Results 1 to 11 of 11

Thread: Pe cine vrei la Dinamo?

  1. #1
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0

    Pe cine vrei la Dinamo?

    "Vom lua jucători din Liga 1, avem un buget de 1-2 milioane de euro pentru transferuri. Jucători buni, sîntem deja în discuții pentru ei.

    Trebuie să se țină cont că am luat Dinamo de la minus 10 milioane. Avem nevoie de 3-4 jucători pe unele posturi, nu vom face transferuri doar de dragul de a le face"
    (Negoita)


    Deci avem un buget de aproape 2 milioane euro pt transferuri. Avem si cateva posturi deficitare. Pe cine ati vrea la Dinamo.

  2. #2
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    mah, nici n-am apucat sa pronunt un nume sonor, ca s-a bagat hingherul in fata. turcu asta e pe un post deficitar?
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  3. #3
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    n-ar strica...in afara de faptul ca vorbea mult si prost,personajul a confirmat din plin zicala "turcu' plateste "...
    trecand la discutii serioase si la colocutori seriosi () eu i-as vrea la dinamo pe chipciu,chiriches si latovlevici.
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Hinghi, multumim pt participare, dar cauta-ne in alta parte. Nu e problema ta pe cine vrem noi in echipa. Pa.

  5. #5
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Fundas stanga, cel mai deficitar post. Pe cine ati vrea?

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Caterinca sa fie, dar nu aici.

  7. #7
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by leodacin View Post
    Fundas stanga, cel mai deficitar post. Pe cine ati vrea?
    Ce ziceti de Cardoso?

  8. #8
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    eu l-as lua pe guillherme de la petrolul,dar costa mult..asa ca il prefer pe andrei radu...
    mai mult decat fundasul stanga ne lipsesc un coordonator si un inchizator...si ne va lipsi si un varf cat de curand...
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  9. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Andrei Radu nu este portar? In plus are doar 15 ani.

  10. #10
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,609
    Reputatie
    0
    Avem si un fundas, dar are doar 17 ani, e necopt. Ne trebuie un jucator cu experienta.

  11. #11
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    eu as dori sa avem o infuzie masiva de jucatori tineri care sa poata creste in 1-2 ani.
    unii cu foame de performanta, fara complexe.
    Nevoie mai mare de solutii bune exista mai ales pe centrul apararii si mijlocului.
    si mi-as mai dori un antrenor capabil sa-i motiveze inainte de meciuri.
    M-am saturat de mult de misteri, de tatici, de tot felul de antrenori care nu au talentul de a pregati psihic echipa.
    Spun asta de multa vreme dar la Dinamo este un aspect neluat in seama pana in prezent. Si mai cred ca Talnar nu va continua.
    Si imi doresc si mentinerea lotului de baza cel putin 4 ani ca sa poata parcurge un ciclu catre performanta.

    'Secretele' succeselor Stelei de-a lungul timpului nu au stat atat in valoarea lotului cat in pregatirea psihica...in '86 l-au avut pe Florentin Marinescu, acum se pare ca Reghecampf e cel ce-si motiveaza jucatorii.

    Dinamo a avut cateva echipe extraordinar de valoroase, dar nu au reusit sa castige trofee majore pentru ca pe langa vanzarile masive de jucatori de baza cand echipa incepea sa confirme, a lipsit omul care sa aprinda fitilul exploziei finale. Asta peste ghinionul traditional care se va sparge in curand...nu voi uita niciodata meciul cu Anderlecht de la Bucuresti din '90 cand in primele 30 min parea ca i-a lovit uraganul pe aia, n-au prea iesit din careul lor, am avut un gol la limita nevalidat si vreo 2-3 penaltiuri neacordate.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •