Results 1 to 15 of 15

Thread: 7. Steliano Filip

  1. #1
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1

    7. Steliano Filip

    Data nasterii: 15.05.1994
    Locul nasterii: Buzau
    Inaltime: 1,74 m
    Post: mijlocas stanga
    Contract cu Dinamo pana pe 30.06.2017

    http://i47.tinypic.com/11t4c8w.jpg
    Last edited by torinezu; 10th April 2013 at 11:55.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  2. #2
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    a debutat in timpul mandatului lui bonetti. este promitator.
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

  3. #3
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    La multi ani!

  4. #4
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Filip se simte neapreciat si este deranjat ca i s-a luat banderola de capitan. Raspunsul a venit promt:
    ''Nu voi fi niciodata de acord ca un jucator sa-si spuna parerea in public. Daca au ceva de spus o pot spune in interiorul si in cadrul clublui. Avem de lucru si din aceste puncte de vedere. Suntem mult mai bine decat am fost, dar mai avem de lucru. Antrenorul stie cel mai bine cine e persoana potrivita sa fie capitan. Asta nu inseamna ca va fi un capitan si restul jucatorilor sunt de umplutura. Daca Mircea Rednic a considerat ca asa e bine, inseamna ca asa trebuie sa fie. Este un antrenor cu experienta'' a declarat seful lui Dinamo.

    Filip este foarte irascibil in ultimul timp, motiv pt care primeste si multe cartonase. Daca nu isi schimba atitudinea are numai de pierdut.

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    400
    Reputatie
    1
    Imi place reactia lui Negoita, dar asteptam o reactia si in privinta contractului lui Filip. Nu mai zic de transferuri...

  6. #6
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Se pare ca Steliano Filip a avut o oferta de la Dinamo Moscova, pt 800.000 de euro. Pt ca Negoita isi dorea o suma mai mare, din 7 cifre, transferul a picat.

    http://www.gsp.ro/fotbal/liga-1/tele...ul-470993.html

  7. #7
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    nici 800k nu era pret rau daca era real si net.
    Pe transfermarkt astia il dau la 1.25 mn euro dar cred ca e un pic supra-evaluat obiectiv vorbind.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  8. #8
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Daca Filip va avea vreo oferta de transfer, va fi lasat sa plece.

  9. #9
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Steliano Filip este dorit de turcii de la Karabukspor. Dinamo spera sa obtina un milion de euro in schimbul fundasului stanga.

  10. #10
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    Problema nu e ca-l dau pe Filip, e jucator slab si plafonat.
    Problema e ca-l dau cu cateva zile inainte de inceperea returului si in contextul in care nu sunt rezerve care sa fi confirmat 100% si nici achizitii pe post.
    Problema e ca nu-l dau doar pe Filip, ci e al treilea de pleaca in iarna asta dupa Gnohere si Lazar.

    sansele de play-off scad ingrijorator.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  11. #11
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Casa de piatra!
    Steliano Filip si Bianca Madalina Arbanas s-au cununat la Starea Civila a Secorului 1. Nasii cuplului vor fi Hanca si sotia lui.
    Attached Images Attached Images

  12. #12
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Dinamo Moscova se afla pe urmele fundasului stanga. In ultima vreme, trimisii clubului din Rusia l-au monitorizat pe Steliano Filip la fiecare meci.

  13. #13
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    Dupa lungi tratative, Steliano Filip a semnat in cele din urma cu Hajduk Split un contract valabil pe trei ani si jumatate. Acesta a fost prezentat oficial la noua echipa. Va juca cu nr 77.

    ''Multumesc, Dinamo. Sunt mândru că am îmbrăcat, aproape 6 ani, tricoul alb rosu si nu voi uita niciodată tot ce înseamnă Dinamo. Le multumesc tuturor colegilor, antrenorilor, conducătorilor si suporterilor dinamovisti pentru această perioadă minunată din viata mea.

    Mi-am dorit o altă provocare în acest moment al carierei si multumesc clubului pentru întelegere. Dinamo m-a format ca jucător, ca om, si va rămâne pentru totdeauna în inima mea. Am învătat ce înseamnă performanta, am câstigat un trofeu, am jucat în cupele europene, în echipa natională.

    Mă încearcă foarte multe sentimente când dau timpul înapoi. Plec de la Dinamo cu multe momente minunate trăite alături de suporteri, cu amintiri pe care le voi păstra mereu în sufletul meu, dar si cu regretul că nu am câstigat un titlu de campion. Dincolo de cuvinte, Steliano Filip rămâne un dinamovist, un suporter al "câinilor". Succes, Dinamo!'', a scris Filip pe Instagram.

  14. #14
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,633
    Reputatie
    0
    S-a intors la Dinamo dupa 3 ani. A semnat un contract pe 2 ani si jumatate, pana pe 30 iunie 2023.

  15. #15
    mitic torinezu's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    7,854
    Reputatie
    1
    la concurenta cu andrei radu. sa vedem...
    Mai detestabili decat cei care nu stiu sa piarda sunt cei care nu stiu sa castige.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •