Daca ma insel...asta e, mai studiez cartile lui Nostradamus sa vad ce draq e cu feelingurile astea aiurite!
    Ce vorbesti matale aici ? Faci teoria lu' peste prajit.

    Faci niste comparatii, cu Juve, ca Barca ar bate mai rau pe Juve decat Bayern si etc.

    Serios, zici ca sunteti ca niste copii de 13-14 ani care se cearta cu niste argumente ilogice si puerile.

    Nu au rost astfel de comparatii, meciurile nu prea seamana intre ele, mai ales daca vorbim de meciurile astea 2 dintre Bayern si Barca, si tine in foarte mare masura de forma de moment, si mai mult de forma din ziua meciului.

    Oricare poate prinde o forma mai slaba, chiar si Bayern care sezonul asta a fost la un nivel de top, si atunci poate sa piarda la scor, dand cu piciorul la aproape tot ce au facut bun in sezonul asta, la fel si cum Barca poate sa piarda mai ales ca in ultimele saptamani nu au fost in cea mai buna forma.

    Meciul asta depinde de foarte multe lucruri si mai ales daca una din echipa ia un gol foarte repede, pe o gresala sau pe o inexactitate, apoi o sa fie foarte greu sa revina, tinand cont de ce adversar are fiecare, fiind si psihic afectati un pic, jocul o sa scartie si golul 2 poate veni destul de usor.

    Eu sincer sper sa nu se intample asta, amandoua echipe sa fie intr-o forma de maxim la ora jocului, sa ne putem uita la un spectacol in care amandoua echipele sa joace la nivelul maxim, ca sa nu mai se auda apoi vorbe si scuze ca nu a jucatu unu, ca a fost accidentat altu si alte teorii ale conspiratiei extraterestre.

    Si normal ca unii sunt entuziasmati de Bayern, la ce au aratat sezonul asta si au tot dreptul. Si sincer sansele la meciul asta chiar sunt 50% 50% nicidecum favorita Barca cum viseaza unii de pe aici.

    Auzi si asta cu "echipele de mana a doua din Bundesliga", este o marte prostie, scuza-ma ca spun asa, dar nu poti sa spui asa ceva despre orice echipa din Bundesliga, un campionat care la momentul actual este clar peste Primera, si asta la orice capitol.

    Bundesliga la momentul actual este cel mai bun campionat de fotbal din lume, chiar peste Premier League, avand in vedere ca, campionatul este unul extrem de echilibrat, unde orice echipa poate bate pe oricare ( intradevar, facand o mica exceptie pentru Bayern, doar sezonul asta ), nu cum vezi in Spania unde Barca si Real ( da, doar 2 echipe ) se distanteaza la "nspe mii de puncte" si isi ridicularizeaza adversarii de fiecare data.

    Asta ca sa nu mai punem in balata, infrastructua, conditiile si mai ales mediul financiar din fotbalul german, care este la sute de ani distanta de fotbalul spaniol. Cum e asta bai, altii au datorii de sute de milioane de euro, altii au profit an de an de zeci, sute milioane de euro an de an, si asta la toate echipele din Bundesliga ?

    PS: Vorbiti, vorbiti, visati, despicati firul in "nspe" mii de parti, faceti teoria conspiratiei, finala va fii doar una, si anume Bayern - Borussia.

  4. #88
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by smiLey. View Post
    La ce fotbal joaca si ce forma arata nemtii, pot sa fie si 2 de Messi in teren.
    Asta daca ambii ar juca la Bayern

  5. #89
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bogdan_nj View Post
    Asta daca ambii ar juca la Bayern
    Da, ar putea avea nevoie de el, daca te uiti pe site-ul oficial Bayern cauta un spalator de jambiere transpirate, cred ca el este cel ma potrivit.

  6. #90
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    Da, ar putea avea nevoie de el, daca te uiti pe site-ul oficial Bayern cauta un spalator de jambiere transpirate, cred ca el este cel ma potrivit.
    Ce glumita ai facut . Mai incerci de 2-3 ori si poate chiar ajungi sa zici ceva cat de cat amuzant. Dar nu te speria, e greu la inceput.

    Pana una alta termina cu fazele astea...ca provoci pe aici si incepe iar scandalul, crezi ca nu o sa fie destul maine seara ? La urmatoarea faza de genu scot cartonu.

  7. #91
    sport legend
    Join Date
    Oct 2010
    Posts
    1,375
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    Da, ar putea avea nevoie de el, daca te uiti pe site-ul oficial Bayern cauta un spalator de jambiere transpirate, cred ca el este cel ma potrivit.
    Daca Messi ar trebui sa fie spalator de jambiere transpirate atunci ce job ti s-ar potrivi tie ?

  8. #92
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    @jeleutz cand inveti sa citesti o fraza, sa prinzi o idee, sa nu citesti printre randuri...iti sugerez sa-mi dai feedback. Chill!

  9. #93
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Sir. Eko View Post
    Ce glumita ai facut . Mai incerci de 2-3 ori si poate chiar ajungi sa zici ceva cat de cat amuzant. Dar nu te speria, e greu la inceput.

    Pana una alta termina cu fazele astea...ca provoci pe aici si incepe iar scandalul, crezi ca nu o sa fie destul maine seara ? La urmatoarea faza de genu scot cartonu.
    Esti invidios ? Cumva vrei sa ii iei tu locul ?

  10. #94
    sport legend Jeleul's Avatar
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Cluj-Napoca
    Posts
    2,421
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by BlueEnergy View Post
    @jeleutz cand inveti sa citesti o fraza, sa prinzi o idee, sa nu citesti printre randuri...iti sugerez sa-mi dai feedback. Chill!
    O pentru mister Blue, sa fie fericit.

  11. #95
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,639
    Reputatie
    0
    sunt intr-o dilema...nu stiu cu cine sa tin la meciul acesta
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  12. #96
    craiovean dextercioby's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Vika, Ana, Simona, Genie
    Posts
    5,405
    Reputatie
    1
    Sa tii cu steaua...
    Jucatorii de tenis se impart in doua categorii, PETE SAMPRAS si restul.

  13. #97
    Moderator Celeb Sir. Eko's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    14,366
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Jeleul View Post
    Esti invidios ? Cumva vrei sa ii iei tu locul ?
    mai poti incerca...dar nu prea ai sanse. Sunt si oameni lame, asa ca tine nu toti sunt funny. Sa nu iti fie rusine.

    Pana una alta vorbeste despre meci te rog.

  14. #98
    incepator Anec's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    Sant Marti
    Posts
    49
    Reputatie
    1
    cat optimism pe aici pr forum.., parca ar juca bayern cu steaua,nu cu barcelona

  15. #99
    junior
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    109
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Anec View Post
    cat optimism pe aici pr forum.., parca ar juca bayern cu steaua,nu cu barcelona

    Corect!

    Sunt convins ca o sa le reaminteasca Barcelona cine este. Daca ar fi jucat Puyol si Mascherano nu aveam chiar nicio emotie...

  16. #100
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    cam mic procentul cunoscatorilor din poll. doar 35.90%
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  17. #101
    senior peace's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    218
    Reputatie
    1
    De mult nu am mai vazut Barcelona cu cota 3.60 la victorie. Eu inteleg ca Bayern e in forma dar cam prea subestimati sunt catalanii in aceasta dubla. Poate vedem un 0-3 pe AA

  18. #102
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,639
    Reputatie
    0
    cel mai bun sa castige !
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

  19. #103
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by peace View Post
    De mult nu am mai vazut Barcelona cu cota 3.60 la victorie. Eu inteleg ca Bayern e in forma dar cam prea subestimati sunt catalanii in aceasta dubla. Poate vedem un 0-3 pe AA
    Eu am jucat egal la pariuri. Sa vedem ce iese.

  20. #104
    superlative Shinnok's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Concealed
    Posts
    42,500
    Reputatie
    1
    Bayern: Neuer - Lahm, Dante, Boateng, Alaba - Javi Martinez, Schweinsteiger - Robben, Muller, Ribery - Gomez

    Barcelona: Valdes - Dani Alves, Pique, Bartra, Alba - Xavi, Busquets, Iniesta - Alexis, Messi, Pedro
    [COLOR="Red"][SIZE="3"][FONT="Century Gothic"]your system is running low on resources[/FONT][/SIZE][/COLOR]

  21. #105
    Jack the Ripper Lordul's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Iasi/Piatra Neamt
    Posts
    31,639
    Reputatie
    0
    sa fie spectacol !!!!!!!!!!!!!!
    Dinamo , Manchester United , Bayern Munchen , Borussia Dortmund , Juventus , FC Barcelona

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •